banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 195 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Avg 2010, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
MuskoBre je napisao:
Hristov je napisao:
Ej zoka, dosadan si vise sa svojim nagadjanjem o meni. Do sada se ispostavilo par puta da si lupao o meni, ali to ti nije prepreka da opet nagadjas. Ako ce tebe i ostale smiriti, na prethodnim stranicama sam rekao da bih rado propustio chillsa i MuskoBre kroz ruke. To moralno superiorni tipovi ne rade, jel tako? Nadam se da si sad mirniji.


Slusaj ti kung-fu mangupcicu. Ti bas trazis sebi belaja,a?



Koliko sam skontao, hristov je (bivši) nindža, a kungfuisti i nindže su smrtni neprijatelji, tako da, nemoj da miješaš pojmove. Za nas Kineze je to smrtna uvreda :D

I, uzgred, ovakve stvari se rade preko PP (u stvari se ne rade uopšte). Ne vjerujem da će bilo ko pomislii da ste imalo veće face što jedni druge prozivate u želji za "propuštanjem kroz šake" i slično.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Odvratno mi je zadirkivanje ili bilo kakav komentar na slabije od mene, to komentarisanje ne unižava njih nego mene.

Aha, ti si neka elita, visoka klasa pe ne komuniciras i ne pricas sa nizim od sebe...

Bez uvrede Talija ali samo ti govorim kako to zvuci kada napises.
Smatram da niste u pravu, svi vi koji ste digli frku oko ove teme.

Jer filozof je odlicno rekao, tim ljudima je mnooogo bitno ako ih neko drugi afirmise, poprica sa njima ili se cak nasmije na njihove neke doskocice.
To znaci da ih, i pored njihovog stanja, tretiramo kao ljude.
A upravo vi ih razlikujete i obiljezavate kao bolesne. Vi insistirate da ih se ostavi na miru i da ih se ne komentarise jer su bolesni.
Naziv teme jeste bio malo pogresan u pocetku, to da, ali mislim da to nije bilo sa nekom zlom namjerom.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 16:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
chils je napisao:
Abaz pjevao "bezobrazne" pjesme uz niz gospodsku (ide i pjeva daj mi malo p.cke)



Abaz je bio legenda
Sjecam se jedne njegove pjesmice
Pun mi ku.rac dlaka prodam dlaka kupim kadilaka :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Prosle godine vidjeh u Mejdanu lika obucenog u cudnu uniformu ( plava boja, nisam mogla nigdje da ju svrstam) i bijela kacigana glavi. Zna li iko ista o njemu? Uredno ide ulicom i salutira ako ga pozdravis.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 16:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
ozna je napisao:
chils je napisao:
Abaz pjevao "bezobrazne" pjesme uz niz gospodsku (ide i pjeva daj mi malo p.cke)



Abaz je bio legenda
Sjecam se jedne njegove pjesmice
Pun mi ku.rac dlaka prodam dlaka kupim kadilaka :lol: :lol:


Bila je i ona:
"Ja bih je*o pi*cku koja bi mi dala,
koja ne bi dala nek' se je*e sama"

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
COCO je napisao:
ozna je napisao:
chils je napisao:
Abaz pjevao "bezobrazne" pjesme uz niz gospodsku (ide i pjeva daj mi malo p.cke)



Abaz je bio legenda
Sjecam se jedne njegove pjesmice
Pun mi ku.rac dlaka prodam dlaka kupim kadilaka :lol: :lol:


Bila je i ona:
"Ja bih je*o pi*cku koja bi mi dala,
koja ne bi dala nek' se je*e sama"

Ja još pamtim onu:
Moja mala špatna, suvonjava,
meni treba rasna cura prava.

Vozim fićuuu, vozi i on meneee,
volim fićuuu a volim i ženeeee.
:oops: :D :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 17:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
А Бато што стално мете у Улици М. Ковачевића на Мејдану, тамо испред Алекса ? Знате ли њега. Он је краљ, увијек га фино поздравим, питам шта има шта се ради, он одговори и готива. Није опасан, добрица права...

А још сам једног лика примјетио, мени личи на Исуса... Онако мршав, само у доњем дијелу тренерке , пуштена брада и коса.. Скоро ме зауставио и тражи марку, и ко у инат ја нисам понио новчаник, а он ми се извињава што ме је питао и каже довиђења немојте се љутити што сам вас зауставио... У пи*ку материну, чим га видим даћу му ту марку, поједе ме што тад нисам имао...

Да се разумијемо, оним клошарима и наркоманима никад не дам ни фенинга, али ово ме баш гануло...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 17:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
јан_де je napisao:
А Бато што стално мете у Улици М. Ковачевића на Мејдану, тамо испред Алекса ? Знате ли њега. Он је краљ, увијек га фино поздравим, питам шта има шта се ради, он одговори и готива. Није опасан, добрица права...



Lik je Tito... U svom svijetu i boli ga uvo... Steta sto ga je zivot zatukao :-?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
MuskoBre je napisao:
Hristov je napisao:
Ej zoka, dosadan si vise sa svojim nagadjanjem o meni. Do sada se ispostavilo par puta da si lupao o meni, ali to ti nije prepreka da opet nagadjas. Ako ce tebe i ostale smiriti, na prethodnim stranicama sam rekao da bih rado propustio chillsa i MuskoBre kroz ruke. To moralno superiorni tipovi ne rade, jel tako? Nadam se da si sad mirniji.


Slusaj ti kung-fu mangupcicu. Ti bas trazis sebi belaja,a?



Koliko sam skontao, hristov je (bivši) nindža, a kungfuisti i nindže su smrtni neprijatelji, tako da, nemoj da miješaš pojmove. Za nas Kineze je to smrtna uvreda :D

Nema "bivsi". Jednom nindza, uvijek nindza :D Pored toga, prije odredjenog broja godina je tvoj trener trazio od jednog nindze da vas kung-fu pande nauci noznim tehnikama :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 20:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
Imate onog iz Prijedora nemam pojma kako se zove,stalno raznosi knjige, ali jedne godine mi je ispred filozofskog poklonio dve knjige Emila Ciorana, kao "platices sledeci put" od tada ga nisam vidio.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Bude ispred Filoloskog.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
načitan je on svaka mu čast, bio bih sretan da pročitam 10-15% literature kao on, al brate naporan je kao niko koga sam upoznao...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
Ceka mene vjerovatno :D Ali mene tamo vise nema.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 20:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zove se Slavko Gavranović i on jeste lud.Plus,zna da bude neprijatan i da vrijeđa ako kažeš da si pročitao nešto što on nije "odobrio"....Fura se da je neki prosvetitelj.Budala.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Džontra je napisao:
načitan je on svaka mu čast, bio bih sretan da pročitam 10-15% literature kao on, al brate naporan je kao niko koga sam upoznao...

Blago tebi - nisi upoznao Ratkapu. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Talija je napisao:
Tema je ispočetka bila rezervisana samo za bolesne osobe, a kasnije za nesvakidašnje, i to ne one koji bi nam mogli poslužiti kao uzor nego oni koji su potonuli u svom životu (a to se svakome može desiti).
Odvratno mi je zadirkivanje ili bilo kakav komentar na slabije od mene, to komentarisanje ne unižava njih nego mene.


Vratila si me na temu ovim komentarom, svaka cast. Potpisujem od rijeci od rijeci.

_zoka je napisao:
Prvo,niko se ne ruga tim ljudima.To što Hristov i JR u svojoj moralnoj superiornosti ne shvataju da spominjanje tih ljudi u bilo kojem kontekstu osim kao "bolesnih" nije ruganje to je drugi par opanaka....


Stvarno treba biti krajnje povrsan ili potpuno neupucen da bi u ovom kontekstu spominjao "moralnu superiornost." Tema se u startu zvala "gradski sizofrenicari" i na jedan krajnje povrsan i prizeman nacin se pocelo diskutovati o bolesnim ljudima. Akcenat na ljudima. Ljudima koji osim psihijatrijskog oboljenja imaju i zivotnu pricu, porodicu. Ljudima koji su nekada imali snove slicne tvojima. Vama je ovo pateticno, ali fol je u tome sto je istina. Vecina tih ljudi vremenom biva napustena od prijatelja i porodice, i ostaju im ti na koje se ti prezrivo osvrces kao na one koje ih "lijece." Da nema ljudi koji se time profesionalno bave, bili bi potpuno odbaceni i sami. Ili kao u proslosti u azilima u koje kad su primani, bacao se kljuc. Mnogi su u istima bili zlostavljani ( sto seksualno, sto emocionalno ) od neljudi, koji i sada bivaju otkrivani s vremena na vrijeme.

Na Zapadu jedan od cetiri covjeka u toku zivota ima neku vrstu psihijatrijskog oboljenja, ne bih rekla da je statistika kod nas nesto bolja ( prije da su psihijatrijska oboljenja jos cesca ). I ko se tu kome smije i cemu ? Smijati se palom covjeku je valjda najtuznija rabota na svijetu. Ako mu ne mozes pomoci, barem suti.

I jos nesto - kad slijedeci put vidis nekog od tih ljudi i zena, pokusaj barem na trenutak vidjeti sebe/nekog svog na njihovom mjestu ( mada znam, Tebi se to ne moze desiti ). Samo ne pitaj ni ti ni bilo ko drugi za koga zvona zvone, zvone za tebe/nas.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
pa svjesni smo svi da im je zivot tezak, i jos jednom ponavljam, nije u pitanju ismijavanje..ali zasto ne bi ostalo zabiljezeno, makar na forumu, nesto o njihovim zivotima i interakciji sa sugradjanima?
da, naslov teme je bio glup :confused1:

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
google lazarević je napisao:
pa svjesni smo svi da im je zivot tezak, i jos jednom ponavljam, nije u pitanju ismijavanje..ali zasto ne bi ostalo zabiljezeno, makar na forumu, nesto o njihovim zivotima i interakciji sa sugradjanima?
da, naslov teme je bio glup :confused1:



Слажем се... Не пада ми на памет да се подсмијавам нпр. оној јадници што је просила код Боске, па ју силовали неки наркомани и таквим трагедијама... Од тог ме срце заболи...
Али овакви краљеви попут Але, модног гуруа, Болера и сл. , без њих БЛ не би била иста... ту првенствено мислим на Алу!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 23:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Avg 2010, 22:21
Postovi: 3
Ne može naslov biti glup.

Sretah čika Alu,
tu i tamo, po gradu,
i često bih stao i posmatrao
kako pravi ostrvca po plićacima,
kako kamara kamenje,
u prkos strujama,
i kako dijeli bombone dječacima.
On je u onim crnim, gumenim čizmama,
našao gaz među jablanovima,
brodio rijekom i visinama,
i prešao sa jedne strane - na drugu.
Jahao je vjetar u srcu oluje,
pjevao je tiho - kad ga niko ne čuje,
krio je pogled, krio je tugu,
stajao mirno pod tmurnim nebom,
vojnički hladan, čekajući boj.
I dok su drugi žurili negdje,
on je tu - već bio,
neobično prkosan, jedinstven, svoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 00:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
google lazarević je napisao:
pa svjesni smo svi da im je zivot tezak, i jos jednom ponavljam, nije u pitanju ismijavanje..ali zasto ne bi ostalo zabiljezeno, makar na forumu, nesto o njihovim zivotima i interakciji sa sugradjanima?
da, naslov teme je bio glup :confused1:


Zato sto je ta interakcija povrsna i zasniva se na odnosu "vidi budale", "sta ce danas lupiti" pa da se mi koji "nismo" budale nasmijemo svojoj ( relativnoj ) sreci, a u stvari utjesimo i zatomimo osjecaj nelagode koji imamo u susretu s ovim ljudima. Istina je da tu - u slomljenom ljudskom umu, ima vise tuge i nesrece nego sto to se moze zabiljeziti u svim tomovima svih enciklopedija koje je zapisala ljudska ruka.

Sizofrenija je devastirajuca bolest. Devastirajuca po formi, socijalnom efektu, a narocito zbog nedovoljno efikasnih lijekova. Jedan procenat je izlijeciv, vecina nije. Likovi o kijma vi pricate ne boluju svi ( mozda cak ni vecina ) od sizofrenije, ali eto ta bolest se najvise pominjala na temi. Iako je vecina psihijatrijskih bolesti potencijalno devastirajuca. Kao takva zasluzuju ucenje o njima, postovanje i opreznost jer su u pitanju mozda najdelikatniji i najvulnerabilniji ljudi koje ces ikada sresti. Mozda su bolji od tebe, mozda su slobodniji, mozda su cak i sretniji jer nisu sputani okovima drustva koje zanimaju samo lijepi, "pametni" i uspjesni. Mozda su ti ljudi test nase ljudskosti, jer lako je biti duhovit i izgledati mudro i sabrano kad su oni u pitanju. Lako je imati predrasude prema njima, lako se osjecati boljim.

Jos jedna uvrijezena predrasuda je da su psihijatrijski pacijenti opasni po druge ( naravno da ima opasnih ), ali oni mnogo cesce dizu ruku na sebe. Procenat samoubistava je daleko veci od ubistava, samo sto svi saznaju ako oni nekoga ubiju, a malo ko zaplace kada izvrse samoubistvo.

Evo ti jedna istinita prica ( u nadi za pouku ) : Prije dvije godine je moj tadasnji sef iznenada otisao na bolovanje. Prije toga se u kratkom vremenu razveo od zene, jer je ona saznala da ju je varao. Pocelo se suskati da ima psihijatrijskih problema, zatim se suskalo da je primljen na odjeljenje. Zatim se jedno vrijeme nista nije culo, i izasao je iz bolnice. Onda sam cula da je izvrsio samoubistvo. Ostalo je troje djece iza njega, 3 sina. Covjek je imao 2 doktorata i IQ koji je sigurno bio iznad 140. Toliko o relativnosti pojma mentalnog zdravlja.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 195 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs