banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 133 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Mar 2015, 17:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jest, vidi se kako je Milan dobar ispao :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
sudoku je napisao:
Plvanje je savršeno, pogotovo za truntavu djecu jer iz puberteta izađu (ako nastave da treniraju) kao Apoloni. Svaki mišić razvijen. Pogotovo je dobro za djecu koja ubrzano rastu i gdje postoji mogućnost krivljenja kičme.




Ha ha trenirao sam godinama, kao i u svakom sportu na tvu vidimo najbolje genetske primjerke koji bi bili misicavi i izdefinisani da samo dizu kasiku i urade deset sklekova dnevno
Imali smo jednog takvog a mi ostali smo na kurac licili da prostis
ko je bio debeo ostao debeo ko je bio zgoljo nesto malo se popravio a to sve tokom perioda dok smo rasli i nakon sto smo izrasli

a da razvija sve misice je cista bapska glupost, to sto gledamo na tvu kod profi plivaca je majka teretana, plivanje nikad noge ne moze razviti, znaci vec pola tijela ne radi pretjerano mnogo, a ni trup se ne umara jer te plovnost drzi u ravnom polozaju...

Dobro je sto kontaktnih povreda skoro i nema kao ni stresa na zglobove ali samo po sebi je aerobna aktivnost pa je suludo ocekivati neki vau rezultat u razvoju osim ako nije sjajan genetski primjerak

a na temu bilo gdje da imate kvalitetan trenerski kadar a toga je u baaanjoj luci veoma malo
cuo sam da ti braca gimnasticari posteno i sistematski rade al su skhpi 60 mjesecno a opet to je jeftino jer masa mojih vrsnjaka ima zglobove za rashodovanje jer su ih trenirali idioti



Hm, jedini odgovor na ovo je da niste dovoljno trenirali. Ako kao dijete potrosis veliki broj kalorija dnevno na treningu, a plivanje ih trosi i te kako (naravno ako treniras, a ne preko one stvari) sigurno neces ostati trunto ma sta god da jedes.
Slicna stvar je sa teretanom, joj meni nije nista pomoglo da smrsam bla bla... nije do teretane drugar, do tebe je, nisi dovoljno trenirao.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 18:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne ide da stavljam slike od plivača koji imaju dvadesetak godina, bave se plivanjem od osnovne škole, ni dana teretane, samo plivanje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 19:04 
Pa sta si ti mislila, da se misici samo u teretani razvijaju ili sta?


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nisam ja to rekla, samo kažem da je to odličan sport koji razvija svaku grupu mišića, npr. kako noge tako i prsa.
I ako ništa, dijete koje vježba i godinu dana bar će naučiti pravilno plivati ili uopšte naučiti plivati.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 19:24 
Ja sam za oko 2 mjeseca naucio plivati. Brat je recimo bio talenat, ali kako je lijena guzica oduastao je bio, a trener molio starog da nastavi trenirati. I sada Vrbas prepliva ko iz p.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Није судоку далеко од истине, од пливања мишићи могу битније да се развијају у неком почетном периоду, док се тијело не прилагоди на потребни ниво напора, све послије је углавном чиста аеробна активност. Код рекреативаца спорт попут пливања вјероватно неће оставити веће трагове на тијелу.

Мислим да у периоду до 8. или 9. године нема те школе спорта или клуба који могу да замијене родитељски труд и пажњу по питању дјечијих спортских активности, нити их је потребно уписивати на нешто осим ако то сами не желе. Зато их треба што ћешће водити у брда, планине, паркове, на санкање и пливање, као и потицати да сами осмишљавају и траже свакодневну физичку активност. Тако некако сам планирам да радим.

Једино се надам да моја будућа дјеца неће постати професионални спортисти - ниједан родитељ не би требало да жели такво зло својој дјеци.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 19:48 
Citiraj:
Једино се надам да моја будућа дјеца неће постати професионални спортисти - ниједан родитељ не би требало да жели такво зло својој дјеци.

x2
Potpisujem od rijeci do rijeci...

Profesionalni sport je sve samo ne zdrav...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Svako vuce na svoju stranu tako i popkatadane vuce u sumu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Па да, "у шуми сам те направио, у шуми ћу те и подизати".

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 20:53 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Plivanje. PK Olymp ili 22 april.

Da, plivanje je strašan sport za kondiciju, grbava leđa :D , kapacitet pluća, anaerobnu izdržljivost i pravilan razvoj. Ali, da se muskulatura od plivanja nešto naročito razvija, pa i ne baš. Bez suvih treninga i vježbi za snagu nema napretka u plivanju.

Bazen je vrhunski, Miodrag i Mladen Čeko dobri treneri u Olympu. Moja preporuka.

PS. Može i vaterpolo kod dr. Grahovca, ako se đetetu sviđa. :D

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2015, 00:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Ja sam se bavio košarkom 5 godina.
Prvo Borac (tadašnji KK Banjalučka pivara). Sredina osnovne škole. Trener Dojčinović. Ako takav trener drži treninge tamo, ne upisuj dijete tamo.
Poslije Korać. Kraj osnovne. Trener Davor. Ako takav trener drži treninge, ne upisivati.
Poslije nas trenirao Ćikić. Taj lik ima žicu za trenera. Zna ti zgaditi, ali i natjerati te da dođeš na trening. Nauči te disciplini, stekneš radne navike i budeš fizički moćan. Moguće da ta metodologija ne bi palila baš kod klinaca.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2015, 01:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
elektra777 je napisao:
Moj klinjo ima 9 godina i isprobali smo mnoge stvari u BL pa mogu samo iz licnog iskustva. U predskolskom uzrastu ne vrijedi ga upisivati u neke timske sportove - oni to jos ne kontaju i tesko im je raditi u timu, to ce ti savjetovati vecina trenera. Iluzija je poslati ga na fudbal i ocekivati da ce dodati loptu nekome - ona je samo njegova i traume ce biti poslije svakog treninga ako nije imao "dovoljno" lopte za sebe. Plivanje je odlicno, ali izbor trenera je problematican. Moj klinac je prilicno nemiran i jako tesko je isla saradnja sa trenerima - oni obicno imaju grupe od 10-15 djece i ako neko iskace iz profila poslusnosti, jednostavno ga izignorisu - zato smo i prestali sa plivanjem. Nije bilo vrijedno maltretiranja - on je plivanje u uzrastu od 6 godina shvatao kao divnu zabavu i sjajno je plivao i ronio, ali saradnja sa dva trenera nije isla zeljenim tokom pa smo odlucili da nastavi ili kad se nekad formiraju manje grupe u kojima trener moze lakse raditi, ili kad se ovaj nas konacno uozbilji. Skole sporta - divno zamajavanje...svega pomalo, nicega konkretno...ucimo elemente ovoga i onoga u grupama od 30-40 djece...
Onda je isao na atletiku - nije bilo lose tokom ljeta, ali treneri su malo neorganizovani...
Skija od 5. godine, ali opet to je sezonski sport..
Sada smo zbog problema sa plucima bili natjerani da pronadjemo neki sport koji vjezba u zatvorenom (za njegova pluca ova hladnoca i setnaj ili trcanje po istoj nije preporucljiva) -i krenuo je na karate. Zanimljivo - svidja mu se. Treninzi se odrzavaju kod "Naprijedovog" stadiona, iskreno sad ne znam ni imena trenera, ni ime skole, ali bilo nam je blizu i to smo nasli kao neko instant rjesenje - ali njemu se jako svidjaju, cim je vec tri mjeseca tamo i ne propusta ni jedan trening.
Komentar "onaj koji se dopada djetetu?" i nije na mjestu kad je rijec o predskolcima. Rijetko ko od njih uopste zna sta zeli, na roditeljima i dobrim trenerima je da otkriju za sta je dijete talentovano. U ovim godinama smo skontali da nam klinac uopste nije talentovan za sportove - oni su mu samo dobra zabava, njegovi talenti su u sasvim drugim oblastima, ali je dobro da se uopste bavi sportom i time jaca i misice i pluca..i to je sve sto ocekujemo od njega i od sportova kojima se bavi ili ce se baviti u buducnosti....i naravno da se dobro zabavlja pritom.


Opaaa, evo ga jedan smislen i vrlo koristan post.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2015, 15:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2015, 07:30
Postovi: 321
Ma koji crni sport, samo folklor.

_________________
INVICTUS -Krvavog mu pakla, pa ima li uopste jebenih gitarista u ovome gradu?!?!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2017, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Jel postoji u BL klub gimnastike? Pri tome ne mislim na klub ritmicke gimnastike vec na pravu gimnastiku. Klinac sad ce 3 god pa hocu jedno godinu dana da ide na gimnastiku da razvije koordinaciju i pokretljivost da stvori bazu. Kasnije bih ga poslao u skolu sport da vidim prema cemu pokazuje afinitet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2017, 11:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
znaci,dijete ti sad ima 2 godine i 10,11 mjeseci....mislim brate,da ti je to bas prerano za bilo kakav sport...

6-7,godina.....i tad jos ne znaju razliku od sporta i igre...

on topic...ne znam za te gimnasticke klubove u bl..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2017, 11:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
ratkop je napisao:
Jel postoji u BL klub gimnastike? Pri tome ne mislim na klub ritmicke gimnastike vec na pravu gimnastiku. Klinac sad ce 3 god pa hocu jedno godinu dana da ide na gimnastiku da razvije koordinaciju i pokretljivost da stvori bazu. Kasnije bih ga poslao u skolu sport da vidim prema cemu pokazuje afinitet.
Ti to radiš obratno. Prvo na školu sporta da razvije koordinaciju, a onda na neki konkretan sport. Plus, prerano je to zq obaveze, pusti dijete da se igra.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2017, 12:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Popokatepetl i elektra777 su napisali dva jako dobra posta.

Sam sam se "bavio" sa nekoliko sportova: rukomet, košarka, streljaštvo i penjanje.
Kao klinac smo išli porodično u streljanu, stari bio u Domu Vojske pa mu bilo zgodno. Kasnije smo išli u sklonište, kad su preselili.
Košarka je bila onako, samo zato što je sva raja išla. Ali ona nije bila za mene.
Rukometom sam se jako dugo bavio. To je bio stvarno sport za mene. Išao sam i na kampove reprezentacije Republike Srpske.
Nažalost, slomio sam ruku po ne znam ni ja koji put i otkrio da, iako smo platili osiguranje, nismo bili osigurani. Povreda je bila veoma teška i bilo je upitno koliko ću vratiti funkciju. Sve se završilo dobro, na svu sreću, ali sam odlučio da neću ništa više da imam sa tim.
Od tad se trudim da što više budem na otvorenom. Počeo sam se baviti penjanjem, išao na treninge i sve to. U svojoj režiji vozim bicikl, planinarim i kampujem.

Svoju djecu bih, sa ovog sad stanovišta, definitivno gurao u sport. Mada, nikad ne bih dozvolio da zapostave školu, muziku ili strane jezike zbog sporta, kao što se desilo sa dosta mojih suigrača na rukometu. Atletika i gimnastika su mi dobri sportovi za djevojčice. Dječake bih radije poslao na rukomet. Pored navedenih, mislim da su plivanje, penjanje, planinarenje, vožnja biciklom i takve stvari pogodne (i potrebne) kako za dječake, tako i za djevojčice.

Od sporta mi je bitno da se dijete fino razvije i da bude snažno, ali da ima neku upotrebnu snagu. Mora biti pouzdan plivač. Ne mora biti ni najbrži, ni plivati najpravilnijim stilom. Ali hoću da se može snaći u Vrbasu ili nekim sličnim divljim vodama. Isto tako mora moći čestito voziti bicikl i imati kontrolu nad njim. Moja cura čini mi se nikad nije naučila kako pravilo da se popne na bicikl ili da siđe sa njega. Uvijek nešto na frku... :D

Što se tiče godina, slažem se da mali klinci nemaju šta da traže na treninzima. Ne možeš ti njima objasniti neku tehniku i nešto. Pogotovo to sve koordinisati u timskom sportu. Tako da dok ne stasaju, fino za ruku i što više da budu vani. I nek nauče da padnu. Da to nije ništa strašno... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2017, 12:44 
Dosta ljudi to ne zna, ali rukomet je je.eno grub sport.


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Okt 2017, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Moj klinac sad ima skoro 3 i po godine i jedino što idemo često na bazen, voli to i traži. Ne forsiram ga ni na šta... Sa dvije i po godine je počeo da pliva sa mišićima onaj pseći stil :D. Sad učimo malo pravilniji stil. Najzgodnije nam je ići u Hotel u Laktaše, nema gužve a solidan bazen...prije pete godine ne planiram ništa osim ovog plivanja...

Sent from my Redmi Note 3 pro


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 133 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs