banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 25 Jun 2026, 23:08 Danas je 25 Jun 2026, 23:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 4197 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 04:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Ko ce ga znati, ali izgleda tako :D

FMP

U FMPu su se neke stvari promijenile pa bi sada moglo da izgleda ovako. Vecina igraca nije prosla probu i jos se ne zna roster ali probacemo da ih predstavimo.
Na poziciji pleja i beka trebalo bi se mijenjati Filip Covic. Nikola Rebic, Aleksa Radanov, Aleksandar Aranitovic i Mirko Djeric. Covic bi tu trebao da vodi glavnu rijec. Izrastao je u dobrog igraca, sazreo je i trebao bi da vodi ekipu do dobrih rezultata. Najbolji je asistent poslednjeg KLSa i imao je preko 10 poena po utakmici mislim uz dobre procente suta. Nikola Rebic ima ozbiljne nedostatke za EL nivo ali u ABA ce biti sasvim pristojan igrac i ove sezone bi trebao da dobije minute. Posjeduje odlican sut i dobro pritiska loptu na prenosu, skolovan je igrac i prije svega je igrac sistema pa ce se lako uklopiti u ekipu. Bez obzira sto je u Zvezdi dobijao sansu na 1 (zbog fizikalija) mislim da je njegova prava pozicija dvojka i da ce uzeti neke minute na 2 u tandemu sa Covicem. Radanov je proljetos potpisao prvi profesionalni ugovor sa Crvenom Zvezdom. Ocekujem njegovu prvu stabilniju sezonu sa od 10 do 15 minuta po utakmici. Veliki talenat, krasi ga inteligencija i odlicno tijelo za poziciju 1. Neki Marko Jaric u perspektivi. Aleksandar Aranitovic, takodje veoma dobar u mladjim selekcijama, potpisao prvi ugovor sa Zvezdom, 18 godina. Prosle sezone dozivio tesku povredu u Megi koja mu je usporila razvoj. U perspektivi dobar suter i kompletan igrac. Krase ga nevjerovatno jake noge i jako tijelo za njegovo godiste i ako to prenese na seniorski nivo moga bi biti ozbiljan reprezentativac. Ja licno ne vjerujem u to, ali ima sve uslove da uspije. Mirko Djeric, Australijanac koji je ostao upamcen kad je Hrvatskoj na prvenstvu do 17 godina strpao 6 trojki mislim (ili 7). Cistokrvni suter i mislim da ce u FMPu igraci samo SG. Zanimljiv igrac prije svega, klecer sto bi se reklo. Ima ruznu mehaniku suta ali pogadja. Ne znam sta ocekivati od njega, vidjecemo kroz sezonu. Moze razocarati a moze biti i ozbiljan igrac. Prosjek godina na ove dvije pozicije je 21.
Krila. FMP je specificna ekipa i nema tu klasicnih krila, ali hajde reci cemo da ce krila igrati Dobric, Bursac i Davidovac. Dobric na pripremama sa Zvezdom pokazuje da je dorastao Zvezdi u ovom trenutku, ali jednostavno nema mjesta za njega ove sezone. Dobric je kompletan igrac, puni sve kolone, odlican sut, dobar ulaz, odlicna odbrana, osjecaj za blokadu, dobro trci kontre. Igrac za 10+ poena u ABA ligi uz 5+ skokova i nekoliko asistencija i blokada. Ovo ce biti njegova sezona u FMPu. Inace nije puno obecavao ali napredovao je kako treba i dosao do ovog nivoa. Bursac je veoma zanimljiv igrac, jos jedan clan sampionske selekcije Srbije. Dobar je suter, dobar odbrambeni igrac, solidan atleta, ima i inteligenciju u igri. Nije dovoljno pokazao prosle sezone u FMPu ali ovaj 21 godinu star momak koji je visok 207cm i tezak 100kg definitivno ima potencijal i moguce je da ce ga pokazati. Davidovca smo analizirali vec dosta i znamo sve o njemu. potrebno je samo da preuzme odgovornost u igri i digne se na visi nivo prvenstveno u glavi i za njega ce biti mjesta i u Zvezdi. Stari tip igraca, potencijalni majstor.
Visoke pozicije ( uz napomenu da ce i Bursac uzimati minute na 4) su rezervisane za Lazarevica, Boldena, Sesliju i Apica. Stefan Lazarevic je analiziran, sve se zna o njemu, fizicka zvijer koja ce puniti sve kolone. Apic je prva petica tima, jak igrac koji posjeduje potencijal, ali moje misljenje je da nikad nece dobaciti vise od ABA ali moze postati dobar ABA igrac. Rados Seslija, fizicki dobar igrac, visok 208, fino se odmotava iz pika, u sustini bice dobar ABA timski igrac ali dalje od FMPa nece. Jonah Bolden... To je neki put kojim treba da se ide. Dovedes momka sa koledza koji malo kosta a u buducnosti ti moze donijeti mnogo dobrih stvari. Ako se ne pokaze nikom nista, ali ako se pokaze, imas odlicnog crnca za male pare. Bolden ima 20 godina i visok je 208cm. Krase ga spoj atleticizma i suta. Crnci kakvi u NBA uspijevaju. Fizicki je izuzetno dobar, sjajan skakac i bloker kao i zastitnik obruca. Moze pogoditi za 3, moze sa poludistance a moze se sruciti prema obrucu i divljacki zakucati. Negdje sam procitao da su se na koledzu isfurali sto ih je napustio jer je fizicki bio njihov najspremniji igrac. Bolden je u sustini "veliki rizik-velika nagrada" igrac a to se moze priustiti jer FMP nema neke rezultatske pritiske.
Dakle, FMP ce igrati leprsavo, brzo, dosta siroko sa mnogo pik igre. Ne posjeduju klasicnu peticu ali opet im skok nece trpiti. Bice atraktivni i siguran sam da bukvalno svakog mogu pobijediti. Moja procjena je sredina tabela a ako neki igraci eksplodiraju ( a ima ih 6-7 koji su spremni za potencijalni iskorak) mozda cak i gornji dio oko sestog mjesta. Neka bude ovako, najbolja opcija 6 mjesto, najgora 10... Sa prosjekom godina od 21,5 mislim da su ako ne najmladja ekipa onda medju najmladjim pored Mege i Cibone. Mnogo talenta i mladosti ce ove godine da krasi ABA ligu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 05:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Inace, sada sam malo racunao. Najmladja ekipa je Mega Leks sa tacno 21 godinom, prate je FP sa 21,5 godinom u prosjeku...tu bi i Zadar trebao biti sa oko 22,5 godina dok je tu negdje i Cibona sa 23,5 (sliku kvari Joksimovic i Rozic, inace bi i Cibosi bili u rangu sa prve dvije ekipe).
Najstarije ekipe: ne mozemo jos reci koje su jer nisu svi zatvorili rostere ali najstariji je MZT sa 26,25 drugi je Partizan sa malo ispod 26 godina koliko ima i Mornar iz Bara. Karpos Sokoli, za kog sam mislio da je daleko najstarija ekipa ima izmedju 24 i 24,5 godina u prosjeku. Tu je negdje i Igokea sa prosjekom malo iznad 24,5.
Crvena Zvezda za sada ima 24,3 godine u prosjeku trenutno.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 07:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Negdje sam pročitao da Rebić odbija preći u FMP.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 11:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12475
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Jel ćelavi Joksimović? Ladno je lik penziju u ABA ligi zaradio...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 11:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17355
Da, on je tu 15 godina. Sinonim za aba ligu i izgubljen lopte.
Inače Pefi (Sttefan Marković) pričao u nekom od intervjua da je Joksimović baš ljudeskara.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 11:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Sinonim za izgubljene lopte i najbolji strijelac ABA lige svih vremena pored zivog Marina Rozica :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 14:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2016&mm=09&dd=15&nav_id=1176994

kmee, kmeee, kmeeeeeeeeeeeee

ne sjećam se da su se bunili kad im je, kako kažu, jedan drugi klub oduzeo pravo učešća u ABA

edti: čekaj, nije to taj klub... to je zamrznuti tzv. ILR? ne znam ni ja više


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
:lol:
O Boze.... navijac Partizana pise sakrasticno "kmee kmeee" :( :lol:

E da, sto se tice budzeta za ovu sezonu izdvajaju se 5 klubova, Cedevita, Buducnost, Zvezda, Partizan i MZT. Ostali imaju dosta manje budzete. Tri ekipe sa najmanjim ugovorima su Mega, FMP i Zadar, i ne znam kako ce Olimpija da se sastavi, kod njih se nikad ne zna....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 16:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2010, 17:38
Postovi: 221
Najjače je što kmeči neko ko je jebao majku Srbiji, Đilasu, svima redom zato što će FMP učestvovati u EC a Partizanu je državni vrh to zabranio. Ne znaju gdje udaraju nikako.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3969
skeva je napisao:
:lol:
O Boze.... navijac Partizana pise sakrasticno "kmee kmeee" :( :lol:


Da jebo te, a mislio sam da sam sve vidio.

_________________
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 20:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5730
Joksimovic je teska ljudeskara :)
Liga ce biti ujednacenija mada je nekoliko ekipa napravilo ok ekipe samo da vidimo kako ce uklopiti
Groblje je zamalo dovelo jos dva ekstra igraca bas su bili blizu jbg
bice tu svega, mada sam nesto cudno miran

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 15 Sep 2016, 22:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
skeva je napisao:
:lol:
O Boze.... navijac Partizana pise sakrasticno "kmee kmeee" :( :lol:

E da, sto se tice budzeta za ovu sezonu izdvajaju se 5 klubova, Cedevita, Buducnost, Zvezda, Partizan i MZT. Ostali imaju dosta manje budzete. Tri ekipe sa najmanjim ugovorima su Mega, FMP i Zadar, i ne znam kako ce Olimpija da se sastavi, kod njih se nikad ne zna....


Da, to je inace najbitniji dio posta :roll:

Ostalo ionako ne mozes pobiti pa si se uhvatio za "kmee"...

Usput, jesi te ekipe poredao po velicini budzeta ili nasumicno? Hvala


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 16 Sep 2016, 11:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jul 2010, 09:50
Postovi: 309
Brigate BL je napisao:
Joksimovic je teska ljudeskara :)

Upravo tako, rijetko dobar čovjek i istinski profesionalac. Po nekima i ključni igrač Igokee u onoj briljantnoj sezoni. Ne po kvalitetu ili dizanju atmosfere, ali svojom mirnoćom, profesionalizmom i odnosom prema igračima i klubu je zaista plijenio. Svako ljeto poželim da ponovo dođe u Igokeu.

Šulović je jednom prilikom pričao za sebe da je na jednom treningu bio ne baš oran, otaljao ga tek onako, da bi mu Jokso rekao pred kraj treninga da ne ode, da mu treba nešto reći. A onda mu je sve sasuo u brk, onako nasamo, održao mu pravo predavanje o odnosu prema klubu, drugovima u timu i tako to. Ovaj ostao zapanjen.

A tom istom Joksi nikad nije bilo teško poslije utakmica zaći po dvorani i pokupiti plastične čepove od flaša, pošto ih je vrijedno sakupljao i nosio u Sloveniju, gdje određene institucije sakupljaju te čepove, prodaju ih kao otpad da bi dobijeni novac išao u humanitarne svrhe, mislim za djecu bez roditeljskog staranja ili tako nešto. Ljudina, nema šta.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 16 Sep 2016, 17:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
skeva je napisao:
:lol:
O Boze.... navijac Partizana pise sakrasticno "kmee kmeee" :( :lol:

E da, sto se tice budzeta za ovu sezonu izdvajaju se 5 klubova, Cedevita, Buducnost, Zvezda, Partizan i MZT. Ostali imaju dosta manje budzete. Tri ekipe sa najmanjim ugovorima su Mega, FMP i Zadar, i ne znam kako ce Olimpija da se sastavi, kod njih se nikad ne zna....


Da, to je inace najbitniji dio posta :roll:

Ostalo ionako ne mozes pobiti pa si se uhvatio za "kmee"...

Usput, jesi te ekipe poredao po velicini budzeta ili nasumicno? Hvala


Nasumicno, to je 5 ekipa koje se izdvajaju, ostali su u k... sa parama.

Nemam ti ja pojma sta je pisao Covic, naravno da nisam ni procitao, ne zanima me previse.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 16 Sep 2016, 19:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Kad se Partizan izdvaja, mogu misliti u kakvom qrcu su ovi ostali :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 21 Sep 2016, 12:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
hoće neko igrati fantasy?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 21 Sep 2016, 12:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2011, 21:50
Postovi: 2978
enc0re je napisao:
hoće neko igrati fantasy?


vjerovatno :D kad pocinje registracija i kad pocinje liga uopste?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 21 Sep 2016, 12:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
http://www.aba-liga.com/news/tabid/86/id/36881/join-aba-league-basketball-fantasy.aspx#.V-JStDXKpdM

može se već registrovati


liga počinje onaj tamo vikend


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 21 Sep 2016, 12:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12475
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
ja sam napravio ligu, ako neko želi pozivnicu, može mail...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 21 Sep 2016, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Napravite BL forum ligu

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 [ 4197 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs