banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 00:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Avg 2014, 01:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Seattle prvi, a neki dan gledam, iznabadao ih Galaxy 0:4... Dampsey kapiten, ne vjeruje :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 21:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Nagovorio veceras Amera sa kojim sam dobar da pogledamo zajedno LS.. sjetim se ove teme.
I on mi kaze gledao bi cesce da je ovako zanimljivo.. da je svaka utakmica po bar 5 golova onda bi pratio.. kaze smori se kad bude 0:0 ili 1:1.. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 22:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' vik'o "di-fens"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 22:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
WrDa je napisao:
kaze smori se kad bude 0:0 ili 1:1.. :D


Hot-dog nacija. Bejzbol se igra 3 sata, 9 ininga i bude 0:0 nekad.

Kad procitam naslov ove teme, uvijek se od srca nasmijem. :lol:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 22:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Na stranu sto tamo homerun, ili kako se vec zove, bude u svakoj petoj utakmici, ali vazno da je njima fudbal dosadan kad ne bude gol, ili bude 1.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 22:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Basket uvijek zanimljiv, hokej se moze pogledati, americki fudbal mi je u zadnje vrijeme postao interesantan ali bejzbol. :oops:
Statican sport, dosadan do zla boga. Ali mi njihov sistem salary cap izgleda interesantno. I u stvari timovi su vise izjednaceni, napetije je. Imas limit pa se uklapaj.

Sa druge strane imamo Real i jedan Eibar u istoj ligi, prvi vrijede 600 miliona eura a drugi 20. I vjerovatno ce se desiti par puta da jedan tako Eibar i slicni njemu otkinu bod(ove) Realu, narod te vijesti voli, to bude aktuelno 3 dana kao senzacija i onda povratak u Realnost.. ogroman jaz i izuzetno neizjednaceni klubovi..

Real sam samo uzeo za primjer, njihovim navijacima vjerujem ovo stanje odgovara, ali nema tu napetosti, jebo takvu ligu. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
To nije do sporta.. Ali da, taj sistem im je odlican, kakav je fazon kod njih u fudbalu, jel ima nekih ogranicenja kao u kosarci sto se tice tog salary capa, ili se moze bubati kao i u Evropi? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2014, 22:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mescini da je tako kod njih u svim sportovima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2014, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
S tim da je to na 300 i kusur miliona stanovnika. Ko kad bi u EU npr. izabrao 20 klubova i izjednacio im budzete. No oni ne mogu ni gore ni dole, samo igraj. U NBA imas 30 privatnih firmi koje ne mogu ispasti iz lige, samo promjeniti grad.
Zamisli ligu sa 4-5 najboljih Engleza i Spanaca/Njemaca/Italijana i jednog i po Francuza. Nekako ugurati Benfiku i Ajaks. Svi mogu 100 miliona trositi. A ti Porto, Seviljo i Fiorentino se ugasi, napravi koledz i hrani velike klubove. Nikad se neces baviti fudbalom, pomiri se.
Jebes taj sistem.
Dobro je samo to ogranicenje trosenja i plata, sve ostalo je dno.

A to nije nemoguce da se osnuje pod ovim mufuljuzima iz UEFAe koje jedino novac interesuje, samo bez tog gasenje nizih klubova, logicno, igrace oni neki svoj Kup sajamskih gradova i Vaskrsnji turnir.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2014, 16:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
Fudbal u Americi nikad nije bio popularniji nego sad, ali daleko od toga da ce Amerikanci biti kao neka fudbalska velesila, a pogotovo MLS. Dosta vise para se ulaze u fudbal, i recimo djeca danas ce mnogo prije izabrati u skoli izabrati da treniraju fudbal nego bejzbol. Prije 15ak godina tesko da si mogao u nekom parku,na plazi ili na igralistu da vidis da iko igra fudbal sem da nisu nasi indijanci iz ex-yu ili neki latinos, a danas i amerikanci igraju mnogo vise (pick-up soccer).
Takodje, gledanost fudbala na TV-u je dosta porasla...najvise se gleda EPL (NBC) ili recimo zadnjih par godina ESPN prenosi Copa Del Rey (od polufinala), zadnja dva evropska prvenstva (dok se prije morao placati pay per view paket $150, Euro 2000 i 2004), Be In Sport je uletio prije par godina a oni bukvalno prenose sve najbolje od Serie A i La Lige. Fox sports je preuzeo prava za LS. Ovi svi kanali sto sam nabrojao vam dodju u nekom standardnom paketu za kablovsku ili satelitsku TV.
Sto se tice LS i Europa Lige one su malo teze za pratiti zbog vremenske razlike -6, a igraju radnim danima tako da nije bas pogodno gledati tekmu u 14:45 jer su ljudi na poslu i u skolama, dok je EPL vikendom ujutro i oko podne bude jedna tekma tako da se to vise tad prati. Engleski klubovi su najpopularniji naravno i djeca se loze na Junajted, Celzi, Liverpul ...a isto tako nerijetko se mogu klinci vidjeti u dresovim evropskih klubova po ulicama sto prije nije bio slucaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2014, 16:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Tasko to je daleka buducnost ali nebi me cudilo da bude tako. Gledaoci traze sou, ukrupnjava se trziste i vrlo moguce da cemo gledati u stvari ligu sampiona koja bi isla sa 30 klubova, neki prenapucani budzeti, ispasti ne mozes iz lige, svake sedmice non stop derbiji i borba za neke ogromne pare. Normalno kad je trziste recimo liga petice ukrupnjeno, da su i premije vece, prava veca, sve leti u nebo..
Englezi, Njemci nisu ludi da na ovo pristanu sada, ali stavka po stavka, godina po godina, lomice se situacija i ne sumnjam da ce krupni kapital pobjediti.

Osrednji klubovi pa cak i oni iz gornjeg dijela tabela ce mozda najvise ispastati ovim potezom. Upravo ta Fiorentina, Udinese, Valencia, Leverkusen, Schalke, Bordo.. su klubovi koji nece moci uci u top, nemaju sanse da se bore sa velikima, oslabili bi i u stvari samo bi sluzili da razvijaju igrace za velike timove. Sto se balkanskih klubova tice, glupo je i pominjati, sudbina svakog od njih bi bila zapecacena, ovako bar mogu nakon svakih par godina u ligu sampiona i malo cesce u LE.

A Amerikanci, kako rekoh sigurno nisu zainteresovani da gledaju kako se Lacio koprca na gostovanju kod Empolija na polupraznim tribinama. Ako dodje do jos vece populaziracije fudbala kod njih, oni ce htijeti gurati svoj sistem, a kako on izgleda znate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2014, 17:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
WrDa je napisao:

A Amerikanci, kako rekoh sigurno nisu zainteresovani da gledaju kako se Lacio koprca na gostovanju kod Empolija na polupraznim tribinama. Ako dodje do jos vece populaziracije fudbala kod njih, oni ce htijeti gurati svoj sistem, a kako on izgleda znate.


cisto sumnjam da bi iko osim simpatizera/navijaca Empolija i Lacija, ili mozda neko ko je uplatio tiket na taj par bi bio zainteresovan, a kamoli Amerikanci. Pa evo vec se provlace price i ovdje po forumu da ce se manje gledati LS ili Europsko zbog Platinijevih/Uefinih raznoraznih "ideja".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2014, 13:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2011, 23:08
Postovi: 147
pa liga prvaka je vec skoro ista kao nba-liga a daleko najvece pare su u toj ligi prvaka.
32 ekipe se bore za naslov a svake godine su 20-25 ekipa redovne..
celzi,arsenal,junajted,siti,milan,juve,bajern,dortmund,pariz,monako,barsa,real,atletiko,porto..
tu su blizu galatasaraj,olimpijakos,salke,leverkuzen,inter,roma,napoli,liverpul,marsej,lisabon,cska,partizan..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Trenutno se igra finale MLS, jedna utakmica, trenutno ide na areni 4. Poveo LA, kontam mogla bi neka bakljada na kraju za sampiona. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Mene naslov i dalje fascinira.
Idioti na Areni prenose ovo sranje, a ne prenose Inter-Udineze.
Fudbal je gola voda ko i difens piblika.
Robi Kin je caca.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Meni je publika, face, gestikulacije i dalje najjaca stvar ovdje. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Bar su puni stadioni, za razliku od zabara :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Jest pun stadion ali niko Arene nije uzimao zbog Galaksija i Novih Engleza.

Arena je postala idiotska. Udarni termin Italije i oni ne prenose

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 23:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Tako je prosle sedmice bilo, Zvezda i Partizan igraju, a oni kao ubace na AS5, a na ostalim arenama reprize belgijske i francuske lige


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2014, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zabari da igraju pred praznim tribinama bice bolje od ovog kvazi fudbala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs