banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 21:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Rvanje
PostPoslato: 08 Nov 2010, 09:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Cestitke rvacima Partizana na ostvarenom uspjehu.

Citiraj:

Partizan pobednik kupa Evrope

Izvor: SOS kanal // Objavio: Bojan Đokić // vreme: 7 novembar, 2010, 19:14 // 1 komentar
Slika

Rvački klub Partizan pobednik je Kupa Evrope.
U finalu u Istanbulu crno – beli su savladali poljskog predstavnika, ekipu MKZ unije rezultatom 4:3.

Podsetimo da je srpski šampion i prošlogodišnji evropski prvak, plasman u finale kupa Evrope obezbedio osvajanjem trećeg mesta u grupi A lige šampiona gde je savladao upravo Poljake sa 4:3 i gde je poražen identičnim rezultatom od ruskog Novosibirska i bugarskog Loveča. Ipak trijumfom nad poljskom ekipom u finalu kupa Evrope, crno – beli su obogatili riznicu evropskih trofeja i potvrdili da su jedan od najboljih rvačkih sastava na starom kontinentu.

Šampioni stižu u Beograd u ponedeljak u 14:00, a konferencija za medije, povodom ovog velikog uspeha, zakazana je sat kasnije u Klubu sportista JSD Partizan.




http://www.soskanal.net/7884/partizan-p ... pa-evrope/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 08 Nov 2010, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Prosle godine prvaci Lige Samipna a ove kupa Evrope,malo li je 8) Bas sam skoro gledao reportazu o njima i katastrofalnoj finanasijskoj situaciji u klubu.Ista prica kao i sa vaterpolistima,i oni su jedva nakvrckali za put organizujuci donatorsko vece,Srbijo stidi se...

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 08 Nov 2010, 17:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa ko osim fudbalera i eventualno kosarkasa ima dobru finansijsku situaciju u Srbiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 08 Nov 2010, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Hertzog je napisao:
Pa ko osim fudbalera i eventualno kosarkasa ima dobru finansijsku situaciju u Srbiji

Nema niko,ali nasa drzava mora da shvati da joj je interes da pomaze vrhunske sportiste.Ako su momci prvaci Evrope Drzava Srbija to jednostavno mora da prepozna.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 08 Nov 2010, 17:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma dzaba ti to meni govoris, znam ja dobro sta bi trzava trebala da radi u ovom slucaju, ali jbg, stvari stoje drugacije... Vazno je da fudbalerima ne fali dlaka sa glave, a donose vise stete nego koristi drzavi, ali jbg preko njih i saveza mozes oprati vece pare nego preko ovakvih i slicnih sportova...

Nadam se da ce ovi momci uspeti da osvoje neku olimpijsku medalju i da ce im drzava bar na taj nacin dati zasluzeni novac, jer ovako samo mlate praznu slamu. Ovo im moze biti hobi, nikako nacin zivotne egzistencije, bar u Srbiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 11 Sep 2022, 11:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Red da posvetimo pažnju rvanju, obzirom da smo na Olimpijadi odlično prošli. Svjetsko prvenstvo u Beogradu je počelo juče i trajaće do 18. septembra. Večeras su finalne borbe od 18 časova. Kako stvari sada stoje, večeras vrijedi biti uz male ekrane, jer se naši rvači bore za medalje:

Citiraj:

Slika

Arsalan će se za zlato boriti protiv Ulvija Ganijzadzea iz Azerbejdžana, sutra od 18 časova.

Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju Zurab Datunašvili borbu za zlato u kategoriji do 87 kg izborio je pobedom nad Davidom Lošoncijem iz Madharske sa 4:3.

U finalu će mu protivnik biti Turpan Bisultanov iz Danske, takođe od 18 časova.

Datunašvili brani zlato koje je pre godinu dana osvojio u Oslu.


RTS 2 od 18 časova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 11 Sep 2022, 18:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2020, 15:58
Postovi: 598
Osvojili smo zlato.
Bravo Ali!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 11 Sep 2022, 20:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Tako jeeeee majstoreeee. Obožavam ovog momka. Sad si uzo zlato Zurabe, Zurabe, Zurabeeee, druga po redu zlatna medalja za Srbiju.

Slika

Video:

Borba

https://www.rts.rs/upload/storyBoxFileD ... /Zlato.mp4

Dodjela medalja

https://www.rts.rs/upload/storyBoxFileD ... /himna.mp4


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 12 Sep 2022, 22:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Nakon Nađa i Nemeš. Ljudi naklon do poda. 4 zlatne medalje.


Citiraj:
Мате Немеш је донео Србији још једну златну медаљу на Светском првенству у Београду, пошто је у финалу рвања грчко-римским стилом до 67 килограма победио Иранца Мохамедрезу Гераеија.


https://www.rts.rs/upload/storyBoxFileD ... 120922.mp4

https://www.rts.rs/upload/storyBoxFileD ... 0922_1.mp4


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 17 Sep 2022, 21:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Jedno veliko bravo za naše rvače. Peta medalja na šampionatu svijeta. Bronza za Stevana Mićića.

Citiraj:
Мићић освојио бронзу и исписао историју српског рвања

Српски рвач Стеван Мићић освојио је бронзану медаљу на Светском првенству које се одржава у Београду, савладавши у категорији до 57 кг Рајнерија Андреу Ортегу из Кубе са 7:1.

Мићић је на тај начин ушао у историју српског рвања као први такмичар који је освојио одличје у слободном стилу на шампионатима света.
Била је ово пета медаља за Србију на СП у Београду, пошто су претходно злата у грчко-римском стилу освојили Мате Немеш, Али Фејзолах Арсалан, Зураб Датунашвили и Себастијан Нађ.



https://www.rts.rs/page/sport/ci/story/ ... vanja.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 15 Sep 2023, 17:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Počinje Svjetsko prvenstvo u rvanju. Direktni prenosi na RTS 2. Finalne borbe svakog dana od 18 časova.

Rvačka reprezentacija Srbije na predstojećem seniorskom Svjetskom prvenstvu, koje će biti održano u Beogradu od 16. do 24. septembra, imaće ukupno 20 takmičara.

Srbija će na Svjetskom prvenstvu imati pet takmičarki u ženskom rvanju, pet rvača u slobodnom i desetoricu boraca u grčko-rimskom stilu.

Na šampionatu će ukupno učestvovati 1.150 takmičara iz 99 zemalja.

Slika

https://rts.rs/lat/sport/ostali-sportov ... icara.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 15 Sep 2023, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5611
Lokacija: Banja Luka
Ne pratim ovaj sport, ali ona priča oko Kareljina mi je totalna ludost. 800 i kusur pobjeda i jedna izgubljena zbog promjene pravila.


Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 18 Sep 2023, 23:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Sjajno veče za srpsko rvanje. Stevan je izdominirao na svom putu do šapionske titule. Dobio je i olimpijskog šampiona, Rusa Ugujeva, i dojučeranjeg prvaka svijeta Čečena Abakarova, koji se bori pod albanskom zastavom, i na kraju japanca Higučija. Sjajne borbe, Stevan je dokazao da je godinama vrijedno radio, kako na tehnici, tako i na taktici. Finalna borba nije ništa drugo do taktička bravura. Sroga sve čestitke Stevanu Mićiću.

Slika

Veče je upotpunio Cabolov, koji je uz dosta muke , i u dosta teškoj i do zadnje sekunde neizvjesnoj borbi, na kraju ipak savladao Turana Bajramova iz Azerbeejdžana i uzeo bronzu.

Na kraju, dvije olimpiske vize, zlato i bronza, u disciplini u kojoj nemamo nikakvu istoriju, je odličan uspjeh naših rvača.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 21 Sep 2023, 20:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Evo teksta o svjetskom prvaku u rvanju u kategoriji do 57 kilograma :wink:


Citiraj:

Srbin iz Amerike koji je pokorio svet: Preko porodice imam snažnu vezu sa mojim narodom

Slika

Srpski rvač Stevan Micić, koji je nedavno u Beogradu postao svetski prvak, do juniorskih dana nastupao je za SAD, a onda je poslušao srce.

Nije moglo lepše, nije moglo bolje po Micića i Srbiju - zlatnu medalju osvojio je pred svojim narodom.

Micić je u intervjuu za zvanični sajt Olimpijskih igara ispričao svoju priču.

On je u ponedeljak osvojio prvu titulu za Srbiju ikada u rvanju slobodnim stilom, u kategoriji do 57 kilograma.


Naš borac je, mnogi i ne znaju, do juniorskog doba nastupao za Sjedinjene Države gde je zavrtšio univerzitet ali su ga jake veze i snažna povezanost sa Srbijom preko roditelja, povukli na "pravu stranu".

"Mnogo sam vezan za srpsku kulturu, i jako sam ponosan što dolazim iz takve sportske nacije", rekao je na početku razgovora za Olympics.com Micić.

"Video sam i čuo da svi slave kad sam pobedio, mom protivniku u finalu Reiju Hagučiju sigurno je bilo vrlo teško da se nosi i protiv publike takođe. Biti u prilici da donesem prvo zlato na ovom nivou Srbiji je za mene nešto neverovatno".

Stevan je zahvaljujući svojoj porodici sačuvao i održao kulturno nasleđe Srbije, otuda nije bilo dileme pod čijom će se zastavom boriti. Veći deo života proveo je na širem prostoru Čikaga gde je inače i najveća populacija srba u SAD.

"Tamo je srpska zajednica veoma jaka i obično se okuplja oko crkve. Svi su povezani i svi se znaju", kaže Stevan.

Zanimljivo je da je Micićev uspeh došao u jeku najvećih sportskih uspeha srpskog sporta - nadovezao se na srebro košarkaša na Svetskom prvenstvu, na Novakov 24. Grend Slem i na zlato basketaša na Evropskom prvenstvu.

"Ja sam samo mali deo svega toga i zaista sam ponosan da mogu da reprezentujem naciju i da predstavljam moju porodicu i moje srce".

Stevan je pbedu u finalu Svetskog prvenstva u Beogradu posvetio svojoj baki koja je preminula dve nedelje pre početka takmičenja. Micić je, kaže, bio jako vezan i za baku i za deku preko kojih je, još kao jako mali, slušao priče o Srbiji i Srbima.



https://www.b92.net/sport/borilacki/rva ... id=2401929


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 23 Sep 2023, 18:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Evo medalje. Bravo Arsalane. Ode Harada u gepek. :D Treća medalja za Srbiju na Svjetskom prvenstvu. Bronza.


Citiraj:
Репрезентативац Србије, рвач Али Арсалан освојио је бронзану медаљу на Светском првенству у Београду у рвању грчко-римским стилом.



Арсалан је освојио бронзану медаљу у категорији до 72 килограма против Јапанца Шинга Хараде 9:0.

Некада ирански рвач наступа за репрезентацију Србију од прошле године.

Арсалан је 2022. године освојио златну медаљу на Светском првенству у Београду, а на Европском првенству одржаном у Будимпешти завршио је на трећем месту.


https://www.rts.rs/sport/ostali-sportov ... vanju.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rvanje
PostPoslato: 24 Sep 2023, 18:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Bravo Nemeš. Pobjeda koja ga vodi direktno u Pariz. I još bronza. Sjajno, sjajno, sjajno.

Citiraj:
Мате Немеш бронзом на Светском првенству у рвању изборио и олимпијску визу

Рвач репрезентације Србије Мате Немеш савладао је Амантура Исмаилова из Киргистана у грчко-римском стилу у дуелу за бронзану медаљу на Светском првенству у Београду. Немеш је уједно изборио олимпијску визу.

Немеш је освојио пету медаљу за репрезентацију Србије на Светском првенству, тријумфовао је над Исмаиловим у категорији до 67 килограма.

Бронза за Немеша



Нешто раније, Гeоргиј Тибилов је такође освојио треће место, y категорији до 63 kg





Tibilov je takođe ugodno iznenadio, osvajanjem bronze, ali njega nećemo gledati u Parizu.

Sve u svemu sjajan rezultat, pet medalja je osvojeno. Imamo prvaka svijeta i tri vize za Pariz. Odlično.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs