banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Feb 2016, 22:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
2 ubjedljivo najmanja grada u kojima stanuje pehar lige sampiona su Eindhoven i Porto...farmeri i zmajevi. Oba grada tek malo veca od Banja Luke.
Bio sam na oba stadiona i nigdje nisam vidio da jedan grad vise zivi za jedan klub. Ekvivalent kod nas u okruzenju bi bio mozda Hajduk.

Neke nove generacije PSV u srijedu istrcati na filips arenu za neku novu stranicu istorije... na na klupi Filip Koku! Stanje u ligi odlicno, imaju samo 1 poraz.

Bio sam na stadionu Porta i moram reci da su me cijene ulaznica malo iznenadile. U jednom Portugalu koji ima 2-3 puta nizi zivotni standard od Holandije cijene su identicne onim u holandiji. To naravno ne utice na situaciju da je stadion redovno pun.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2016, 23:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Preminuo je Johan Krojf.
Majstor, reformator, egoista, takticar.

Na istoku Amsterdama, na samo 5 minuta od Ajaksovog starog stadiona, rodio se najveci holandski fudbaler svih vremena.
Igrao za Barselonu, po Americi, u Levanteu, opet u Ajaksu, pa zbog svadje sa rukovodstvom kluba prelazi u najveceg rivala Fejnord.

U srcu je bilo mjesta samo za jedan tim, njemu onaj najblizi, crveno bijeli. Potrudio se da Ajaks zauvijek stavi medju vjecne i to je uspjesno uradio 3 puta. Ikona kluba.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2016, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
:lol: :lol: :lol:
Petoligaski fudbalski klub iz Argentine morat ce nakon 30 godina ISPRAVITI LINIJE svog fudbalskog igralistana na kojem su se gotovo na svakoj utakmici POSTIZALI GOLOVI iz KORNERA.
Liniers , klub iz Villegeasa u okolini Buenos Airesa , od 1987.godine igra na terenu na kojem su LINIJE ISCRTANE TRAPEZOIDNO A NE PRAVOUGAONO.
Nepravilnost je otkrivena , sasvim slucajno , kada su iz argentinskog fudbalskog saveza dosli u posjed satelitskih snimaka "Google earth"-a i ZAPREPASTILI se oblikom igralista te su klubu nalozili da u roku od tri mjeseca iscrtaju prave linije ili im prijeti gasenje.
Joj sto volim fudbalsku igru.... :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2016, 19:22 
Vidi se iz aviona... :D

Klasican seoski fudbal


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Okt 2016, 15:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Na travnati teren gradskog stadiona u Banja Luci su u ovom vijeku istrcali Luka Modric i Edin Dzeko, dva svakako najpoznatija imena lige. Dzekin nadimak "kloc" upravo vuce i porijeklo iz tog perioda, kada su ga navijaci i uprava tako zvali i prozivali ga kako nista nece napraviti u karijeri.

Sto se kosarke tice, najpoznatije ime koje je krocilo pod svodove aleksandrovacke dvorane je svakako Mirza Teletovic.

Laktaska dvorana ce pamtiti legende sporta pod obrucima poput Dimitrisa Dijamantidisa, Sarunasa Jasikevicijusa i Vasilisa Spanulisa, koji nije igrao, vec je samo sjedio u lozi pored Gorana Dodika.

Pola Soluna se ozari kada im pomenete banjalucanina Zlatana Muslimovica.

Najbolji ranking nekog banjaluckog tenisera je svakako 3 mjesto na ATP listi i pobjede protiv Mareja, Rodika, Monfilsa....

Trenutni trener najveceg tenisera svih vremena Rodzera Federera? Banjalucanin.

Najljepsa zena u Svedskoj 2007 godine, pobjednica na miss izboru? Banjalucnka sa Tunjica.



Ako bi sklapali reprezentaciju Republike Srpske po tome da im je danasnja RS mjesto rodjenja, imali bi paklen tim. Tim koji bi se ravnopravno borio za odlazak na EP SP...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2016, 15:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
8)


http://www.dailymotion.com/video/x52wdx ... jeti_sport

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 09:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Nakon 18 godina.. titula stize u Roterdam.

Sta se desavalo prosle sedmice:

KAOS U ROTTERDAMU Unaprijed slavili naslov prvaka pa izgubili 3:0 od svoje "Lokomotive" i divljali po gradu
http://www.index.hr/sport/clanak/kaos-u ... 68346.aspx

Na posljednjoj proslavi titule je na trgu bilo 300 000 ljudi.

Holandjani su prava fudbalska nacija. Vole oni fudbal mnogo vise nego mi. Mi prije svega volimo rezultat. Jeste vidjeli Partizan.. prosjek 2000, kradja, lopovi vamo tamo... postali prvi na tabeli, sve se zaboravilo i na stadionu 25 000 ljudi.. Zvezda ali sa vecim prosjekom. Od 40 000 prosjeka prije par godina, do par hiljada ljudi na stadionu ovih dana.

Sta hocu reci... holandska liga, koliko god to zvucalo, nije pretjerano bolja od srpske. To je i dokazao susret Partizana i AZ, tima gornjeg dijela tabele u to vrijeme..

18 godina Feyenoord nije bio prvak. Za to vrijeme se klub gomilu puta obrukao, dosta teskih poraza...... iiiii... uprkos tome svemu, oni imaju redovno svojih 50 000 ljudi na stadionu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Aj sve, ali da liga nije pretjerano bolja. Pa Ajax igra finale LE i opet ta ekipa nije prvak, o cemu pricamo? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 09:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
drago mi je zbog Fejenorda, i to je jedan velikan evropskog fudbala
sjecam da mi je stari pricao da je 60-ih kad je on bio klinac Fejenord dominirao kako Holandijom tako i Evropom, jedino je Ajaks mogao donekle da se nosi sa njima, a PSV je tad bio jedan omanji klub


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2017, 13:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
"Tiganj" jedan od najfudbalskijih stadiona,navijaci najvatreniji u Holandiji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2017, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
WrDa je napisao:
Nakon 18 godina.. titula stize u Roterdam.

Sta se desavalo prosle sedmice:

KAOS U ROTTERDAMU Unaprijed slavili naslov prvaka pa izgubili 3:0 od svoje "Lokomotive" i divljali po gradu
http://www.index.hr/sport/clanak/kaos-u ... 68346.aspx

Na posljednjoj proslavi titule je na trgu bilo 300 000 ljudi.

Holandjani su prava fudbalska nacija. Vole oni fudbal mnogo vise nego mi. Mi prije svega volimo rezultat. Jeste vidjeli Partizan.. prosjek 2000, kradja, lopovi vamo tamo... postali prvi na tabeli, sve se zaboravilo i na stadionu 25 000 ljudi.. Zvezda ali sa vecim prosjekom. Od 40 000 prosjeka prije par godina, do par hiljada ljudi na stadionu ovih dana.

Sta hocu reci... holandska liga, koliko god to zvucalo, nije pretjerano bolja od srpske. To je i dokazao susret Partizana i AZ, tima gornjeg dijela tabele u to vrijeme..

18 godina Feyenoord nije bio prvak. Za to vrijeme se klub gomilu puta obrukao, dosta teskih poraza...... iiiii... uprkos tome svemu, oni imaju redovno svojih 50 000 ljudi na stadionu.



DROGA STOP!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2017, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ма ђе ће бит' боља :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2019, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Kako je Modrić gestom oduševio Slovake: "Pravi primjer skromnoga Balkanca"

Dolazak hrvatskih igrača u Trnavu izazvao je veliko zanimanje slovačke javnosti

"Modrić se nije ponio kako bi se ponijele brojne svjetske nogometne zvijezde koje bi brže-bolje pobjegle od ljudi i kamera. Simpatični Luka je prišao djeci u kockastim dresovima i nije mu bilo teško pozirati s njima, dati koji autogram. Pravi primjer skromnoga Balkanca", napisali su novinari portala Sportky.

"Dobro došli, slavenska braćo", dodaju slovački novinari.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2019, 11:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A jebo te on u usta škrbava


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2022, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Jedan zanimljiv tekst o nekom drugačijem fudbalu.....

Lično ga nisam gledao, ali pamtim priče pokojnog oca i ujaka o nenadjebivom napadu ikad. Stric mi je onomad pročitao i preveo njegov zadnji intervju nekom njemačkom novinaru, dok sam bio klinački zaluđen fudbalom.

Kažu neki da je to najbolji napad koji je igrao fudbal: Vava, Zagalo, Pele, Didi i Garinča. Statistika kaže da Brazil nikad nije izgubio utakmicu(a odigrali su ih tačno 50 zajedno) ako su za Brazil igrali Pele i on, a neki kažu da je bio bolji i od samog Pelea.

Ko voli nek pročita
https://www.index.hr/sport/clanak/nevin ... t_ostalo_d

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs