banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 04:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8598 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 430  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 20 Jun 2018, 07:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Kad kopiraš iskopiraj do kraja.

Navodno, plan mu je da izađe iz ugovora jer može uzeti veće pare vani (overseas, vjerovatno Kina). Plata u Spursima bi mu bila 1.6M. Odluku, naravno, treba donijeti do 29.06.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 20 Jun 2018, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa ima player option na $1,656,092. Zbači keša oko 800000 USD. Pa definitivno može više i u Partizanu dobiti :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 20 Jun 2018, 14:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Dwight Howard u Bruklin za Mozgova. :o


ima tu još nekih igrača i pikova, nisam pohvatao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 20 Jun 2018, 15:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Војнаровски је један од најупућенијих новинара у ен-би-еј прилике. Тако је најавио да су Шарлот и Нетси близу договора (http://kosarkaaktuelno.com/index.php/20 ... -u-nets-e/) око размјене.
Хауард у Нетсе, Мозгов те два избора 2 рунде (40. и 45.избор) драфта иду Шарлоту.

Овдје ће Шарлот рђаво проћи самом чињеницом да ће прихватити нереалан уговор Мозгова који ће у наредне двије године зарадити 32,72 мил.$, и који ће им оптерећивати селери-кеп. Такође питање је какве ће играче дочекати на 40. и 45.избору, и колико ће од њих имати вајде.

Они (Шарлот) су у проблему, имају већ преоптерећен селери-кеп за сезону 2018/19 (117 мил.$), и имају екипу која не обећава да може у плеј-оф. Овим би (тренутно) добили мало простора у селери-кешу јер Хауард има уговор на скоро 24 мил.$ (значи неких 8 мил.$), реално и вреди тих пара, а како стоји у тексту и даље се спекулише око размјене са Кливлендом ако би Леброн остао гдје би послали Кембу Вокера, а добили младих играча (којих?, Кливленд их баш и нема) и понеки избор на драфту.

Тако би остали без двојице најбољих који за НБА стандарде и нису превише плаћени (Вокер 12 мил.$), и опет им остаје превише (а томе додати и Мозгова, уз Целера и Вилијамса) преплаћених играча.
Мрачна перспектива, у процес реизградње сигурно улазе, можда и пар сезона танковања, но ту микад не знате колико ћете профитирати.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 20 Jun 2018, 17:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Hm, mene zanima sta li Bruklin pokusava sa ovim trejdom. Ja sam mislio da su centri kao sto je Hauard u izumiranju. Samo da im ne padne na pamet da trejduju Dinvidija.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 06:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Šta reći za Batuma i njegov ugovor... Jordan se pogubio malo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 08:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Sondri je napisao:
Šta reći za Batuma i njegov ugovor... Jordan se pogubio malo...
Батуму су се повољно поклопиле околности.
У сезони 2015/16 Шарлот је одлично изгледао, имао скор 48-34, наговјестио да би могао играти наредних сезона значајнију улогу на Истоку, Батум који је имао кризни период у Портланду након преласка у Шарлот, имао је ту (2015/16) одличну сезону, уз Кембу Вокера најбољи.
Те године имамо и драматично повећање селери-кепа са 70 на 94 мил.$, Шарлот се нашао у проблему како уопште дохватити минимални селери-кеп, и те су године добре уговоре потписали и Кид-Гилхрис (својевремено 2.избор са драфта 2012-е који није испунио очекивања) и Вилијамс и наравно Батум који је за 5 година потписао равно за 120 мил.$. Додуше 4+1, али та +1 је "играч опција" и реално нема шансе да ће Батум у сезони 2020/21 изаћи из уговора и одрећи се зараде од 27,1 мил.$ те сезоне.

Батум у овој сезони има пад, није то ниво из сезоне 2015/16, гледајући из данашње перцепције, није оправдао тако висок уговор, но у том тренутку 2016-е то бјеше логична одлука и нужда тренутка узрокованог повећањем селери-кепа (и није једини, имамо масу играча који су те 2016-е потписали нереалне уговоре), па имамо апсурдну ситуацију да је њихов најбољи играч Вокер (који је потписао уговор годину раније, тј 2015-е), тек 6.играч по плаћености код "стршљенова".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 10:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Nadam se da neće napraviti glupost, ali ako Vlade večeras preskoči Dončića trebaju ga svi sprdati do sudnjeg dana.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 10:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Koji će mu Dončić, da se petorazredni crnci šprdaju s njim... Može biti pogodak, al ako bude promašaj, razapeće ga Ameri...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Biće pogodak 100%.
Razapeće ga ako ga ne draftuje. Izbor je najveći Evro potencijal svih vremena ili nekoliko atletskih četvorki kakve možeš naći na svakom draftu.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Dončić, Bamba i Džekson, navodno, ne žele da ih draftuju Kingsi.

Realno, ko želi :D :lol:



S obzirom da sam i prošle godine prognozirao ko će biti ROY za sledeću sezonu, i bio blizu sa Tejtumom, probaću i ove.

Moj pik je Michael Porter Jr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Bamba ko da su ga Elijen ii Predator pravili...I dobro odradili posao.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 14:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Legendarni Chuck :D


"At 18 years old he was the MVP. Well, that tells me he was playing against shitty competition"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
enc0re je napisao:
Legendarni Chuck :D


"At 18 years old he was the MVP. Well, that tells me he was playing against shitty competition"

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 19:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Наредне ноћи нас очекује драфт. И одавно није било пред драфт толико непознаница. Ако изузмемо први избор гдје се Ејтон одавно наметнуо, задњих мјесец дана имамо константне промјене у предвиђањима, и франшизе за разлику од ранијих година, су опрезније у наговештају кога узети, а ако гледамо портале који се баве предвиђањима;
http://www.nbadraft.net/2018mock_draft
https://nbadraft.theringer.com/
http://www.espn.com/nba/draft/bestavailable
примијетићемо велике разлике око избора.

Да видимо шта би могли очекивати ноћас;
1.избор иде Финиксу. Дуго се спекулисало да би могли размјенити 1.избор за доказану вриједност, но изгледа дасу одустали.
Наравно да би први тренер Кокошков радо сарађивао са Дончићем, но Њима примарно треба центар, и ту је извјесно, ДиАндре Ејтон (213 цм), ће бити тај избор. Моћан центар, стамен, добра моторика, скочан, добре и латералне кретње, има све што се тражи од крштеног центра, има понешто од Јуинга, Таунса и Казинса.
Оно што му не иде у прилог, вријеме центара типа Јуинга је прошлост у ен-би-еју, и тражи се већа разноврсност, но и ту Ејтон има потенцијала.

2.избор иде Сакраменту. Дивац је сигурно наклоњен Дончићу који наводно баш и не жели код њих, но у Сакраменту је специфична ситуација, ту је питање колико ГМ има аутономности код одлука, реално како Рендолф већ има 36, треба им примарно крилни центар. Ту се намеће Марвин Бегли, (211 цм). Опасан потенцијал, скочан, експлозиван, одлична техника, добра механика и прецизан шут, уз то и љевак, није неважно.
Овај момак, ако га повреде заобиђу, урадиће добру НБА каријеру.

3.избор иде Атланти. Њима доминантно треба крилни центар, ту се намеће Бегли, ако га дочекају, или Џексон.
Но, тешко је вјеровати да ће пропустити Луку Дончића ако га Сакраменто не узме. О Луки све знамо, дуго га пратимо, има наше симпатије, не само зато што му је отац етнички Србин и што навија за једног од вјечитих, већ плијени својом игром, има ту превише страсти, луцидности, вица, да би остали равнодушни према овом клинцу.
Он је дуго котирао око 5.избора, након финала ЕЛ учврстио се на 2. позицији, но задњих дана су његови конкуренти пролазили провјере код заинресованих франшиза, Лука је играо финале АЦБ, није био баш на радару, и тренутно котира од 2.-5.избора. Ипак, тешко је вјероваи да би могао пасти изспод 4.избора.

4.избор иде Мемфису. Одласком Зека Рендолфа имају опасну ерозију, ваљда су извукли поуке, ловиће на овом драфту крилног центра, ипак, ако дочекају Дончића, неће га пропустити, у супротном узеће криног центра Џарена Џексона (211 цм), није још играчки формиран као Бегли (вршњаци су) но можда и већи потенцијал. Огроман распон руку, скочан, прејак у блокадама, могуће да се у НБА преорјентише више на поз.5, но има и мекану руку, добре % за тројку.

5.избор иде Даласу. Амерички портали ту најчешће помињу М.Портера, којег неки виде све до 2.позиције, но Даласу треба примарно центар и има један занимљив, Мухамед Бамба (213 цм). Још увијек нема формирано тијело, и играчки још није формиран, но опасне предиспозиције, огроман распон руку, већи чак и од Бобија, скочан, тачније брз скок, као компарацију су узели наравно Гобера, но Бамба је пуно бржи, покретљивији, ту остаје ? како буде добијао на маси да ли ће задржати скочност и покретљивост.
Са овим момком ће франшиза која га изабере ризиковати, ако се уздате само у предиспозиције могли би проћи као Мемфис 2009-е када су изабарали као 2. извјесног Хашима Табита (и пропустили "браду", Стефа Карија, ДеРозана, Холидеја, вјероватно највећи зајеб у историји драфта) но могла би и профитирати. Како год, јако, јако занимљив играч.

6.избор иде Орланду. Ту наравно зависи кога ће дочекати. Ту се и даље Портер намеће, ако га дочекају. Но њима примарно треба плеј, ту се намеће Три Јанг (186 цм), изузетно брз, прејак у транзицији, перфектна контрола лопте, има јако брз избачај, погађа у добрим %, има и неке ненормалне, болесне бројке, и што се тиче поена, и што се тиче асистенција. Дефинитивно има ту потенцијала, ту ће бити важно какву ће шансу добити у дебитантској сезони, ако добије прави третман могло би се поновити нешто слипно као са Мичелом.

7.избор иде Чикагу. Ако дочекају Мајкла Портера, неће га пропустити, крило (210 цм), фине кретње, одлична техника, бек у тијелу крилног центра, то може бити предност (као у случају Дурента), но и хендикеп, играчи се ту погубе, остану недефинисани и тешко се уклапају у систем. Јако занимљив играч.

8.избор иде Кливленду. Могуће да се одлуче за Нокса, но тешко је вјеровати да ће пропустити Вендела Картера, крилни центар (208 цм), Беглијев саиграч на универзитету Дјук. Не толико атрактиван као Бегли, али јако активан у оба правца, јак и у блокадама, и тип крилног центра који се добро позиционира у рекету и може квалитетно и на ниском посту одиграти, такви се све више траже у ен-би-еју. И ту франшиза која га узме, неће ће машити.

9.избор иде Њу Јорку. Можда Нокса узму, но њима примарно треба плеј. Јанга неће дочекати, и ту се намеће Колин Секстон (188 цм), не толико брз као Јанг, добре предиспозиције, скочан, из тешких ситуација ће извући шут, одлилна техника, проблем је што таквих у ен-би-еју има доста. Ако добије добар третман, искористиће шансу.

10.избор иде Филделфији. Ту се намеће Микел Бриџис, бек/крило (201 цм), једини међу оним које боље котирају који није фришмен, значи нешто старији (год.96) и већ формиран у сваком погледу, прецизан шут, високи %, добра техника, скочан, има атлетицизам, иако франшизе више воле момке од 19-20 година, Бриџис је сигурна опција на коју се већ у дебитантској сезони могу ослонити, а то је оно што Фили треба.

11.избор иде Шарлоту. Они ће дефинитивно у процес реизградње, тражиће играча који је више потенцијал у будућности него што је тренутни квалитет, тај би могао бити Кевин Нокс, крило (206 цм), још није играчки формиран, али изузетан потенцијал, скочан, еластичан, стално у ваздуху, фине кретње, техника, шут, њега ваља сачекати пар сезона.

12.-13. избор иде Клиперсима. Узеће спољног и у рекету. Тај спољни би могао бити Шеи Гилгис-Александер, комбо бек (198 цм), изузетне предиспозиције, скочан, одличан у оба правца, јак у "украденим“ лоптама, фина техника, прецизан шут, момак који има перспективу.
Овај у рекету би требао бити Роберт Вилијамс, крилни центар/центар (206 цм), изузетан атлетицизам, скочан, огроман распон руку, јачи у одбрани, прејак у блокадама, у нападу му доста тога фали, шут далеко од доброг, углавном закуцавањем рјешава нападе.

14.избор иде Денверу. Они вјероватно прижељкују Нокса. Неће га дочекати. Морају видјети шта са Бартоном, да ли му понудити нови уговор (да ли имају простора за 15+ мил. $ по сезони), или тражити новајлију на тој позицију, ни са Чендлером није баш јасна ситуација, ту би избор могао пасти на Мајлса Бриџиса, крило које може играти и поз.4 (200 цм), у перспективи боља верзија Чендлера.

15.избор иде Вашингтону. Ако дочекају Роберта Вилијамса или Мајлса Бриџиса, узеће их, али неће их дочекати. Више би вољели играча у рекету, но ту се намеће и Лони Вокер, бек (195 цм) изузетне предиспозиције, за сада солидан шут, но добар проспект, потенцијал за будућност.

16.избор иде опет Финиксу. Како ће већ узети Ејтона, тражиће вјероватно спољног, ту се намеће Заир Смит, бек/крило (193 цм), изузетне предиспозиције, скочан, потенцијално моћан одбрамбени играч, али има и прецизан шут, ако се Игор буде питао, ето га у Финиксу.

17.избор иде Милвокију. Ту пуно зависи хоће ли се продужити сарадњу са Паркером. Тренутно им је потребнији у рекету, но занимљив је овај плеј Ерон Холидеј (185 цм), одличан и стрелац и у асистенцијама, ако га ту дочекају тешко да ће га пропустити.

18.избор иде Сан Антонију. Они покушавају трампити Милса, видјећемо хоће ли ветерану Паркеру (36) нови уговор понудити, вјероватно ће на овом драфту ловити плеја. Ако не дочекају Холидеја, могли би узети комбо бека Џерома Робинсона (196 цм), добре предиспозиције, прецизан шут. Како Грег Поповић воли европске играче могао би ускочити одлични плеј Ортеза Ели Окобо (188 цм), но Грег има и велике захтјеве, гледа кошакашки IQ, колико разумије игру, и воли рационалније играче.

19.избор иде опет Атланти. Ако би на трећој поз.узели крилног центра ловиће спољног, поменутог Џ.Робинсона, или Троја Брауна, бек (200 цм), не баш прецизан шут, но добре предиспозиције, потенцијално јак одбрамбени играч, добар и у скоку.
Ако би ипак уловили Дончића, тражиће играча у рекету, можда Мајкла Робинсона (213 цм) изузетне предиспозиције, велики распон руку, води се као студент унив. З.Кентаки, но он уопште није играо ове сезоне. Својевремено важио као велики потенцијал, сада је ситуација са тим момком нејасна.

20.избор иде Минесоти. Зависи кога ће фтаншизе прије њих бирати, ако дочекају овог Брауна или Џ.Робинсона, неће пропустити.

То је неких првих 20 избора, биће ово јако занимљив драфт, и биће изненађења код неких избора. Са занимањем ћемо пратити које ће играче узети екипе гдје играју наши.
Ове године вјероватно неће бити српских играча на драфту, можда Душан Ристић који је завршио колеџ, но ту су шансе минималне.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 21:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Mogao si bar do kraja prve runde napisati...

Mene baš živo interesovalo šta misliš koga ce birati Bruklin kao 29. pika...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Ако је вјеровати овом неком лику на ЈуТјубу, Кливленд је понудио Сан Антонију Кевина Лава и осми пик за Леонарда. Ови су ваљда одбили, бар за сада. Не знам шта ови покушавају, да упаре Леонарда са Џејмсом или да надокнаде планирани одлазак Џејмса?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 21:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Ленард да је паметан остао би у спарсима.
Гдје ће?
Попович већ идуће сезоне може направити тим који би био конкурентан, можда и да се обрачуна са ратницима. Али у року од 3 године то би тако било.
Оде ману, Паркер, остаће Олдриџ, довшшће сигурно једног доброг ниског играча типа Лилара или тако нешто, и могу се са свима бости.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Па изгледа да су се баш нешто гадно закачили, ваљда га је Поповић гањао тамо по Калифорнији да се виде, овај није хтио или нешто томе слично. У сваком случају, 99.999% да је он одсвирао своје у Сан Антонију. Штета, јер што кажеш он, Олдриџ и још један добар нижи играч и могу да праве проблеме било коме.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Jun 2018, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Moja prognoza :D

1. Suns: Deandre Ayton
2. Kings: Marvin Bagley Jr.
3. Hawks: Luka Doncic
4. Jaren Jackson Jr.
5. Mavericks: Mo Bamba
6. Magic: Trae Young


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8598 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 430  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs