banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Okt 2017, 11:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Eto posto nam uskoro pocinje i ovo takmicenje red je da se upoznamo sa pravilima ako ih uopste iko skonta osim clanova UEFE :D :D :D

UEFA Liga nacija: Što je to i kada počinje?

Liga nacija je novo natjecanje UEFA-e koje kreće u jesen 2018. godine.
Europsko prvenstvo u fudbalu 2020,prvi će se put održati u 13 gradova u različitim drzavama Europe kako bi se obilježila 60. godisnjica takmicenja, dok će se polufinale i finale igrati na londonskom stadionu Wembley. Utakmice će se igrati u Azerbajdžanu, Belgiji, Danskoj, Njemačkoj, Mađarskoj, Irskoj, Italiji, Holandiji, Rumuniji, Rusiji, Škotskoj i Španiji.
Kao i za Euro u Francuskoj, na kojem su prvi puta nastupile 24 reprezentacije, bit će odrađene kvalifikacije, iz kojih će prvoplasirane i drugoplasirane reprezentacije izboriti plasman. Međutim, za razliku od dodatnih kvalifikacija koje su igrane za Euro u Francuskoj, dodatne četiri reprezentacije završnice dobit ćemo u novom UEFA-inu takmicenju – Liga nacija!

Što je UEFA-ina Liga nacija?
UEFA-ina Liga nacija bit će podijeljena u četiri lige, a svaka liga bit će podijeljena na četiri jake skupine od po tri ili četiri reprezentacije. U takmicenju će ucestvovati 55 momčadi koje će biti podijeljene u ligama zavisno o UEFA-inu koeficijentu. Liga A uključivat će najbolje reprezentacije Europe, dok će Liga D uključivati naslabije rangirane.
U svakoj ligi (A-D) pobjednici skupina izborit će promociju u viši rang natjecanja, dok će četiri najlošije reprezentacije u ligama ispasti u niži rang. Četiri pobjednika skupine u Ligi A igrat će završnicu odnosno Final Four.

Kada će se igrati?
Prvo izdanje UEFA-ine Lige nacija igrat će se od septembra 2018. godine do juna 2019. godine. Utakmice u grupama igrat će se u septembru, oktobru i decembru, dok će se Final Four Lige A igrati u junu po principu polufinale --> finale.
Svaka reprezentacija u Ligama A, B i C odigrat će po četiri utakmice kroz šest kola takmicenja u jesen 2018. U Ligi D, s obzirom na to da će biti po četiri reprezentacije u grupi, svaka ekipa odigrat će po šest utakmica.
Liga A  - 12 reprezenentacija (četiri grupe s tri ekipe, prvaci igraju Final four, najlošiji ispadaju u Ligu B)
Liga B - 12 reprezenentacija (pobjednici grupa ulaze u Ligu A, najlošiji ispadaju u Ligu C)
Liga C - 12 reprezenentacija (pobjednici grupa ulaze u Ligu B, najlošiji ispadaju u Ligu D)
Liga D - 16 reprezentacija (pobjednici grupa ulaze u Ligu C)
Mjesto održavanja završnice Lige nacija odredit će Izvršni odbor UEFA-e. Svake iduće neparne godine dobivat ćemo novog pobjednika UEFA-ine Lige nacija!
Play-off utakmice u kojima ćemo dobiti četiri dodatne ekipe Europskog prvenstva 2020. godine odigrat će se u martu 2020. godine. U takmicenju će se naći 16 reprezentacija, a u slučaju da se za play-off Lige nacija kvalifikuju reprezentacije koje su u regularnim kvalifikacijama izborile Euro, onda se ta 'ulaznica' za play-off prebacuje na iduću plasiranu reprezentaciju. Teoretski je moguće da se sve reprezentacije iz Lige A kvalificiraju za Euro, što znači da bi se dodatna četiri mjesta u play-offu prebacila u Ligu B.

UEFA-ina Liga nacija neće promijeniti temeljni princip UEFA-inih kvalifikacija za Euro. Bit će 10 grupa po pet i šest reprezentacija iz kojih će po dvije prvoplasirane izboriti Euro. Preostala četiri ekipe dobit ćemo kroz UEFA-inu Ligu nacija.
Što UEFA ističe kao prednosti ovog natjecanja?
1. Nacionalni savezi i treneri reprezentacija požalili su se UEFA-i da prijateljske utakmice više štete nego koriste njihovim timovima. Ako se već igraju međunarodne utakmice, želja je da one u sebi imaju mnogo veću kompetitivnu notu od obične prijateljske utakmice. Pokretanjem ovog natjecanja UEFA bi taj uslov trebala ispuniti.
2. Za reprezentacije iz srednjeg i najnižeg renkinga ovo je takmicenje idealna prilika da izbore kartu za Euro. Naime, dosada su imali problem da u kvalifikacijskim skupinama igraju protiv barem dvije reprezentacije značajno jače od sebe, a sada će u Ligi nacija igrati protiv ekipa iz svog ranga te će na kraju jedna izboriti plasman na Euro.
3. Navijači će doći na svoje da češće gledaju svoje ljubimce u takmicarskim utakmicama te će s više entuzijazma gledati na to takmicenje jer daje dodatnu šansu za plasman na Euro.
4. Bit će manje nebitnih prijateljskih utakmica koje često kritiziraju klubovi, navijači i sami igrači koji nerijetko na tim okupljanjima zarade i neku ozljedu. Ako se već moraju ozlijediti, neka to barem bude u takmicarskoj utakmici.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Grupe A,B,C i D
Slika

_________________
Slika


Poslednji put menjao BOSS66 dana 12 Okt 2017, 12:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
BOSS66 je napisao:
Međutim, za razliku od dodatnih kvalifikacija koje su igrane za Euro u Francuskoj, dodatne četiri reprezentacije završnice dobit ćemo u novom UEFA-inu takmicenju – Liga nacija!

BOSS66 je napisao:
U takmicenju će ucestvovati 55 momčadi koje će biti podijeljene u ligama zavisno o UEFA-inu koeficijentu. Liga A uključivat će najbolje reprezentacije Europe, dok će Liga D uključivati naslabije rangirane.


:lol:

Da sam ja neka reprezentacija koja nije prošla redovne kvalifikacije, zamolio bih UEFA da iz sažaljenja pošalje San Marino, Andoru, Lihtenštaj i Gibraltar dalje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Izvlacenje 24.januara.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 12:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Srbiju su trebali staviti u žuti šešir, pa da krene sa dna da ih sve satre.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 12:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Ove utakmice treba prebaciti da se igraju u krusevcu, nisu ili kragujevcu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 13:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2010, 13:17
Postovi: 184
Zašto Srbija nebi tankirala, da ispadne u D diviziju da bi lakše izborila plasman? Kao uostalom i ostale reprezentacija?

_________________
Jebiga!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 18:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Pa da bude u zadnjem šeširu za SP2022...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 20:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
interesantno pitanje, da li ce se ovo igrati i pred sp?! ili ce da se rastegne pa da se ove utakmice igraju u rasponu od 4 godine, od EP do EP i na taj nacin da se popunjavaju ucesnici?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Јок. Само за еп. На СП 2022 иду 32, европа има 13-14 мјеста, немогуће је уклопити и квалификације и лигу нација. Још да нека Малта из д дивизије оде у Катар :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2017, 23:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2010, 13:17
Postovi: 184
Kada se završi EURO2020, raspored šešira za SP 2022 će se određivati prema koeficijentima nakon EURA ili prema rezultatima LIGE NACIJA?

_________________
Jebiga!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2017, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Glup sistem, dobićeš zasićenje kao u CL, kup sistemom se i slaviji nekad znaju provući i naplatiti proboj na gore, a ovako će biti ko da Real igra sa nekim Mariborom, rezultat se zna na Prvenstvu kad se sa jakima iz A pojave ove iz C i D lige...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 15:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Liga nacija, ko s kim, gdje i kada?

Sutra žrijeb u Lozani

Liga nacija, najnoviji izum Evropske kuće fudbala,sutra će uci u istoriju fudbala,55 fudbalskih reprezentacija saznat će imena svojih protivnika u takmičenju kroz koje će oni manje afirmisani i renomirani pokušati izboriti Euro.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2018, 15:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
За ове нешто лошије репрезентације најбоље би било довући се до А шешира, ту си сигуран за идуће велико такмичење, односно еуро.
Или што боље котирати у Б шеширу.

У принципу, ове све из А ће дикретно на ЕП, па ће играти између себе јаке пријатељске. Таман да се штогод провјери.

Не би се чудио да се ови најјачи клубови побуне у међувремену, јер ће им најбољи играчи мало мало изостајати, те квалификације те ово срање, веће шансе за повреде.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Izvucene grupe

Slika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Litvanija, crna gora, rumunija.. kud nam grupa za kvalifikacije ne bude jednom ovakva.. ovdje bih se usudio reci da bi Srbija mogla imati maksimalan broj bodova :D

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2018, 09:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Почело и ово.
Засад не личи на пријатељске утакмице.
Свако крви не били се преко овог углавио на ЕП.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2018, 19:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Gledam ove lige, pa mi nije jasno na koju foru su Srbiju ubacili u C ligu kad je realno bolja od pola ekipa iz B lige. U svakom slučaju, možda je i bolje, jer je lakše doći do 1. mjesta u grupi i mogućnosti da se bori za direktan odlazak na EP.


Srbija očekivano 3 boda protiv Litvanije. BiH vrijedna 3 boda u Belfastu, ali uz dosta sreće. U kornerima bilo 18:1 za Sj. Irce.


Poslednji put menjao Ronaldo dana 08 Sep 2018, 19:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2018, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
По уефиној ранг листи, оној која је избачена прије СП у Русији.
А тад смо били слабо пласирани, слабије но данас.

А тачан ти је други реченице, овдје смо јачи од свих, и требали би отићи ако се може из ове лиге нација.
Ако би се то десило, ишли би у дивизију Б.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2018, 21:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A sto spanija nagrdi vatrene. Jebem li im majku srecnu, kako su lake protivnike imali na sp


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs