banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2025, 19:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vujosevic i evroliga
PostPoslato: 06 Feb 2004, 13:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Evroliga: Novi poraz Partizana




Košarkaši Partizan Mobtela zabeležili su četvrti uzastopni poraz u Evroligi. "Crno-bele" je u Pioniru pobedio Po Ortez sa 77:75. Partizan je tako dospeo u veoma tešku poziciju, jer sada deli pozicije 4-7 sa AEK-om, Ortezom i Olimpijom (svi imaju po 5 pobeda i 7 poraza).

Partizan je tokom gotovo celog meča imao prednost, često i dvocifrenu, ali je katastrofalnom igrom u finišu ispustio prednost. Najbolji u domaćem timu bio je Nenad Krstić sa 18 poena, a za goste je Foarest ubacio poen manje.

Francuzi su počeli utakmicu sjajno, ubacili prvih 5 šuteva i držali prednost tokom cele prve četvrtine. Najveća razlika bila je 7 poena, a na prvom odmoru bilo je 22:17. Jedini Partizanov igrač na visini zadatka u tim trenucima je bio Nenad Krstić.

Druga četvrtina bila je potpuno druga priča. “Crno-beli” su odigrali fenomenalno tih deset minuta, ubacili 32 poena i stekli ogromnu razliku (49:36 na poluvremenu). Z aprvih 20 minuta Partizan je ubacio 5 trojki, što je ulilo nadu da je šuterska kriza prošla. Na terenu se pojavio i Vlado Šćepanović, ali je morao da izađe zbog lakše povrede ramena.




U trećem periodu, kada je Partizan lomio utakmice u prvom delu sezone, Ortez hvata priključak, trojkama (često nerezonskim) Fotua i Foaresta. Razlika se spušta na jednu cifru, a nekoliko incidenata poremetilo je dodatno igru domaćeg tima. U tim trenucima trojke Kecmana vraćaju razliku sa 6 na 9 poena, ali ostatak tima ne uspeva da se odupre Francuzima.

Ortez je opasno pretio tokom cele poslednje četvrtine, ali je tek katastrofalan finiš “crno-belih” pružio priliku baskijskom klubu da dođe u vođstvo. Ni trojka Brauna početkom poslednjeg minuta nije bila dovoljna da se pobeda sačuva. Dva odlučujuća promašaja imao je Vule Avdalović, koji je na sebe preuzeo odgovornost i – izgubio meč.

Obe ekipe igrale su prilično slabo tzokom celog meča, sa mnogo neverovatnih grešaka (loše vođenje lopte, promašaji pri zakucavanju, pasovi pravo u kontru protivniku), a utisak je da je do pobede došla ekipa sa nešto više sreće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2004, 13:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Nazalost Partizan je izgubio jos jednu utakmicu u evrolizi,medjutim vise od poraza brinu ovakve izjave D.Vujosevica

Vujošević:"Ovakvu krađu u životu nisam video"

Posle novog poraza Partizana trener "crno-belih" i selektor reprezentacije SCG Duško Vujošević optužio je za poraz sudije i deo navijača svog tima. Vujošević smatra da su grčke sudije otele pobedu Partizanu, jer je AEK-u više odgovarao ovakav rezultat.

Njegov kolega sa klupe Orteza Frederik Sare bio je zadovoljan pobedom.

“U drugoj četvrtini nismo kontrolisali utakmicu. Loše smo igrali i u napadu i u odbrani, dozvoljavali lake poene. Znali smo da moramo da igramo sporije, da se Partizan ne bi razmahnuo”, rekao je Sare.

“Bolja odbrana i skok u nastavku doneli su nam osnovu za preokret. Mislim da je ovo važna pobeda za nas, zadržali smo šanse za nastavak takmičenja. Posebno je bitno što smo pobedili u Beogradu, jer svi znamo koliko je teško igrati pred navijačima Partizana”.

Vujošević nije birao reči, optužujući sudije, ULEB i navijače.

“Gospodin to ne zna, ali ovo je važn apobeda za ekipu AEK-a. Ovakvu krađu, kakvu su nam priredile grčke sudije u drugom poluvremenu, u životu nisam video. Skandal je da Grci sude utakmicu u kojoj se odlučuje o sudbini jednog grčkog kluba”, izjavio je Vujošević posle utakmice.

“Ukrali su nam pobedu, jer nismo mogli da igramo i protiv njih i protiv dela navijača. Još od Evropskog prvenstva nas svako krade bez posledica. Doduše, imali smo i mi svojih grešaka. Krstić bez razloga pravi namernu četvrtu ličnu, Avdalović ne rešava situaciju tri na jedan”.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2004, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Ma, vujke je go... od coveka.

Njemu su uvek krive sudije...

Pokazao se kao selektor... kao trener "Partizana".
Jedino gora svinja od njega je onaj direktor "Buducnosti".

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2004, 07:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Postupak protiv Vujoševića, trener Partizana negira optužbe

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević negirao je tvrdnje sudija utakmice Evrolige protiv francuskog Po Orteza da je posle utakmice nogom razvalio vrata sudijske svlačionice.

"To apsolutno nije tačno. To je izjava iz zapisnika u kojoj glavni sudija Canidis iz uloge krivca želi da zauzme ulogu žrtve. Ja sam već bio u svlačionici kada je neko udario u vrata prostorije u kojoj su bile sudije. Vrata niti su slomljena, niti su provaljena", rekao je Vujošević za subotnji "Blic".

Displinski organi Evrolige pokrenuli su postupak protiv beogradskog košarkaškog kluba Partizan zbog toga što su trener Duško Vujošević i igrač "crno belih" Vlado Šćepanović optužili sudije za poraz u 12. kolu Evrolige od francuskog Po Orteza. Kako se navodi na sajtu Evrolige, postupak je pokrenut zbog izjava Vujoševića i Šćepanovića u kojima su u negativnom kontekstu govorili o evropskoj košarkaškoj organizaciji i posebno o sudijama.

Partizan je u četvrtak u "Pioniru" poražen od Orteza 77:75, a posle utakmice Vujošević je optužio sudije za poraz i za "kradju kakvu do sada nije video".

Prema pravilniku Evrolige (član 104.2, paragraf D) "sve izjave koje nanose štetu i narušavaju ugled ULEB-a ili zvaničnih lica će biti sankcionisane".

Na sajtu Evrolige preneto je da je sudijska trojka iz Beograda izvestila disciplinskog sudiju Hozea Manuela Meirima da je posle utakmice "Vujošević snažno nogom udario u vrata njihove svlačionice".

"Spornu" utakmicu sudile su Sanidis i Gontas iz Grčke i Birik iz Turske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2004, 08:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Trener koji je crno-belima doneo dve titule i jedan kup u poslednje tri godine, bez sumnje iza sebe ima dovoljno kredita da i dalje sedi na klupi Partizana. Rad, rezultati i afirmacija mladih igrača idu u prilog stručnosti Dušana Vujoševića. Ali, posle utakmice sa Ortezom, Vujošević je još jednom dokazao da mu samokontrola nije jača strana. Od hvatanja za genitalije, do vokabulara koji mu pred milionskim auditorijem nikako ne služi na čast, Vujošević sam sebe dovodi u neprijatnu situaciju da se postavlja pitanje da li trener treba da bude pedagog ili demagog. Ponaša se bez sumnje demagoški. A, možda trener Partizana svesno diže buku i bruku na sebe i tako gura igrače u drugi plan i štiti ih na jedini mogući način.
Ako pitate igrače oni će vam odgovoriti da je Vujošević pedagog. Javnost će verovatno prosuditi da je demagog. Pa šta je? Odlučite sami…

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs