banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 25 Jun 2026, 17:30 Danas je 25 Jun 2026, 17:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 4197 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 06 Sep 2016, 22:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Hrvati su napravili opet svoju ligu u punom sastavu i igraju sa 14 klubova komplet sezonu, od septembra. Termini su vikendom.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 06 Sep 2016, 23:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Ozbiljno shvatili svoju ulogu da u Tokiju uzmu Amere.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 07 Sep 2016, 07:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Citiraj:
CEDEVITA - Zlatorog Laško 98:79

Cedevita: Hopson 18, Krušlin 16, Arapović 15, James 13, Babić 13, Bilan 13


a pazi ovo, ponuda jedne kladionice (planetwin365)...
Citiraj:
1.Zvezda - 2,30
2.Mega - 3,75
3.Partizan - 4,00
4.Buducnost - 5,00
5.Cedevita - 16,00


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 07 Sep 2016, 07:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Hopson ce biti igrac za vise na kladionici. Bar prva dva kola dok mu kladionice ne dignu granicu na 19,5 ili 20,5. Nestvarno dobar igrac na ABA nivou. Ne znam sa kim bih ga uporedio. Mozda Miler poziciju nize ili Kinsi iz najboljih dana. Opak igrac, samo lud.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 07 Sep 2016, 07:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Biće jaka ABA ove sezone. Hrvati jaki, Cibona će biti zajebanija mnogo nego prošle sezone. Ne znam šta bi rekao za Zadar. Što neko reče kakvi god da budu, dole je teško pobjediti. MZT se isto solidno pojačao, da ne spominjem Budućnost. Mega će isto tražiti prolaz u playoff ali mislim da će teško do njega. Kontam da će sve na Zagorca da igraju i nabijaju mu statistiku.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 07 Sep 2016, 07:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Mega ce imati 3+3 ekipu. Jaramaz, Zagorac i Kaba kao nosioci. Mladi igrac, atletski odlicni i vec iskusni. Musidi, Tejic i onaj Crnogorac kao drugi trio, mogu eksplodirati iz sijenke. Plus dva talenta koja su stagnirala u Spaniji a bili su veliki potencijali, Carapic, onaj iz B selekcije Srbije i jos po neki igrac (vjerujem da ce doci bar jedan ozbiljan igrac koji ne pronadje klub u medjuvremenu) i bice to ekipa koja ce biti tu oko plej ofa. Ne vjerujem da ce se plasirati u doigracanje ali bi mogli biti tu.

Ko bude igrao ABA fantazi preporucujem par igraca:
Zagorac-prvi indeks lige
Jaramaz-velika sloboda u igri
Zizic-trebalo bi se sve vrtiti oko njega
Hopson-mozda i najbolji napadac lige
Kuzmic-blizu 10 skokova i preko 10 poena po utakmici ako bude sve ok
Rejnolds-trebao bi biti na nivou
Vuk Radivojevic-trebao bi biti jeftin ali znamo kakav je
Majstorovic-nabio je neku masu, mogao bi odigrati sezonu karijere
....
Igraci za preskociti:
Vilijams-droga vlada svijetom
Svi bekovic Zvezde-rotacija i odmaranje za EL
Partizanovi crnci-prvo vidjeti u kakvoj je ko formi
MZTovi igraci-mogu biti u borbi na plej of, a mogu i biti medju zadnjim
Et :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 12 Sep 2016, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Vjerujem da mnogi nisu nikad ni culi za Karpos Sokoli, pa da malo probam da priblizim ovu ekipu bar sto se rostera tice

Niske pozicije:
Plej im je Uros Duvnjak, iskusni Srpski igrac, prosao je mnogo klubova, dobar i kompletan igrac za ABA uslove. Rezerva je Jakimovski, ogranicen igrac, nista specijalno. Na beku su tu jos Amerikanac Kandrik Peri, dobar atleta ali po malo nizak. Nema neki sut ali ulaz i brzina su mu odlicni. Nije draftovan, smucao se po razvojnoj ligi i proslu sezonu igrao negdje u Madjarskoj. Sa njim ce igrati Darko Sokolov, iskusan igrac, solidan i pametan igrac. Dobar suter, slabiji na ulazu.
Najboloji igrac Karposa je amer na krilu Lamont Mack, odlisan i kompletan igrac, ne znam kako su ga doveli. Pretpostavljam da ce im on biti najbolji strijelac i da ce se sve vrtiti oko njega. Sa njim igra Igor Penov, takodje solidan i iskusan igrac.
Visoke pozicije:
Prva cetvorka je Labovic, imao je solidnu karijeru, bivsi najbolji strijelac ABA lige, igrao u mnogo dobrih klubova. Strec igrac sa vanjskim sutem. Posjeduje i ledjnu tehniku, pametan i dobro konta igru. Odlican igrac u svakom slucaju. Zamjena je dvadesetogogodisnji Bakoc. Solidan talenat, mislim da o cekuju od njega da dosta napreduje kroz sezonu.
Prva petica je Dragan Zekovic, jos jedan zaboravljeni igrac, jak i stamen, dobar skakac dobar na niskom postu. Zamjena mu je Dusan Knezevic, veteran 36 godina, ne znam koliko on moze ali hajde da vidimo. Trener im je Matic.
Karpos je veoma iskusna ekipa koja zna da igra kosarku, mislio sam da ce biti poslednji ali po rosteru nece prevashodno zbog iskustva i dva dobra Amerikanca, plus Labovic.
Vidjecemo sta ce biti, za ABA fantazi dobar ce biti Mack, ali vjerujem da ce biti i skup.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 12 Sep 2016, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Đe s' ti njih gledao? :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 12 Sep 2016, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Malo po klipovima, ali ovi igraci sto su dovedeni su poznati pa sam sklopio neku svoju viziju kako ce izgledati :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Sep 2016, 08:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2011, 21:50
Postovi: 2978
Nisam znao da je Labovic jos ziv :D

Inace skeva, svaka ti cast za ove analize i ostala cuda. Ako ti se da, pisi i za ostale ekipe, fino je procitati ovakve stvari. :wink:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Sep 2016, 09:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Aj napiši za Partizan nešto. :) pa da zakuvamo malo :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Sep 2016, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Moram prvo odgledati bar jednu utakmicu. :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Sep 2016, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Hajd malo o Cibosima

Cibona ce biti veoma zanimljiva za gledanje, prvenstveno zbog njihovog crnca pa onda zbog mladog Zizica. U prosjeku su veoma mladi, cak 8 od 15 igraca imaju manje od 21 godinu. Tu je skoncentrisano dosta talenta i neki igraci bi mogli eksplodirati.
Na poziciji organizatora igre su je Elijah Johnson i Paolo Marineli. Elijah je mala zvijercica, atletski brutalan, posjeduje solidan sut i dobra organizatorske sposobnosti. Dovoljno je reci da je proslu sezonu zavrsio u Efesu. Cibosi znaju izabrati crnca i mislim da ni ovaj put nisu pogrijesili. Sa njim u tandemu ce igrati talenat Paolo Marineli. Furaju se nesto na njega ali ja licno ne volim takve igrace, slabasan je, tijelo mui je krhko ali posjeduje talenat. Ne ocekujem neki bum od njega.
Bekove igraju Joksimovic i Bosnjak. Pretpostavljam da ce Joksimovic biti starter ali mislim da ce Domagoj to da preuzme na sebe u toku sezone. Bosnjak je solidan talenat, pokazao jke prosle sezone u Zadru da moze i mislim da ce biti dobar ove godine. Joksimovic je iskusan, rekorder je ABA lige i njegovo prisdustvo ce donositi neku sigurnost ovim mladim momcima.
Krila ce pokrivati neunistivi Marin Rozic. Milion i po godina je u Ciboni, o njemu se sve zna. Dobar igrac. Sa njim ce tu poziciju popunjavati Nik Slavica, jos jedan od plejade talentovanih momaka, clan dominantne generacije Hrvatske u mladjim kategorijama. U tim reprezentacijama pokazivao je odlican sut i prije svega inteligenciju i razumijevanje kosarke. Ima frku malo sa prelazom u seniorku kosarku ali bi mogao ove godine da napravi iskorak.
Na centarskim pozicijama, tacnije na PF igrace Sakic i Emir Sulejmanovic. Sakic je iskusan igrac, reprezentativac, dobar suter i dobro pojacanje za Cobise, ali daleko zanimljiviji je Emir Sulejmanovic. 21godisnji bivsi krilni centar Barselone. Kompletan igrac, nesto kao Saric, posjeduje sve segmente igre i bice veoma zanimljiv za gledanje.
Na petici ce igrati njihov najveci talenat Ante Zizic koji ce imati 30+ minuta po utakmici a njegova zamjena je Josip Popic koji je jos mladji. Ova dvojica centara imaju zajedno 37 godina, godinu vise nego centar Karposa. Ne razumijem zasto nisu nekoh iskusnijeg prikljucili jer ovo je stvarno premlado za ovaj nivo.
Tu su jos momcici poput Sisak, Ujevica, Mandica, Corica, kao i neki Domagoj Samac.
Stvarno ne znam sta da ocekujem od Cibosa. Mogu se raspasti jer su stvarno premladi a mogu odigrati sjajnu sezonu. Mnogo ce zavisiti od napretka Zizica, Slavice, Sulejmanovica i Bosnjaka. Ako oni naprave iskorak bice ovo ok sezona za njih. Vec sledece sezone ako zadrze ovaj roster ocekujem mnogo ozbiljniju Cibonu, mozda i u borbi za plej of.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Sep 2016, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17355
Biće da je Marineli kombo igrač, više dvica nego kec, sa Johonsonom će se mjenjati mladi slovenac Šiško koji je takođe solidan potencijal. Marineli=Krušlin.

Što se tiče Partizana, oni će igrati jako dobro. Od početka su svi tu, rade normalno, i mislim da će na F4 skoro pa sigurno, tačnije u polufinale.Ukoliko im dođe još jedan visoki igrač, mogu biti konkurentni Cedeviti, Zvezdi i Budućnosti. Mislim da će biti jači od Mega vizure.

Mornar Bar, roster

Čalić Marko Forward 196 28.02.1986. Montenegrin
Dickerson Cole Forward 201 19.10.1991. American
Ellis Octavius Power Forward 208 10.03.1993. American
Hadžibegović Emir Forward 204 24.08.1996. Montenegrin
Jones Lamont Guard 183 26.06.1990. American
Korać Nikola Guard 185 15.01.1987. Montenegrin
Krstić Nemanja Forward 205 02.03.1993. Serbian
Mijović Marko Guard 187 05.10.1987. Montenegrin
Mugoša Marko Shooting Guard 200 12.06.1993. Montenegrin
Radunović Balša Forward 209 05.08.1980. Montenegrin
Radunović Mihailo Forward 204 27.03.1996. Montenegrin
Todorović Ivan Power Forward 214 17.01.1984. Montenegrin
Vujošević Radoje Center 210 05.05.1989. Montenegrin
Waller Antabia Shooting Guard 188 11.07.1988. American

Vidjećemo da li će se svi amerikanci ostati, i kako će se pokazati ako ostanu.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Sep 2016, 12:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12475
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Jao, Nemanja Krstić stigao do Bara...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Sep 2016, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
MNarineli je u Olimpiji glumio pleja pa kontam da ce nastaviti u Ciboni. Preslab je za nekog igraca za poziciju vise.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Sep 2016, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6487
Lokacija: Majka Rusija
AHahaha, Emir Hadzihafizbegovic u Mornaru!!! :lol: :lol: :lol:

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Sep 2016, 03:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Sto je najzanimljivije dobar je to talenat :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Sep 2016, 20:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Nova lopta ABA lige :) . Kao za sket :D
Slika

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Sep 2016, 20:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Jel ovo allcourt lopta? :D


Vrh
  
 
 [ 4197 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], Apple [Bot], ssaassaa i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs