banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 23:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 722, 723, 724, 725, 726, 727, 728 ... 881  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 05 Okt 2017, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4884
Lokacija: Tu preko puta
Quincy Miler.. David Pick kaze da se šuška i desava nesto... vidjecemo

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 06 Okt 2017, 09:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Jel ovaj Lesor normalan :D Kakvo je ono zakucavanje bilo.
Rocesti, Feldin i mocni trojkas Pero.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Okt 2017, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Погледах Цз на гостовању у Љубљани. Ово је више побједа због лимитираности љубљанчана поготово у шуту за три поена. Одбрана скандалозна, константно се искакњем брани пик, а Лесор може преузимати, а овамо кад искочи остане аутопут до коша, поготово кад је Бјелица у екипи са њим одбрана је шупља.
Мораћу мрачити, мислим да је гостовање у петак у Каунасу, само излет, тешко да се може побједа извојевати, мада ко зна...
Требаће светом Алимпију доста живаца, труда, рада, током цијеле сезоне.
У принципу њему је најбитније (ако и остане тренер) да екипу за април спреми и плеј офф аба лиге.
Тешко да ће се поновити прошлогодишња сезона ЕЛ, односно сигурно да неће, мада то ријетко ко и очекује.
Такође, Лесор ће умрјети, Бјелица мора бити њему резерва, нема он шта тражити на 4, нек Јанковић и евентуално Кешељ или Дангубић то крпе како знају и умију.
Антић тешко да може више од 15 минута, и кад буде оптимално спреман.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Okt 2017, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Нова Варош je napisao:
Погледах Цз на гостовању у Љубљани. Ово је више побједа због лимитираности љубљанчана поготово у шуту за три поена. Одбрана скандалозна, константно се искакњем брани пик, а Лесор може преузимати, а овамо кад искочи остане аутопут до коша, поготово кад је Бјелица у екипи са њим одбрана је шупља.
Мораћу мрачити, мислим да је гостовање у петак у Каунасу, само излет, тешко да се може побједа извојевати, мада ко зна...
Требаће светом Алимпију доста живаца, труда, рада, током цијеле сезоне.
У принципу њему је најбитније (ако и остане тренер) да екипу за април спреми и плеј офф аба лиге.
Тешко да ће се поновити прошлогодишња сезона ЕЛ, односно сигурно да неће, мада то ријетко ко и очекује.
Такође, Лесор ће умрјети, Бјелица мора бити њему резерва, нема он шта тражити на 4, нек Јанковић и евентуално Кешељ или Дангубић то крпе како знају и умију.
Антић тешко да може више од 15 минута, и кад буде оптимално спреман.


Proćemo u EL k'o bosi po trnju, ja sam već otpisao sezonu. Jednostavno nije realno. Razbijen je kontinuitet u igračkom i trenerskom smislu, masa mladih igrača koji su ozbiljni potencijali, ali tek treba da steknu iskustvo na najvišem nivou... biće tu samo takvih poraza, a svaka pobjeda zlata vrijedi. Plus, i trener zelen, nije nemoguće da u slučaju nekog praznog hoda na sred sezone, uskoči neko iskusniji da trgne ekipu. Vidjećemo. Kažem, slaviću svaku pobjedu u EL. Za ABA će potegnuti Zločesti, Feldin, ostatak ekipe neka prži odbranu i biće dovoljno valjda. I na malog Dobrića očigledno treba ozbiljno računati, momak ima dosta dobrih osobina kojima će moguće ubrzo zakucati i na vrata reprezentacije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Okt 2017, 21:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Добрић је деценијама далеко од репрезентације.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Okt 2017, 21:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ovo bi trebala biti Dobriceva sezona, momak je odlican napadac a i defanzivac. Rocesti je klasa, bas klasa.
Raduje Jankoviceva partija, prilagodjava se polako, bice dobro da do nove godine postigne kakvu takvu konstantnost.
Ostali smo sami na celu tabele, sada samo lagano i koncentrisano.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Okt 2017, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Slika

:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Okt 2017, 22:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
:lol: :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Okt 2017, 22:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
A lik se nadovezuje "Mislis finansijski?" :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 09 Okt 2017, 09:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Caca po obicaju u pravu za kosarku
Da nisu iskljucili Hrovata ko zna sta bi bilo...

Odbrana u prvom dijelu losa kasnije nesto bolja ali za Evroligu nedovoljna.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 09 Okt 2017, 09:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Slika

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 09 Okt 2017, 10:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Evo mojih par opservacija, nakon tri utakmice... EL sezona je svakako bačena u bunar. To se znalo, od momenta kad je promijenjen maltene kompletan roster i trener. Završen je jedan ciklus, budžet pokrpljen obeštećenjima od igrača i to je to. Da bi se to kompenzova, a da ne trpe rezultati u EL, valjalo bi dovesti top trenera i vrhunska pojačanja. Mi za tako nešto nemamo novca. Kraj priče. Svaka pobjeda u EL je dobrodošla, a na poraze, makar bili i stoka razlikom, ne treba gledati kao tragičnu stvar. Jednostavno je kvalitet protivnika takav, da bi i sa prošlogodišnjim rosterom, mogli lako da uđemo u takve mečeve...

Trener... Ima moderna viđenja košarke, očito. Za ono što bi on volio da igramo, trebaju mu vrhunski igrači. Pošto nemamo para da ih platimo, moraćemo da ih napravimo.
Odbrana... Lošija puno nego prošlogodišnja, to je očito. Opet, odbranu je i najteže utegnuti i vjerovatno će trebati vremena. Odbrana od p'n'r... Alimpijević je odlučio da po svaku cijenu, ovo brani iskakanjem. Svi ovo kritikuju i imaju argumente. Primićemo brdo poena od iole ozbiljnije ekipe, to je već vidljivo. Prosto jer kad centar iskoči i usmjeri beka u željenu stranu naše rotacije kasne ili ih igrači čak i zaborave. Jednostavno ostane čitava livada slobodnog prostora, koju protivnik obilato koristi. Sa druge strane Lesora bi bilo šteta ne iskoristiti u ovom segmentu, jer je kao nacrtan da na ovaj način brani p'n'r'. Ima brze noge i brze ruke, da suzi prostor za dodavanje i spriječi šut. Manjka mu koordinacije u prostoru i vremenu, zbog čega ne vidi momenat kad treba da se vrati i koliko treba da traje taj njegov pritisak na beka. Ovo dolazi sa vremenom. Dotad ćemo mnogo kose da počupamo sa glave. Druga stvar je Lesorova zamjena. Ako budemo držali Antića na petici, ovo odmah da zaboravimo u odbrani. Nad Jovanovićem je još debeo upitnik, koliko i šta stvarno može. Sa konstitucijom, građom i mobilnošću, trebalo bi da može da se prilagodi ovoj defanzivi, ali on meni još djeluje poprilično pogubljen...
Odbrana probijanjem bloka će vjerovatno biti druga opcija, što će nas sigurno dovesti u probleme sa ličnim greškama. Samo dvojica u timu to mogu da rade adekvatno (Laza i Dangubić naravno), ostali će zapinjati u bloku, kasniti za igračem i praviti brdo faulova, što zbog preuzimanja, što zbog izgubljenog koraka. Radičević mi izgleda kao momak koji radi na ovom segmentu i da bi lako mogao da stigne do željenog nivoa. Opet, treba vremena i krvavog rada...
Napadački mi djeluje da pravimo iskorak. Kod Radonjića se polazilo od centralnog pika. Znalo se gubiti vrijeme dok se isti uopšte namjesti, pa da se ostali razmjeste, znalo se destiti da uopšte nemamo ideju šta da radimo, ako ta igra ne prođe. Sada je malo drugačije (ili je to moj utisak). Lopta ide brže u napadu i igrači bez lopte se brže kreću, ukrštanja ima puno više i napad se uvijek završi, makar to značilo improvizaciju da spoljni igrač šutira iz driblinga, a i tada se zna kome lopta ide. Uglavnom mi se čini da ćemo napadački biti raznovrsniji ove sezone.

O igračima...
Radičević mi u ovih par utakmica djeluje kao vrhunski potez uprave. Racionalan, siguran na lopti, odlično kontroliše ritam meča, osjeća igru. Ima tačan pas i nije sterilan u šutu. Neće dakle biti izmicanja korak unazad, kao što je bio slučaj sa Jovićem. Radičević ima ruku da to kazni.
Ročesti je je..na klasa od igrača i tu nema šta da se priča. Uz sve poštovanje svih ostalih, kvalitetom možda i najbolji stranac koji je zaigrao u Zvezdi. Može sve sa loptom i na terenu to i radi. U ABA ligi se trenutno igra sa protivnicima, a čini mi se da još nije na 100 odsto svojih mogućnosti. Problem je što počesto igra za sebe i tanja defanziva. Ali ako se mogao krpiti Vilijams ili još tragičniji Šilb, moćiće i Ročesti, koji nije defanzivni krater, ali zna da zabušava defanzivno.
Janković ima sjajan napadački repertoar, za igrača svoje visine. Odlično šutira, zna da izgradi sebi poziciju za šut, može da odigra i licem ka košu, ali je u odbrani tragičan. Grehota bi bilo ne iskoristiti taj potencijal, ali mislim da je isključivo do njega. Mora da nauči da igra odbranu i da ne pravi tri faula po četvrtini...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 09 Okt 2017, 11:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Odbrani i treba najvise da se uigra a kod nas je dodatni problem cinjenica da ce se tokom sezone rotirati 15 mozda i 16 igraca
Ono sto je i sinoc bilo vidljivo je da nam je potreban Lazarevic u timu jer donosi puno na skoku i ima taj stav u odbrani gde izgleda kao da ce pojesti rivala.
Dobric ce biti koristan na oba dijela terena, on je primjer kako se radom napreduje stvarno iz sezone u sezonu izgleda sve bolje.
Nitro spominje akcije napadacke, ima tu napretka i bice jos bolji .
Puno ukrstanja treba nam još malo jači blok od centara da bude jos kvalitetnije.
Nama je bukvalno trebala samo jedna stvar na ovu ekipu a to je da je ostao neko od dvojca Bolden Kuzmic, ali finansije su bile veliki minus jbg a i zelja igraca da odu je prevelika. Kuz bas i nije mislio o tome ali Real je Real...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 09 Okt 2017, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Нова Варош je napisao:
Добрић је деценијама далеко од репрезентације.


I Micić je vijekovima, pa odigrao EP komplet :)

Vjerujem da će čak ubrzo postati bolji igrač od Simonovića koji je uvijek tu oko reprezentacije. Gudurić je imao sličan put kao alfa mužjak FMP, pa kratko prilagođavanje u Zvezdi i onda ful velika scena. Mnogo šta mi se sviđa kdo Dobrića, zapravo imao bih problem da nađem nešto što mi se ne sviđa :o

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Okt 2017, 09:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Dobric ima muda , dobru kontrolu lopte, solidan IQ i grize u odbrani ali je problem nekonstantan sut i losije lateralne kretnje...

On je zaista puno napredovao i jos radi i primjer je kako se zaradjuju minute na terenu, jos je kod Radonje trebao da igra vise.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 12 Okt 2017, 15:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Brigate BL je napisao:
Dobric ima muda , dobru kontrolu lopte, solidan IQ i grize u odbrani ali je problem nekonstantan sut i losije lateralne kretnje...

On je zaista puno napredovao i jos radi i primjer je kako se zaradjuju minute na terenu, jos je kod Radonje trebao da igra vise.


Kako ovo nisam vidio :) . Losije lateralne kretnje? Zezas me?

Nedo sanas pocinje evroliga, a sutra Zvezda igra svoju prvu utakmicu protiv institucije evropske kosarke, ekipe Zalgirisa. Pocinje ludilo!
Trebace mnooogo zivaca i tolerancije. Sto manje pljuvanja molim, da se ne moramo svadjati ovdje. Pomiorite se da ce biti mnoogo gresaka, ali i neke eksplozije. :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 12 Okt 2017, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Barem u nekoj kategoriji da smo prvi :D

http://www.euroleague.net/news/i/89btdo ... ins-survey

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Okt 2017, 10:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Skeva , ne zezam te ...

Nisam napisao lose, vec losije posto se prica o reprezentaciji.
Uostalom obrati paznju na njega na mecevima...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Okt 2017, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Pa obracam, zato i kazem. Ima dobre lateralne kretnje, atleticizam mu dozvoljava da malo i kasni jer moze korigovati.
Reprezentacija je jos daleko, ali ako nastavi ovim stopama, bice veoma zanimljiv, i prava je steta sto igraci iz Zvezde nece moci igrati u kvalifikacijama. Pored njega, zanimljiv je i Radicevic, kao i Jankovic ako se dovoljno dobro prilagodi.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Okt 2017, 11:09 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Znaci slazemo se da ima dobre samo sto je meni to nedovoljno oko reprezentacije
On kao i Gudura ima problema sa izgubljenim loptama, jednostavno pretezno ih obojica bacaju u ruke. Posebno me to nerviralo kod Gudure kada u nekih situacijama iz coska ili sa 45 stepeni baci loptu rivalu. Kod Dobrica je to manje i kod njega moze i da prodje jer nie imao vecu minutazu
Radicevic jeste zanimljiv ali jos mnogoooo rada je pred njim dok je Jankovic defanzivno bas los. To sto je Olimpiji isporucio one poene ne znaci da on moze u kontinuitetu tako ali definitivno i on i Jovanovic moraju puno da rade kako bi dosli na zeljeni nivo. Ono sto je najbitnije je da imaju prostora za napredak i da im treba dati duzu sansu.
Elem veceras Zalgiris... Saras na klupi , tipicna litvanska ekipa. ne smijemo previse ostavljati Pangosa samog na sutu za tri poena. Ostali Litvanci stari znanci. Milaknis, Ulanovas i Jankunas...Naravno tu je i nas Vasa

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 722, 723, 724, 725, 726, 727, 728 ... 881  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs