banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 632 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 08 Nov 2017, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Odosmo u off. Počeli smo sa srpstvom u klubovima :lol: :lol: :lol:

Aj na stranu šala... Prvo za ovo što je Schlager napisao...

Schlager je napisao:
nemamo mi borčevci "municije" da naš klub predstavljamo kao nešto istorijski srpski...

naprotiv,borac je osnovan kao radnički,ljevičarski klub svih nacionalnosti,prvi predsjednik rudi hiter,on i mustafa softić napisali prvi pravilnik kluba...ime dao veselin masleša....borac je osnovan kao protuteža tadašnjim banjalučkim nacionalnim klubovima,krajišniku koga su podržavali srbi,viktoriji koju su podržavali hrvati i bsk-u koga su podržavali muslimani...
i kao takav je bio čitavu svoju istoriju,pavelić ga je istog dana zabranio i rasformirao....5 narodnih heroja borac je dao...
ali danas je takvo vrijeme da je sve moguće,pa i da partizanovci postanu četnici,ili zvedaši....a još i najsmješnija mi je ova torcida...njima i hajduku ustaštvo stoji kao piletu sise :D

nije lako u životu stalno mijenjat boje kako vjetar duva...ispadaš smiješan...zato se bar ja ne trsim nekim borčevim srpstvom,i apsolutno me ta ideološka strana kluba ne tangira,potpuno isto sam ga volio i sa petokrakom i sada sa srpkom trobojkom..


Problem su današnji "klinci", nazovimo ih tako, koji istoriju uopšteno dijele na vrijeme komunizma i ono u kom "nema komunizma". Onda dođemo u apsurdnu situaciju da navijači kluba koji je osnovan na marksističkim principima, dijele lekcije o srpstvu i prozivaju npr. Zvezdu i Partizan za neke komunističke tvorevine. Nastali jesu u tom sistemu i vremenu, funkcionisali u istom. Jel od toga treba bježati... Imalo bi smisla da navijači Vojvodine (osnovane kao klub srpske omladine u Austro-ugarskoj) drže lekcije o srpstvu i tekovinama srpske ideologije, jer jesu autentičan srpski klub, ovako baš nema logike...


enc0re je napisao:
Nisam ja rekao ni da su oni bolji niti da su cvijeće, sve je to u 5 deka. Samo se ne slažem sa citiranim i to je to.


Nema smisla ni bježati od činjenica... Terzić je Zvezdu izvukao iz debelih govana. Da li je to svojom vizijom, krimi vezama, vezama sa vlašću ili na neki drugi način, to ostaje pod upitnikom. Ono što jeste činjenica je da Terzić odrađuje bolji posao od posljednjih X uprava. Rezultati su tu, omladinska škola radi i u nju se ulaže, renovira se stadion, dugovi su smanjeni. Ja ga prvi ne volim zbog mnogo stvari, ali da ima rezultate svog rada iza sebe - ima. Lice sa potjernice. Interpol ga tražio... Nije mu dokazana nijedna optužba, a apropo toga, i jedan Uli Henes je proveo skoro 2 godine u zatvoru, pa je opet na čelu Bajerna, u zemlji kao što je Njemačka...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 08 Nov 2017, 11:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Ја би једно волио да се лига смањи на бар 12, ово је циркус са 16, превише клубова.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 08 Nov 2017, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 07 Mar 2016, 16:18
Postovi: 1673
Нитро,по овом твом писању испаде мој Борац симбол комунизма :lol:

_________________
Гдје год био, гдје год игр'o, Бока ти си наш, вољеће те Лешинари, ти то добро знаш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 08 Nov 2017, 16:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Borac jeste simbol komunizma ako se komunizam posmatra kao neko zajednistvo svih nacija. Napisao je Slager vec. I to nije nista lose, BL je multinacionalni grad a za Borac navijaju pripadnici svih nacionalnosti.

Inace, fino ste se raspisali. :D Sto se Terzica tice, zna posao, ali samo ako mu je to u interesu. Zvezda je zlatna koka, najveci klub na balkanu, uvijek ce biti para i u interesu mu je da se sto duze zadrzi u klubu. Samim tim, radi dobre stvari iako je lopov, a vjerujem da ima bas fin dio kolaca za sebe.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 08 Nov 2017, 17:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Borac jeste simbol komunizma ako se komunizam posmatra kao neko zajednistvo svih nacija. Napisao je Slager vec. I to nije nista lose, BL je multinacionalni grad a za Borac navijaju pripadnici svih nacionalnosti.


Potpuno pogrešno si razumio moj post.

Ja sam pisao kako je nekad bilo,prije sto godina.

A danas ti je mnogo multinacionalniji grad Beograd nego Banjaluka.50 000 ,samo Albanaca u BG imaš...da ne pričam o drugima

Većina predratnih banjalučana ne osjećaju više ništa prema Borcu,većina čak i gađenje.

Ovaj naš Boss je svjetao kontraprimjer,jedan od rijetkih koji koristi svaku priliku da se interesuje za Borac i dođe na stadion. Ima ih još,ali su velika manjina u odnosu na one kojima Borac više ne znači ništa.

Za Borac danas skoro isključivivo navijaju Srbi,procentualno bar 97%.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 08 Nov 2017, 17:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Pa i govorim o izvornom Borcu. Ako gledamo danas, Zvezda je onda cetnicki klub da ne moze biti veci, Hajduk je hrvatski i sl... Ali ne moze se posmatrati samo jedan period.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 08 Nov 2017, 17:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Onda se razumijemo.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 09 Nov 2017, 09:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
А што смо отишли у историју уопште? Као да је то данас битно. Поштовати историјат клубова какав је да је, гледати напријед у будућност.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 09 Nov 2017, 13:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
To nikako zatupljeni narod da nauci.Svoj patriotizam pokazi na drugim mjestima,gdje treba ostavite se istorije kakva jeste ona se ne mjenja. Lako je sada srbovati i biti nacionalista,postovanje za one koji su to bili u vrijeme komunizma. Ovi turbo-folk cetnici danas mi ogadise sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 09 Nov 2017, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Bianconeri je napisao:
To nikako zatupljeni narod da nauci.Svoj patriotizam pokazi na drugim mjestima,gdje treba ostavite se istorije kakva jeste ona se ne mjenja. Lako je sada srbovati i biti nacionalista,postovanje za one koji su to bili u vrijeme komunizma. Ovi turbo-folk cetnici danas mi ogadise sve...

+1 Odlično rečeno.

Jedna od rijetkih situacija u kojoj se potpuno slažem sa postom forumaša Bianconeri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 10 Nov 2017, 02:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Dok nisam zaboravio... Na jucerasnji dan prije tacno 13 godina desio se legendarni derbi. Posto je Partizan oteo Vujanica i Stanojevica Zvezdi, i pojacao se reprezentativcem Scepanovicem, Zvezda je izasla finansijski ogoljena i sa preostalih samo 8 igraca u rosteru, pobijedila u toj utakmici. Ponos tih momaka je fascinantan. Nadam se da uzivaju u Zvezdinim titulama poslednjih par godina.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 10 Nov 2017, 07:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2011, 14:24
Postovi: 189
skeva je napisao:
Dok nisam zaboravio... Na jucerasnji dan prije tacno 13 godina desio se legendarni derbi. Posto je Partizan oteo Vujanica i Stanojevica Zvezdi, i pojacao se reprezentativcem Scepanovicem, Zvezda je izasla finansijski ogoljena i sa preostalih samo 8 igraca u rosteru, pobijedila u toj utakmici. Ponos tih momaka je fascinantan. Nadam se da uzivaju u Zvezdinim titulama poslednjih par godina.
Posto si kopiro tvit evo ja cu kopirati odgovor. Slika

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 10 Nov 2017, 07:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
A Miloš Vujanić je prešao u Partizan prije 16 godina...

I siguran sam da mu je krivo zbog toga, osvojio je samo 2-3 titule, postao reprezentativac i osvojio svjetsko zlato.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 10 Nov 2017, 08:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
:lol: Ljudi poceli kopirati postove... :lol:
Nigdje dna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 10 Nov 2017, 17:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
A Miloš Vujanić je prešao u Partizan prije 16 godina...

I siguran sam da mu je krivo zbog toga, osvojio je samo 2-3 titule, postao reprezentativac i osvojio svjetsko zlato.


Sto bi mu bilo krivo. Nije poenta u njemu, momak izabrao sta mu je bitnije i to je to. Poenta je da je uvijek lijepo pobijediti igracki jaceg rivala u derbiju. Koji je to ponos. motivacija, pozrtvovanost :)

A ovaj opasni lik iznad, opet ispada... mlad :lol: . Normalno da sam negdje procitao, bas pamtim datume derbija u poslednjih 20 godina :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 10 Nov 2017, 18:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Neko je i navijao na tom derbiju :D
Ludi trener Krecko, Koprivica koji je kucanjima lomio obruc ., Dozet na drogama...

U sjecanju je ipak recenica kad su grobari poveli dvocifreno
Ma ko ih jebe idemo da ih oduvamo u navijanju...Ekipa se nekoliko puta vracala na bis nakon pobjede. U sledecm derbiju su nas rutinirali :lol:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 10 Nov 2017, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Vidjeli smo da mozemo tada, drugi put nismo zapinjali 8)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 10 Nov 2017, 19:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
Brigate BL je napisao:
Neko je i navijao na tom derbiju :D
Ludi trener Krecko, Koprivica koji je kucanjima lomio obruc ., Dozet na drogama...

U sjecanju je ipak recenica kad su grobari poveli dvocifreno
Ma ko ih jebe idemo da ih oduvamo u navijanju...Ekipa se nekoliko puta vracala na bis nakon pobjede. U sledecm derbiju su nas rutinirali :lol:

Jel te sezone bilo finale kupa u Novom Sadu kada smo mi vodili cjelu utakmicu pa na kraju izgubili? I mi i cigani na istoj strani Spensa,dobra tuca prije pocetka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 11 Nov 2017, 10:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Nije...
u NS je bilo 2004

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DERBI CZ-PFC
PostPoslato: 13 Dec 2017, 15:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Danas napokon derbi u pravom smislu te rijeci. Obije ekipe prezimile u Evropi, tako da se moze reci da je kvalitet prisutan, sto je jedan veliki plus za fudbal u Srbiji.
U sustini, na Zvezdinoj strani je forma, igra, kvalitet... ali derbi je derbi. Zvezdi odgovara i nerijeseno, ali vjerujem da ce ici na pobjedu, Partizanu je ovo biti ili ne biti, moraju sve karte baciti da ovdje ostvare trijumf i ukljuce se ponovo u borbu za titulu.
Neka bolji (Zvezda) pobijedi! :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 632 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs