banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Maj 2021, 13:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ne znam ima li već tema, u najavi jako zanimljivo takmičenje. U linku ispod neke osnovne informacije:

https://www.uefa.com/uefaeuropaconferen ... explained/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Liga sampiona za sirotinju, gdje bi mi imali nekih vecih sansi da dodjemo do grupe

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 13:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3054
Uživao sam čitajući sistem takmičenja, bukvalno mozak zatilta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Тако некако и јесте. У суштини, што се тиче гејха премијер лиге, други, трећи и освајач купа (односно, други, шести и девети, јер остали неће добити лиценце, како је то једне године и било) иду у то, а разлика је што су награде мање. Ако се не варам. Противници су исти, реално ми и играмо само са тим клубовима који су сада у лиги Конференце. Милан, Лион, Атлетико свакако нису наш ранг, стога, то све остаје исто, само су награде нажалост мање.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 13:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3054
Evo izbacili su i očekivani nagradni fond, dosta više nego što se očekivalo. Prolazak u grupnu fazu je skoro 3 miliona.

pored tog, ko ispadne iz kvalifikacija za LŠ ide u LE itd...


Citiraj:
promjene imamo i u samim kvalifikacijama za dva postojeća, Ligu prvaka i Europsku ligu. Klubovi koji u toj fazi ispadnu, nastavljaju u prvom sljedećem. Tako klubovi iz kvalifikacija za Ligu prvaka imaju drugu priliku u Europskoj ligi pa ako i tu ispadnu, imaju i treću priliku u Konferencijskoj ligi.

Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2021, 07:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Чек, чек, до сад је било (за бих) да шампион ако испадне у првом колу квалификација ЛШ наставља у квалификацијама за ЛК. Сад промијенили да се ипак иде у ЛЕ, односно да Борац има загарантованих 6 утакмица?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2021, 08:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Drastično su poveći novčani fond, prošle godine kad su ovo izbacili bila je neka sirotinja i za naše uslove.
Tako da se ovo isplati igrati, ajmo to tako reći.

Naravno, prepali su se, da ovi iz liga petice ne izađu s kadetima i junioroma. Mada će svakako prešareni sastavi biti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2021, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kao da je juče bilo, Intertoto kup se igrao do prije 13 godina i ova Konferencijska liga je novi Intertoto, bar je ja tako zamišljam, treća klasa nakon Lige Šampiona i Lige Evrope (koju ja još uvijek zovem Kup UEFA).
Nego, šta je zanimljivo kod BH predstavnika, Sarajevo u Moldaviji imalo penal, promašilo, Velež oba ova gola dao iz penala (trenutno 2:1), Široki oba ova gola dao iz penala (trenutno 2:0), još se igra ali zasad ih samo penali hoće.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2021, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prije poplave kladionica, ja sam igrao sportsku prognozu jer mi se činilo da je lakše to pogoditi nego loto. Jovan Memedović pročita parove italijanske lige, da neki komentar ja popunim i qrčina. A mogao se igrati i taj Intertoto.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2021, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Velež je ispao, ali napravio je solidan iskorak protiv AEK, pa mi je žao što je ispao protiv Šveđana, što je i očekivano, ali Velež mi je top 1 klub iz BiH za koji me veže nostalgija.
Ali opet bi dobio Fejnord i kita..
Više sreće drugi put braćo.
Nema sporta u ovoj "zemlji", nema teorije da bilo koji BH klub uđe u Evropu.
Sve je to kita gola, i Borac i ostali..... čekamo neka bolja vremena.. godinama.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2023, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
nema teorije da bilo koji BH klub uđe u Evropu
Haha, kako sam se demantovao - a ovo sam napisao u postu iznad malo prije godinu dana. :lol:
HŠK Zrinjski je sinoć ušao u grupnu fazu Konferencijske lige, prvi klug iz ove "države" da zaigra u nekoj evropskoj klupskoj ligi.
Nisam mislio da će se to ikada desiti, ali UEFA je godinama unazad, da se tako izrazim, smanjivala kriterijume, pa je igrao i Kurta i Murta i ovo sada i jedan BiH klub.
Do prije 5-10 godina nije bilo šanse da Zvezda ili Partizan ili Dinamo uopšte uđu u Ligu Šampiona ili Kup UEFA (dobro, Ligu Evrope).. i evo već godinama su redovni učesnici.
Ne samo oni, nego još nekoliko klubova iz SRB i HR.. i sad se desilo čudnovato čudo što bi rekao Rambo Amadeus, Zrinjski u Evropi na krilima Banjalučanina Nemanje Bilbije.

Aston Villa, AZ Alkmaar, Legia Warszawa i Zrinja, biće zanimljivo u Mostaru.
Nebitno što je ovo izmišljena liga da bi igrali i Kurta i Murta i UEFA navukla više love ali fino će biti vidjeti Villu i AZ u Mostaru.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2023, 21:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
Čuj nema teorije. :D To možda važi za ligašku (non-champion) stazu, u šampionskoj je sasvim obrnuto.

Da je Borac onomad prošao Kluž, igrao bi dvomeč sa Linkolnom sa Gibraltara za plasman u treće kolo kvalifikacija za LŠ i garantovanu grupnu fazu ECL. Čak bi i u slučaju ispadanja imao dvije dodatne prilike za to, i teško da bi se to prokockalo. Ruku na srce, nije bilo nimalo sreće na tom žrijebu.

Rider on the storm je napisao:
Do prije 5-10 godina nije bilo šanse da Zvezda ili Partizan ili Dinamo uopšte uđu u Ligu Šampiona ili Kup UEFA (dobro, Ligu Evrope).. i evo već godinama su redovni učesnici.
Ne samo oni, nego još nekoliko klubova iz SRB i HR.. i sad se desilo čudnovato čudo što bi rekao Rambo Amadeus, Zrinjski u Evropi na krilima Banjalučanina Nemanje Bilbije.

Aston Villa, AZ Alkmaar, Legia Warszawa i Zrinja, biće zanimljivo u Mostaru.
Nebitno što je ovo izmišljena liga da bi igrali i Kurta i Murta i UEFA navukla više love ali fino će biti vidjeti Villu i AZ u Mostaru.


Ma gdje nije bilo šanse, pa Dinamo je u rasponu od pet godina (2011-2016) četiri puta igrao grupnu fazu LŠ, a gotovo da nije bilo sezone da nisu igrali makar LE. Partizan je manje-više bio redovan u grupama, iako bez nekog uspjeha, dva plasmana u LŠ.

Zvezda jeste imala decenijski post, ali je potom triput zaredom prošla sva četiri kola kvalifikacija, jednom LE pa potom dvije LŠ.

Možemo mi pričati šta hoćemo, takmičenje kao takmičenje na papiru jeste trećerazredno, ali i dalje tu ima dosta klubova koji bi u starom sistemu igrali grupu LE. Doduše, sistem možda nije najsavršeniji, neki klubovi se takoreći prošvercaju do grupa, ali poenta svega i jeste da se pruži prilika onima iz nižerangiranih zemalja. UEFA će tu svakako ubrati ekstra profit, i svi zadovoljni.

U eri fudbala koja je bila nadomak evropske Superlige, ne vidim zbog čega bi ovaj robinhudovski sistem trebalo da bude sporan.
Jaz između najbogatijih i malih klubova je ionako ogroman, a promjenama u LŠ od naredne sezone biće još veći.

Sent from my OnePlus 9 Pro using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2023, 07:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Dobro, omašio sam deceniju.. znam da sam tamo oko 2008-2009. pratio kao zaluđen hoće li ijedan bslkanski klub u Evropu i ćorak.
E onda je Dinamo probio led, pa Partizan i Zvezda i redolno su igrali grupe Lige Šampiona i Lige Evrope.
Za Borac je baš malo falilo sportske sreće ali jbg.
Ali da konačno jedan BiH klub nekako uđe u Evropu (nebitno što je trećerazredni rang takmičenja) je meni istovremeno i smiješno i žalosno jer je tek sad.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2023, 09:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Promasio si i tu deceniju sa obzirom da je Partizan igrao grupnu fazu lige sampiona 2003/4.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2023, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4235
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Znam, izuzetak.. pišem o periodu kada su masovno ulazili i SRB i HR klubovi u evropska takmičenja tj. kada su "pročepili" i par godina zaredom bili redovni učesnici.
Ali koliko god smanjli kriterijume, nikad nisam očekivao da BiH klub uđe u Evropu jer je kukuruz liga.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2023, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Farska ostrva su jos veca, pa eto i njih u LK. ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs