banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 22:22 Danas je 24 Jun 2026, 22:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 1076 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 23:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Ovi sto pljuju po nasoj reprezentaciji mi stvarno nisu jasni. Kad ne pobijedimo Finsku, kazu "Finska je znala sta hoce, rutinski odigrali, osvojili bod" itd. Prije utakmice sa Portugalom pricaju "Portugal je bolji, nemamo sta da trazimo". Mi budemo ravnopravni i bolji od Portugala, onda opet ne valja "imali smo srece, Portugal nas potcijenio itd."


Niti ko pljuje po reprezentciji, niti je ko rekao da je Finska rutinskom igrom došla do boda. Bod Finaca, došao je kao posljedica kriminalne igre naše reprezentacije, što je rezultovalo krajnjom nemoći da se jednoj ispodprosječnoj ekipi, ugura makar jedna lopta u mrežu...

Citiraj:
Dali smo gol na srecu?


Jok, dali smo ga iz izrađene akcije u kojoj je Pantelić filigranski gađao protivničkog igrača u koljeno, kako bi se lopta pod savršenim uglom odbila do Ivanovića.

Gol smo, po meni, ipak dali iz ofsajda... Ivanović je u trenutku kada je Pantelić uputio loptu prema naprijed, bio u zaleđu odbrane, što je po definiciji pasivni ofsajd, ali se iz te pozicije aktivirao i postigao gol, iako je zadnji loptom igrao Portugalac, ali... Od Portugalca se lopta samo odbila, dakle on nije imao kontrolu nad njom. Ključna stvar - gdje je Ivanović prilikom upućivanja lopte prema naprijed - u ofsadju. Nije da me boli uvo. Gol je priznat i kraj priče. Kompenzacija za 90-minutno prenemaganje portugalskih dripaca...

Citiraj:
Pa sta je onda Portugalski go? Imali su faul u neizglednoj situaciji, dali go iz slobodnog udarca, poslije toga napravili jos jednu sansu poslije grube greske nase odbrane i to je sve od njih


Portugalski gol je posljedica, jednog jako glupog prekršaja Nenada Kovačevića, kojeg ti u daljem tekstu svog izlaganja hvališ, a koji inače ima tendenciju da u opasnoj zoni oko gola, pravi nepotrebne prekršaje. Praviti prekršaje u zoni udarca, protiv ekipe u kojoj igraju Deko, Ronaldo, Maniče i Simao, treba koristiti samo kao krajnje rješenje. Inače Simaov gol je sjajan i nema potrebe praviti blesave komentare, koji bi ga evetualno svrstali u rang sa našom "filigranskom akcijom". A Portugalci su napravili dvije šanse i dali gol i pogodili stativu, dok su naši postigli gol iz ničega, pošto je jedinu pravu priliku Jovanović poslao u Atlantik...

Citiraj:
Stankovic? Pa on ni u jednom timu u kojem je igrao nije bio glavni kreativac i neko ko diktira igru svog tima. Svoj posao je uradio time sto je nabacio za nas gol, i to je sasvim dovoljno od njega.


Od veznog igrača sa najvećim rejtingom, dovoljno je da izvodi slobodnjake i kornere? Malo čudno poimanje fudbalske igre, pogotovo zadataka veznih igrača... Kuzmanović je za Stankovića još balavac, ali se kreće bez lopte, otvara, traži rješenja. Čak je i rudonja Kovačević u fazi napada, agilniji od Stankovića koji je totalno indisponiran zadnjih 6 godina igranja za reprezentaciju...

Citiraj:
Rukavina? Imao je nekoliko dobrih centarsuteva i prodora. Nekompletan igrac? Pa pobogu, ima 19 ili 20 godina, nije Pele pa da bude vec kompletan,


Imao je nekoliko dobrih prodora i nijedan dobar centaršut, pošto je to ono što mu nedostaje u završnici.
A inače ima već 23 godine i daleko je od "klinca" koji još treba da uči. Nije da nije bio dobar sinoć... Rekoh već - on i Ivanović najbolji na terenu...

Zaključak - mršavo, ali raduje da su i ostali u grupi izgleda u očajnoj formi, pa i dalje imamo čemu da se nadamo. Inače Poljaci su nas rastavili na dijelove u prvoj utakmici u Varšavi, pa ne treba olako shvatati tu utakmicu, ukoliko i pobjedimo "sovjete" u naredne tri utakmice.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 00:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma mi cemo uvek da komentarisemo igru nasih, a nikako da shvatimo da smo samo prosecna ekipa, koja tesko pobedjuje (pogotovo jace ekipe), tesko postize pogodak, ali ga i tesko prima (osim u slucaju Argentine). Samo mi imamo u glavi kont da smo super jaka reprezentacija koja moze da pobedi i prodje u svim situacijama, i u vecini slucajeva mislimo kako mozemo biti prvi u grupi (u bilo kojim kvalifikacijama) ili cak da budemo prvi. Sve u svemu realna slika nase reprezentacje je veoma losa i tacno ne mogu da se odlucim da li je bolje da prodjemo ovu EURO ili ne, pa ljudi jel treba da strepimo da li cemo pobediti Kazahstan i ostale drzave 5 sveta...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 07:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:58
Postovi: 712
ofsajd nije bio kad je pantelić uputio loptu. pantelić je gađao gol, lopta je išla na potpuno suprotnu stranu i ivanović nikako nije uticao na igru. to nije pasivni ofsajd.

ali, ipak je bio ofsajd, jer je ivanović, u trenutku kad je stanković izvodio slobodnjak, bio u ofsajdu. to je sudijski previd.

a za onog degenerika skolarija zaista nemam riječi. mislio sam da samo balkanci mogu slično da reaguju, i to prije 20 godina. danas su nam igrači mnogo kulturniji


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 07:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Info je napisao:
Samo mi imamo u glavi kont da smo super jaka reprezentacija koja moze da pobedi i prodje u svim situacijama


"Evropski Brazilci" to kad cujem dode mi muka

_________________
Slika
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 09:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2005, 09:32
Postovi: 58
Lokacija: Laktasi RS
Info je napisao:
Srle ne vidim zasto kazes da je Zigic trom i los igrac, ako nista uneo je pometnju u portugalske redove svojom visinom


Ponovo procitaj moj post i vidjeces da nisam napisao to sto ti kazes i procitaj ga do kraja. Nisam rekao da je los igrac i rekao sam da tu njegovu tromost i losu igru oprastam zbog povrede, koju je vukao. Da sam u pravu mogao si vidjeti kako ga je igrac pretrcao na 5 metara kad mu je Pantelic dao loptu petom, igrac nije u formi i to je to.

A vidim da si okorjeli zvezdas dok kritikujes samo Partizanove igrace, cak i one koji su dobro igrali.

_________________
|+_)(*&^%$#@


Vrh
  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 14 Sep 2007, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6487
Lokacija: Majka Rusija
Radoman tvrdi da je Ivanović bio u pasivnom ofsajdu kad je Pantelić uputio loptu i da nije imao pravo da se kasnije uključi u igru. Međutim, ja uopšte nisam siguran da on zna šta priča. Ne tako davno na HRT-u je bila neka utakmica (ne mogu da se sjetim koja, nažalost) i Goran Marić je komentarisao neku spornu situaciju koja je bila skoro identična ovoj - igrač dodaje loptu na desnu stranu, a na lijevoj je njegov saigrač 6 metara u ofsajdu, na desnoj strani loptu pokupi čovjek, centrira ovom što je maloprije bio u ofsajdu, ovaj daje gol i nikom ništa. Sad sam totalno zbunjen.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Avg 2003, 10:10
Postovi: 1408
Lokacija: BL Republika Srpska
Idemo u Svajcarsku i Austriju!!!!!!


IDEMO ORLOVI!!!!!

_________________
mi smo ta ekipa..


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 11:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
@Info, @Vuk Samotnjak

Ne znam gdje ste to vi procitali da neko tvrdi da imamo super jaku reprezentaciju. Takodje, ne vidim gdje se za nas tvrdi da smo evropski Brazilci. Najveci optimisti ovde, Harvester, ja i jos poneko samo tvrdimo
da nismo nista losiji od ostalih reprezentacija, i da, u odnosu na njih, nemamo potrebe da kritikujemo nase i da imamo kompleks manje vrijednosti. Ako vam nije jasno zasto se to tvrdi, moze se vidjeti po tome sto nas niko od direktnih konkurenata za plasman na EP dosad nije pobijedio.
Dakle, nemojte da bulaznite i pricate gluposti koje niko ovdje nije pominjao.

@Nitro
S tobom se i dalje ne slazem po pitanju gola portugalaca. Sut je bio dobar, to je tacno, ali gola uopste ne bi bilo da se jedan od nasih odbrambenih igraca nije izmakao (neko rece da je to bio Ivanovic), a i sam slobodan udarac nije, kao sto si i sam rekao, dosao kao posljedica neke izradjene akcije, nego glupog faula Kovacevica. Dakle, ne vidim neku razliku izmedju toga i sjajne reakcije Ivanovica u sesnaestercu portugala, takodje ne poslije neke izradjene akcije.

Sto se ostalog tice, slazem se sa tobom, mada i dalje mislim da si previse kritican prema Kovacevicu. Jeste napravio glupost kod gola, ali ostatak utakmice je potpuno zaustavio, uz naravno veliku pomoc Ivanovica i Vidica, sve portugalske napade, tako da, osim akcije kod stative gdje su pogrijesili Tosic i Vidic, portugalci nam nisu ni zaprijetili. A nije bas da se portugalci nisu nimalo trudili i trcali.

Takodje, i sto se tice Stankovica se ne slazem. Prvo, ako se sjecas, Sinisa Mihajlovic je takodje bio igrac sa najvecim rejtingom u nasoj reprezentaciji, a sluzio je JEDINO za izvodjenje slobodnih udaraca, jer kao libero nikad nije bio previse pouzdan. Stankovic ne treba da bude glavni kreativac ekipe, treba da ga rasterete, i onda ce njegova najjaca oruzja, kao sto je neko vec rekao, sutevi iz daljine i na odbijanja, kao i centarsutevi doci do mnogo veceg izrazaja. Uostalom, to je uvidio i Klemente, jer mi se cini da je tendencija da Krasic bude organizator nase igre.

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 11:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Milanko Djeric je napisao:
@Info, @Vuk Samotnjak

Ne znam gdje ste to vi procitali da neko tvrdi da imamo super jaku reprezentaciju. Takodje, ne vidim gdje se za nas tvrdi da smo evropski Brazilci. Najveci optimisti ovde, Harvester, ja i jos poneko samo tvrdimo
da nismo nista losiji od ostalih reprezentacija, i da, u odnosu na njih, nemamo potrebe da kritikujemo nase i da imamo kompleks manje vrijednosti. Ako vam nije jasno zasto se to tvrdi, moze se vidjeti po tome sto nas niko od direktnih konkurenata za plasman na EP dosad nije pobijedio.
Dakle, nemojte da bulaznite i pricate gluposti koje niko ovdje nije pominjao.


Ti ako nisi cuo da su nas zvali Evropski Brazilci mani se pametovanja

_________________
Slika
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 11:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
@Srle

Ja jesam zvezdas ali se slucajno desilo da kritikujem samo partizanove igrace, pre svega eto ti pantelica, koji nije partizanovac pa sam rekao da je katastrofa, Lazovic je super kao dzoker, jer uvek da gol kada udje sa klupe, ali mi se cini kao da ne moze da odigra svih 90 min, Zigic je bio dugo povredje ali opet se nasa igra popravila kad je on usao, objektivno i nemam boljeg napadaca od njega, trenutno, jos jedan igrac koji se meni svidja je Krasic, mada vidim da ga mnogi kritikuju, meni on uvek odigra iznad proseka (uzevsi u obzir nas tim) i Vidic naravno


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Dragutinovic je trebao da uradi sledece.
Trebao se nakon onog udarca pruziti po zemlji koliko je dug i ne ustajati narednih 10min... Ovako ce njega kazniti nista manje nego onog papka.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 14 Sep 2007, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6487
Lokacija: Majka Rusija
Vuče, vremena kad su nas zvali evropskim Brazilcima davno su prošla. Sad tako zovu Portugalce, ako se ne varam. A svakako u današnje vrijeme to više ne znači ništa jer Brazilci nisu više najbolja reprezentacija na svijetu i generalno kvalitet im je u opadanju. Vjerujem da će dosta brzo da dospiju u identičnu situaciju kao mi u košarci.

Što se naših tiče, meni takođe nije jasno otkud toliko negativnih kritika prema našima. Kao što je već spomenuto, kad se sabere šta smo sve uradili - gol, stopostotna prilika Jovanovića i nekoliko vrlo izglednih prodora sa desne i lijeve strane koji nisu nažalost krunisani najboljim centaršutevima (đe je taj Bojan Neziri???) - to uopšte nije loše. Pogotovo protiv reprezentacije koja se naziva evropskim Brazilcima (i koja nije uradila ništa više od nas). Nije fudbal hokej pa da sve frca od napada i šuteva prema golu. Sve što se uradi više od obavezne jedne stopostotne prilike po utakmici je plus.

Na kraju krajeva - bitan je rezultat, koji smo ostvarili (doduše, više u psihološkom smislu, pošto čak i da smo izgubili pobjede u ostalim mečevima bile bi nam dovoljne).

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
milanko djeric je napisao:
Portugal je mnogo puta u ovom ciklusu pokazao da ne moze i ne zna bolje. Prema tome, to sto smo sinoc bili sveukupno bolji me uopste ne cudi.
Dali smo gol na srecu? Pa sta je onda Portugalski go? Imali su faul u neizglednoj situaciji, dali go iz slobodnog udarca, poslije toga napravili jos jednu sansu poslije grube greske nase odbrane i to je sve od njih. Kofol, oni mogu sto puta bolje, potcijenili nas. Smijesno. Da mogu bolje, odigrali bi.
Da nije mozda precijenjena primadona Ronaldo mogo da da 7 golova, samo da je htio...


Mi smo bili bolji?! Interesantno je kako ljudi drugačije vide iste stvari. Ti si kao onaj Dragiša Ćorsović, ne možeš nikako biti objektivan.
Reprezentacija koja je bila polufinalista svjetskog prvenstva naravno da može mnogo bolje. Nisu mnogo pokazali, a zašto nisu je njihov problem. Znaš koja je bila najgora reprezentacija kad je Portugal bio polufinalista? :D Hajde, nije tako teško. :D

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 14:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
[img]Selektor fudbalske reprezentacije Portugalije Luis Felipe Skolar izvinio se naciji zbog svog ponašanja po završetku meča sa Srbijom (1:1), ali se na tome i zaustavio, ne pominjući izvinjenje Ivici Dragutinoviću, kome je bio namenjen njegov kroše.

"Želim da se izvinim svim Portugalcima, žao mi je jer se ovde osećam kao kod kuće. TO je bila veoma konfuzna situacija i samo sam pokušao da zaštitim svoje igrače. Sa druge strane, veoma dobro sam razumeo Dragutinoviće uvrede na španskom na račun moje porodice. Nije trebalo onako da reagujem, ali ponekad i normalni ljudi greše", rekao je Skolari portugalskim novinarima.

Evropska fudbalska unija pokrenula je istragu povodom incidenta koji se dogodio na kraju utakmice Portugal - Srbija, kada je Skolari pokušao da nokautira Dragutinovića, a potom je srpski reprezentativac želeo da mu se revanšira, ali su ostali igrači sprečili veći incident.

Za razliku od Skolarija, Dragutinović se izvinip portugalskom selektoru zbog svog gesta, rekavši da je "reagovao suviše agresivno i da nema ništa lično protiv Brazilca".

_________________
Slika
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
Citiraj:
Reprezentacija koja je bila polufinalista svjetskog prvenstva naravno da može mnogo bolje. Nisu mnogo pokazali, a zašto nisu je njihov problem. Znaš koja je bila najgora reprezentacija kad je Portugal bio polufinalista? Very Happy Hajde, nije tako teško.


ne vidim kakve to veze ima sa bilo cim na svijetu. i bugarska je igrala 1994 polufinale sp, pa ih poslije toga nema nigdje. a znas i sam ko se sve oprostio od portugalske reprezentacije poslije sp. dakle, prica ti je suplja. da mogu bolje, odigrali bi u jednoj od bitnijih utakmica u kvalifikacijama. ocigledno su u velikom padu.

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 15:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Milanko Djeric je napisao:
da mogu bolje, odigrali bi u jednoj od bitnijih utakmica u kvalifikacijama. ocigledno su u velikom padu.


A mi smo sve pa u veeelikom usponu, evo krenuo sam da pravim spisak nasih fudbalskih uspeha u poslednje vreme ali sam prestao jer su me zabolili prsti kucajuci :lol: :lol:

Ali i ako smo trenutno mozda i slabiji nego ikada ja cu i dalje da navijam za njih kao da su evropski brazilci


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 17:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007, 21:59
Postovi: 462
Vuk_samotnjak je napisao:
Info je napisao:
Samo mi imamo u glavi kont da smo super jaka reprezentacija koja moze da pobedi i prodje u svim situacijama


"Evropski Brazilci" to kad cujem dode mi muka

Pa nije Srbija Europski Brazil..........Zar to ime nije nosila SFRJ,ili je mozda Srbija to nasljedila? :mad:

_________________
banja luka u srcu,vrbas u venama,borac zauvijek


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Kaco ne gledaj u tudje dvoriste,ako te reprezentacija Sebije ne interesuje ne vidim ni jedan razlog da ulazis u bilo kakve diskusije osim ako nisi dosao da provociras

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Ma taj naziv evropski Brazilci je nosilo mnogo reprezentacija. Rumuni su sebe tako zvali, čini mi se i Bugari a ima ih još sigurno. Pitanje je odakle to potiče, ja vjerujem da su u većini slučajeva navijači tih reprezentacija davali takve nadimke. Što baš i nema mnogo smisla.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2007, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Ma taj naziv evropski Brazilci je nosilo mnogo reprezentacija.


Jok... Možda su sebe drugi tako zvali, ali je stara Jugoslavija bila apsolutno prepoznatljiva po tom nadimku i među drugima...

Što se tiče gola...

Pasivni ofsajd - situacija u kojoj igrač stoji iza leđa odbrane u trenutku dok se lopta upućje prema protivničkom golu, ali svojim prisustvom ne utiče na igru - apsolutno pozicija Ivanovića prilikom Pantelićevog dodira sa loptom. Upravo činjenica da je lopta išla na suprotnu stranu od Ivanovića, ukazuje na školski primjer pasivnog ofsajda.

Međutim, ako se igrač nakon pasivnog ofsajda uključi u igru iz te pozicije, onda je to nedozvoljena pozicija. Jedino što je sporno - igranje Portugalca. Da je on prekinuo akciju, pa posjedom lopte, pokrenuo novu - dakle da je recimo primio loptu pa odigrao u noge Ivanoviću, onda Ivanovićeva pozicija iza leđa odbrane, ne bi bila sporna. S obzirom da se lopta samo odbila od portugalskog igrača, tj. on nije imao mogućnost da započne novu akciju slijedi da je Ivanović postigao gol iz nedozvoljene pozicije. Ovo je samo moje tumačenje, na osnovu pravila koje poznajem, a moguće je da se i varam...

Kako bilo da bilo - situacija je bila klasičan krkljanac, odbijanje i otpadak pospremljen u mrežu - dakle ni nagovještaj smišljene akcije, što je više poražavajuća činjenica od toga da je gol postignut iz ofsajda...

Citiraj:
Što se naših tiče, meni takođe nije jasno otkud toliko negativnih kritika prema našima. Kao što je već spomenuto, kad se sabere šta smo sve uradili - gol, stopostotna prilika Jovanovića i nekoliko vrlo izglednih prodora sa desne i lijeve strane koji nisu nažalost krunisani najboljim centaršutevima (đe je taj Bojan Neziri???) - to uopšte nije loše. Pogotovo protiv reprezentacije koja se naziva evropskim Brazilcima (i koja nije uradila ništa više od nas). Nije fudbal hokej pa da sve frca od napada i šuteva prema golu. Sve što se uradi više od obavezne jedne stopostotne prilike po utakmici je plus.


Nažalost Harvester, negativne kritike potiču od posljednje tri utakmice u kojima je Srbija:

-poražena od prosječne Belgije
-nije uspjela da na svom terenu ispodprosječnoj Finskoj ugura loptu u mrežu, a najozbiljnija prilika u toj utakmici došla je nakon greške Hipije, a ne nakon naše dobre akcije
-očajnom i nadasve prepotentnom Portugalu stvorila jednu priliku i dala gol iz ničega

Pri svemu tome, kapiten reprezentacije, čovjek koji je nezamjenjiv u Interu, pretrpanom vrhunskim igračima, ne odigra ništa i besramno se za lošu igru protiv Finaca poziva na loš teren...

Je..te pa Hrvatska recimo, bi Portugal, u onakvom izdanju, načisto ponizila, a nosioci igre te Hrvatske su Kranjčar, Modrić, Da Silva i Ćorluka - igrači koji su u mlađim reprezentativnim kategorijama, redovno gubili od mlađih generacija naše reprezentacije...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
  
 
 [ 1076 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs