banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1531 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 19:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
У првом мечу полуфинала Звезда је демолирала Партизан 87:62 (http://www.fibalivestats.com/u/KLSRS/880061/bs.html).
Резултат ипак не одсликава како су се одвијале ствари на паркету. Партизан је дуго био ту, није баш да је пријетио, али на неких 10ак поена заостатка, до 4/4 а онда велики пад у задњих 7-8 минута.
Партизан је мало омела повреда на самом почетку за њих важног Маринковића, но апсолутно заслужена побједа Звезде, надиграли су Партизан у свим сегментима.

Полуфиналне серије се играју на двије побједе. Како је регуларни дио СЛ скраћен на 10 кола, по мени требало је то бити на 3 побједе, но у КЛС у овако одлучили. Погрешна одлука.
И питање домаћег паркета у могућој мајсторици мождаи није најсрећније регулисано, гледа се пласман у групној фази. Ако би примијенили искуство из НБА гдје број (додуше тамо се води %, али исто је) побједа има предност у односу на пласман у дивизији, Партизан ту има 9-1, Звезда 8-2, но опет у нашем случају екипе играју само са ривалима по групама.
Како год, овако је уређено, сви су у истој ситуацији били пред почетак СЛ, и ту наредних сезона ваља трагати можда за бољим форматом и системом такмичења.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 19:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Па увијек се полуфинале Суперлиге играло на двије побједе, а финале на три...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Nisam ocekivao ovako dominantnu pobjedu. Partizan igra bas onako da digne samopouzdanje protivnika. Mutino skupljanje sa dobrih sutera, pa kao igraju da se uvuku pod kozu protivnika, sta li. To rezultira sa 25+ suteva Zvezde gdje su igraci sami kao duhovi, lakse nego na treningu. Koliko god Zvezda bila u raspadu, to je smijesno. Sa druge strane neocekivano solidna odbrana pika, nekoliko dobrih rotacija... Sudije su malo srale sa nekim faulovima, ali hajde, nista strasno, da ne bi zapoceli polemiku oko tog segmenta.
Kljuc utakmice je losa odbrana Partizana i sjajna odbrana na Gosu. Lazic je odradio krvav posao. U napadu Rocesti povukao, dok je Velickovic vukao dok nije Antic usao i popravio preuzimanja. Kvamiju ocekivano ispod bloka, plej bez suta je u ovakvim utakmicama hendikep. Vanja nije toliko vazan za igru, ali skratio je rotaciju definitivno. Vise je falio Si.
Dobra rola Covica, par asista i trica, nije to bilo lose. Rocesti, u ovakvoj kosarci bez orave cvrstine, redovno trpa...
Mislim da ce ovo otici na 3 utakmice, i da ce sledeca biti mnogo tvrdja i neizvjesnija.

Sto se tice centara, ne znam sta reci a ne zaplakati, imamo 2 centra u NBA, jednog krilnog centra, Milutinov ce vjerovatno sledece godine tamo... Dolazi npr buduci top10 pik NBA drafta (ako se bude pravilno razvijao) Koprivica, dolazi plejmejker od 210cm koji odavno nije vidjen na nasim prostorima, osvajamo medalje konstantno, iskristalisali smo se kao druga reprezentacija svijeta u poslednjih 6-7 godina.... ali hajde, kosarka nam je u padu :lol:

Za Bobija koji je onomad prekucao evroligu, i tako to, je jos nebuloznije komentarisati, ne mogu...

Idemo dalje, uvijek je lijepo izroljati se po Partizanu :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 20:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Смиј се ти слободно. Сјећаш ли се кад задњи пут Србија није имала екипу у Евролиги?
И сјећаш ли се кад је шампион Србије у свом саставу имао 8 странаца?
А ако се тога сјећаш, сјећаш ли се кад се озбиљна кошарка играла мимо Београда?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Nea sta, nikad nismo bili gori.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 21:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Тешко да јесмо... мој постови се односише на клупски дио приче... а ти то изгледа ниси увидио.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 21:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
skeva je napisao:
Dolazi npr buduci top10 pik NBA drafta (ako se bude pravilno razvijao) Koprivica, dolazi plejmejker od 210cm koji odavno nije vidjen na nasim prostorima,

Колико год не волим константне црне слутње о будућности српске кошарке (а то се протура још тамо од 1996-е, и ту медији из неког разлога афирмишу то увјерење како је ситуација у српској кошарци никад гора), толико ни еуфорија, и посебно усхићење неким младим потенцијалима нису добри.
Посебно што ни Балша Коприцица ни Алексеј Покушевски нису ни тјелесно формирани, и тек ту следи један мукотрпан рад, брушење, отклањање мана, недостатака (а имају их пуно), и један процес играчког формирања за који не знамо како ће у коначници завршити.
Иначе, пратићу ово љето наше млађе националне селекције, са посебном пажњом У-18 (ЕП) и У-17 (СП), генерације у год. 2000/2001. имају јако, јако занимљивх клинаца, можда и нисмо заслужили тако надарене генерације, можда јесмо, но обећава то. Наравно, сада је до рада.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 29 Maj 2018, 00:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Ne brinem se za Pokusevskog, lik igra na kliker, a fizicki je predominantan za svoju generaciju. Ipak ne forsira, nego igra bas onako kako bi mogao prenijeti na seniorski nivo. Balsa mi je skakljiviji, ali dovesce ga ameri u red.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 29 Maj 2018, 06:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ta prica o propasti nase kosarke je supljak zivi....nemamo para kao drzava i podneblje i to je sva filozofija...isto bi bilo da uradimo ne znam sta po pitanju formata takmicenja i ucestvovanja u istim....kad nema para onda je tako....Srbija jos uvijek ima najvise talenta u evropi i sa sigurnoscu moze radom u mladjim kategorijama napravit igrace za buducnost kada je reprezentacija u pitanju....a klubovi, vrlo jednostavo, kad uloze pare dodju i rezultati...da imamo jedan financijski stabilan i jak tim igrali bi EL sa garantovanim ugovorom...prica i propasti klupske kosarke se usko veze uz pricu o nemanju i to je to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 29 Maj 2018, 07:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Ne bih rekao da je bilo toliko tih otvorenih šuteva. Bilo ih je ali ni blizu kao u utakmici koju je Muta vodio. Svašta je upadalo. Još kad se sjetim Omićevog horoga od vrh table :confused4:

Veliki hendikep je gubitak 2 igrača iz petorke. Sani odradio jedan trening nakon povrede, vidjelo se da ne može meda.

Hendikep je i kad imaš Šalića koji maši zicere. Jako često on i pokupi svoj promašaj, ali problem je što nakon toga uglavnom slijedi "fejdavej" iz okreta :D, umjesto pasa vani ili bilo čega drugog. Strašno.

Biće to mnogo bolje sutra. Da li će biti dovoljno za produženje serije, vidjećemo.



btw, poslije onog vrijeđanja Novice, ne bih se prezivao Čović u Pioniru sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 29 Maj 2018, 07:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Zna se što je propala srpska košarka, zli Čović uveo ABA ligu i razvija 'rvacke talente, pa sad njihovi klubovi igraju EL i uzimaju reprezentativne medalje... A, čekaj malo, ili ne igraju... Ili možda ima veze s tim što više nema društvenih para za lokalne klubove, od firmi iz socijalističke države i što je zbog rata pukao sistem građen 50 godina? I ovi KLS klubovi što igraju ABA 2 sad stidljivo počinju da liče na neke ekipice. Najbolje se zatvoriti u svoj sistem, pa vidi ko bi ti došao da igra srpsku ligu, i koliko bi ostajali mladi igrači...Rezultat bi bio, 3 puta gori Zvezda i Partizan bi gostovali po "centrima" koji i dalje jednako ne bi imali para...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 29 Maj 2018, 09:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
То над*ебавање и под*ебавање навијача вјечитих, ко је крив што се српска лига ту гдје јесте, је прича без краја. И нема шансе да то над*ебавање досади. И једнима и другима. На неки начин и није лоше, боље и то него да су у фокусу занимања ријалити садржаји, и ове малоумне пјеваљке.

Ту се обавезно протура тема, АБА или национална лига, шта је боље, којој дати предност. И ту сам написао мали милион постова по форумима и порталима, и виђење контра данас обавезног.
Ту иде подваљена мантра коју гурају менаџери и неки који су преузели монопол у српској кошарци, аргумент шббкбб (шта би било, кад би било), па тако протурају да није садашња оријентација српска лига би се урушила попут оне у фудбалу (да, само што је српска кошарка постављена на здравим темљима, фудбал није, не може се то поредити), ето играју клубови по школским салама, који к***ц да гостују вјечити по неким селендрама, Нишу, Новом Саду када у АБА гостују по "метрополама" Новом Месту или Домжалама и у том опет над*ебавању, аргументи и немају шансу.

Ми не можемо знати шббкбб, овај пут смо изабрали. Када данас гледамо, одустајање од националне лиге, запостављање и маргинализација исте на рачун АБА бјеше трагична грешка.
Клубови који нису у АБА су осуђени не голо преживљавање, неки и на гашење, беспарица уби, очекивало се да ће макар АБА лигаши (логика оних који гурају ову причу "ако све погасимо, биће више пара њима", али у стварности биће к***ц) боље пословати, но кошарка није профитабилан спорт, и ти АБА лигаши све теже преживљавају.

Тако да и сама АБА лига све више слаби, бивша Јуба лига (српски клубови + 2 из ЦГ) бјеше у 5 најјачих у Европи, данас је АБА по престижном порталу "Eurohopes" негдје 9. по квалитету у Европи (и реално је тако) са трендом даљњег слабљења. Постоје наговјештаји да би се у наредној сезони могло мало поправити, али видјећемо.

Опет кажем шббкбб, не можемо знати, можда би са другом оријентацијом било и горе, овдје се и не можемо равнати са богатим земљама и богатим лигама, али можемо са љутим ривалом, Литванцима, земљом са 2,5 пута мањом популацијом од Србије.
А Литванци држе до националне лиге, играју и они регионалну (балтичку) лигу, али национална има предност у сваком погледу.

Да се не лажемо ова АБА и није регионална лига, бјеше покушаја да се укључе бугарски и мађарски клубови, но то је наилазило на негодовање оних који су као против затварања у свој тор (чекај, против затварања сте, а сметају вам мађарски, бугарски и у будућности зашто не и румуњски клубови) и ту су пожељни постали само они са "одабраног" простора, што ће рећи да ова прича (АБА) има политичку позадину, а гдје се политика умијеша, ту среће нема.

Најновијом одлуком и то пред крај сезоне да се мења формат и начин попуне АБА додатно је и обесмишљена КЛС, и сада ту смо, гдје смо.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 29 Maj 2018, 16:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Rivaldinho je napisao:
Zna se što je propala srpska košarka, zli Čović uveo ABA ligu i razvija 'rvacke talente, pa sad njihovi klubovi igraju EL i uzimaju reprezentativne medalje... A, čekaj malo, ili ne igraju... Ili možda ima veze s tim što više nema društvenih para za lokalne klubove, od firmi iz socijalističke države i što je zbog rata pukao sistem građen 50 godina? I ovi KLS klubovi što igraju ABA 2 sad stidljivo počinju da liče na neke ekipice. Najbolje se zatvoriti u svoj sistem, pa vidi ko bi ti došao da igra srpsku ligu, i koliko bi ostajali mladi igrači...Rezultat bi bio, 3 puta gori Zvezda i Partizan bi gostovali po "centrima" koji i dalje jednako ne bi imali para...


Све то што си поменуо, закључио, како год... не би био случај да су од почетка српски клубови имали став у интересу српске кошарке. Али њега није било. Наравно данас највећи дио кошаркашких радника о томе ћути или прича оно што воли налогодавац да чује.

Коме није јасно, вицешампион свијета и Европе нема учесника у Евролиги. То је понижавајуће и доказ гдје је клупска кошарка.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 29 Maj 2018, 23:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Ne bih rekao da je bilo toliko tih otvorenih šuteva. Bilo ih je ali ni blizu kao u utakmici koju je Muta vodio. Svašta je upadalo. Još kad se sjetim Omićevog horoga od vrh table :confused4:

Veliki hendikep je gubitak 2 igrača iz petorke. Sani odradio jedan trening nakon povrede, vidjelo se da ne može meda.

Hendikep je i kad imaš Šalića koji maši zicere. Jako često on i pokupi svoj promašaj, ali problem je što nakon toga uglavnom slijedi "fejdavej" iz okreta :D, umjesto pasa vani ili bilo čega drugog. Strašno.

Biće to mnogo bolje sutra. Da li će biti dovoljno za produženje serije, vidjećemo.



btw, poslije onog vrijeđanja Novice, ne bih se prezivao Čović u Pioniru sutra.

Ne znam, mozda je bio koncepcijski rizik, ali Jankovic 2-3 puta sam kao duh, a znamo da moze pogoditi, Lazic tskodje 3 puta, a isto znamo da moze pogoditi kad namjesti noge... sticajem okolnosti nisu pogodili bar pola i odmah na pocetku donijeli debelu prednost. Kasnije upucavanje svih igraca je urodilo plodom I krenulo je upadati. Sjecam se takodje 3 otborena suta Antica gdje je sam kao duh, tek cetvrtu je pogodio cini mi se.
E sad mozda je to neka taktika, sta znam...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 30 Maj 2018, 06:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Lazić kako je šutirao ove sezone, pustio bih ga svaki put.

Antić isto cigle bacao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 30 Maj 2018, 06:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Antićeva cigla u Madridu dovoljna... Puštali ne puštali, isti rezultat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 02 Jun 2018, 17:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Cekaj, Antica pustati za 3... bez obzira da li je promasio 328 suteva do tada... mislim, mudro smisljeno...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 07 Jun 2018, 11:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Pokidao, kao i uvijek.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 07 Jun 2018, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Citiraj:
GLUPOST je kad pomeneš sklanjanje igrača FMP-a, a niko to od novinara nije napisao.


Nije napisao, ali stalno se insinuira, what's the difference... :roll: Podlo.
Uostalom, nije Zvezda pretplaćena na finale, mogao je neko pošteno izbaciti pa da ne dođe do susreta sa filijalom i "nepoštene titule", zar ne? Ovo je otprilike kao ono dokazivanje da Zvezda nije bila šampion Svijeta 1991. jer su igrali samo Evropski i Južnoamerički klubovi, a eto nije igrao veliki Njujork Kosmos sa 65-godišnjim Peleom, i Al-Kamila Bengazi sa Gadafijevim sinom tetkine kume "neka igra mali lopte"... Besmisleno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 08 Jun 2018, 11:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Glupost je da se Tegeltija tripuje da je neki faktor :D . A bitan je kao i klub mu za koji navija trenutno u srpskoj i regionalnoj kosarci. Bez zelje da vrijedjam, ljudi ne mogu doci 2 godine za redom u finale KLSa... al aj.

Inace, FMP fino kliknuo, lijepa takmicarska ekipa. Nekoliko igraca isplivalo iz drugog plana, prvenstveno Nenadic i Pot, za kojeg je i njegov caca izgubio nadu da ce nesto postati. Ali nesto kontam, jos dok je pokusavao u Partizanu, imao je finih partija, rijetko ali je imao. Da nije ciglas bilo bi to kako treba. Zanimljiv za prvi tim je Nenadic, uz Lazarevica i Odza, mislim da je spreman da se oproba.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1531 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs