banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17599 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 743, 744, 745, 746, 747, 748, 749 ... 880  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 23 Jan 2018, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A sta je sa 500.000 neprijavljenih kineza?!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Kad god vidim '...saznaje Informer!' pomislim kako cu prije vremena zavrsiti kod gastroenterologa... :confused4:
Sve to žutilo bi meni prste ogulilo na društveno-korisnom radu, zajedno sa autorima i učesnicima većeg dijela 'zabavnog' TV programa domaće proizvodnje...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 23 Jan 2018, 20:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
A vi mislite da sastanka nije bilo :D

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 24 Jan 2018, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Nesto kontam... Alen ce u petak ili odigrati najbolju utakmicu u karijeri, ili ce izgoriti i biti spreman da ga zvezdasi ispljuju odmah na pocetku :) . Njega jebe motivacija kroz karijeru, a u Zvezdi je nece nedostajati, kontam da bi mozda mogao odigrati najbolju polusezonu do sada, i pored toga sto mu treba period adaptacije.
Ako ista, bar cemo imati jos jednog igraca koji bi Lesoru mogao pokazati kako se brani pik iskakanjem, on to dobro radi.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
skeva je napisao:
Nesto kontam... Alen ce u petak ili odigrati najbolju utakmicu u karijeri, ili ce izgoriti i biti spreman da ga zvezdasi ispljuju odmah na pocetku :) . Njega jebe motivacija kroz karijeru, a u Zvezdi je nece nedostajati, kontam da bi mozda mogao odigrati najbolju polusezonu do sada, i pored toga sto mu treba period adaptacije.
Ako ista, bar cemo imati jos jednog igraca koji bi Lesoru mogao pokazati kako se brani pik iskakanjem, on to dobro radi.


Omiću ako veliki nedostatak vidim uglavnom spominju manjak koncentracije i motivacije u pojedinim momentima. Ako osjeti podršku sa tribina, mislim da s te strane neće imati problema i da će se odlično uklopiti. Za naše navijače, bar ono tvrdo jezgro, biće da je najveći njegovo problem što se ne zove Aleš, umjesto Alen i što mu u rodnom listu, za mjesto rođenja stoji Tuzla.

Igrački je baš ono što nam je trebalo. Visok, veliki raspon ruku, čvrst u kontaktu i ne bježi od istog pod oba obruča. To mi se sviđa na prvu, a nije baš da ne koristi glavu u igri. Ono što meni upada u oči je da je školovan igrač, Tehnički gledano, sve što obavlja na parketu, radi školski. Od post igre, preko građenja skoka, pozicioniranja, otvaranja za p'n'r, pa i odbrane, koja mu nije baš zaštitni znak, ali mislim da je korektan u tom segmentu. Iskakanjem može da odbrani pik, ali u preuzimanju, teško da može išta da učini, protiv iole bržeg igrača. Mada, sa 102 kg na 216 cm, teško da je statični teškaš pod košem.

Napadački će nam donijeti dvije vrlo bitne stvari, po meni. Prva - post igru. Osim Bjelice, nema igrača koji može da postuje čuvara i poentira. Omić može da ugura čuvara pod koš i bez lopte i ostvari dobru poziciju. Znači neko će morati da pomaže u odbrani, a u Zvezdi trenutno, sa koga god da se pomogne iz spoljne linije, može da realizuje šut za tri poena. Pri tom Omić nije od onih koji vide samo koš, jer zna da podijeli izlazni pas. Šta ne valja u napadu kod njega? Manjak motiva, minute praznog hoda i činjenica da voli desnu stranu i da poentira desnom rukom. Tu se vidi ono što sam rekao gore. Školovan je i sve radi školski, štiti poentersku ruku kod realizacija, pravovremeno i pravilno postavlja ruke da primi pas, prati beka u prodoru, ali... Baš se vidi da mu je milija desna strana i desna ruka. U većini slučajeva ide da njome finišira. Ne bi mu škodilo malo više nepredvidivosti u napadu, ali ne može sve u paketu. Negdje mora da škripi, inače bi odavno bio u NBA...

Odbrana. Da je elitni defanzivac - nije, ali je sasvim OK u tom segmentu. Kao što skeva reče, ima dovoljno koordinacije i košarkaške inteligencije da može da brani pik iskakanjem, znači radiće ono što Alimpijević traži od visokih igrača. I što je, po meni vrlo bitno, donijeće čvrstinu u skoku. S obzirom da nam se ove sezone često dešavaju rupe u skoku. Dobro se zagrede svi, ali niko ne ide na skok, pa protivnici kupe ničije lopte. Sa Omićem toga nema. Dobro se postavlja i čvrst je u građenju, jak u skoku. Mislim da će kupiti većinu lopti pod košem...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 12:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
NItro svaka cast to je to :)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Описа га Нитро ко Ентони Дејвиса лично, само не шутира за три поена.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 14:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Нова Варош je napisao:
Описа га Нитро ко Ентони Дејвиса лично, само не шутира за три поена.



NV ne čitaš između redova. Ima on mana itekako. Za ABA ligu, a pogotovo za Zvezdinu centarsku liniju, on je top pojačanje...

Ako ćemo o slabostima, to mu je u svakom scout izvještaju potencirano - najveća je "odsustvo" sa parketa. Ima ga, pa ga nema, otprilike. Ovo "školovan igrač" tumači se kao da radi par stvari na parketu, i to radi odlično, ali da mu nedostaje agresivnosti i konkretnosti, kao i još 2-3 poteza u igri pod košem da se kompletira. Mislim, konkretan je on kad krene da "zida", ali sa tom visonom i rasponom ruku, ramenim pojasom, mogao bi da u 3 sekunde unese u koš i loptu i protivnika. On to radi sistematično. Zagradi se, primi loptu, onda razmatra sa koje strane ga protivnik optereti, pa krene u zidanje i bira najsigurnije rješenje. Uglavnom desnom rukom na polganje i na desnu stranu. Donekle je predvidiv, a vadi ga taj izlazni pas koji zna da podijeli.
Horog i poluhorog, gotovo i ne koristi. Muku muči sa linije bacanja recimo, a vidi se da tehnički pravilno izbacuje loptu kod šuta - znači manjak koncentracije je prisutan konstantno. Sa poludistancu je nekad šutirao solidno, ali mislim da u posljednje 2 sezone to slabo koristi.
U odbrani, ne vjerujem da može da preuzima. Ima on OK kretnje za visokog igrača, ali nije pouzdan. I bez obzira na taj njegov "size" što bi rekli Ameri, on nije fizička sila u reketu, poput recimo Kuzmića od prošle godine. Sa 102 kg na 216 cm, njemu fali mase definitivno, a i koncentracije (opet) za igru u odbrani. Bez obzira na visinu, ne vjerujem recimo da jače centre on može da brani 1 na 1. I prosječan je bloker za igrača sa tolikim rasponom ruku i visinom...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Он јесте појачање у односу на Јовановића па и Лесора, баш због тог "зидања", јер на том пољу може одмах донијети користи, али Омић, просјек обични. Све ће то, уз правила рад моћи и Јовановић радити, још и боље играти одбрану, већ сљедеће сезоне.


Елем.
Не знам што Алимпијевић не покуша одбрану преузимања са Лесором, мања је штета, него кад он искочи, па оде у мекиње.
Масу пута остане на ничијој земљи, очигледно засад то не иде.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Uprosticemo. Vjerujem da Alen nije losiji igrac nego kad je bio u Olimpiji, mozda je za citavu klasu bolji. A i kao onakav pravio je svima problem u ABA, dakle, za to najvaznije takmicenje je TOP. Za EL ne vjerujem, ali moze pomoci na segmentima koji nam nedostaju. Evo vec u petak ce biti jedini igrac koji koliko toliko moze da parira Milutinovu. Da li ce biti dovoljno ne znam, ali u prvoj nas je Nikola razbucao.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 19:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
A vi mislite da ce Alen igrati sutra :D

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 19:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15027
Jel i njega čuvate za derbi kao i Peru? :D


Šta ste se usrali, mi zamalo od Proletera izgubismo sinoć.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Jan 2018, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Kontam da ce ga probati

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Jan 2018, 08:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Jović bi i od ovih centara napravio top proizvode za izvoz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Jan 2018, 08:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Нова Варош je napisao:
Он јесте појачање у односу на Јовановића па и Лесора, баш због тог "зидања", јер на том пољу може одмах донијети користи, али Омић, просјек обични. Све ће то, уз правила рад моћи и Јовановић радити, још и боље играти одбрану, већ сљедеће сезоне.


Елем.
Не знам што Алимпијевић не покуша одбрану преузимања са Лесором, мања је штета, него кад он искочи, па оде у мекиње.
Масу пута остане на ничијој земљи, очигледно засад то не иде.


Pa ne znam baš da je prosjek. Mislim da je za ABA ligu odličan. Za EL nivo više nego korektno pojačanje. Evo sad vidim da je i skeva napisao isto :D

Kao što rekoh, on stvari koje zna, radi odlično. Ono u šta nije siguran, uglavnom i ne pokušava.
Ovo za Lesora, iskreno, nemam pojma. I sam se uglavnom pitam, zašto sa njim ne igramo preuzimanje. Bar da se pokuša. Pretspotavljam da Alimpijević misli da bi se onda ostatak ekipe pogubio u rotacijama, kao što se često dešava ove sezone. Dok naša odbrana prepozna mismeč, ozbiljne ekipe su to već iskoristile i realizovale. Jbg, prečesto bi dolazili u situaciju da Ročesti ostane na visokom igraču i to pod košem...

Sondri je napisao:
Jović bi i od ovih centara napravio top proizvode za izvoz...


Dobiće i Ročesti sad više prostora. Omić je dobar pik igrač, jak u bloku, sa brzim odmotavanjem. Sigurno je da će Ročesti sad biti manje prinuđen da sam sebi kreira pozicije za šut, a dobiće sigurno opciju više za pas.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Jan 2018, 09:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Oko Omica se lome koplja cak je dio grupa najavio bojkot nakon bratskog duela.
Jedna od rijetkih utakmica koju sa gustom preskocim u kosarci.
Nadam se da veceras nece biti sranja nikakvih i da ce ostatak hale osima aplauza na startu u ostalom dijelu meca da navija za nas///

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Jan 2018, 10:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Какав би тек циркус био да се побију највјернији и обични™.
А реално, и једни и други су задрти након прошле године и утакмице.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Jan 2018, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Brigate BL je napisao:
Oko Omica se lome koplja cak je dio grupa najavio bojkot nakon bratskog duela.
Jedna od rijetkih utakmica koju sa gustom preskocim u kosarci.
Nadam se da veceras nece biti sranja nikakvih i da ce ostatak hale osima aplauza na startu u ostalom dijelu meca da navija za nas///


Sto nakon? Nek bojkotuju odmah. Svejedno im je sve bitnije od kluba.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Jan 2018, 15:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15027
Pa i bolje vam je da bojkotuju ovu utakmicu danas, ionako prave Oliju domaćinsku atmosferu... Bolest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Jan 2018, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 19:18
Postovi: 3496
Zar kod vas nije igrao, onaj kikanovic.. sto je sad problem u omicu.
Kakvi retardirani likovi, to moraju biti zvizde svom timu u napadu

_________________
Slika
BORAC, U INAT SVIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17599 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 743, 744, 745, 746, 747, 748, 749 ... 880  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs