Citiraj:
Organizatori Rolan Garosa servirali su malo iznenađenje učesnicima drugog Grend slem turnira u sezoni: uvodni treninzi odrađeni su do sada standardnim, “Danlopovim” lopticama, a mečevi se igraju potpuno novim, koje proizvodi kompanija “Babolat”.
Ta promena nije se baš svidela svima, jer prema mišljenju aktera Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu nove loptice odskaču više kada se odbiju o šljaku, a i da se brže kreću. Tako je Endi Marej prokomentarisao da će ova promena uzrokovati probleme u zglobovima tenisera, dok je Novak Đoković naglasio da je brzina novih loptica prilično iznenađujuća.
“Ove loptice su veoma, veoma brze i stvarno ih je teško kontrolisati. Možda one budu više pogodovale dobrim serverima, kao i igračima koji vole da korsite jake udarce”, kaže najbolji teniser Srbije koji u 2011. godini još uvek ne zna za poraz.
Sa Noletom se složila i Jelena Janković, koja je u prvom kolu savladala Aljonu Bondarenko sa 6:3, 6:1.
“Čini mi se da su ove nove loptice lakše nego one prethodne, kao i da lete malo više nego što je to ranije bio slučaj. Kada se odbiju o teren stvarno umeju da odlete. No, sve što treba da uradite je - da se prilagodite. Razlika između ovih novih i onih starih je što su prethodne bile malo teže i ‘lepile’ su se za reket prilikom udarca malo više nego ove nove”, kaže Jankovićeva.
Organizatori, pak, smatraju da teniseri greše kada govore o razlikama između nekadašnjih i sadašnjih loptica.
“Tereni su suvi, zato je brzina loptice velika. Iako su ove nove veoma slične prošlogodišnjim, osećaj kod tenisera mogao bi baš iz tog razloga da bude različit u odnosu na ono na šta su navikli”, poručuje Krist Hejo di Tili, zvaničnik Rolan Garosa.
Čak mi se i učinilo da loptice idu brže dok sam gledao Troickog kako servira, i onda pronašao ovu vijest. Ili je to samo zbog položaja kamere.
_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.