banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 30 Apr 2024, 14:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Planinarenje
PostPoslato: 02 Apr 2024, 11:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
LeonN je napisao:
Ne znam šta bi se imalo plaćati za troškove istraživanja, kada je dosta toga poznato od prije. Goretex kao tehnologija je odavno tu. Šta su novo proizvođači ponudili posljednjih godina? Pit zips? To nije ništa što bi zahtjevalo naročite resurse istraživanja, samo više posla u krojačnici. Kolike marže imaju proizvođači i trgovci, dovoljno je pogledati kada neku jaknu od 600 KM snize na 300 KM ili i niže.


Stalno se vrse istrazivanja. Nemoj mjesati revolucionarne pronalaske i baby steps napretke. Stalno oni nesto rade. Sto se tice marzi, to se slazem. Kao i kod Apple, tako je i ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Planinarenje
PostPoslato: 02 Apr 2024, 13:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 453
Da korištenje određenih materijala i kvalitet istih, imaju uticaja na outdoor aktivnosti, imaju. Ali, što bi rekao Kazo, budimo realni... Pričamo o garderobi, ne o kosmičkom istraživanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Planinarenje
PostPoslato: 02 Apr 2024, 14:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma nisam ja mislio na neka svemirska istraživanja, nego recimo Patagonia uzme i napravi XY različitih verzija i podijeli onda ih detaljno testira u prirodi. To traje i pojede dosta love, ali onda izbace proizvod koji je bolji i praktičniji nego prethodni.

Sa druge strane imaš firme koje samo sačekaju da Patagonija izbaci nešto novo i to onda prekopiraju jer ih realno boli briga da se cimaju oko svega toga. Mana kod ovog pristupa je što se ti proizvodi pojave malo kasnije... Što meni nije neki problem... :D

Ja stvarno poštujem na primjer Patagonia stvari i taj mentalitet, ali nije to za moj džep. Mada, da njih nema, ja onda vjerovatno ne bih imao gotivne stvari od drugih proizvođača... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Planinarenje
PostPoslato: 02 Apr 2024, 14:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Realno, ko kaze da je moranje kupovati najnovije modele. Slazem se apsolutno da je outdoor oprema nenormalno skupa ali kupis starije modele za daleko manje novca. 90% moje opreme su sve modeli od pre nekoliko sezona. Zato su kupljeni po outletima na minus 60% ili vise. Neke stvari sam nalazio i na -80%.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs