banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Strucni ispit ADU RS
PostPoslato: 07 Nov 2006, 10:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2006, 16:34
Postovi: 123
Trebam da polazem ovaj ispit krajem mjeseca pa samo da provjerim da li ga je neko od vas polagao a ako jeste da mi objasnite postupak polaganja.
Neki poznanici su mi rekli da je taj ispit cista formalnost ali ja bas i ne vjerujem u tu tvrdnju pa mi prenesite vasa iskustva, ako ih imate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2006, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Moja stara je polagala neki stručni ispit,a sad ovo šta si ti napisala
ja nemam pojma šta je. U suštini je ovaj i bio formalnost...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2006, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2006, 16:34
Postovi: 123
Pa zar niko osim hazine mame nije polagao ovaj ispit?! Hajde ljudi, dajte koju informaciju.
Hazoous, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2006, 15:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2006, 16:34
Postovi: 123
:la: Polozila sam i bez vase pomoci! 8) I da, nije bila formalnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2007, 22:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
makiki je napisao:
:la: Polozila sam i bez vase pomoci! 8) I da, nije bila formalnost.


Kad nisi imao/la vezu....hahahahahahaha

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2010, 11:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jun 2009, 11:24
Postovi: 26
stara tema, ali da je povampirim jer mi je potrebno

ima li neko da je skoro polagao stručni za sss ovdje u bl? jeli pismeni ili usmeni, zalaze li u detalje, na šta treba obratiti pažnju...

hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2012, 19:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
Izvinjavam se sto dizem staru temu.
Da li je neko u skorije vrijeme polagao strucni ispit? Interesuje me literatura i kakav je nacin polaganja?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2012, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Literatura ti je ovo: http://www.slglasnik.org/front/article/17/ i odgovarajući zakonski propisi.
Ispit se sastoji od pismenog dijela (čista formalnost, dobiješ zadatak da napišeš upravni akt: rješenje, zaključak i sl.). Usmeni polažeš iz pet predmeta/oblasti koje imaš u Priručniku. Svaki ispit polažeš pred drugim ispitivačem. Najveseliji dio je što se sve polaže u toku jednog dana.
Imaš sve potrebne informacije oko ispita na sajtu Agencije: http://adu.vladars.net/cyrl/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2012, 13:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
da li je jos uvijek bolje ici u Brcko ili Sarajevo na polaganje ili su konacno ovi nasi prestali da se izivljavaju?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2012, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Vjerovatno jeste, ali glupo je reći da se ovi naši iživljavaju, već da je svima položiti sa 10 dana učenja. Ako već polažeš za rad u javnoj upravi, dosta stvari koje ispit pokriva ti mogu značiti u poslu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2012, 16:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
kad spremas ispit, izadjes i obori te samo zbog odredjene kvote prolaznosti, a onda te naredni put pusti bez ijednog pitanja - to je za mene izivljavanje

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2012, 17:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2004, 18:04
Postovi: 367
Lokacija: Srbija
Ja sam polagala pre pola godine drzavni ispit u Novom Sadu, kod nas nema pismenog dela ,vec samo usmeni iz pet oblasti (naravno sve se polaze isti dan, od popodnevna pa do uvece dok svi ne zavrse). Sa interneta se downloaduje prirucnik i sve sto treba je tu, ukljucujuci i spisak pitanja. Najvise ljudi pada iz drzavne uprave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2012, 17:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
Forty Two hvala.

E sad, da li ima neko da prodaje ovaj prirucnik? Polovan, normalno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2012, 19:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
BSE je napisao:
kad spremas ispit, izadjes i obori te samo zbog odredjene kvote prolaznosti, a onda te naredni put pusti bez ijednog pitanja - to je za mene izivljavanje

Žao mi je ako si to doživio, ja mogu samo reći svoje lično iskustvo i da su pitanja koja su postavljali meni i onima koji su u isto vrijeme polagali bila korektna i na mjestu, nikakvo iživljavanje.

@krofnica84 Ma ovdje je pismeni dio puka formalnost. Sumnjam da iko padne.

@lela Raspitaj se kod nekog ko radi u nekom državnom organu ili lokalnoj samoupravi. Svi koji rade tamo su polagali, tako da ćeš pronaći makar kopiju priručnika. A ako si iz BL raspitaj se po kopirnicama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2012, 11:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Forty Two je napisao:
BSE je napisao:
kad spremas ispit, izadjes i obori te samo zbog odredjene kvote prolaznosti, a onda te naredni put pusti bez ijednog pitanja - to je za mene izivljavanje

Žao mi je ako si to doživio, ja mogu samo reći svoje lično iskustvo i da su pitanja koja su postavljali meni i onima koji su u isto vrijeme polagali bila korektna i na mjestu, nikakvo iživljavanje.

ja nisam imao to iskustvo posto zakonski spadam u grupu namjestenika, ali svi ostali su imali te slucajeve, pa je zato dosta ljudi islo polagati u Brcko ili Sarajevo

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2012, 21:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Sep 2012, 21:07
Postovi: 2
Ćao ekipa!
Htjela sam samo pitat ako netko zna šta vezano za polaganje razlike predmeta i stručnog ispita na filozofskom fakultetu u Bl.. da li je netko od vas polagao i koliko je teško to položiti..?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2012, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Razlike predmeta i strucnog ispita za sta?? Malo vise objasni...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2012, 15:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Sep 2012, 21:07
Postovi: 2
E ovako, ja sam završila agronomiju i počela sam raditi u školi. S obzirom da nisam završila pedagoški fax moram položit razliku predmeta i stručni ispit kako bi ostala radit školi.. :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2013, 10:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Jan 2013, 10:52
Postovi: 3
Da li je neko u skorije vrijeme, recimo decembar, novembar, oktobar 2012.... polagao strucni ispit u Banja Luci????
Ako je moguce neka stavi pitanja koja su bila aktuelna, cisto da mogu da se informisem koliko opsirno treba da ucim, da li svaki podnaslov moze biti pitanje?
:mad:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2013, 20:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Jan 2013, 10:52
Postovi: 3
Sutra putujem za Banja Luku, u petak u 11 sati pocinje pismeni dio ispita.... nadam se da cu poloziti, pa cu vam detaljno pisati o tome kako je na ispitu i koja pitanja sam ja imala..... zao mi je sto se jos neko nije ukljucio na ovu temu da razmjenimo misljenja.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs