Hertzog je napisao:
Tako si pricao i kada je pokojni alimpije bio. Skeva stari pacifist i strucnjak
Alimpijevića je npr. par stvari, na koje nije mogao da utiče, dijelilo od osvajanja ABA lige i ostvarenje primarnog cilja. Povreda Dangubića, promašen zicer Lesora u trećoj utakmici finala, čak i onaj (rezonski) šut Feldina, sekundu dvije prije toga. Mogao je naravno da utiče na milion drugih stvari, ali da se poklopilo nešto od ovoga Alimpije bi ispunio primarni cilj i gledali bi ga i ove sezone na klupi Zvezde... Sa druge strane Radonjiću se npr. poklopilo u dva navrata, da ima više sreće nego pameti i znanja, da Zvezdu uvede u EL (šut Dače Mijatovića u Laktašima protiv Radničkog i odustajanje Cibone), pa je kroz EL utakmice izrastao u vrhunskog trenera... Šta hoću da kažem? Uz svo znanje i stručnost, mora postojati i element sreće.
Za Alimpijevića je bilo od početka jasno da ima viziju i zna košarku, bilo je upitno, što se vidjelo kroz sezonu da nema način/znanje/autoritet da svoju viziju prenese na igrače. Za Tomića se isto vidi da zna šta hoće, ali on ima nesumnjiv autoritet, kroz sezonu je pokazao da mu rezultati dosad ne mogu biti slučajni i treba samo sačekati da se vidi da li je ovaj pad forme planiran ili je jednostavno došao kroz zamor igrača. U oba slučaju, ako uspije da podigne ekipu i projektuje neki pik forme, odnosno igre sa početka sezone za mart-april pokazaće da stvarno zna šta radi...