Naisao sam na jedan dobar post sto se tice afere oko stadiona Partizana,nisam pravnik ali mislim da je covek 100% u pravu.
Citiraj:
Власништво над стадионом је неспорно, СД Партизан је укњижени власник, а није се могао укњижити без валидне документације, вероватно неки уговор. Уговор о поклону, ако је поклон у питању, има исту правну тежину као и Уговор о купопродаји. Ако је неки други Уговор у питању и тај је одрађен како треба иначе се СД Партизан не би могло књижити као власник.
По логици тих говнара они могу да отму све станове које су имали у власништву, а које су људи откупили или стекли право својине било каквим другим Уговором, а сви знамо да је то немогуће. Просто, сигуран сам да је све одрађено по, тада важећим, законским регулативама и немогуће је данашње законе примењивати ретроактивно.
Е сад', свако свакога може тужити за свашта. Свакога од нас може тужити било ко и оспоравати власништво над, рецимо, станом. Суд је дужан да спроведе законом прописану процедуру иако је коначан исход јасан тј. иако страна која потражује није у праву, а то јесте случај у овој ситуацији. Ја сам потпуно миран. По слову закона, ако неко користи туђу непокретну имовину најмање двадесет година, а власник за то време не искаже интерес за истом, не улаже, не одржава већ то чини неко ко ту непокретност користи тада се стичу услови да власништво пређе на име корисника без обзира на непостојање било каквог уговора о промени власништва. У нашем случају и тај услов је испуњен, а да не причамо о постојању валидног Уговора и укњиженом праву својине на предметној непокретности.