banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546 ... 642  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Avg 2018, 14:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Као што је и до сада дао...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 15:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Khal Drogo je napisao:
Изгледа да ће опет бити проблема око састава наше националне селекције за мечеве четвртог "прозора" квалификација за СП.

Citiraj:
Dok su ostali još neizvesni, izvesno je samo da Nikola Jokić ni ovoga puta neće nastupati za državni tim.
"Odlučio je da ne igra", bilo je sve što je rekao Đorđević.
изгледа да опет нећемо видјети Јокића.

Но видјећемо, Сале ће врло брзо (вјероватно у сриједу) објавити скраћени списак од 16, и видјећемо ко ће се наћи на том списку.




crveni dio...na sve to receno.... cemu dramaturgija u postu i pisanje da treba da se saceka spisak... kada je jokic u pitanju moras biti veeeeliki retard da moras da vidis spisak pa da skontas ima li jokica na njemu :confused2:

Khal Drogo je napisao:
Што се Николе (Јокића) тиче, одличан кошаркаш и сјајан момак, уопште не сумњам и истински патриота и привржен светом дресу Србије. Ако се не појави на том скраћеном списку који ће Сале врло брзо објавити (да сачекамо, видјећемо), оправдани су разлози због којих га неће бити.
Јокић је млад играч, има тек 23, ако га повреде заобиђу, и ако настави напредовати као до сада, даће он доста српској кошарци, биће прилике да остави траг и у светом дресу Србије.


qrz je on od patriote! a opravdani razlog moze biti samo povreda! to nije slucaj.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Povrijedio covjek cunu pa ga boli.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 17:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ko se god ne odazove u ovim debilnim terminima kvalifikacija ne treba ga kriviti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 17:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Морам нешто написати и мислим да није неважно.
Када се догоди изостанак неког играча, посебно ако је то неки чији изостанак добије већу пажњу медија, ту у коментарима по порталима разним имамо навалу аутошовиниста и другосрбијанаца (ако се деси изостанак Јокића, имаћемо их на порталима Б92, Бљуц итд) који крену са дубокоумним порукама "паметно, који ку*ац да игра за Србију" или "што би играо, шта је то њему Србија дала".

Вјерујем да на овом форуму нема таквих са тако накарадним поимањем ствари иако има форумаша са баш инфантилним виђењем, но такво мишљење се агресивно намеће да би се игнорисало.

Када је кошарка у питању (а и неки други колективни спортови), па дала је Србија много, свима. И Јокићу и свим другим. Створила је амбијент, здрав темељ, бројне кошаркашке центре са акумулираним знањем о овој игри, који је помогао свим тим играчима у формирању, развоју, брушењу. Уградило се пуно у те играче, иза тога стоји рад, стручан и педагошки рад бројних стручњака, пуно је и ентузијазма, посвећености да би ти играчи постали што су данас.

И тог Јокића је неко у Сомбору научио прве кошаркашке кораке, усадио му љубав према кошарци, па је неко са њим радио у Воши док је био кадет, помогао му у развоју иако је тада заостајао за вршњацима, и у Меги уз један стручам рад је опасно напредовао, посебно у раду са изузетним стручњаком Милојевићем. А и тог Милојевића је неко створио, неко му је уградио знање, да буде тако добар стручњак, и у његово формирање се пуно уградило. Зато је под његовим надзором Никола напредовао и достигао ниво за НБА, и одличан рад са националним селекцијама, јуниорском и сениорском, и са Салетом Ђорђевићем и са Џолијем Мијатовићем су му помогли у формирању, зато је и постао играч са максималним уговором у ен-би-еју.
Исто важи и за све друге играче. И иза свих тих играча које смо добили и које ћемо добити стоје године, деценије преданог и стручног рада, посвећенпсти бројних ентизијаста.

Јокић је интелигентан момак и вјерујем да то разумије. Уосталом нити један играч не руководи се таквим виђењем да ли му је Србија дала нешто, већ игра за националну селекцију због привржености Србији, јер је дрес Србије светиња. Од оних који ће калкулисати (у кошаркашкој националној селекцији нема таквих) и који ће преко националне селекције гледати да остваре неку корист или да се промовишу и нема превише вајде.

Наравно, и ситуација је некад осјетљива, деликатна, загуљена (ту је онима који спорт прате као ријалити садржаје залудан посао покушати нешто објаснити), постоје и разни видови притисака, ту су и неке нове релације у свјетској кошарци и односи НБА-ФИБА, постоје неке ствари које јавност не треба знати. То да ли су разлози неког изостанка оправдани или не, одлучиће селектор. Само он, и нико други.
Зато је важно имати селектора који је врстан стручњак али који је и морална личност који ће увијек гледати и ширу слику и добро српској кошарци, и који неће неку ситуацију злоупотребити. У садашњем селектору имамо таквог.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 18:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
shakal je napisao:
Ko se god ne odazove u ovim debilnim terminima kvalifikacija ne treba ga kriviti.
Pa šta treba, da jedni iznesu kvalifikacije jer druge boli kita, a onda ti drugi da idu na prvenstvo?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 18:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa i ne baš. To nije fer, nisam pametan dovoljno da smislim rješenje jer je FIBA toliko zagovnala sa ovim sistem kvalifikacija, ne može bog pomoći. Nije pošteno da drugi idu na prvenstvo, al' nije logično ni da ne zoveš najbolje da idu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Citiraj:
"што би играо, шта је то њему Србија дала".


A šta treba uopšte to da mu da? Ljubav koja nije bezuslovna, nije ni ljubav. Ne, vraćati nekom zato što ti je ranije nešto dao. Puno veći od njega su bezuslovno igrali za svoje zemlje dok god su mogli hodati, mada tu ne mislim na reprezentativce Srbije, već Novickog, Parkera, Špance... Isto ovo važi i za novčane premije reprezentativcima u svim sportovima...

Što se tiče toga da li trebaju igrači koji su iznijeli ovu sprdnju od kvalifikacija i kvalifikacionog termina, po zasluzi nastaviti igrati i na glavnom takmičenju, samo ću upitati da li iko pri zdravoj pameti želi da gleda Iliju Đokovića protiv Kajrija Irvinga? Inaćenje koje prelazi i u mazohizam. Sprdačina. Ja da se stavim na mjesto tako nekog trećerazrednog igrača, pa bio bih lud od sreće što sam uopšte, zahvaljujući tim (uopšte, nesrećnim, a eto, nekom i srećnim) okolnostima dobio ničim zasluženu priliku da se za trenutak stavim na mjesto Divca, Đorđevića, Paspalja, Bodiroge, Teodosića... Upisao par nastupa u nacionalnom dresu, mogu da pod stare dane, kad sjednem uz krckanje oglodanih koljena, članaka i ostalih plodova karijere, da meljem markove konake kako sam bio reprezentativac... To mi je i iznad krajnjeg dometa (da ne kažem, projektovanog, odmah mi pada na um "prospekt, roster"... mada je ovaj sport generalno, i opravdano (ajd da prevedemo "pikenrol", čik), pun amerikanizama, možda i tu možemo otići predaleko...). Jedino što može biti nezgodno u tome, a ustvari bitna varijabla, vrlo bitna... je, kako će da te prihvate top saigrači koji su ipak odlučili da igraju. Košarka je poznata kao sport gdje je jedan dovoljan da ucrva tim, a ako nemaš tim, nemaš ništa. Ima tu nedoumica.

Nezgodna situacija sa tim kvalifikacijama, ali odgovori prilično jasni, bar mojoj malenkosti. A nije da sam neka pamet, možda ovo što laprdam i ne vrijedi ništa.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 19:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Људи немојте да се бавимо тим тезама шта је некоме држава дала... То су просто поларизације недостојне нечега што се зове земља кошарке.

Толике величине је српска кошарка изњедрила да би се нечије не карактерисало на начин па шта му је дала...

Један Бранко Јоровић је због дреса репрезентације завршио каријеру далеко прије него што је требао и шансу да заради фину лову..... али није рекао не.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 19:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Prvo, Jokić je već igrao i dao neki doprinos za to drugo mjesto.
Drugo, Srbiji je bitno uzeti Izrael i Estoniju. Ako nam je za to biti ili ne biti Jokić ako su tu Marjanović, Milutinov, ... Onda jebeš i SP. Ako izbjegne naredna velika takmičenja, posebno nakon što je riješio pitanje ugovora, pozicije u timu, NBA... Onda hvala i doviđenja.
Mislim da njemu ipak nešto Srbija znači, jer kada god je bilo više naših navijača vidjelo se koliko mu ta podrška znači. To je igrač oko kojeg će se moći graditi dominacija na narednim EP, tako da bi bilo suludo ga sada gurati u neko sada ili nikada. Ali opet, ja mislim da njemu i od rodnog mjesta više nedostaju konji nego ljudi :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 19:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Ваљда ме ниси погрешно схватио @Rivaldinho, написао сам да је то ("што би играо, шта је то њему Србија дала") накарадно поимање ствари, али да је такво накарадно мишљење кроз коментаре све чешће присутно.

Наравно да треба спомињати позитивне примјере оданости националној селекцији у другим селекцијама, међутим, имамо ми и превише позитивних пријемра када је наша селекција у питању. И то нису само они понајбољи, имамо играче који бивају отписани и увијек би ускочили (Симоновић, Штимара, Катић и бројни други) ако потреба ситуације то захтијева, нема ту увријеђених младих (она "отписао си ме, а сада када су неки испалили зовеш ме"), и заиста постоји култ националне кошаркашке селекције Србије, нашим играчима дрес Србије је светиња. И надам се да ће бити и у будућности, имамо неке позитивне примјере и у млађим категоријама.

На жалост, ми смо јако, јако непоштени према тим сјајним момцима. Многи једва чекају "зицер" да неког играча оцрне, попљују. Имамо Теа који је од 2003-е и селекцијом У-16 свако љето са националном селекцијом, па онда неко пакосно примијети како је и он пропустипо ЕП 2013. Па побогу, тај Тео је то читаво љето 2013-е био са националном селекцијом, био са репрезентативним колегама, вукао гадну повреду и радио по посебном програму, на крају неколико дана пред ЕП отпао јер тијело једноставно није могло. И то му неки набијају на нос.
Или Ребрачи послије 2001-е којем су открили опасну срчану болест и када је било сумануто помислити да са таквим стањем игра за националну селекцију (гдје је ипак посебан набој, адреналин), па шта треба да умре на паркету.
Па неки сумњају и у повреде Немање Бјелице, који је показао у небројено наврата колико је привржен дресу Србије. Има доста тога, и превише смо сјајних играча и којима је дрес Србије светиња попљували. Додуше то чине они читаоци који су се на спортске теме прешалтали како написах са ријалити садржаја, но дође то до играча, прочитају те пакосне коментаре и сигурно им није свеједно.

Начео си једну јако важну тему Ривалдињо. Наиме, нама је у овим квалификацијама већ играо 21 играч, а тек је 6 утакмица одиграно. На крају ће бити број играча који су изнијели квалификације преко 30. И може се догодити да рецимо Јокић не одигра ни једну утакмицу квалификација а наравно својим квалитетом заслужује мјесто у екипи за СП. Ако се квалификујемо наравно, надам се да хоћемо.
И како тада селектор поступити? Није лака дилема, и са тим ставом (значи ако се деси та ситуација а могуће је) ћемо поставити стандард за будуће генерације. Важно је послати што јачу селекцију али је важно успоставити што здравија начела и систем вриједности за будућност.

Неће бити лако донијети ту одлуку, ту ће се укључити и медији који роваре против српске кошарке (а веж јесу послије ОКТ, када су гурали Бобија да игра на ОИ иако је то била и суманута помисао) и порадиће да мало затрују односе, но вјерујем да ће Сале са сарадницима донијети праву одлуку. Ако наравно дођемо у ту ситуацију.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Uroš Luković se priključuje reprezentaciji Srbije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Uroš Luković se priključuje reprezentaciji Srbije.


Drago mi je zbog ovoga. Imao je dobre dvije sezone. Steta sto nije iskoristio potencijal u mladjim danima.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2018, 17:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
- Posle razgovora sa Lorensom Frenkom iz Klipersa, poznato je da nećemo imati Teodosića i Marjanovića u ovoj akciji - kaže za "Novosti" selektor Aleksandar Đorđević. - Rekao mi je da je za atletski i lekarski tim Klipersa procenio da je u ovom trenutku važno da se njih dvojica pune energijom, da jačaju tela u pripremi za novi sezonu i budu pošteđeni velikih napora.


http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.h ... a-i-Bobija

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2018, 11:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Skraćen spisak

Bogdan Bogdanović (Sakramento)
Nemanja Bjelica (Sakramento)
Nemanja Nedović (Armani Milano)
Dragan Milosavljević (Unikaha)
Nikola Kalinić (Fenerbahče)
Stefan Jović (Bajern)
Vladimir Lučić (Bajern)
Stevan Jelovac (Bamberg)
Marko Simonović (Zenit)
Miroslav Raduljica (Đangsu Dragons)
Nikola Milutinov (Olimpijakos)
Vasilije Micić (Anadolu Efes)
Aleksa Avramović (Vareze)
Dejan Todorović (Mursija)
Uroš Luković (Mornar)
Ilija Đoković (Borac).

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2018, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Micic, Avramovic i Djokovic su mi favoriti za otpasti.. treba jos jedan, al ne znam ko bi mogao. Mozda Simonovic..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2018, 12:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Јовић
Мицић
Недовић
Драган
Богдан
Лучић
Калинић
Бјелица
Јеловац
Радуљица
Милутинов
Луковић

Евентуално да поведе и Симиновића, а да извисе Јеловац или Луковић, прије Јеловац.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2018, 16:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
Srbija za ovu akciju nije mogla da računa na trio iz NBA Nikolu Jokića, Miloša Teodosića i Bobana Marjanovića jer im klubovi Denver i LA Klipersi nisu dozvolili, dok se od povreda oporavljaju Ognjen Kuzmić i Stefan Birčević.

- Što više "prozora" nas sve manje – rekao je kroz osmeh selektor Srbije. - Nadao sam se da će najveća imena kod nas dobiti dozvolu, ali nisu, morali su da poslušaju klubove, kao i mi - rekao je Đorđević na okupljanju na početku priprema.


http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.h ... ovo-s-nama

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2018, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Jović - Bodgan - Kalina - Bjelica - Raduljica. Dobro je ovo.
Nedović - Milosavljević - Lučić - Jelovac - Milutinov, korektna i druga postava. Prva postava bez mane, Bogdan kao vođa čopora, povratak preko potrebne Kalinićeve role, i Bjeličine svestranosti. Mislim da će to biti skroz druga slika, a ima i sa klupe par imena koja će solidno ispomoći.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2018, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Ех, да нам је овај тим био, разбили бисмо Швабе без проблема. Добро, и овако ћемо се квалификовати, ал увијек је добро кад се набију Швабе.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546 ... 642  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs