banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 03 Apr 2017, 08:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Koliko god želio da ispušite za EL, ne mogu za njih navijati. Za ustaše ne.


Polako... Nije Zvezda još prošla u finale. Objektivno, pobjeda protiv Budućnosti ne bi smjela da dođe u pitanje, ali kad se dođe na to da jedna utakmica odlučuj, nikad ne znaš kakvo šutersko ludilo može da ponese protivnika.

Sinoć očaj... Mršić je kriminalno loše vodio utakmicu i može da zahvali Bogu što ima dobro selektiran tim i što vodi ekipu koja nema probleme sa finansijama, pa može sebi da priušti vrhunske igrače za ovdašnje uslove. Na petici ima top igrača Bilana i odličnu rezervu, a unutrašnje igre nigdje, cijelo drugo poluvrijeme. I to kad je trebalo da spušta ritam i drži onih 11 razlike, sve su mu mahom završavali vanjski igrači.
Musa mu u prethodnim mečevima nije imao nikakvu ulogu, večweras dečko ubacio 16 poena, a opet igrao svega 17 minuta. Ni u situacije kad mu Boutrajt ne igra, nije se usudio da mu da veću minutažu, a momak je bio "on fire" što bi rekli Ameri. Jedini je praktično znao i mogao da iskreira nešto iza sebe i za druge... Jok, njemu završnicu igra raspali Tomas, čije je prisustvo na terenu, prava enigma. Uzima nerezonske šuteve, vidno je nervozan, a da je nešto unosio sigurnost sa loptom u rukama, nije ni to, pošto je ista u posljednjih 3 minuta, uglavnom bila kod Babića. Uglavnom je Mršić svojom vizijom jednu napadački potentnu ekipu, učinio bezmalo sterilnom...

Partizan... Neshvatljiva igra u momentima kad su stigli na -6. Onoliko loša selekcija šuta je užas. 5-6 napada zaredom su završavali vanjskim šutem, i to mahom nisu ni bile izrađene pozicije. Novica je jedini kod njih sposoban da leđima napadne koš, snagom može da se nosi i protiv Bilana, a on u toj seriji šuteva, dva puta šutira izvana i oba puta promašuje. Da je bar pokušao da uradi nešto sa niskog posta, pa izbaci povratni pas, a ne da glumi spot up šutera, možda bi završnica makar bila neizvjesnija... Hečer kreira za sebe isključivo i kada je bio pod većim protiiskom i on je uzimao nerezonske šuteve. Pa Koprivica je dva puta šutirao dugu dvojku zaboga... Džikić je daleko bolji trener od onoga sinoć. Da li ga igrači nisu slušali ili je on rekao da se onako igra, ne znam. Znam samo da je najbolju selekciju šuta i najmirniju ruku sinoć, kod njih imao Marinković, a ne znam da je u drugom poluvremenu imao jednu ili dvije akcije, namještene za njega...

Besmisleno ispucavanje trija Novica - Hečer - Birčević uzelo je danak definitivno. Njih trojica kombinovano za tri 3/13. Hečer za 16 poena uzeo 15 šuteva. On na parketu 35 minuta, Birčević 33. Previše nerezonske igre za ozbiljnije domete...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 03 Apr 2017, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Koliko se sjećam svi ti šutevi Novice su bili otvoreni, pa i onaj jedan Marinkovića. Nije to nerezonski, jedino je "bolo oči" to što se svaki napad šutem za tri poena završava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 03 Apr 2017, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Нова Варош je napisao:
Koliko se sjećam svi ti šutevi Novice su bili otvoreni, pa i onaj jedan Marinkovića. Nije to nerezonski, jedino je "bolo oči" to što se svaki napad šutem za tri poena završava.


E to "jedino" je ono što ih je i ukanalilo. Samo su i šutirali, pa neka su i bile izrađene pozicije, trebalo je tražiti druga rješenja. Kao da ih je Muta Nikolić vodio sa klupe. A nemaju baš vrhunske šutere, pa da se toliko pouzdaju u šut...
Umjesto što je pripucao 2 trojke zaredom, morao je Novica da ide da traži poziciju na postu i realizaciju pod košem. On ove sezone ima užasno nekonstantan šut i ozbiljna ekipa sebi ne smije dozvoliti da neko sa 20ak posto realizacije šutira dva puta zaredom u ključnim momentima... Marinković je dotad imao realizaciju 3/4, duplo bolje procente kroz sezonu, legitimnije i razumnije bi bilo da je odigrana još neka akcija za njegov šut, ako je već to osnovna ideja u napadu.
Prosto ne vjerujem da je trener Novici dozvolio da šutira dva puta zaredom u bitnim momentima. Ako se sam odlučio da uzme te šuteve, onda Džikić nema baš kontrolu nad utakmicom. Generalno mi je izgledalo kao da se igra stihijski i da su se previše odlučivali na improvizacije.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 03 Apr 2017, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Čini mi se da je u tih 4-5 šuteva bio i jedan Vanjin koji je izašao iz koša.

Nudili su se tu na 6 razlike nakon povrede Arapovića. Šteta što bar jedna trojka nije ušla. Ako ništa, bila bi neizvjesnija završnica.

A ekipa je u 80% utakmica igrala kao da je Muta na klupi. Ako ide trojka, padaju svi. Kad ne ide, porađaju se pobjede i protiv "lakših" protivnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 03 Apr 2017, 12:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Tomas dobio isključujuću drugu tehničku na kraju utakmice i MOŽE igrati u finalu?!! Zanimljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 03 Apr 2017, 12:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Branko Lazić likes this :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 06 Apr 2017, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2011, 21:50
Postovi: 2962
Citiraj:
ABA suspendovala Mršića, ne vodi Cedevitu u Beogradu

Trener Cedevite, Veljko Mršić suspendovan je na dva meča i neće moći da vodi Cedevitu na prva dva duela finalne serije ABA lige u kojoj se njegov tim za titulu bori sa Crvenom zvezdom.

U objašnjenju suspenzije, ABA liga je objavila kratko saopštenje u kome se navodi da je Mršić suspendovan zbog "neodgovornih izjava i komentara na račun sudija i suđenja na mečevima polufinalne serije protiv Partizana".

Sportski direktor ABA Lige, Žarko Čabarkapa doneo je odluku da trenera Cedevite suspenduje na dva meča u skladu sa člano 76, stav 4 Propozicija takmičenja ABA Lige.

Suspenzija će biti na snazi za prva dva meča finala koji će biti odigrani u Beogradu.


Mislim da je ovo gore za Zvezdu nego za Cedevitu. Onaj ludi Italijan je mnogo bolji od Mrsica po meni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 06 Apr 2017, 11:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Bez Boutrajta stvarno je najmanje bitno ko je kraj klupe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 07:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
http://www.vecernji.hr/kosarka/cedevita-mora-na-kompletan-remont-a-zvezda-ce-uz-pomoc-aleksandra-vucica-dominirati-jos-godinama-1163453


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:


Seru Hrvati kao foke, Mršić pogotovo. Čuj on htio Kuzmića. On ima Bilana u timu, pa ne zna da postavi igru za njega, a kao sa Kuzmićem bi bili bolji. Ekipa koja u toku sezone ima luksuz da Hopsona prebaci među rezerve i koja ima para da plaća Boutrajta, Džeksona, Šurnu, Rašada Džejmsa, pa Begića koji je legitimna EL petica, ima obraza da kuka na budžet protivnika...

Mršić da ima u rukama Zvezdin tim, ne bi ostvario ni 4 pobjede u ovakvoj EL, nego moraju malo da pravdaju silna ulaganja, a bez ikakvih rezultata...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ali najjače mi je ovo da im je budžet za tim 2 miliona....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Ali najjače mi je ovo da im je budžet za tim 2 miliona....


Pa možda i jeste, ali za prvi tim :D :D :D
A budžet kluba je onoliko koliko je Tedeski spreman da izdvoji, a to nije malo, s obzirom koliki je on entuzijasta za košarku... Gre'ota tolikih slupanih para. Garantujem da je Bilan nakon prošle, onakve sezone, mogao da bira evropske ponude, a on odlučio da ostane u Cedeviti. Voli klub, od malih nogu je navijač, pa batalio sve ponude i ostao u Zagrebu za manje para. Jeste baš... Nego mu još doveli i Begića kao alternativu. Mislim, nije ni Zvezda jeftin tim za uslove u regionu, ali da iz Cedevite pričaju o budžetima drugih, stvarno je smiješno...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sto se tice finansija, svi dobavljaci atlantik grupe uplacuju neki procenat za KK Cedevitu, pa neka je 1% puno je s obzirom koliko ih ima, tako da Tadeski niti mora traziti sponzore, niti mora svoje pare davati. Zato i imaju stabilan budzet, pa nek kmeci levat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 11:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Tadeski je budala što drži onog retarda i diletanta na klupi. Zovi Nazora, imaće bolje rezultate.
Imaju oni pristojnu osnovu, Bilan, Begić, Tomas, Babić + Krušlin, Arapović i Žganec. Samo promjeniti trenera i dobre strance dovući, mada ih uvijek dovuku jer imaju novca.

A šta tek reći o štetočinama iz Podgorice, braća ŠEhović, Subotić, dovođenje bolnice Jamesa i Wiliamsa kojem nije do života, sabotiranje Šćepanovića, dovođenje grčke prevare od trenera, i tako dalje....
Oni dole u Crnoj Gori baš ne znaju kud udaraju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Oni su prošle sezone imali osovinu Bilan - Pulen koja je vukla čitav tim, sa dobrim vodonošama. Međutim upravo je taj Pulen i ispao najveća štetočina jer je u onoj prvoj utakmici polufinala protiv Zvezde, vukao čitav tim, a na kraju zadnjim šutem ispalio air ball... Istu grešku ponovili su ove sezone, dovodili skorere na pozicijama pleja, bekove zarobljene u tijelima plejeva. Zbog takvog koncepta i trenera koji ne zna kako da posloži ni ekipu ni igru, Bilan je ove sezone nazadovao, jer nije imao oko sebe tim koji bi bio prilagođen njemu. Pogrešan je totalno koncept, sa plejem koji troši lopte u napadu i dominantnom peticom, koja nema saigrače da mu omoguće dominaciju pod oba koša...
Dvije sezone se oslanjaju na improvizaciju i inspiraciju pojedinih igrača u napadu i očekuju da će tako osvojiti prvenstvo. Mršiću bi bilo bolje da ih nauči kolektivnu odbranu za početak, jer sve i da je Zvezda imala duplo veći budžet od Cedevite, onu paklenu odbranu, sa pravoremenim preuzimanjima, brzim rotacijama, zatvaranjima i građenjem skoka, nisu igrali budžeti, ni preskupi stranci, nego Dženkins, Lazić, Jović, Dangubić i ekipa... Kuzmić od otpatka u Panati, postao jedna od najboljih petica Evrolige u oba pravca, Simonović od bezmudaša i čovjeka koji ne spušta lošptu na parket, postao igrač za obe krilne pozicije i jedan od najboljih i najpouzdanijih šutera u EL. I sad neko misli da je to sve zahvaljujući budžetu, Vučiću i nekoj SF alhemiji, a ne krvavom i sistematičnom radu...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Pa Mršić je diletant, on za finalnu seriju nije mogao namjestiti igru da valja, izgubio bi svakako, ali ne bi doživljao blamaže, maltene utakmice bile gotove na poluvremenu :roll:

A da Katić rezervni play, sve te nejeblo :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 18 Apr 2017, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Pomislio sam da ne moze biti veca kamikaza od Roka Stipcevica... i onda se pojavi Katic...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Apr 2017, 11:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ako neko draftuje nekog od ovih u prvoj rundi, da se samoubije.

Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Apr 2017, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Објективно, само се исплати Мушидија трејдовати, некад за будућност.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Apr 2017, 14:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Sto se tici ABA lige, Bolden je prvi pik za izabrati nekad u prvom dijelu druge runde, mozda jos Kaba (mada on mi ne lici na nekog ko ce uspjeti tamo). Musidi ne znam da li je se i prijavio? Njemu je jos rano... Mozda bi na draftu jos uspjeli Simana i Cancar... ostali, mrka kapa...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs