banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Maj 2017, 11:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Organizacija je bila odlicna. Slazem se sa Milanom da je sam sebi kriv onaj koji se nije dobro pripremio a sto se tice odgovornoti organizatora nema je posto kad se prijavljujes ima sve lepo u stavkama ugovora/prijave gde stoji da organizator ne snosi odgovornost i da svako s zdravstvenog aspekta je sam za sebe odgovoran.

Da je bilo vruce jeste ali je bilo i vise nego dovoljno stanica za okrepu

Link sa slikama https://photos.google.com/share/AF1QipP ... 8wM1ZmaHFB


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4804
Било је паклено на стази. Не могу вјеровати да посљедња два полум. тај дан је најтоплији дан у години до тад, а спремамо се у доста умјеренијим условима и то је одмах шок сам од себе. 21,1 није зајебанција треба се спремити, одрадити системацки и имати добру тактику, упркос свему свако се може срушити и не осуђујем људе, једноставно нешто крене по злу.

И сам имам неколико примједби и мислим да је малко лошија организација од прошле, АЛИ имам утисак да људи крећу да маше поенту једног феноменалног догађаја, и да стављају као најважнију ствар да ли је био овај купон у кеси или онај. Поента је да нам обезбиједе стазу, окрепу, медаљу и то одлично функционише, остало је остало и не правити проблем око тога, иди прати снижења па шопингуј, немој због тога долазити на маратон.

Моје примједбе се односе на чекање резултата, на помало конфузан старт, није било ни припремног ценера, а и око медаље би се дало јако мало се разликује од прошлогодишње ... али све у свему одлична прича, и већ сада смо превазишли сарајевски који је имао 10 издања а да не причам о подгоричком, то је све испод нас. Ово ће расти у фантастичан догађај. П.С. Мислим да ако неке ствари штекају, штекају јер Селец не може све стићи а испод у хијерархији неки не одрађују посао квалитетно. Похвале свима, нарочито волонтерима, што није било воде, па није јер су људи почели да се туширају и трошили по 5л умјесто чашу. Утисци са трке феноменални, не знам ни колико језика се може чути успут, само она була са заставом :x :x Само да није био полумаратон, нећемо да нам поквари догађај. уф


Poslednji put menjao Borac u srcu dana 16 Maj 2017, 11:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Medalja ce uvek biti ista. Njen izgled je patentiran i ona ostaje ovakva, samo ce se gravure na poledjini mjenjati. za ovu godinu je Selec objasnio da je vlasniku firme za gravure umrla supruga na par dana pre trku pa je sve propalo tako da ove godine nije bilo gravura. Ne moze Selec kontrolosati volontere i sve ostale ljude. Ja licno nisam primetio nikakav problem s vodom o kome se prica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4804
Nisam ni ja, stigao sam prije nestašice, ali sam vidio usput da se ljudi tuširaju i kampuju kod okrepnih stanica, pa me ne čudi ako je nestalo. Nestalo bi i da je bilo duplo više na takav način

P.S. Hvala za slike, ima li još ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
http://mondo.ba/a735931/Info/Drustvo/Uc ... ticno.html

Organizacija na nivou, zatvorili grad nisu mogli ih odvesti do bolnice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:10 
Odakle ti to da nisu mogli? Hitna je imala pristup svugdje, isli su najnormalnije trkacom stazom. ;)


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Tačno. Bio sam u prolazu baš u trenutku kad je vozilo hitne ulazilo na stazu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Naslovnica Moj život Ljudi Banjaluke
Moj životLjudi BanjalukeMoj sportMoje vijestiVijesti
Pismo ogorčene majke! Naličje polumaratonske medalje
Od Igor Požgaj -Maj 16, 2017



Na adresu redakcije blmojgrad portala, stiglo je pismo majke koja je sa djetetom učestvovala na bambino trci. Prenosimo ga u cjelini uz popratni tekst:

Željela bih, ako postoji mogućnost, da objavite ovaj tekst, kao komentar na održani dječiji maraton i na neslavna ponašanja roditelja u siromašnom društvu.

Roditelj sa medaljom

Poštovani sugrađani, političari, organizatori, ovo pismo je glas roditelja koji su 13.5.2017 godine ratovali na „Braniku“ Trga Krajine i na neslavan način osvojili obećane, već osvojene medalje za svoju djecu.

Tog jutra Banjaluka je osvanula radosna, puna ljubavi i nade. Cijelu noć je padala kiša, a ujutro je grijalo sunce, veliko žuto nasmijano sunce, a Gradonačelnik je nosio žutu majicu, ponosan na svoju, našu djecu. I ja sam bila ponosna. Moj sin je trčao svoju, moju, našu, prvu bambino trku. Probudio se u šest ujutro, nije mogao da spava od uzbuđenja, vjerovatno od mog uzbuđenja. Ja sam mu obećala da će dobiti medalju poslije trke, jer su organizatori obećali da će svako dijete, koje se prijavi na bambino trku, dobiti medalju nakon završene trke. I moj sin je dobio medalju! Ja sam je otela! Bože, kako me bilo sramota, ne drugih roditelja, ne društva, nego same sebe. Pitala sam se: Zar sam i ja postala kao drugi?



Toga jutra na Trgu Krajine branila sam veliku ideju Bambino trke, veliki događaj za djecu, za roditlje, za Grad, a ratovala sam za Medalju, za Pravo.

Tog jutra Banjaluka je imala nadu!

Ali u trenutku nade, roditelji su zaboravili da medalja ima i lice i naličje. A mnogi od nas su baš tog jutra ugledali odraz svog zaprepaštenog lica na naličju nepostojećih medalja. Jer medalja nije bilo.

Nakon završene trke roditelji i djeca su stajali u redu da preuzmu zaslužene, obećane, osvojene medalje. Televizija je snimala ceremoniju dodjele, dok se Gradonačelnik ponosno i zadovoljno slikao sa djecom. Ali u jednom trenutku nestalo je svega, medalja, televizije, Gradonačenika u žutoj majici. Nestali su dječiji osmjesi. A na lica roditelja se navukla mrena surove relnosti i znak pitanja?

Ako mi roditelji prijevremeno starimo uz lažna obećanja o isplaćenim platama, uplaćenim doprinosima i preživljavamo iz dana u dan, sa osmijehom na umornim licima, da bi svojoj djeci obezbjedili bolji, serteniji i zdraviji život nego što je naš, zar i naša djeca treba da odrastaju u laži?



Zar je bilo potrebno ovaj naš siromašni, lažni žoivot unijeti u njihovo djetinjstvo, u njihovu radost i rasplakati njihova mala sretna lica i skupiti njihove ispružene ruke. Zašto?

U jednom trenutku se pojavio čovjek sa kutijom ostavljenih, skrivenih, našoj djeci obećanih medalja. I onda je počeo rat! Roditelji su počeli da se guraju, gaze preko tuđe djece i otimaju medalje za svoju djecu. I ja sam se otimala. I otela sam medalju. I bila sam i pobjednik i gubitnik. I bila sam i srećna i tužna. Plakalo mi se…

Tužno je to da su roditelji naviknuti na stalnu borbu da bi svojoj djeci pružili minimum osnovnih sredstava za život u ovoj našoj lijepoj Banjaluci, prešli granicu koja se nije smjela preći, i krenuli u borbu za medalju, u borbu za obećanje. I ja sam prešla granicu. I ja sam se borila za medalju. Borila sam se za svoje dijete.

I na kraju govorim na sav glas: ako mi roditelji treba da živimo u laži, u sistemu koji nam jem oteo djetinjstvo, mladost, pravao na školovanje i na posao, naša djeca treba da žive u bezbrižnijem i srećnijem okruženju. Treba da žive u istini i treba da dobiju svoje osvojene medalje.

Sve pohvale za pokušaj organizacije ovako velikog događaja, kojeg Banjalučani, nažalost još uvijek nisu dorasli.

Roditelj sa medaljom

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Сере жена за медаљу.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ovim putem se zahvaljujemo svim roditeljima volonterima koji su spremno se prijavili da doprinesu boljoj uređenosti bambino trke. Ako ne budem trčao sledeće godine, makar ću pomoći u organizaciji. Ono tamo je trebala "riot" policija sa pendrecima. Vidio sam srednjoškolsku prof. Srpskog jezika kako je i poslije molbe volontera da se vrate iza trake iskočila na cestu sa tel.da snima, duša moja. I ona i muž i sin. I još buljuk šetača. I još se niko nije sjetio da razdvoji čisto djecu da sama prvo trče, a poslije roditelji sa malencima koji ne mogu samostalno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4804
Та Бамбини трка је можда и сувишна поред фан ран, и већа главобоља, а можда нам је због тога и већа котизација :lol: а г. Селец може сад и сам да види какав је одјек једне жеље да се направи нешто лијепо и корисно и још не плаћају котизацију. Никад задовољни ни са чим. Па први је пут, ок, поправиће недостатке. И сами су рекли да ће дати медаље свима који нису добили, сад треба сваки родитељ колумну у медијима око тог


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Milan je napisao:
Odakle ti to da nisu mogli? Hitna je imala pristup svugdje, isli su najnormalnije trkacom stazom. ;)

Ljudi iz hitne rekli na drzavnoj televiziji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 12:44 
da, hitna pomoc ima pristup cijeloj trkackoj stazi i moze ici koliko hoce kroz istu, ali ne smije izaci iz nje jer je eto blokiran pristup stazi odnosno izlaz iz nje...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Vuk Mandusic je napisao:
Milan je napisao:
Odakle ti to da nisu mogli? Hitna je imala pristup svugdje, isli su najnormalnije trkacom stazom. ;)

Ljudi iz hitne rekli na drzavnoj televiziji.

Koliko gluposti i lazi u jednoj recenici i najgore sto ima onih koji u ovo vjeruju :confused2: :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2017, 13:21 
Citiraj:
Učesnik “Banjalučkog `M:tel` polumaratona” koji se nalazi na Univeritetskom kliničkom centru /UKC/ Republike Srpske i koji je bio priključen na aparate za disanje više nije životno ugrožen.

Od danas on više nije na aparatu za vještačko disanje i premješten je u Kliniku za unutrašnje bolesti, saopšteno je iz UKC-a.

Prije dva dana sa aparata za vještačko disanje skinut je još jedan učesnik ovog maratona, koji je, takođe, premješten u Kliniku za unutrašnje bolesti.

Prema riječima načelnika Klinike za unutrašnje bolesti doc. dr Branislava Gašića, stanje pacijenata je stabilno i nastavlja se njihovo liječenje u Klinici za unutrašnje bolesti u Odjeljenju gastroenterologije, hepatologije i toksikologije sa opštom internom medicinom.


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Maj 2017, 14:15 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Najbolje se vidjela organizovanost kada je takmicarka (D.Kuna) prosla kroz cilj kao treca, a onda nakon par minuta sprintom se vraca nekih 30m da ukaze pomoc polusvjesnoj L.Kimani. Onda je nekako uz pomoc jos dva momaka vuce prema cilju, gdje na to sve iz publike iskace njena cerkica i trci majci u zagrljaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4804
Бањалучки полумаратон је послао упитник тркачима гдје могу исписати све примједбе на трку, постављају питање и да ли је вријеме за промјену трасе тј. 1 круг умјесто два?

Ја мислим да превише журе у промјену трасе у 1 круг и са увођењем маратона, а и рекао би да је котизација полумаратонцима толико скупа јер је уведена Бабина трка гдје је све бесплатно, а да је у организацији шкрипало и због те трке јер је организатор са постојећим капацитетима напросто био развучен на 1000 страна


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2017, 14:24 
Prijavih se danas, sada valja smanjiti guzicu za bar 12-15 kg do 12-og maja. :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Dec 2017, 14:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Koliko je para do kraja godine? I ja cu se prijaviti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2017, 14:51 
35 km je sada, tako nesto, meni je preko paypala uzelo 36 i jos nesto malo...

Ako ima neka neko kaze organizatorima da isprave mapu na sajtu, nisu ocrtali dio pored parka...ovaj dio na 1:10, nije uopste oznacen linijom na onoj slici...

https://www.youtube.com/watch?v=yjb0j9l1sz4


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs