banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 03:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Da
PostPoslato: 20 Sep 2003, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Podržavam te apsolutno, skroz i potpuno! Odnosno, SKORO. Naime, mislim da je dosta više čekanja da Kežman proradi, tj. da prvotimci treba da budu Darko i Savo, a da iz rezerve uskaču Ljuboja i Jestrović.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Sep 2003, 13:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1155
Lokacija: dajte Hajduk da se igramo...
A crnogorci?

_________________
Slika
14.02.2000-14.02.2007


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Sep 2003, 14:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Smarko

Ne bih se slozio s'tobom,jer mi cekamo tog Kezmana vec ko zna koliko utakmica,a on nikako da proradi,mislim da je on igrac tipa Santrac (najbolji strelac Yu-fudbala svih vremena),igrac koji se nikad nije proslavio u raprezentaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nadajmo se
PostPoslato: 22 Sep 2003, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Daj Bože! Ako još i Kežman počne da zabija golove za reprezentaciju, onda ćemo ladno biti prvaci svijeta.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2003, 08:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Smarko
Dugo sam vec u srpskom fudbalu i voleo bih da delim tvoj optimizam,medjutim ne mislim da ce se nesto mnogo poboljsati sve dok su klubovi sa neresenim statusom,jer kome pripadaju klubovi,ko je vlasnik,mislim pre svega da treba izvrsiti transformaciju iz drustvenog u privatno,naravno pod uslovom da to budu ozbiljni ljudi tipa Jankovic ili Abramovic,a ne tamo neke kafedzije (Dan Tana i njemu slicni),

sto se tice Zvezde,tu si delimicno upravu,naravno da ne zele da zaostanu za Partizanom,medjutim to je samo sporedni cilj,osnovni cilj je osvajanje LS u narednih 5 godina,
Dzajic je napravio 5-ogodisnji plan i verujem da ce se ponoviti prica iz '91,a osim toga u narednih 5-6 godina bi trebala da krene i evropska liga,a Zvezda jedina iz Srbije ima sansu da bude uvrstena u tu ligu,naravno za to im je potreban jos jedan dobar rezultata,jer postoji G-14 koji planiraju da osnuju ligu od 20-ak klubova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2003, 10:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
sikman je napisao:
osnovni cilj je osvajanje LS u narednih 5 godina

Od čega je skaraćenica ovo LS?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2003, 11:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Liga Sampiona


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2003, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pomislio sam da je ta skraćenica u pitanju ali nisam mogao vjerovati. Čiji je to plan da CZ za 5 godina osvoji Ligu Prvaka, navijača ili uprave kluba? I ja sam navijač Zvezde ali...znaš li ti (ili znaju li oni) koliko je Liga Prvaka sada jaka i sve jača, kakvi klubovi tu igraju i kako igraju, kako troše ogroman novac na pojedine igrače ne bi li u sledećoj sezoni otišli samo jedan korak dalje u evropskim kupovima?
Sa kojim igračima da CZ osvoji Ligu Prvaka, domaćim ili stranim? Ako domaćim, otkud sad cijela generacija koja je dorasla tome? Ako stranim, otkud novac?

Ja bih volio da Zvezda osvoji Ligu Prvaka ali mislim da smo daleko od toga. Doduše, Kup Šampiona smo osvojili 1991. više uz Božiju pomoć nego uz svoj kvalitet, mada daleko od toga da je on nedostajao. S te strane sve je moguće. Ali Božiji blagoslov treba zaslužiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2003, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Ako bog dadne sledece godine i Zvezda o Partizan u LG jest da sam i ja navijac Zvezde ali nemamo sanse da osvojimo LG barem ne u sledecih 5-10 godina.



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm
PostPoslato: 24 Sep 2003, 00:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Situacija uopšte nije tako crna kako izgleda. Potrebno je samo dovesti veliki broj reprezentativaca SCG. Džajić je rekao da će u sljedećoj sezoni Muslin dobiti svakog igrača kojeg bude poželio (ne u onom perverznom smislu :D). Nadam se da zna šta priča, ipak je on ozbiljan čovjek.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2003, 08:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Vader
posto sam vec godinama u Zvezdu i sa Zvezdom veoma dobro se secam '87 kad je Dzajic na jednom sastanku izneo plan osvajanja tadasnjeg Kupa sampiona,cak i u samom klub su ga mnogi npali i rekli da postavlja ne moguce ciljeve,tad je kao i sad napravio 5-ogodisnji plan i '91 se ostvarilo sve sto je planirao,ne znam na osnovu cega tvrdis da smo srecom (ako mislis na finale,za srecu se traba izboriti i zasluziti je) tada osvojili kup,svi ti igraci su bili svetska klasa i bila je to fantasticna ekipa,
danas postoji strasno mnogo mladih i kvalitetnih igraca,zatim trebalo bi u dogledno vreme da se resi i pitanje vlasnistva,a samim tim i ulaganja,tako da ce biti para i za kupovinu igraca tipa Morijentes ili Ze Roberto,jer po zadnjoj informaciji koju imam pored g-dina Jankovica se pojavilo jos zainteresovanih da kupi klub,tako da sam optimista,uostalom videcemo.

U svakom slucaju verujem Dzajicu,jer taj covek ima nos za igraca,nikad jos nije promasio i uvek se obistinilo ono sto je predvidjao ili planirao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2003, 09:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Komso s juga (geografski)

Zazeleo sam se onog huka Marakane kao onomad '91 kad sam bio 16-godisnji klinja i na ludu srecu nabavio kratu protiv Bayerna... Neka se ne ljute komse sa Topciderskog brda, NIKAD ne mogu da naprave stimung kao mi.
A, verujem u tvoje reci, nadam se da ce se i ispuniti, bio bih sretan da svake godine i PARTIZAN i ZVEZDA igraju u LS.

Seti se koliko je turski fudbal krenuo otkad dva tima igraju u LS.

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2003, 10:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Medolino
da znas i ja sam se zazeleo tog huka Marakane,a uz to potpomgnute trubacima,jos uvek u usima odzvanja pesma severa,a koreografiju koju delije pripreme ne moze niko na svetu da napravi,seti se samo finala i u tom momentu najvece zastave na svetu koja je pokrila gotovo celu tribinu,pa onad one bakljade (francuzi su kao mala deca izgledali u poredjenju sa nama),a ako se neko pitao zasto u Bariu tog dana nije bilo ni jednog toalet papira,odgovor je dobio navece na utakmici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2003, 10:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
evo jedan dobar opis naseg fudbala...

Falusna Nadgradnja
Pokazalo se da su ovi naši kilosteri načisto sterilni u napadu. Ali, naše mudro fudbalsko rukovodstvo preduzima mere, i to takve da u startu izvršimo bludne radnje nad ženskim roditeljem planete (*****o majku celom svetu).

Dakle, u prilici sam da ekskluzivno za Bre! saopštim najvažnije reference projekta CK SPS, što u razvlačenju ove misteriozne kratice znači: centarfor kreten s prilagodljivim spolovilom!

U čemu je bit ovog falusno-fudbalskog genetskog inženjeringa? Kao što same reči kažu, suština nije u centarforu, ili inom napadaču, koji može da bude čisti dresirani krele, već u organu. Dakle u patci, a ako grešim, neka lektor ispravi "u patki" ili u nekoj sličnoj ptički. Da bi sve bilo civilizovanije i pristojnije, naši genomci su za taj sveobuhvatni srpski organ uzeli konspirativno hrvatsko ime "spolovilo", ali će ta odrednica za potrebe ovog teksta i dobrobit našeg fudbala biti prilagođena uhu srpskih čitateljki.

Dakle, u genomu CK, (centarfora kretena) nađe se lanac za rast, da kažemo, patke. Ubaci se samo jedan degen, i ta se stvar ubrzo izduži, kao noga. Glava (da ne beše glavić?) ko u starijeg ćelavog jareta, pa za takvog vanserijskog igrača mora da se nađu dve normalne i jedna okrugla kopačka. Takav tronogi centarfor trči brže od svih, šutira iz svih pozicija, podjednako dobro i levom i desnom i srednjom nogom. Ali, tu još nije njegova glavna prednost. Osobina srednje noge je da ustaje, tj. diže se, tako da bi kod poluvisokih i visokih lopti CK imao dve glave. Odbrana protivnika nikada ne bi znala kojom će on da bije, pošto bi se glava i glavić u magnovenju došaptavali i domunđavali. Čak mogu i da se dodaju, a CK da pimpla loptu, sa treće noge na drugu glavu. Na taj način, naš centarfor, ili, recimo polutka, imao bi tri noge i dve glave, što bi u redovima protivnika izazivalo neviđenu paniku i uzbuđenje. Međunarodnoj fudbalskoj javnosti naš fudbalaski monstrum bi bio obrazložen kao bogata posledica siromašnog uranijumskog zračenja posle bombardovanja. Ali, kao svi veliki igrači, dobio bi nadimak. Nema šanse da izbegne ono po čemu je poznat: *****!

Bitno se menja taktika igre i uloga klupe.

Kad naš selektor uzvikne:"E, do Kurca !", to nije kletva ni vajkanje. On to traži da CK odmah dobije loptu. Uzvik "Preko Kurca!" znači da se čitava taktika orijentiše na CK. "Vi bre ne znate ni gde vam je *****" opomena je za totalno dezorijetisani srednji red, zbog čega je CK SPS prinuđen da se sam vraća po loptu. "Budi blizu Kurca", znači da je reč o igraču zadatka, koji mora da pomaže spolovilu, tj. adutu ekipe. Prava panika nastaje kad centarfor usklikne: "Boli me *****!". Možda je ljut ili povređen, ali maser mora da opipa stvar i poprska je (ga) sprejom.

Ni treneru protivnika neće biti lako. Kad se povrati od šoka, moraće da viče: "Hoću da mi dvojica držite Kurca" (neka lektor ponovo ispravi ako grešim". "Ne dajte Kurcu da skače u petercu!" "Šestica, jesi li ti zadužena za Kurca!?" "Idi u *****!" (ili u Kurca), što je znak za beka da mu ukliza, sa dve u tri noge. "Hvataj Kurca pre kaznenog!"

Ako naši genomci još sklepaju dvojicu takvih, onda nastaje pravi ršum. Dok jedan daje golove - drugi im sjebe odbranu bez lopte, a u gostima, uzgred, dok šatro izvodi aut, pusti svoju autonomnu zver da išeta preko atletske staze i okreše im prvi red publike. Tako ostrašćenog protivnika regrutujemo za našu stvar, i umesto: "Slobo, učini bar jedan suicidan korak!", oni urliču samozadovoljavajući song: "Mi smo NATO pederi, oh oh oh, oh oh oh!"

Nije ta inovacija loša ni za golmana. Samo bi se projekt zvao GD SRB (golman debil s razvaljenom buljom) Može da širi one dve spoljne noge kol’ko `oće.

Naši genetičari su otišli daleko u svojim pronalascima. Tačno znaju šta će centarfor kreten biti kad završi karijeru. Ide u poltičare ili sportske funkcionere. Pa u prvoj dekadi 21 stoleća, koje je, jelte, malte ne pred nama, glavni naslov u novinama: "Kurca za selektora."

A u sutrašnjem broju: "***** odredio najbolje."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2003, 11:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
sikman je napisao:
'87 kad je Dzajic na jednom sastanku izneo plan osvajanja tadasnjeg Kupa sampiona


To je zanimljivo, to nisam znao.

Citiraj:
ne znam na osnovu cega tvrdis da smo srecom (ako mislis na finale,za srecu se traba izboriti i zasluziti je)


Sreću nisam pominjao već Božiji blagoslov. Ono što ljudi zovu sreća je blagoslov i mnogo bi nam bolje bilo kad bismo to zvali tim pravilnim izrazom. Kad se kaže blagoslov onda znamo od koga on potiče pa i šta trebamo raditi da ga zaslužimo, kad se kaže sreća neko bi mogao pogrešno zaključiti da se radi o slučajnosti. A da taj blagoslov (ti reče sreća) treba zaslužiti tu se slažem, to sam i napisao. Baš to potvrđuje da je u pitanju blagoslov jer se on može zaslužiti a sreća (slučajnost) se ne može zaslužiti.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Sep 2003, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nisam znao na koju temu da ovo stavim pa evo ovde

Partizan gradi novi stadion!
U Humskoj je neposredno pred polazak na utakmicu Lige šampiona u Marsej pala velika odluka - gradiće se novi stadion! Ambiciozno rukovodstvo našeg predstavnika u Ligi šampiona prihvatilo je rešenje koje predviđa izgradnju novog sportsko-poslovnog kompleksa sa biznis centrom, buticima, salonima, bankama, poslovnim apartmanima, hotelom visoke kategorije sa 500 ležajeva, multipleks bioskopom i garažom za 1.500 vozila. Stadion će biti potpuno pokriven, ali neće biti zatvoren, naravno samo sa sedećim mestima, kapaciteta 45.000 gledalaca i zadovoljavaće sve najviše svetske standarde. Kompletan projekat stadiona sa pratećim objektima trebalo bi da košta oko 200 miliona ?.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt 2003, 14:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Eh. Sjecam se prije nekoliko godina kad je Partizan "gradio" pokretni krov na stadionu, po ugledu na onaj Ajaksov.

Nema nista od toga.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs