banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 08:15 Danas je 24 Jun 2026, 08:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 24472 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314 ... 1224  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 00:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29905
Lokacija: Banjaluka
Hm, sutra ce izgleda padati kisa u Madridu sto znaci da ce igrati sa zatvorenim krovom sto dosta vise odgovara Federeru.. Aj mozda i bude koliko toliko ravnopravan mec na kraju.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 00:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Nazalost, njemu ne moze sreca nikako pomoci da prodje 1. kolo, jednostavno nece biti nijednog igraca u glavnom turniru kojeg on moze dobiti, barem ove godine.

Stvarno je steta za posjete na ovakvim turnirima, kod nas je raja razmazena za sve, od koncerata, pa do tenisa. Ako ce gledati, hoce da gledaju ili top 30, ili nista. Danas su u Doboju bila 2 jako jako dobra meca, da bi se dostigao taj kvalitet tenisa, prosjecan gledalac ne moze ni da zamisli koliko je potrebno truda, rada, odricanja, pa i talenta. Ko god bas i ne prati tenis, meni ne vjeruje da je razlika izmedju 600. igraca, i onog koji je npr. 130 na rang listi, u maximalno 10%, i da prosjecan poznavalac tenisa tu razliku SKORO i da ne moze da primjeti. Ali dzaba, ljudi priznaju samo one koje su vidjeli ili na tv-u, ili su negdje culi, taman to bio panj od igraca. Ja npr. nikad ne bih izabrao da gledam Ivu Karlovica pored meca gdje igra Veic, Skugor, Mateo Viola, Belayev, Careno Busta, Zlatanovic...

Btw, sve mi je jasno, ali nikako se nisam mogao nacuditi da je Arsenije izgubio, da li u prvom, da li u drugom kolu..Od nekog klinca koji je dosao iz kvalifikacija..Zlatanovic je vrhunski talenat, za 3-4 godine bi trebao vec da uskace na nekim mecevima u DC, a on gubi prva kola na fjucersima. Cudno i zabrinjavajuce.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29905
Lokacija: Banjaluka
Ma moze pomoci sreca, neko se povrijedi ili preda mec prije pocetka zbog ko zna cega i eto :D :)
Pa jeste, a mogu se kladiti kad bi igrali npr u prvom kolu kod nas Montanes vs Mayera, znaci dva top30 igraca da ne bi tribine bile pune.. Svi bi gledali samo Federera, Nadala, Djokovica i jos par igraca, a ostale ko ebe, iako kao sto ti kazes ljudi koji prate tenis tesko primjete razliku izmedju 130. i 600. igraca svijeta, a ovi koji pogledaju dva meca godisnje ne mogu primjetiti tu razliku sigurno, ali opet oni hoce da gledaju gore nabrojane igrace zato sto oni ni ne gledaju tenis nego gledaju "imena"..
A dobro, i on kao i skoro svi nasi igraci izgleda ima problema sa glavom, ne moze napredovati kad gubi meceve koje jednostavno mora dobiti..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 01:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29905
Lokacija: Banjaluka
Btw, Novakog niz je i dalje treci iako se izjednacio sa Lendlom, ko zna odakle su izvukli da Borg imao 33-0 u 1980.. A 7-8 tih meceva je bilo na egzibicionim turnirima izgleda, znaci nigdje veze.. Pa i Djokovic ima 3 ili 4 pobjede na pocetku ove godine na Hopman kupu, mogli su onda i to racunati..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1828
Lokacija: Vijena
Pomenuste Doboj, pa malo da skrenemo temu sa glavnog ATP-toura na mlade nade sa ovih prostora:

Ficko Krajinovic najavio nastup na nekom od skorijih Fjucersa (ocekuje se u Italiji). Kruze price da se vozika u nekoj mecki naokolo i da ga boli dupe za treniranjem iako je jos pomalo rovit. Decko se umislio.. Kazu i da presvlaci dres 'nekoliko puta dnevno'.. Sve mi mirise na reprizu scenarija sa proslogodisnjeg SerbOp kad mu je Novak ucinio 'medvjedju' uslugu, samo se ove godine vjerovatno zavrsava u Umagu. :angry3:

Mirza Basic usao u formu, drzi konstantnost u zadnja 3-4 mjeseca, poslednju sedmicu prebacio za 20 mjesta i napredovao do broja 369 na ATP-skali.

Ovaj mali bi mogao svasta da nam priredi za nekoliko godina:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R-49x78ilD8[/youtube]
14god., za Uskrs uzeo juniorski Mostar Open.

Trenutno prva mlada zvijezda: Bugarin Dimitrov, 66 poz., za 10 dana puni 20-tu.

http://www.atpworldtour.com/Tennis/Play ... itrov.aspx

Na Chalengerima vec redom svima uzima mjeru, podbacio je malo ovih dana u Pragu protiv 2god. mladjeg Nijemca.
Vrlo brzo upada u veliki ATP-cirkus!

Dakle, tenis na Balkanu u velikom zamahu i vrlo brzo u top100 (50 ili 20..) imacemo 'kriticnu masu' '-ica' uz Raonica i Tomica...., samo od Srba mrka kapa! :(

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 09:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
To za Krajinovica...Nadam se da nije istina. Bilo bi glupo da si tako unisti karijeru (potencijalnu).

GrigorVeliki je meni licno, zvijezda vec godinu i po dana, tj. jos od juniorskog Wimbledona. Ako izbjegne povrede, malo poradi na glavi, siguran sam da ce za 5 godina biti medju top 3.

Ovaj mali, sa ovog videa..mene i nije bas nesto impresionirao, za ovih minutu-dve. Nekako mi je to otanko za Orange Bowl do 14 godina. Ali eto, ko zna..

Mirzu Basica nisam imao priliku gledati uzivo, ali po rezultatima, sve govori da je materijal za minimum top 100.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 09:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1828
Lokacija: Vijena
Michigenac je napisao:
Na Chalengerima vec redom svima uzima mjeru, podbacio je malo ovih dana u Pragu protiv 2god. mladjeg Nijemca.


ispravka: starijeg

Za Ficu: cini se ipak da su ga tatko i Anicici preveli na svoj mlin i vodu. Sacekajmo Umag.

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29905
Lokacija: Banjaluka
Veze, ako je tacno stvarno glupo za Krajinovica.. Pogotovo zato sto je imao sve sto treba da napreduje, koliko je samo wild cardova dobijao za sve moguce turnire i stvarno je bio dobar prije jedno godinu, godinu i po, a sad ga nema nigdje, jest da je bio povrijedjen ali i to sto je igrao gubio od od likova koje je morao pobjedjivati.
A i ja Grisu pratim poodavno vec i trebao bi stvarno biti velika igracina.. A tehnicki Raonic i jeste nas :D
A od nasih igraca cekam Milojevica, jos nije napunio ni 16 godina a vec je u top20 medju igracima do 18 godina..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5388
Lokacija: Wien, Österreich
@MuskoBre
Logicno je da bi svi da gledaju samo Jeremiju (kako ga ti nazivas) , Nadala, Federera i ostale iz samog vrha tenisa, ali nije logicno da ti ljudi dodju igrati u Doboj ili u BL ( ok Novak moze doci, ali to je zbog patriotizma i sl). Kod tih "malih " sportova na tribinama se mogu vidjeti samo roditelji i eventualno prijatelji takmicara. Iako je tenis igra sa loptom, to nije fudbal ili kosarka ili ( kod nas) rukomet da ljudi masovnije pocnu dolaziti na terene. Ne znam kakva je posjecenost u BL na chalengeru, ali pretpostavljam da su do polufinala tribine poluprazne.
Na plivanju je bilo slicno, na zalost. Zalosno je da niko ne dodje da vidi olimpijce, a kad se sastanu dva lokalna fudbalska tima - ograde oko terena( jer obicna nema tribina) budu pune.
Tih 10% koje si spomenuo su ipak nesto ogromno. Naravno da kad igraju dva igraca slicne klase da se to toliko ne primijeti, ali kad bi neko ko igra 5 % bolje stao na drugu stranu - razlika bi bila ocigledna. Uzmimo primjer trke na 100m - kad neko trci 10 sekundi ostavi onoga koji je 10% sporiji cijelih 10 metara. Da ne spominjem duze utrke.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 13:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Laoce, mislim da si malo fulao poentu koju sam htio da istaknem. Kada sam spomenuo tih "famoznih" 10%, radi se o tome, da prosjecan gledalac moze biti "zakinut" samo za tih 10%, sto je njemu takoreci zanemarljivo. Ja se smijem opkladiti sa bilo kim, od tih nekih "prosjecnih" gledalaca, da nema sanse da bude 100% siguran koji igrac je npr. 130 na svijetu, a koji je 600, kad igraju njih dvojica jedan pored drugog, na susjednim terenima, ne jedan protiv drugog. To poredjenje sa trkom na 100%, i nije bas najadekvatnije, kad malo bolje razmislis.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 13:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29905
Lokacija: Banjaluka
Ma joj, kod nas rijetko ko bas prati tenis (ne racunam ove sto samo pogledaju Djokovicev mec). Evo, sta mislis koliko je ljudi culo za Belluccija? Da danas ne igra protiv Djokovica vjerovatno 99% ljudi ne bi nikad ni saznali za njega, a od ponedeljka ce biti 22. na list ako izgubi danas, a ako pobjedi 16. ili 17..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5388
Lokacija: Wien, Österreich
MuskoBre je napisao:
Laoce, mislim da si malo fulao poentu koju sam htio da istaknem. Kada sam spomenuo tih "famoznih" 10%, radi se o tome, da prosjecan gledalac moze biti "zakinut" samo za tih 10%, sto je njemu takoreci zanemarljivo. Ja se smijem opkladiti sa bilo kim, od tih nekih "prosjecnih" gledalaca, da nema sanse da bude 100% siguran koji igrac je npr. 130 na svijetu, a koji je 600, kad igraju njih dvojica jedan pored drugog, na susjednim terenima, ne jedan protiv drugog. To poredjenje sa trkom na 100%, i nije bas najadekvatnije, kad malo bolje razmislis.

To sam i ja mislio, ali kad bi ih sastavio, sigurno bi primjetili razliku. Isto tako i kad je trka osmorice koji trce 11 sekundi na 100 metara tesko ko bi primijetio razliku te trke i one na kojoj trce osmorica po 10 sekundi.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 15:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jbg, ja ti uporno pokusavam reci da se atletika i trke na 100 metara ne mogu porediti sa tenisom, al dobro...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5388
Lokacija: Wien, Österreich
MuskoBre je napisao:
Jbg, ja ti uporno pokusavam reci da se atletika i trke na 100 metara ne mogu porediti sa tenisom, al dobro...

Tenis jeste kompleksan sport i trcanje se u tome ne moze porediti sa tenisom. Puno je lakse napraviti gresku, a i zavisi mnogo od toga i kako protivnik igra. Toga u atletici nema.
Pretpostavljam da ja prvi ne bi primijetio nikakvu razliku izmedju dvojice tenisera koji su na 600-om mjestu rang liste i onih na 130-om. Ali ono sto privlaci publiku su imena. Kad dodje neki novi film, vecina pita : ko glumi? Isto je i sa sportom. Pogotovo je kod nas tesko skupiti publiku za bilo sta.
Citao sam kako su Hrvati kukali da nema nikoga na tribinama kad se nedavno igrao Davis kup mec . A igralo se u Zagrebu, gradu od skoro milion stavnika i sa malo vecim standardom i nivoom kulture od nas.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 16:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29905
Lokacija: Banjaluka
zerocool je napisao:
Hm, sutra ce izgleda padati kisa u Madridu sto znaci da ce igrati sa zatvorenim krovom sto dosta vise odgovara Federeru.. Aj mozda i bude koliko toliko ravnopravan mec na kraju.



Dobro sam rekao :D Za Djokovica bi bilo odlicno da Federer pobjedi, i da ga Djokovic uzme u finalu.. Tad bi Nadal izgubio 640 bodova a Djokovic dobio 1000! Znaci samo na jednom turniru bi prepolovio svoj zaostatak za njim..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Aj Fedooo :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1828
Lokacija: Vijena
zerocool je napisao:
zerocool je napisao:
Hm, sutra ce izgleda padati kisa u Madridu sto znaci da ce igrati sa zatvorenim krovom sto dosta vise odgovara Federeru.. Aj mozda i bude koliko toliko ravnopravan mec na kraju.



Dobro sam rekao :D Za Djokovica bi bilo odlicno da Federer pobjedi, i da ga Djokovic uzme u finalu.. Tad bi Nadal izgubio 640 bodova a Djokovic dobio 1000! Znaci samo na jednom turniru bi prepolovio svoj zaostatak za njim..


Iz tvojih usta u Bozije usi!

Tata jos nije za staro gvozdje. Nekoliko osnovnih lekcija iz FH-a za Rafaela! 8) I servis je opet tu.. Veoma zadovoljavajuce za nastavka meca! :) Idemo Fedo!

aaa, evo ga i prvi znaci nervoze! Rodja se izgleda bas napalio na mec! To volim! :) I Love this Game!

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1828
Lokacija: Vijena
a propos Grigora: decko je novi Safin! Bice zanimljivo za 2-3god. pratiti balkanski duel izmedju njega i Djokana.
jos jednom ce zahladiti nac. odnosi izmedju Srbije i Bugarske! :)

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 16:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29905
Lokacija: Banjaluka
Prije bih rekao da je on novi Federer nego Safin :)
A drugi set je gotov ovde izgleda, nista, neka se spremi za treci i uzme ga :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ATP/WTA Tour
PostPoslato: 07 Maj 2011, 18:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29905
Lokacija: Banjaluka
Jeb ga, izgubi Federer.. Ali dobar mec barem, i pokazalo se da Nadal moze pobjediti ove godine na sljaci, tako da ajmo Noleeeeeeeee :D


Vrh
  
 
 [ 24472 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314 ... 1224  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs