banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 12:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1795 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 90  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Nov 2017, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16740
Slika

Slika

oficijalna maskota takmičenja
Slika


Svi učesnici

Slika

Izvlačenje grupa za SP je 1. decembra

stadioni

Spoiler:
Lužnjiki, kapaciteta 81 000
Slika

Stadion Spartaka u Moskvi, kapaciteta 45 360
Slika

Krestovski stadion, Sant Peterzburg, kapaciteta 68 134
Slika

Kaljingrad stadion, kapacitet 35 212
Slika

Kazanj Arena, kapaciteta 45 379
Slika

Kosmos Arena, Samara 44 918
Slika

Mordovia arena, Saranjsk, kapaciteta 45 015
Slika

Rostov na Donu, Rostov arena, kapaciteta 45 000
Slika

Soči, olimpijski stadion, kapaciteta 47 659
Slika

Jekaterinburg, central stadion, kapacitet 35 696
Slika

Volgograd arena, kapacitet 45 568
Slika

Njižni Novgorod, gradski stadion, kapacitet 44 889
Slika


Vodič za SP
Citiraj:
Ваш најдетаљнији водич за Светско првенство у фудбалу у Русији 2018.

Да ли сте узбуђени због Светског фудбалског првенства које ће се одржати догодине у Русији? Ми итекако јесмо и желимо да вам осигурамо визе, превоз, смештај и да не дозволимо да вам други потенцијални проблеми упропасте путовање. Russia Beyond вам представља најбољи водич за праве љубитеље најважније споредне ствари на свету!

Улазак у Русију

Да ли ми треба виза?

Ако желите да уђете у Русију на Светско првенство, требаће вам виза (у зависности од вашег држављанства, наравно), али постоје неки изузеци. Ако немате улазницу за неку од утакмица, мораћете да решите питање визе пре свог доласка. А шта вам све тачно треба можете проверити на интернет страници пре него што купите авионску карту.

Али ако сте те среће да идете на утакмицу, виза вам не треба. Да бисте прешли границу или слободно напустили аеродром након доласка мораћете да покажете карту и Пасош навијача (види доле).

Ако сте акредитовани новинар који извештава о Светском првенству или сте службено ангажовани у организацији догађаја, биће вам осигуран безвизни пут у Русију пет месеци пре почетка такмичења.

Пасош навијача (FAN ID)

Што је то?

Пасош навијача је ваша лична исправа коју су вам омогућиле руске власти да би вам боравак на СП у фудбалу био удобнији.

Да ли морам имати Пасош навијача?

Да, сви који иду на утакмице морају имати своју Пасош навијача, укључујући децу, руске држављане и резиденте. Ова картица се издаје само једном и може се користити за све утакмице Светског првенства. Она такође даје право страним држављанима да уђу у земљу без виза.

Како добити свој Пасош навијача?

Да бисте испунили пријаву за Пасош навијача, идите на интернет страницу fan-id.ru и прочитајте шта се од вас тражи. Ако се случајно налазите у Русији, за Пасош навијача се можете пријавити и у једном од центара за регистрацију који ће ускоро почети да раде у свим градовима у којима ће се играти утакмице Светског првенства. Припазите на то да свој FAN ID понесете на све утакмице којима ћете присуствовати, заједно са улазницама. Једна важна информација: не можете добити Пасош навијача без купљене улазнице, стога се побрините да купите карте пре пријаве.

Ваша пријава ће бити обрађена у року од 72 сата и достављена поштом на вашу адресу. Добра је идеја пријавити се унапред, јер поштанска достава из Русије може трајати нешто дуже него што мислите. Истина, речено је и да свој Пасош навијача можете преузети и по доласку у Русију, али како ћете ући у земљу без њега и виза остаје загонетка.

Улазнице

Где могу купити улазнице за утакмице?

Улазнице за Светско првенство су у продаји од 14. септембра.

Посетите део ticketing на страници ФИФА и попуните пријаву за своје улазнице. Ако је пријава превише и немате среће, не брините, биће још прилике за куповину карата од 16. новембра.

Друга фаза продаје почиње 5. децембра.

Избегавајте куповину фалсификованих улазница преко других интернет страница или преко посредника - постоји висок ризик да ћете пропустити утакмицу и изгубити новац.

Како могу купити улазницу/е?

Да бисте купили улазницу прво се морате пријавити на интернет страницу ФИФА. Затим поднесите своју пријаву за улазницу. Свака улазница је персонализована и може се издати само уколико дате своје личне податке. Купљене карте ће бити достављене власнику поштом. Ако купујете улазнице и за друге људе морате навести њихове личне податке.

Улазнице можете платити кредитном картицом, банковским трансфером или у готовини (само у Русији).

Осим улазница за одређене утакмице, можете се пријавити и за улазнице за одређене екипе и стадионе.

Корпоративни клијенти могу купити пакете улазница преко посебног дела на интернет страници ФИФА.

Да ли постоје различите категорије улазница?

Да, постоје четири различите категорије. Улазнице 1. категорије су за приватне зоне и најскупље су - од 175 до 917 евра. 2. и 3. категорија су обична седећа места која коштају између 88 и 592 евра. Цене улазница 4. категорије су посебно ниске, и могу их купити само руски резиденти - коштају између 16,5 и 100 евра.

Постоје ли у понуди и посебне улазнице за особе са инвалидитетом?


Да, доступне су и посебне улазнице за особе са инвалидитетом, кориснике инвалидских колица, особе са псима водичима и претерано гојазне особе. Свакако треба навести своје стање приликом резервације улазница на интернету и бити спреман да се пружи доказ о испуњавању услова. Особама које испуне услове за посебни приступ на стадиону биће понуђена једна додатна карта за пратиоца.

Slika
Путовање

Где се одржавају утакмице?

На западу Русије се налази једанаест градова домаћина: Москва, Санкт Петербург, Сочи, Казањ, Калињинград, Јекатеринбург, Нижњи Новгород, Ростов на Дону, Самара, Саранск и Волгоград.

Погледајте овај распоред Светског првенства. Иако је прерано рећи ко ће с ким играти, распоред вам показује који град ће бити домаћин које утакмице и када. Једну ствар знамо сигурно: репрезентација Русије ће отворити Светско првенство на стадиону Лужњики у Москви 14. јуна 2018.

Како стићи до градова домаћина авионом, возом и аутобусом?

Погледајте ову интернет страницу са детаљном навигацијом за градове попут Москве, Санкт Петербурга, Сочија и Казања.

Једно опште правило је да избегавате таксисте на аеродрому. Користите аутобусе и удобне експресне возове - они возе путнике од аеродрома до центра града далеко брже и знатно су јефтинији од аутомобила.

Ако нисте љубитељ возова, у већини руских градова можете користити Uber или његов руски пандан Yandex Taxi.

Како путовати од једног до другог града домаћина?

Можете путовати авионом, возом или аутобусом. За карте за воз посетите интернет страницу Tutu.ru, одаберите релацију, датум и воз који одговара вашем распореду и буџету. Платите преко интернета и то је то, спремни сте за пут. Не заборавите да испринтате своју е-улазницу и понесете пасош.

Ако немате жељу да осетите руско романтично путовање возом, посетите интернет страницу Skyscanner и одаберите лет.

Можете такође покушати да нађете лет на интернет страницама руских авиокомпанија. Опције су вам Aeroflot, Rossiya, S7, Aurora и позната нискотарифна компанија Pobeda. Али не заборавите да Победа не служи оброке и да има врло строга правила око величине ручног пртљага.

Ако сте расположени за вожњу аутобусом, посетите страницу Busfor или део за аутобусе на страници Туту.ру и припремите се за уживање у лепотама Русије. Чувајте се прометних гужви - оне би могле да знатно продуже вашу вожњу.

Запамтите, што раније купите карте, то ће оне бити јефтиније. Ништа не остављајте до последњег тренутка; испланирајте своје путовање у Русију унапред па ће ваш боравак на Светском првенству протећи глатко.



Slika

Još valja napomenuti da zlato iz Brazila, sa prošlog prvenstva brani reprezentacija Njemačke, gol je postigao Mario Gece, u drugom produžetku. https://www.youtube.com/watch?v=ZCcnQiuyUlQ


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2017, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jbt lopta iz 1974 se mogla kupiti kod nas 1988. Jesu li govorili za loptu iz 2002. da ima čudnu putanju kad se šutne, kao zna prevariti golmana?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2017, 13:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Odma da kazem, ovo Argentina osvaja, vrijeme je


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2017, 13:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15025
filozof sa vrbasa je napisao:
Jesu li govorili za loptu iz 2002. da ima čudnu putanju kad se šutne, kao zna prevariti golmana?


Možda griješim, ali mislim da su to govorili za "jabulani", loptu iz 2010te :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2017, 13:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
Sve je pocelo sa adidasovom terestrom iz 2000 a ova fevernova je samo nastavak... Od terestre su poceli da ubacuju nekakvu pjenu ispod koze pa je lopta bila brza, mijenjala je smjer...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2017, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Timgajst i dalje najljepša.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 18:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
krenulo je predstavljanje dresova...
evo ga od komsija, ovaj prvi stolnjak nije los ali zato ovaj drugi "holandski" mi je totalno bezze i copy paste sa ovom nijansom plae i narandzastom!

Spoiler:
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4867
Lokacija: Tu preko puta
Mozda je i moglo bez tog broja ispod znaka nike

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2017, 14:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
eno dreka na indexu, hrt ne prenosi SP :D
al' nebitno to, bh, srbija, sportklub sve poklopio i otkupio prava.

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2017, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Љебе драги, јел ово реално? :-( Да ли ће већ једном та демонска телевизија умријети у најгорим мукама?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2017, 15:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2009, 12:30
Postovi: 310
Lokacija: Banja Luka
vlakanje je napisao:
eno dreka na indexu, hrt ne prenosi SP :D
al' nebitno to, bh, srbija, sportklub sve poklopio i otkupio prava.

Slika


Значи, опет ће нас зајебавати са директним преносима мечева Србије...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2017, 15:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12453
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Neće, ako prodaš dušu m:telu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2017, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16740
Сутра у 16:00 извлачења група за СП. Пренос на БХТ.

Моли се форумаш шлагер да сутра буде што даље од тв пријемника, да нас не западну 3 екипе из првог шешира.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2017, 15:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16740
За 25 минута креће извлачење.

Ако Бог да за носиоца Белгију, Португал, Русију или Пољску.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2017, 15:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15025
Belgiju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2017, 16:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Pozdrav iz jedne od ruskih svemirskih stanica :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2017, 16:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
enc0re je napisao:
Belgiju?


Belgija je taraba na prvenstvima.
...bila do sada, a isto tako, nama to nista ne znaci :D
Ajd Putine brate, namjesti nam grupu sa levatima da prodjemo! Kad si mogao izbore u americi, ovo ti je pic.kin dim :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2017, 16:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2014, 17:43
Postovi: 213
Срећно Србијо.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2017, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
danijell je napisao:
Pozdrav iz jedne od ruskih svemirskih stanica :lol:



Znaci nisam to jedini primijetio.

Kakavidiot.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2017, 16:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Jebeni Saudi. :) Zato je onaj išao kod Putina :) Zašto nije izvukao Srbiju da bude na otvaranju.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1795 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 90  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs