banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 28 Avg 2018, 12:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Zabolio me stomak od smijeha ali uspio sam nekako doći sebi...

Čovjek je upravo uporedio pojačanja s koledža i rekonvalescente u Partizanu sa ekipom koja ima 4 domaća igrača. Naravno, tu mislim na Cedevitu.

Dalje, kaže da Zvezda ima tek četvrti budžet :lol:

Perperoglu, ispod 250k ne igra.
Baron, ispod 300k nije nakon odlične sezone u Turskoj.
Ragland, ispod 300k nije. Mada, i to je malo.
Ojo, aj neću reći 200k. Ali nije mnogo manje.
Zirbes nije ispod 200k.
Ristić 120k najmanje.
Simanić ima 300k, opštepoznato. Jedan od plaćenijih a čak nije ni blizu prve petorke.
Faye 130k, opštepoznato.

Dalje ne treba nabrajati, to je već ugrubo 1.7M na 8 igrača.

Da ne spominjemo razvojni tim, FMP. Ili mislite da to plaća Nebojša iz svog džepa? :lol:

Trenutno najskuplji igrač Partizana je Marcus Paige sa 12k mjesečno kao što je to prošle sezone bio Nigel Williams-Goss.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 28 Avg 2018, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A je l' postoje negdje zvanični podacima o budžetima klubova i primanjima igrača u ABA ili je to sve ovako što se nađe po portalima, novinama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 28 Avg 2018, 12:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Nažalost, ne postoji.

Zato svako može doći i lupiti da Partizan i Cedevita imaju isti budžet a Zvezda manji od njih.

Ovi brojevi koje sam napisao su realni s obzirom na imena i igru iz prošle sezone.

Za Simanića se zna da ima ogroman rastući ugovor. I za Fayea je objavljeno kad je potpisao da ima 130k. Niko mi ne može reći da skoreri kao što su Ragland i Baron igraju za manje od 300k. To su igrači koji su mogli birati gdje će igrati ove sezone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 28 Avg 2018, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Nažalost, ne postoji.

Zato svako može doći i lupiti da Partizan i Cedevita imaju isti budžet a Zvezda manji od njih.

Ovi brojevi koje sam napisao su realni s obzirom na imena i igru iz prošle sezone.

Za Simanića se zna da ima ogroman rastući ugovor. I za Fayea je objavljeno kad je potpisao da ima 130k. Niko mi ne može reći da skoreri kao što su Ragland i Baron igraju za manje od 300k. To su igrači koji su mogli birati gdje će igrati ove sezone.


Ovo naravno nije istina... U Zvezdi niko nema ispod 250.000, a Simanićev 'rastući ugovor' je već sad narastao do pola miliona, sa uvećanjem od 100 odsto za iduću sezonu.

Inače ja pouzdano znam da je svima u Partizanu zvanično predstavljena samo trećina plate. Jedna trećina im se isplaćuje kroz lako ostvarive bonuse poput bonusa u slučaju opstanka u ABA ligi i bonusa za polufnale plej ofa u KLS. Preostala trećina im se isplaćuje na ruke. To znam, jer mi je komšija u zgradi, rođeni ujak djevojci u BG koja se zabavlja sa likom koji nosi pare na ruke Partizanovim igračima...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 28 Avg 2018, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Naravno, na gluposti i sarkazam se neću truditi odgovarati.



Evo ovako, navedite 3 igrača u ovoj ekipi Partizana koji donose siguran kvalitet i provjereni su (nisu mačke u džaku) i imalu su odličnu prošlu sezonu u evropskoj košarci. Ne mora u evropskoj, neka bude u profesionalnoj košarci.

Navedite i 3 igrača koja imaju mjesta u ekipama Zvezde/Budućnosti/Cedevite, po pozicijama.

hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Nema šta da odgovaraš jer inače pod argumete za svoje tvrdnje prodaješ rekla-kazala priče sa grobarskih foruma, poslije čega insistiraš na nekoj konkretnosti u diskusiji... To da li bi neko iz Partizana imao mjesta u drugoj ekipi krajnje je subjektivna stvar, ali hrabro vodiš diskusiju u tom pravcu, s obzirom da ste kao pojačanje već upisali momka koji je u toj prebogatoj Zvezdi bio planiran za startnu četvorku...


Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sad sam tek pročitao format ovog super kupa ili kako se već zove... Po meni teška glupost, svakako igraju previše utakmica u sezoni i sad na početku još nakačiš ovakav jedan turnir realno bez nekog rezultatskog značaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Nitro je napisao:
Nema šta da odgovaraš jer inače pod argumete za svoje tvrdnje prodaješ rekla-kazala priče sa grobarskih foruma, poslije čega insistiraš na nekoj konkretnosti u diskusiji... To da li bi neko iz Partizana imao mjesta u drugoj ekipi krajnje je subjektivna stvar, ali hrabro vodiš diskusiju u tom pravcu, s obzirom da ste kao pojačanje već upisali momka koji je u toj prebogatoj Zvezdi bio planiran za startnu četvorku...


Dobro si to primjetio. Unijeću u excel pa će biti zvanično.

Što se tiče četvorke, čak i pored tog zadovoljstva što vam "otimamo" igrača, volio bih da to propadne i da se dovede igrač drugačijeg profila.


Na ovo pitanje si propustio odgovoriti, mislim ako već ideš redom.

enc0re je napisao:
Evo ovako, navedite 3 igrača u ovoj ekipi Partizana koji donose siguran kvalitet i provjereni su (nisu mačke u džaku) i imalu su odličnu prošlu sezonu u evropskoj košarci. Ne mora u evropskoj, neka bude u profesionalnoj košarci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Nitro je napisao:
Nema šta da odgovaraš jer inače pod argumete za svoje tvrdnje prodaješ rekla-kazala priče sa grobarskih foruma, poslije čega insistiraš na nekoj konkretnosti u diskusiji... To da li bi neko iz Partizana imao mjesta u drugoj ekipi krajnje je subjektivna stvar, ali hrabro vodiš diskusiju u tom pravcu, s obzirom da ste kao pojačanje već upisali momka koji je u toj prebogatoj Zvezdi bio planiran za startnu četvorku...


Dobro si to primjetio. Unijeću u excel pa će biti zvanično.

Što se tiče četvorke, čak i pored tog zadovoljstva što vam "otimamo" igrača, volio bih da to propadne i da se dovede igrač drugačijeg profila.


Na ovo pitanje si propustio odgovoriti, mislim ako već ideš redom.

enc0re je napisao:
Evo ovako, navedite 3 igrača u ovoj ekipi Partizana koji donose siguran kvalitet i provjereni su (nisu mačke u džaku) i imalu su odličnu prošlu sezonu u evropskoj košarci. Ne mora u evropskoj, neka bude u profesionalnoj košarci.
Šta ima da odgovaram na hrpu nekonkretnih pitanja i floskula? Definiši pojmove mačka u džaku, siguran kvalitet i odlična sezona, pa da diskutujemo dalje. Uostalom zašto baš trojicu, zašto ne dvojicu ili čitavu petorku? Sad ispade da vam Zagorac nije pojačanje jer je imao lošu prošlu sezonu? To što Marinković stagnira već tri sezone stvar je očajne struke i slabog rada, što ne umanjuje njegov potencijal, a i takvog bi ga konkurenti vjerovatno rado imali u svojim redovima. I tako dalje... Besmislena diskusija...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Spominje se budžet u rangu Cedevite.

Zato sam postavio to pitanje.

Neko ko ima budžet Cedevite, dovodi provjerene igrače i napada titulu.

Ne dovodi Gegiće, Nikoliće i američke rukije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Ma nije problem, neka Vucic sipa, potrebno je i vrijeme da se pare isplate, tako da je upitno da li Partizan moze nesto vise i ove sezone, vidjecemo. Kad bi pare igrale, bili bi konkurenti za titulu, ovako cemo vidjeti, ipak i Buducnost i Zvezda imaju taj neki kostur tima i kontinuitet koji mnogo znaci u kosarci.
Vec za 20 dana cemo vidjeti kako to izgleda na pocetku.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Što bi stari narod rekao "ima i nož i pogaču a jede go*na" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kontinuitet od tri godine :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Jok, treba ti igracki kontinuitet od 25 godina :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
https://www.aba-liga.com/news.php?id=40246


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 05 Sep 2018, 19:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Вала не тражио тему за квалификације у кошарци, па ћу овдје написати.

Де нек ми неко објасни систем у квалификацијама. Хвала унапријед.


Гледао сам сад мало Хрватска - Словенија, хрватска малтене у фул саставу, за Словенију од познатијих Месичек, Видмар, Загорац и Ребец, егал засад. Добиће хрвати, али ово што играју је очај и туга. Мада Анте Жижић растури под обручем.
У Вараждину пријатељска.

Елем, каже Вики Ивановић да ће јанези тешко на сп, зато и питам какав је даље систем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 05 Sep 2018, 19:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Нова Варош je napisao:
Вала не тражио тему за квалификације у кошарци, па ћу овдје написати.

Де нек ми неко објасни систем у квалификацијама. Хвала унапријед.


Гледао сам сад мало Хрватска - Словенија, хрватска малтене у фул саставу, за Словенију од познатијих Месичек, Видмар, Загорац и Ребец, егал засад. Добиће хрвати, али ово што играју је очај и туга. Мада Анте Жижић растури под обручем.
У Вараждину пријатељска.

Елем, каже Вики Ивановић да ће јанези тешко на сп, зато и питам какав је даље систем.


Prolaze 3 iz grupe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 05 Sep 2018, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
https://www.banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=9&t=67362


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 05 Sep 2018, 23:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Нова Варош je napisao:
Вала не тражио тему за квалификације у кошарци, па ћу овдје написати.

Де нек ми неко објасни систем у квалификацијама. Хвала унапријед.


Гледао сам сад мало Хрватска - Словенија, хрватска малтене у фул саставу, за Словенију од познатијих Месичек, Видмар, Загорац и Ребец, егал засад. Добиће хрвати, али ово што играју је очај и туга. Мада Анте Жижић растури под обручем.
У Вараждину пријатељска.

Елем, каже Вики Ивановић да ће јанези тешко на сп, зато и питам какав је даље систем.

Šta će? :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 06 Sep 2018, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2011, 21:50
Postovi: 2962
Slovenija je imala 16/21 trice u jednom momentu. Uglavnom su tu mladji igraci bili uz ove gore pomenute. Vodili su +16 za 9min do kraja i na kraju jedva dobise.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs