banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24405 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1221  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2007, 20:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ne može opstati na duži period zato što se tri kvartala igra na tvrdim podlogama, a samo jedan na zemlji! Tim jednim kvartalom Nadal dominira već dvije godine, čak nikada nije poražen na Rolland Garrossu!!!

Sikman je napisao:
Njegova igra se ne bazira na znanju i umecu,nego na snazi


Definiši snagu! Jer je poznato da su igrači koji preferiraju spore podloge poznati kao najveći teniski znalci(Nalbandian, Nadal, Robredo, Davydenko, Gaudio, Coria,...)!!! Ako nisi primjetio Nadal ima dva, jedan ili nijedan AS po meču, a za takvog igrača se ne može reći da igra na snagu, izdržljivost je nešto sasvim drugo! Prototip snažnih igrača su Roddick, Safin, Blake,..., a svakom od njih padne mrak na oči kad znaju da im dolazi sezona zemljanih turnira, većina ih čak ni ne igra te turnire, osim Pariza, naravno!!! Nadal ubija svoje protivnike nenormalno strpljivom igrom do koje ne može doći na brzim podlogama! Ne kažem da nije napredovao u svim segmentima igre, ali u narednih 7-8 godina će harati zemljanim terenima! Ako nisi pratio prošlogodišnji RG, Federer je bio blizu poraza već u prvom kolu protiv Argentinca Hartfelda, ali je ovaj ispustio 1:0 u setovima i 4:0 u drugom!!! Taj meč obilovao je Federerovom isprogramiranom igrom i lepršavošću Argentinca koji ga je izluđivao lucidnim drop shotovima i kombinacijom kratka-duga(stara clay court taktika), ali kad je vidio da bi mogao pobijediti br.1 počeo je i on da čeka grašku protivnika i tu je pao!!!

Iz mojih postova se vidi da nisam ljubitelj Federera! Priznajem da je najbolji, ali to ne znači da mi se mora sviđati njegova igra, tačnije njegovo ponašanje na terenu! Sjećam se njegovih početaka kad je lomio po 2 reketa po meču pa je išao kod psihijatara koji su mu, očigledno, pomogli! Moj tip igrača je Hewitt koji je sa 19 i 20 godina bio svjetski br.1, a ni jedan udarac mu nije bio dominantan u svijetu, ali je bio fanatično uporan!!! Kasniji raskid sa Kim Clijsters ga je odveo u neke druge vode, tenis je pao u drugi plan i sad je samo prosječan TOP 20 igrač, šteta!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2007, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Meni je Rodik najodvratniji sportista svih vremena

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2007, 00:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Govorilo se već o ovome i Federerovoj dominaciji i glupo bi bilo tvrditi da nije najbolji teniser današnjice, ali...

Ponoviću svoj post sa jedne druge teme, kada se govorilo o činjenici da oni koji realno mogu da prekinu Federerovu dominaciju, a da su njegova generacija, tavore ne brinući previše o tenisu. Nalbandijan je igrač sa nevjerovatnim predispozicijama za tenis, ali koliko sam čuo više ga zanimaju druge stvari. Safin je možda najtalentovaniji teniser koji se pojavio na terenima u zadnjoj deceniji ili čak dvije, ali talenat nije bio praćen adekvatnim mentalnim sklopom. Rodik je napravio bum pa totalno stagnirao, a Hjuit sa 20 godina imao sve i izgubio pravu želju za tenisom.
Nova generacija tek stasava, predvođena Đokovićem, a tu su još Mari, Monfis i već dokazani Nadal. Federer je iskoristio taj određeni procjep koji je nastao zbog činjenice da je jedna generacija otišla (Sampras, Agasi, Muster, Ivanišević, Rafter...) druga, gore navedena, nije dostigla taj nivo, a treća još nije stasala, pa je Federer trenutno toliko dominantan, jer su njegovi protivnici iz top 10 u stvari teniseri koji u drugom odnosu snaga, ne bi bili ni u prvih 20. Robredo, Ljubičić, Blejk, Davidenko su dobri igrači, ali nisu kalibar za vrh i to Federeru, pored fantastične igre, omogućava da bude gotovo nepobjediv...

P.S.

sikman brate, pa možemo se valjda ja i ti, oko nečega i složiti :wink:

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2007, 10:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Sondri,
procitaj jos jednom svoj post,pa ces sam neke stvari zakljuciti,pre svega po pitanju znalaca i servisa.Na sljaci je mnogo teze servirati asove,a za dobar servis je potrebna dobra tehnika (iliti znanje i preciznost)Uostalom probaj i sam da nadjes nekog ko ce ti servirati na sljaci i nekog ko ce ti,recimo,servirati na betonu,naravno a ti da probas taj isti servis da vratis.

Uostalom u BL (na terenima Mladosti) imas coveka koji se razume u tenis malo vise,nego ti i ja,pa porazgovaraj malo s'njim (Vuja).

Nitro spomenu i veoma dobro opisa danasnju generaciju,ako bi trazili idealnog tenisera,onda bi to morala biti kombinacija psihicke stabilnosti,tehnike (Federer),volje(Blejk),snage(Nadal) i talenta(Safin).

_________________
Z.I.P.D.D.Z.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2007, 11:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
sikman je napisao:
Na sljaci je mnogo teze servirati asove,a za dobar servis je potrebna dobra tehnika


Ko je spominjao servis na šljaci??? Nadal je juče savladao Murraya na tvrdoj podlozi u 5 setova, a imao je samo 2 asa, a od toga jedan na drugi servis!!! Kažem ti definiši snagu?! Ako misliš da je snaga to što on ima napucan lijevi biceps i što izgleda kao Tarzan, onda u redu, ali to nije nikakva prednost na šljaci!!! Paradorn Srichapan je najbolje građen teniser i on bi po tvojoj logici trebao biti najbolji igrač na šljaci, ili bar bolji od većine, a uopšte ne igra na toj podlozi!!! Snaga u tenisu donosi prednost samo na brzim podlogama, naročito kod servisa(Max Mirny, Sampras, Phillipusis, Karlović, Srichapan,...), dok na šljaci moraš imati širok arsenal udaraca da bi opstao!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2007, 16:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Nego, jel se zna hoce li biti negdje prenos barem polufinala i finala AU Opena? Ovi papci sa elte izbacili eurosport pa sad nema niko da prenosi :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2007, 21:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
zerocool je napisao:
Nego, jel se zna hoce li biti negdje prenos barem polufinala i finala AU Opena? Ovi papci sa elte izbacili eurosport pa sad nema niko da prenosi :/
:x :x :x :cry:
mozda hrvatska 2 ili ili ili... da ipak odes kod nekoga da gledas meceve
HOCU EUROSPORT !

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2007, 22:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ja bi otišao kod nekog kad bi znao još nekog kome je tenis interesantan!!! Neka, neka, na Sport Klubu prenose sve turnire masters serije, a to zna biti bolje nego Grand Slam pošto pravo na učešće ima samo prvih 64, a ovde prvih 100 i još nema kvalifikacija pa da se neki slijepci probiju!!! Od kraja februara na sport klubu kreće tenis!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2007, 10:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
NETKOM-eurosporti to sa komentatorom nasim...... :wink: sve su do sad prenosili sto valja......

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2007, 12:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nadal i Davydenko završili ovogodišnji AO!!! Bolji od Davydenka bio je Tommy Haas, a od Nalada Fernando Gonzelez! Večeras se igra finale prije finala Federer - Roddick! Prije samo 10 dana Roddick je slavio u finalu egzibicionog turninra, ali se taj rezultat ne računa u ATP statistiku tako da je i dalje skor 12-1 za Federera, a Roddick je dobio prvi njihov susret!!!
Kod žena polufinalni parovi su Williams - Vaidisova i Sharapova - Clijsters!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2007, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
eto poslije vase cjelodnevne o Nadalu.......ciao bella....ubio ga je k'o konja...

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2007, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Sondri je napisao:
Ja bi otišao kod nekog kad bi znao još nekog kome je tenis interesantan!!! Neka, neka, na Sport Klubu prenose sve turnire masters serije, a to zna biti bolje nego Grand Slam pošto pravo na učešće ima samo prvih 64, a ovde prvih 100 i još nema kvalifikacija pa da se neki slijepci probiju!!! Od kraja februara na sport klubu kreće tenis!!!


Ponesi karton pive i dodji kod mene gledati tenis :D

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2007, 02:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
KONAČNO!!! Jelena Janković od ponedeljka deseta igračica svijeta!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2007, 11:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Jel neko gleda Federer - Roddick? Šra se dešava sa Roddickom? Bilo je 4:4 u prvom setu, a onda je Federer uzeo 11 gemova za redom, jel neka povreda u pitanju??? Kod žena finale Sharapova - Williams!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2007, 15:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
Sondri je napisao:
KONAČNO!!! Jelena Janković od ponedeljka deseta igračica svijeta!!!

u to ime :drinking: :drinking: :drinking: tri puta -srpski
:D

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2007, 15:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
federer rodik
6:4,6:0,6:2-mec trajao 83 minute
zapravo da se razumjemo federer je odbio rodika od zivota
finale zene -mmm zanimljivo moze li serena to pobjede??

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2007, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Ko bi reko da ce Serena W nako poderati Sarapovu

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2007, 19:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Sutra u 9:30 finale .. jel prenosi neko?:>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2007, 19:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Trebao bi HRT 2, bilo je žensko finale!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2007, 02:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Đoković 13.!!!

Razočarao me što je otkazao Zagreb, ali mislim da se tu uplela politika da se nebi ponovili neredi iz Melburna! Ipak, Tipsarević je tu, a od zvučnijih imena tu su još Baghdatis, Lopez, Yuznji, Soderling, Verdasco, Karlović,...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24405 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1221  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs