Hertzog je napisao:
Zapitaj se zasto su na jednoj strani navijaci Ferrarija a na drugoj navijaci svih ostalih timova?Zasto se u bilo kakvoj diskusiji u F1 podijeli na predstavnike Ferrarija a na drugoj strani svi ostali?Zasto su htjeli osnovati posebno takmicenje svi F1 timovi,osim Ferrarija?
Ferrari od svog postojanja ima dva perioda.Prvi je onaj kojeg je osnovao legendarni Enzo Ferrari,kojem nije trebao neko poput Maksa Mozlija da bi osvajali titule.Nisu krali i koristili se ilegalnim stvarima da bi dosli do pobjeda.Oba vozaca su bila ravnopravna.To je bila F1 ekipa.Taj legendarni Ferrari je osvojio 8 konstruktorskih i 9 vozackih titula.Nakon smrti Enza Ferrarija,ponosnog propetog konjica kupuje
FIAT i pocinje era propete kobile.Na celu sa Lucom Montezemolom kojem nista nije sveto.Pocinje namjestanje i rusi se sve ono sto je Enzo godinama gradio.Sa svojim glupavim forsiranjem Schumachera od Formule 1 su napravili najdosadnije takmicenje u istoriji sporta.McLaren je imao sezone potpune dominacije (recimo 1988. pobjedili su na 14 od 15 trka),ali su u timu vozaci imali ravnopravan status; Senna i Prost.Dva velikana su se borila do kraja za titulu.Bilo je itekako zanimljivo,a sta smo imali u "eri" Ferrarijeve dominacije? Gledati kako Rubens pusta Schumachera i ako ostali timovi nisu imali nikakve sanse protiv Ferrarija

Svaka vasa titula je obiljezena;aferama,melverzacijama i namjestanjima.Nacistickog monstruma Maksa Mozlija,danas podrzava jedino Ferrari.A kako i nebi kada cijeli svoj mandat radi za njih.Sta bi Maks imao da isprica kada bi ga krenuli pljuvali oni koji su jedini imali koristi od njegove blesave politike u unistavanju ovog sporta

Jednostavno se zapitaj o ovom: svi timovi F1 vs. Max & Ferrari.zasto je tako?