Veliki stručnjak odlučio da posle više od tri decenija bavljenja ovim poslom, sedam osvojenih Salatara i dve Lige šampiona kaže „dosta“.
“Moj posao kao trenera je završen. Ponosan sam na svoju karijeru. Imao sam neke fantastične timove, a svaki momenat u fudbalu se zalepi u tvoje sećenje, bila je to velika čast i imam srce puno emocija”, rekao je Hicfeld.
Nije pravio pauzu između igračkog i trenerskog posla i odmah je preuzeo švajcarski klub Cug, u njemu se kratko zadržao pa je prešao u Arau, a široj fudbalskoj javnosti je postao poznat po preuzimanju Borusije iz Dortmunda, sa kojom je osvojio i Ligu šampiona i dokazao da i napadači mogu da budu vrhunski treneri.
I tada je Bajern voleo da uzima od rivala pa je Hicfeld posle šest godina na Vestfalenu prešao u Minhen, i za takođe šest godina osvojio sve što se može osvojiti sa ovim klubom. Usledila je pauza od tri godine, tada je dobijao pozive da preuzme Nemačku reprezentaciju, ali popularni General nije želeo da se prihvati ovog posla, već se vratio u Minhen.
Posle druge epizode sa nemačkim gigantom Hicfeld se oprobao i na poslu selektora – naravno sa “njegovom” Švajcarskom. I nekako je bilo i prikladno da baš tu i sa ovim poslom završi karijeru - mada bi mnogi rekli da je za to rano jer ima 65 godina – u zemlji koja je bila sa druge strane granice mesta njegovog rođenja, ali opet bliža njegovom srcu.
http://www.mozzartsport.com/vesti/gener ... rske/79827