banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213 ... 429  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15027
Brada se može zaustaviti. Pogledati broj poena protiv SAS prošlih sezona.

KD je najbolji napadač na svijetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 20:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Скева често излети у мекиње.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Moze i Durant, tacnije da mu se selekcija suteva pokvari, kao i Bradi, samo sto je Brada raznovrsniji. No dobro, razlicita misljenja.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Sondri je napisao:
Kao MJ u ono vrijeme... S tim da tad nije bio dozvoljen kontakt rukom, plus se ni ova djelimična zona nije smjela igrati, pa se nisu mogle igračima blokirati "comfort zone"... Jordan je mogao sa iste pozicije utrpati 20+ poena svako veče...


Valjda sad nije dozvoljen :)
Spoiler:
Slika

Slika

Slika


Koliko znam, upravo danas ne smiješ da radiš ovo u NBA. Mislim da je polako eliminisano od 2001, da bi bilo skroz izbačeno 2004. kad su uveli i 3 sekunde u odbrani, tj. uradili sve da otvore reket brzim igračima koji će da idu na silu, i tako utru put za Lebrona, Vestbruka i slične energetske bombe.
Glavna razlika je što su nekad bile moguće mnogo gušće odbrane gdje se lakše punio reket. Sad svaki Kyle Lowry može ulazom do All Stara :( Ostaneš jedan na jedan sa odbrambenim igračem, ili ga probiješ i lako završiš, ili ga zgruvaš ramenom ako si jači, meni je to iskreno obogaljivanje košarke i podilaženje (siledžijskom) sportskom ukusu prosječnog američkog gledaoca... Mora se priznati da im dobro ide jer su gledanost i zagrade vrtoglavi. Ruku na srce, upravo je možda i Džordan najveći krivac za to pošto je od njega postalo jasno da su puno zanimljiviji eksplozivni bekovi atraktivnog arsenala nego dugajlije sa kompletnom centarskom tehnikom. To je već za sladokusce. Jednostavno ne volim bum-bum prodor-trojka-prodor košarku... :(

Slika

Ima mišljenje Vinsa Kartera na tu temu, pošto je đedo stari dobro zapamtio obe ere :o

https://www.youtube.com/watch?v=Uk4xFL011XE

"There was no such thing as open paint. Now the paint is wide open and it's driving lanes everywhere".

Kad Karter spominje da se neki igrači ne bi prilagodili,po mom skromnom mišljenju, od sadašnjih zvijezda, u takvoj igri najslabije bi se snašao Stef Kari. Ne što nema znanje, nego nema tijelo dovoljno jako da izdrži "tretman" iz utakmice u utakmicu. Vjerujem da bi planuo par sezona i onda bi batine počele uzimati danak.

...

Elem, Durent - Brada, obojica su mi među omiljenijim igračima danas, ali Durent sa svojom visinom izbačaja ipak teži za zatvoriti kad je guravo, vjerujem.

Večeras, dobija Klivlend, koji je isto blagi favorit i za narednu utakmicu kad bi mogli prelomiti seriju. Nije imao sreće Boston ove sezone...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Да ниси можда мало пожурио са тим парастосом за тим који је био другопласирани у регуларном дијелу сезоне, има предност домаћег терена и води 2:1 у серији? :-)

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Citiraj:
Jednostavno ne volim bum-bum prodor-trojka-prodor košarku... :(


Такође. А највише ме нервира кад то почну да раде тимови који очигледно имају много боље опције у нападу, нпр. Пеликани.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Jes ne volim Laimbeera očima vidjet.

Meni se ovaj play off i ne gleda, jebi im mater prejaki su. Što je najgore nisu gladni para pa ih neće razjebati salary cap. Više se radujem draftu da vidim kojeg će Georgiosa Papagiannisa Divac sad odabrati.

Ja se nadam da će Knicksi uz Fitzdalea konačno složiti tim koji može biti egal sa solidnim Bratuncem.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RRlG3uRqNYE[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
:lol: :lol: :lol:

ovo je bolje od Bobijevog saraund sistem iz osoooom

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 21 Maj 2018, 23:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Нова Варош je napisao:
Скева често излети у мекиње.

Dusmani bi tekli da je izgubio momentum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 03:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Pokušavaju sudije svim silama da vrate Boston u igru, ali ne ide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 06:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Кливленд је изједначио у серији, 2-2. Када је Кливленд у питању, ту се може рећи, Леброн и остали. На Џејмсу је да овај плеј-оф одигра лиђачки, на осталима је да одрађују своју улогу, погоде отворени шутеве, рвање под кошем, ако буду имали који моменат надахнућа, добро ијест. Леброн ће некад више бити оријентисан на асистенције, зависи већ колико су саиграчи распложени, на овом мечу је више био окренут поенима. И то би било то.

Бостон је сушта супротност од Кливленда, ту имамо тимску игру, један приступ врло сличан европском поимању кошарке. Сви, посебно у првој петорци, имају важну улогу, активни у нападу, ту није унапријед одређено ко ће бити главни баја, зависи од надахнућа, и често су сви двознаменкасти.
Мало и због нужде ситуације, играју често са 4 изразито висока у петорци (повремено јесу заједно на паркету бекови Смарт и Розије), и то генерално добро изгледа иако се наравно итекако осјети неиграње Ирвинга.

До сада екипе као домаћини остварују побједе. Мислим да ће наредни меч одлучити и побједника у серији.
Лично више нагињем Бостону, прије свега због тог приступа гдје је већи акценат на колективу, но блага предност ипак Леброну и Кливленду.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 06:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15027
Po meni, već treća utakmica je odredila pobjednika :), ali vidjećemo.


Iako Boston ima 37-0 kad povedu 2:0 u seriji.


Poslednji put menjao enc0re dana 22 Maj 2018, 07:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 07:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Harvester je napisao:
Да ниси можда мало пожурио са тим парастосом за тим који је био другопласирани у регуларном дијелу сезоне, има предност домаћег терена и води 2:1 у серији? :-)


Na to postoje jednostavan, i još jednostavniji odgovor :D
Jednostavan je da Klivlend može i hoće uzeti nešto u gostima, dok Boston neće.

Jednostavniji je da je buđavi Toronto bio prvoplasirani u regularnom dijelu sezone :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 09:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kako ide sad raspored igranja - Boston, pa Klivlendi i sedma se igra u...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15027
Sedma, ako je bude, je u Bostonu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 11:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Klivlend je bio zreo jedno 20 puta za izgubiti, ali Boston se nije dao omesti da izgubi I drugu utakmicu u gostima. Ova serija je nebo i zemlja u odnosu na zapad. GSW I Hjuston su jaci za klasu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 11:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Иако је тренутно у центру пажње плеј-оф, некако се већ припрема за овогодишњи драфт који би могао бити јако занимљив, а и за нас занимљив јер франшиза нашег стручњака бира прва.

Од прошлогодишњег драфта бјеше великих очекивања, и он је то и оправдао. На том драфту су превладавали спољни, углавном бекови, плејмејкеру. Први пик (Фулц) додуше дискретан, но Фила има ту неку своју философију, већ годинама новијлије дебитују у другој сезони (обично прескоће прву) или добију праву шансу. Бол је наговјестио да има ту материјала, али и грозна механика и грозни % шута, но зато су ту други који су имали добру дебитантску сезону, Тејтум, Џексон, Марканен, Смит и експлозија Мичела.

Овогодињи драфт сушта супротност од проплогодишњег, превладавају и боље котирају играчи у рекету, крилни центри и центри.

Идемо на првих 5 избора по предвиђањима престижних портала који се баве овом материјом.

ДиАндре Ејтон, центар (213 цм), би морао бити 1.избор. За компарацију је узет Дејвид Робинсон, има сличности, прије свега по конституцији, стамен, добра моторика, скочан, добре и латералне кретње, има све што се тражи од крштеног центра.
Изабрани сажетак (highlights), изгледа импресивно, гледао сам га тек у једном мечу и у том није био баш расположен, а на том мечу издоминирао је његов саиграч, наш Душан Ристић.
Оно што му не иде у прилог, вријеме центара типа "адмирала" је прошлост у ен-би-еју, и тражиће се већа разноврсност, но и ту Ејтон има потенцијала.

Лука Дончић, о њему све знамо, пратимо га. Дуго је котирао по предвиђањима око 5.избора, но након плеј-офа и Ф4 ЕЛ, учврстио се као могући 2.ибор, чак по два сајта ево га на броју 1.
Занимљиво, НБА портали су као компарацију навели Тонија Кукоча, реално сличност је што су из Европе, одличан преглед својствен обојици и што су поливаентни играчи, Лука је потпуно другачији профил играча, има и тај низак дриблинг и перфектну контролу лопте.

Марвин Бегли, крилни центар (211 цм), дуго је котирао као 2. избор, но по задњим предвиђањима Лука га је потиснуо.
Опасан потенцијал, скочан, експлозиван, одлична техника, добра механика и прецизан шут, уз то и љевак, није неважно.
Код овог момка зависи колико ће га повреде заобићи, он ће урадити добру НБА каријеру, ко га изабере, неће погријешити.

Џарен Џексон, крилни центар (211 цм), није још играчки формиран као Бегли (вршњаци су) но можда и већи потенцијал. Огроман распон руку, скочан, прејак у блокадама, могуће да се у НБА преорјентише више поз.5, но има и мекану руку, добре % за тројку.

Мајкл Портер, крило (208 цм), фине кретње, одлична техника, бек у тијелу крилног центра, то може бити предност (као у случају Дурента), но и хендикеп, играчи се ту погубе, остану недефинисани и тешко се уклапају у систем.

Поред ове петорице вриједно је споменути, Мухамеда Бамбу, центар (213 цм). Још увијек, иако је год.98., нема формирано тијело, и играчки још није формиран, но опасне предиспозиције, огроман распон нруку, скочан, тачније брз скок, као компарацију су узели наравно Гобера, но Бамба је бржи, покретљивији, ту остаје ? како буде добијао на маси да ли ће задржати скочност и покретљивост. Са овим момком ће франшиза која га изабере ризиковати, но могла би итекако профитирати. Јако занимљив играч.

Први избор је добио Финикс. У НБА улога првих (главних) тренера није као у Европи, и ту одлуку доноси генерални менаџер, мада ни он нема увијек одријешене руке, гледа се много тога, потенцијал, перспектива, неки плафон, да ли екипа у процесу реизградње, а некад и маркетиншки сегмент.
Постоје неке најаве да би 1,избор могли размијенити за доказану звијезду, вриједност, но и нисам сигуран. Њима пуно тога треба, највише центар, Чендлера (36) сустижу годину а и ровит је, Лен једноставно није тај квалитет, нисам сигуран да ће му нови уговор понудити. Значи, Ејтон, мада са Финиксом никад нисте сигурни. Ваљда ће и Игора питати за мишљење.

Други избор је добио Сакраменто. И њима пуно тога треба. Са Сакраментом је специфилна ситуација, ту је и ? колико ГМ Дивац има одријешене руке. Волио бих видјети Луку поред Богдана, но некако вјерујем да ће ипак узети Беглија.

Трећи избор је добила Атланта. Њима доминантно треба крилни центар, ако дочекају, узеће Беглија.

Четврти избор је добио Мемфис. Одласком Зека Рендолфа имају опасну ерозију, ваљда су извукли поуке, ловиће на овом драфту крилног центра, зависи којег ће дочекати.

Пети избор је добио Далас. Њима шкрипи на унутрашњим позицијама, шкрипи свуда, али у рекету су баш танки. Ако дочекају Бамбу, по мени требали би га узети, но и Бамбу ваља сачекати пар сезона, и ? је да ли им се чека.

То је то, барем када су франшизе које бирају прве. Могуће су трговине, размјене, биће јако занимљив драфт.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 22 Maj 2018, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Bogdan u drugoj rookie petorci....

Ovo sto se tice drafta....ono sto sam rekao, ako je gledat kome trebaju kakvi igraci ispade da nikome ne treba Doncic a opet mislim da ce zavrsit kod Kokoskova....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 23 Maj 2018, 05:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Хаотична утакмица у Оукленду. И побједа Хјустона (http://www.espn.com/nba/boxscore?gameId=401032764).
У 1/4 сигурна игра "ратника", чинило се да ће се поновити трећа утакмица, а онда у 2/4 Хјустон прави велики преокрет и одлази са +7 на полувремену, па у 3/4 велики преокрет Голден Стејта и улазе са фином разликом у 4/4.
Да би у 4/4 ушли у серију промашаја, прије свих Дурента и Карија, за првох 9 минута 4/4 Хјустон прави 21-4 и то би било то.
Обје екипе нису биле распложене када је шут у питању, доста промашаја и слаби % шута но то је плеј-оф, и важност утакмице је подоста утицала.
У Хјустону наравно "брада" и Пол најбољи, занимљиво одиграли су меч само са 7 играча (?) у ротацији, а одговорили су и на игру Голден Стејта који уопште не користи центре и игра углавном са 4 спољна у петорци, и они су одиграли значајан дио меча без Капеле, практично са свих 5 спољних, и то би било изгледало добро.

За Хјустон велика побједа, вратили су брејк, вратили су се у серију, вратили су се послије -41 у трећем мечу.
У петом мечу не знам коме предност, Хјустон јесте у псигхолошкој предности, полисје брејка домаћи паркет, но и Голден Стејт ће боље одиграти, утакмица добра за избјегавати на кладионици.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213 ... 429  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: korisnik 1111 i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs