banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427 ... 429  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 02 Jun 2023, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da, nekada skoro svaka kafana radila dok ima gostiju. Maraton mogao kao hostel da posluži :)

Što se utakmice tiče, Denver moglo bi se reći uz ne baš dobru napadačku utakmicu. Osim Gordona na početku kada je uništio postavljenu "odbranu" i Jokića na kraju kada je bilo bitno... Pobjeda koja liči na prvu protiv LAL.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 02 Jun 2023, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Strus igrao za Denver 0/9 za tri, plus su bile solidno otvorene situacije. Mora se umor pokazati kod Majamija, ako i razvuku seriju opet njima ne odgovara. Neka je statistika ko uzme prvu 70% uzima seriju, opet je to na terenu druga priča i treba igrati svaku kao da je odlučujuća.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 02 Jun 2023, 11:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ali opet Majami imao bolje procente za 3p. :) MPJ 2/11 i Marej 2/7. To se isto neće tako lako ponoviti. Isto tako samo dva slobodna za Majami. Denver kao da im nije dao da ranije povuku prvu petorku. Zato kažem da liči na prvi protiv LAL. Isto prva petorka koje nije dugo izdržala na početku. 20+ razlika. Onda na kraju dali im nadu da se mogu vratiti :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 02 Jun 2023, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
I Jokic se iznenadio na konferenciji, kaze mislio sam da je MPJ dao 7 trica Mora ici Denver bolje šut, plus kada Gordon krene ćoškariti sa ponekom trojkom, sada je vise iz reketa korstio visinsku prednost i davao lagane poene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jun 2023, 07:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Porter je objasnio kako se zarađuje 30mil po sezoni... 3/17 trojke u finalu... a to je jedino što "zna" raditi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jun 2023, 08:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Sta bi, jel gledao ko, sve stalo samo Jokara trpa.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jun 2023, 08:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Igra Jokara sve pozicije i crta taktike, jedino jos fali da peskire dohvaca. Išao je Miami šut, vidi se da su iskusniji, pogotovo trener, a i sudije su malo navukle sa par nekih odluka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jun 2023, 09:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Nema šanse da Marej vrati loptu Jokiću koji je imao nižeg igrača ispred sebe, da on zadnju baci u nebesa...
MPJ i Marej se baš ispromašivali. 6-7 minuta prije kraja Marej deset poena i 1/5 za 3p. Opet njegove oscilacije. Isto tako MPJ u odbrani.
Naravno i Majami se pitao, ali morali su jednom pasti. Liči na onu protiv Minesote. I tako, izgubiše prednost domaćeg terena.
Bilo baš sudijskih grešaka. Pa koliko su puta samo Jokiću svirali one 50-50 lopte da je njegova greška. Pa Džimi nagazio liniju za asistenciju trice. Ali nema šta sudijama prigovoriti nakon što je Duncan Robinson 2+1 pretvorio u 2+3 jer je Kyle Lowry pokupio ispod koša, sa svojih 180cm, promašeno slobodno...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jun 2023, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Bilo je i tih sto kazes 50:50 aut lopti sto su isle na stranu za Miami. Nekako mi je očiglednija bila ona silazna Mareja gdje direktno ukradeno 2 poena i ona kontra Jokare gdje su mu uletiti klizeci, mogli su lagano suditi i namjernu. Na kraju i opuštenost Denvera, odbrana nije na nivou plejof utakmicu, pustaju dosta puta slobodne ljude na 3, a nepar puta se zalete u odbrani pa naprave neki glupi faul za 3 bacanja ili laganih 2+1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jun 2023, 09:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
danijell je napisao:
Nema šanse da Marej vrati loptu Jokiću koji je imao nižeg igrača ispred sebe, da on zadnju baci u nebesa...
MPJ i Marej se baš ispromašivali. 6-7 minuta prije kraja Marej deset poena i 1/5 za 3p. Opet njegove oscilacije. Isto tako MPJ u odbrani.
Naravno i Majami se pitao, ali morali su jednom pasti. Liči na onu protiv Minesote. I tako, izgubiše prednost domaćeg terena.
Bilo baš sudijskih grešaka. Pa koliko su puta samo Jokiću svirali one 50-50 lopte da je njegova greška. Pa Džimi nagazio liniju za asistenciju trice. Ali nema šta sudijama prigovoriti nakon što je Duncan Robinson 2+1 pretvorio u 2+3 jer je Kyle Lowry pokupio ispod koša, sa svojih 180cm, promašeno slobodno...


I ona jedna kad nisu svirali silaznu.
Ali sve je to nebitno sad, uspjeli su plus pretvoriti u minus za 2 minute 4/4, Robinson dao 10 u nizu jebotebog. I onda greške, 2-3 puta faul u napadu i odoše ovi na +11.
Čudi me da zadnji napad ovako prođe bez nekog plana.
Majami je dao 17 trojki, to ih je i spasilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jun 2023, 09:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Nije Denver našao adekvatan odgovor na zonu, patili su se sa tim i u prvoj utakmici.
Koštala ih je zadnja četvrtina, sem zadnjih 3-4 minuta, ali je to bilo kasno.
Vidjećemo u vrelini šta i kako. Herro se vraća za Majami, ali pitanje je koliko on može ponuditi. Buttler takođe igra rezervisano, odnosno dobro je čuvan, a nije baš uporan kako zna biti, daleko ispod nivoa serije s Bucksima i Seltiksima.
Jesu sudije malo pogurale Miami, ali ništa epohalno, sami su se raspali. A opet su mogli pobjediti, jer se Miai raspao u zadnjih 2-3 minute.

U srijedu na četvrtak je iduća.
Moraće Joker i kompanija uzeti jednu tamu inače motaj kablove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jun 2023, 10:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Sve to stoji zona, odbrana, a vodili su i po 15 razlike, fali rutine kao i Partizanu. Kada su ovakve egal utakmice, onda sudijske greške bas utiču, da ti prizna kao što je trebalo jedan očigledan koš onda ne bi morao ici poslednji napad na 3, imao bi više varijanti i opcija. U vrijeme tehnike ekrana, premotavanja takvi propusti se ne bi trebali dešavati. Isto i očigledan klizeci u kontri nad Jokarom, mislim da nisu ni pogledali, gdje je Melon skakutao ispred zapisnickog stola i bunio se, opet ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 08 Jun 2023, 02:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
dtb_pro je napisao:
gishas je napisao:
Porter je bas potanak, guran vjestacki od strane novinara kao neki superstar uz Jokica i Mareja, klasican spot-suter igrač, ima dobar šut uz jak odraz, samo sto mu je precioznost diskutabilna, ove 4 utakmice mislim da je ubjedljivo najgori po %.


U odnosu na prvi dio sezone, a u odnosu na prethodne sezone da ne govorimo, strašno se popravio. Meni koji ga baš nisam podnosio je vidno koliko je momak sazrio. Moraš da shvatiš da je taj momak prije povrede leđa uoči drafta bio projektovan kao top 3 pik (mnogi predviđali prvi pik) drafta. On je tokom svojih mlađih dana već odrastao u okruženju i ubjeđenju da je budući superstar i nosilac neke od franžiza. Trebalo je takvom klasičnom američkom ufuranom klincu vremena da prihvati da to neće biti. Odnosno neće biti u Denveru. Vjeruj, u nekoj drugoj raspaloj franžizi tipa Detroit, vjerovatno bi bio poguran u taj status (na osnovu sadašnjih predstava), ali nije on taj kalibar baš. U njemu su u Denveru vidjeli nešto dovoljno dobro da odluče da ga zadrže. A da bi zadržao igrača u Denveru, kao jednoj od najnepopularnijih franšiza i marketinški gledano jednim od najslabijih tržišta, morali su da mu ponude mastan ugovor.

Da se razumijemo, samo idiot kao što je Tim Koneli je mogao da uradi takav kretenluk pa da godinu ranije malom ponudi max ugovor, ali na kraju se donekle sretno završilo. Koliki je čovjek bilmez, pokazuje trejd za Gobera koji je on napravio kad je otišao tamo. Neka je Juti sa srećom. MPJ je intelektualno prilično limitiran, ali ima atleticizam, hladnokrvnost, preciznost, konstantnost (sve na solidnom nivou). Uz to je ljepuškast, zna sastaviti prostoproširenu rečenicu (čak je prestao da žvaće žvake prilikom davanja izjava), a to Ameri odmah vide kao dobar ulog za bisnis. Zato kažem da bi on drugdje bio "važniji" igrač. Naravno da to ne vrijedi max ugovora, ali u okolnostima u kojima se nalazi Denver, sada je to fenomenalna kombinacija. Prihvatio je da igra namijenjenu ulogu. Mada mu ponekad baš teško pada što se akcije zaista skoro nikad ne crtaju za njega, vidi se po govoru tijela na terenu, ali uglavnom šuti i muči. Ipak je njemu teže nego Gordonu. AG je bio zvijezda u Orlandu pa nije imao puno od toga, a onda je prihvatio da bude čovjek zadatka u uspješnom timu gdje ga cijene. Naravno, utjeha MPJ-u je što ima daleko veću lovu od AG-a. I na kraju, vjeruj mi i provjeri slobodno: njegovi procenti šuta su jako, jako dobri. Naročito kad se uzme u obzir koje su to vrste šuteva i da je par puta pogodio kad je bilo važno do neba i opet ostao hladan. Iako ponekada strašno ispadne u odbrani, na toj strani čini dosta "nevidljive" koristi. Kažem, zaista me nervirao sa ponašanjem i pričom, a bogami i igrom, ali momak je barem sudeći po onom što pokazuje zadnjih par mjeseci na terenu zaista napredovao.



Gledam ove zadnje dvije utakmice, sjetim se analize i moram reći da bi Porter trebao mlatiti peškirom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 08 Jun 2023, 03:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Bio je barem igrač rotacije, a ovo sada se stvarno mora malo trgnuti inace ce biti bolji za dohvacanje vode i peskira.Igraju ovu utakmicu bas prljavo, maloprije faul Martina gurnu Jokaru sa leđa, a Lowry mu usputno i nogu podbaci, tačno da se povrijedi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 08 Jun 2023, 12:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
MPJ je i dalje dobar, ali opet trener nema problema da ga smjesti na klupu u Q4. I njemu je jasno zašto sjedi. Često u odbrani radi dobre stvari. Čak kada stane ispred Batlera ili još bitnije, da zasmeta kod šuta za tri poena. Pa dovoljno ono da više ne gubi tek tako one 50-50 lopte kada su mu znali jednom rukom izbijati loptu. Skokovi su isto bitno, posebno kada Jokić zagradi. Znali su raniej tu izgubiti lopti... Ali očigledno, još se treba kockica složiti da bude dobar u napad i u odbrani. U istoj utakmici.

I tako, šta reći. Nešto ne pomaže ni zona protiv Jokića i Mareja. :) I to uz loš šut za3p. Kakva dominacija. Jokić sada popunjava statistiku First player in NBA Finale history... Ultimativni statpader :)
I da, razlika na kraju taman toliko koliko je ubacio Christian Braun. Nije slučajno. :) Treba dati kredit i treneru Denvera.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 08 Jun 2023, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Braun me oduševljava, pogotovo u odbrani, mogu misliti koliko je naporan protivnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 08 Jun 2023, 15:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Ono je bilo najbolje vode 15+ razlike, 2 i nesto min do kraja, njihovi navijači već otisli iz dvorane, ulazi Jovic i ostali igrače iz treće postave. Onda Robinson zunu dvije trice prave seriju 10:2, Melon timeout, izobličio se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 08 Jun 2023, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
Ova utakmica je pokazala da kada su energetski na nivou uvijek će nadskakati Majajmi i onda nije bitno da li su procenti za 3 loši ili ofanzivno podbace Porter i Pop.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 08 Jun 2023, 16:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Realno i uz triple - double Mareja i Jokica, što je i prvi put u istoriji, da nije ruki Braun povukao bilo bi čupavo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 09 Jun 2023, 06:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
3/19 Porter, nastavlja da dominira u šutu za 3p...

Michael Porter: $33,386,850 | $35,859,950 | $38,333,050 | $40,806,150

Ovo mu je plata u naredne 4 sezone...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427 ... 429  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs