banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8584 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383 ... 430  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 31 Mar 2021, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
U NBA danas dobru odbranu mogu odigrati samo atletski top igrači. Pravila su toliko podredili napadu zadnjih 15-ak godina da je teško braniti čak i prosječnog napadača koji dobro vlada loptom i ima brzinu. Pa onda još revolucija trojke koja je raširila već široku postavku igre... Kad naš Bogdan i Jokić, obojica sa vrlo skromnim lateralnim kretnjama za NBA, mogu imati tako jake uloge tamo, onda nešto ne vjerujem da se u regularnoj sezoni puno polaže na odbranu, nekad kad pogledam ne djeluje mi da iko želi puno da se iscima za odbranu jer je danas tako velika potrošnja, sve se mora braniti nogama, a igra nikad šira, nikad više prostora za ulaz, protrčavanje... Lipsali bi kad bi kidali odbranu u regularnoj sezoni. Ali opet, samo moje mišljenje kao nekog kom dosadi ova NBA već poslije 5 minuta, pa se stvarno nisam nešto nagledao :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 31 Mar 2021, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Najjaci su ti nekadasnji asovi, uzmes samo ovu ekipu Denvera koga bi čuvao, svi sutaju za tri, svi mogu na prodor, prije je to bilo jednodimenzionalno, normalno da je u takvim uslovima lakse organizovati odbranu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 31 Mar 2021, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
A tek je lakše organizovati odbranu ako nemaš pravilo 3 odbrambene sekunde pa centar smije kampovati u reketu i sahraniti tog igrača što ide na prodor, kako je Rudi Gober na Svjetskom sahranjivao Mičela, Kembu Vokera i ostale :D
Pa ako smiješ da se podlaktiš na igrača kad primi loptu, umjesto da ga moraš pustiti da se u startu okrene prema tebi i napada te prodorom, kao što je od 2004/05 ili čak i ranije, to su postepeno ukidali, čini mi se čak od 2001. da su počeli...

A stari asovi znaju pretjerivati, nema zbora, jer sve je drugačije ipak kad se gleda na TV, mada kad već spominjemo Rađu, možemo napraviti zgodno poređenje sa današnjom top četvorkom Jokićem. Znači Rađa je atletski za Jokića doslovce bek, može trčati krugove oko njega. Brzina, odraz... Sa svojim znanjem, uz to, računam da bi bio ozbiljna zvijezda današnje NBA, vjerovatno dominantna petica. A i njemu bi nabacili dobru trojku, danas bukvalno magare mogu uzeti i istrenirati da šuta preko 30%.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 31 Mar 2021, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Jokic je jedan od favorita za MVP-a, a Rađa nije bio ni medju 50 tadasnjih, sto ne pokazuje snagu one lige, nego njegov limit. Sam je pričao da je trenirao kao nenormalan, ko mu je branio da vjezba sut za tri. Jokic koliko igra centra toliko igra i pleja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 31 Mar 2021, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Bila je drugačija struktura lige, to je bila centarska liga ili "big man's league", kako oni kažu, pa je teško bilo nametnuti se kraj svih O'Nila, Robinsona, Juinga, Olajdžuvona... a sad je bekovska liga, gdje se više cinjeni brzina nogu centra nego znanje oko koša. Jokić je nekakva anomalija, brzina mede u zimskom snu, ali opet ključna uloga, valjda zato što iako je spor, pas mu je intelignetan, brz i tačan pa koristi sve te brzanjce oko sebe na pravi način. Zanimljiv fenomen :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 01 Apr 2021, 09:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
On više, kao i Doncic usporava igru, zato i igra pleja, da sebi prilagodi i svom tempu, što je sam i izjavio. Sve napreduje pa tako i košarka, a normalno da ce biti onih kada vide ljude od 1.90m koji sutaju skok-šut sa centra, da kazu ovo je cirkus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 01 Apr 2021, 10:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Vezano za Rađu, iskočilo mi negdje da će biti na Nuggets Srbija. Baš me zanimalo da čujem koju od njega... Na kraju brzo i isključio... Prvo, nisam siguran da li je uopšte pogledao par utakmica Jokića u Denveru. A ono ostalo, u moje vrijeme... To kao da sada neko od starih tenisera kaže, ma ovo što Đoković igra to je ništa. Samo stoji iza osnovne linije i udara. Ej, a mi imali drveni reket...
Ali jesu u NBA pogurali više atraktivnost nego da bude dobra utakmica. Jbg, treba puniti dvorane tokom sezone...
Evo nekoga od stare škole i ko još prati NBA.
https://youtu.be/b3GSMHHMDj0
Nema on dlake na jeziku...

Što se tiče loša odbrana, eno Kampaca. Koliko je poena postigao ispod koša. Na ulazu ili slično. Jeste slobodniji reket zbog 3s u odbrani, ali opet ako se igra odbrana, brzo te poklope. Ako igraju odbranu :)
Recimo da pomjere liniju za tri poena i eliminišu skraćenu tricu. Kao što je odavno u Sokolskom :D To bi vjerovatno fino uticalo i na odbranu.
Ali opet, da li je zanimljivo kao što je jednom Šak imao skoro 40 slobodnih i pola ih promašio :D
Jeste Janis kao NBA MVP izgledao nikako na SP u Kini. Kada mu zatvore reket, a nema ko da kazni to sa tri poena... Istina, slično su mu radili i u plejofu. I evo sada došao do skoro četiri šuta po utakmici za tri poena sa 30 %. Podigne još par procenata i ne možeš ga više ni tu ostaviti... A nije to došlo preko noći. Nije sve do PED-a :D

Od novih pravila, čak i nešto dobro se okrene u loše. Flagrantni za ono postavljanje noge ispod igrača koji treba doskočiti. Ali onda krenuli igrači u napadu da naskaču na protivnika, ili izbace nogu... i onda jednom u 50 dosude faul u napadu. Ovo sa play-in bi bilo dobro da ostave, zajedno sa lutrijom za pikove od ranije. Ostaviš im nadu da mogu upasti u plejof, pa se i igra ozbiljnije. A ne da bude takmičenje ko će niže pasti da dobije bolji pik. I ubaciti nešto kao u tenisu, da ne gubiš čelendž ako je uspješan. Ali da ubrzaju odluku, imaju uslove za to. Prije svega tehnološke...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 01 Apr 2021, 10:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Rađa je vise davao opaske na odbranu i na konto asistencija, kao ti njemu dodas, a on napravi jos 3 driblinga i daje koš, što i jeste smijesno.
Ne znam sada procente, ali se može ovako vidjeti da ne ubrajamo centre, koliko je igrača na poziciji 4 šutalo za tri poena, a kakvih je sve tu igraca bilo, Malone, Duncan, Garnet, Kemp, Barkley, to se nekada potezalo kada je baš sam.
G.Karl-ovi Seattle Supersonicsi, opasna ekipa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 01 Apr 2021, 11:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
To jeste bezveze što progledaju nekada kroz prste za drugi dribling, pa uz dvokorak pola terena prođe... Dobro još nisu ubacili screen assist u statistiku :D
Ali isto tako, ja bih prije dao asistenciju za ono kao kada bude super dodavanje recimo ispod koša, imaš zicer i uhvati te za ruku i ideš na slobodna. Pa ako pogodiš oba, da se računa kao asistencija. Mada bi i to onda otišlo u krajnost sa nekim šutevima za izvlačenje slobodnih...

I to sa tricama, kada su počeli da idu na statistiku i efektivne procente... Zato mi je i drago zbog kolapsa Hjustona protiv GSW sa onom serijom promašenih trica. Daleko od toga da su u GSW bili imuni na trice. Čak naprotiv. Ali nisu udarali glavom u zid, pa onda mislili ako još jednom udare možda pukne zid. Pa još jednom. To jeste patnja za gledati.
Ali opet, koliko su uopšte ti igrači ranije i radili na šutu za tri poena. Ali ko je i tražio od njih to... Imali druge zadatke :) Opet se vratim na Janisa. Evo sada popravlja i slobodna, samo često pređe onih 10 s.

Baš me zanimalo da pogledam za Kempa.
https://www.basketball-reference.com/pl ... psh01.html
Tih zadnjih par godina, dok je imao veću minutažu, imao je preko 30% za tri poena. Ali 0.1-0.2 po utakmici :) Bilo bi njega zanimljivo gledati sada. On je meni bio baš omiljen igrač... Njega i Jokića spojiti :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 01 Apr 2021, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
To bi bilo OK što si napisao za asistenciju i bacanja.
Reign Man je mnogima bio omiljeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 01 Apr 2021, 13:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Pokazao Jokić kako se postavlja blok :D
https://streamable.com/jw3dr4

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 02 Apr 2021, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
danijell je napisao:
Vezano za Rađu, iskočilo mi negdje da će biti na Nuggets Srbija. Baš me zanimalo da čujem koju od njega... Na kraju brzo i isključio... Prvo, nisam siguran da li je uopšte pogledao par utakmica Jokića u Denveru. A ono ostalo, u moje vrijeme... To kao da sada neko od starih tenisera kaže, ma ovo što Đoković igra to je ništa. Samo stoji iza osnovne linije i udara. Ej, a mi imali drveni reket...
Ali jesu u NBA pogurali više atraktivnost nego da bude dobra utakmica. Jbg, treba puniti dvorane tokom sezone...
Evo nekoga od stare škole i ko još prati NBA.
https://youtu.be/b3GSMHHMDj0
Nema on dlake na jeziku...



Q: "Has NBA gotten soft?"
George Karl: "Yes".

:D

Sad, naravno da se napredovalo u mnogo čemu. Nekad je svako svoju politiku kod šuta vodio, a sad svi kao da su išli kod Dirka po savršen izbačaj za 3, ta škola je baš napredovala, pa onda eksplozivnost, koordinacija pokreta. Mislim, nije cirkus kad se Lilard podiže sa 10 metara i daje trojku i rješava utakmicu 5 puta, znači to mu je kvalitet, nije slučajan šut i tu se vidi napredak, da on može iz neke teške kretnje tako iskoordinisati pokret da dođe do stabilnog šuta iz tijela, nekad je to bilo ograničeno na puno manji broj igrača. Meni je više cirkus to što su uspjeli svesti ligu na trojku i ulaz, pa mi nekad izgleda da gledam 10 Marka Simonovića na steriodima. Stvari su tako postavljene da ti čak i ne treba neki poseban osjećaj za igru tj. talent ako imaš fizikalije. Janis mi je baš najradikalniji primjer nove NBA. MVP. a meni generalno nije prići Džejmsu, Durentu, negdašnjem Entoniju... ajde baš to SP, ipak je jaz ogroman da ne možemo reći da nije pokazalo razliku. Npr. Karmelo Entoni, Durent, koliko da su bili zvijeri u NBA, toliko su bili i internacionalno, jednostavno likovi posjeduju skup univerzalnih košarkaških osobina koji čini da mogu igrati bilo gdje, i tehnika i šut i fizikalije... dok smo recimo vidjeli da je Janis igrač kome za dominaciju trebaju NBA pravila, pa ko se sjeća npr. Kajla Laurija i njegovih baš loših nastupa za reprezentaciju, a ovamo vođa dominantne ekipe (mada mislim da je on uvijek zakazao u plejofu, e sad, to znam više po statistici, ali to bi mogla biti upravo ta razlike odbrane u NBA danas u regularnoj sezoni i u plejofu).

Svodi se na to ko šta voli, vjerovatno :) Ja volim onaj stari krkljanac, kad nema unutra igla gdje da padne, svaki poen se mora krvavo zaraditi, loži me to nekako :D
Jeca čekam da AI još malo uznapreduje pa počnu prebacivati cijele stare utakmice u HD, kvalitet snimaka čak i na oficijelnom NBA Classic je baš fiksni telefon...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 02 Apr 2021, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Logika sto jaci to gluplji, kao bek u fudbalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Apr 2021, 07:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Jrue Holiday, 4 godine, 160mil od Bucksa izvukao... Mora da je iz Baidenove stranke :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Apr 2021, 08:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
Citiraj:
Jokiću je partija protiv Orlanda bila 81. u NBA u kojoj je zabeležio bar 10 asistencija, čime je preskočio čuvenog Čemberlena i preuzeo lidersku poziciju.


Citiraj:
Here are the top 10 games with most assists by a center by @Stathead.

So he now has 4 of the top 10 assists performances by a center. It’s just him and Wilt.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Apr 2021, 12:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Gordon je izgleda idealno legao Denveru. Ovako osakacen zapad bi mogao laganije da se prodje nego sto se mislilo i onda zavisi kako ce zvijezde da se poklope kajriju i KD... hoce li htjeti da igraju u finalu.
Denver bas djeluje kompletno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Apr 2021, 13:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Gordon je za Jokića pet garantovanih asistencija po utakmici :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Apr 2021, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Ovu poslednju utakmicu su bas asistencije, mislim da ni Rađa ne bi mogao prigovoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Apr 2021, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
Rađa da se kurca napuši.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Apr 2021, 16:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Jebo Radju, da je kojim slucajem Jokara hrvat, bio bi bolji od Dzordana.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8584 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383 ... 430  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs