banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 02:49 Danas je 24 Jun 2026, 02:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 4197 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 22 Jun 2015, 07:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2015, 08:35
Postovi: 618
Lokacija: Modriča, Republika Srpska
Citiraj:

FIBA traži da se odreknemo Evrolige!?

Predlog dokumenta koji definiše novu ABA ligu, vraćen je iz Ženeve sa ozbiljnim amandmanima, saznaje MONDO.


Nije vreme za šalu, ali najnovija epizoda sage "FIBA - ABA" podseća na čuveni Diznijev crtani film, u kome dođe proleće i priroda počne da oživljava, ali se zima nenadano vrati, sa pretećom porukom: "Još ću ja vama dušu lediti!"

Čelnici klubova ABA lige i nacionalnih košarkaških Saveza iz regiona ex-YU, pre nekoliko dana u Zagrebu su postigli opsežan dogovor, koji podrazumeva raskid sa dosadašnjim stanjem i formiranje nove lige, "u skladu sa zahtevima FIBA i standardima Evrolige".

Učesnici sastanka razišli su se te večeri uz vidno olakšanje, verujući da će liga uređena sa pravne tačke gledišta, u kojoj su klubovi stopostotni vlasnici i koja ima podršku (priznanje) svih Saveza, dobiti i priznanje FIBA.

Međutim, iz Ženeve je, kako saznaje MONDO, stigao "hladan tuš".

U vraćenom dokumentu - preambuli Statuta nove ABA lige, uneti su amandmani, kojima se praktično traži da ona ubuduće nema nikakve odnose sa Evroligom i njenom upravljačkom kompanijom "ECA", gde je nova regionalna liga planirala da preuzme deonice "ABA Sidro d.o.o" i postane suvlasnik.

Kako je FIBA sada postavila stvari, čini se da su moguća samo dva rešenja - prihvatiti njene zahteve i čekati reakciju Evrolige (izbacivanje klubova ex-YU iz Evrolige i Evrokupa, što bi u velikoj meri obesmislilo dalju egzistenciju ABA lige), ili se oglušiti o njih i rizikovati čitav niz problema, počev od sankcija nacionalnim timovima.

Među dodatnim uslovima za priznavanje ABA lige, prema saznanjima našeg portala, FIBA nalaže da ona "ne sme da ima ugovorne veze sa entitetima koje FIBA ne priznaje" (da li se time aludira na najavljeno ustupanje menadžmenta lige transformisanom preduzeću "ABA Sidro d.o.o", u kome 20 odsto vlasničkog udela imaju fizička lica?), traži obavezivanje da će ABA liga biti ugašena u roku od 30 dana ako joj FIBA ponovo povuče priznanje, a zatražena je i saglasnost sa novim FIBA međunarodnim kalendarom, koji stupa na snagu od 2017. godine.

Tim kalendarom - koga su za sada bez ikakvih posledica odbili "ECA", najveći evropski klubovi i najznačajnije domaće lige Evrope - predviđeno je uvođenje četiri perioda tokom godine (tzv. "prozora") za utakmice reprezentacija, od kojih dva zadiru u klupsku sezonu.

Ostaje da se do isteka postavljenog roka (29. jun) vidi ima li rešenja za situaciju, u kojoj treba da biramo između dva zla, ili je ovo čemu prisustvujemo početak dugo najavljivanog juriša FIBA na Evroligu, preko regiona bivše SFR Jugoslavije, kao njene "najslabije karike"...

http://mondo.rs/a805723/Sport/Kosarka/F ... olige.html


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 25 Jun 2015, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17353
Repeša preuzeo armani milano, nek im je viječna slava.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Jun 2015, 12:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
:lol: Kakvi konji :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Jun 2015, 12:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
A cedeviti 400 tisuca kako sam shvatio.i jos se zale


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Jun 2015, 13:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Pa to je realna cijena, ali da Cedevita plati.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Jun 2015, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17353
Cedevita ja na konju, dobie 400k, još ako Nazora nagovore da preuzme tim, ne može nego bolje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Jun 2015, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Ovo mi se ne svidja, Cedevita bi mogla postati ozbiljna ekipa, bas ozbiljna EL ekipa.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Jun 2015, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Cedevita da uzme Džikića i da pjeva.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 26 Jun 2015, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6487
Lokacija: Majka Rusija
Боље би било да узму Сабита Хаџића.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 27 Jun 2015, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
:lol: :lol: :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 27 Jun 2015, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
naletih na jednu zanimljivu stranicu na FB, nisam znao gdje da stavim pa evo na ovoj temi :D

https://www.facebook.com/MiskoBog?fref=photo


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 05 Jul 2015, 17:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Mega dovela dva crna prospekta. Jedan je veom azanimljiv, takoreci Entoni Dejvis u najavi za Evropske uslove, Alpha (potpuno drugacije izgleda od Alphe iz mocnih rendzera) Kabu. Bice veoma zanimljiv kad dobije svu slobodu u Megi.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 05 Jul 2015, 17:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17353
Poceko trener Cedevite.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 05 Jul 2015, 17:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Sou u najavi :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 05 Jul 2015, 17:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2015, 07:30
Postovi: 321
E kad je Borac igro Gudjer ligu, samo kad se sjetim tih tekmi.

_________________
INVICTUS -Krvavog mu pakla, pa ima li uopste jebenih gitarista u ovome gradu?!?!?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 16 Jul 2015, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26674
Lokacija: Banja Luka
Misko izjavio da ce Mega postati dio najboljeg srpskog dvojca u kosarci u narednom periodu, narednoj sezoni vjerovatno. Ja mu vjerujem sve sto kaze poslije one smjehotresne price prije dvije sezone da ce Bobi zaigrati u NBA :D .Izgleda da ga je Vujosevic opasno zajebao par puta kada je odlucio da ga ukopa totalno.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Sep 2015, 19:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jul 2010, 09:50
Postovi: 309
Citiraj:
Jadranska liga ponovo na Areni - SVE utakmice!

Posle godinu pauze najbolja košarka regiona ponovo na starom mestu

Prošle sezone na Sport Klubu, sada ponovo na starom mestu - na kanalima TV Arena. Prema saznanjima portala MOZZART Sport naime televizija Arena otkupila je prava na prenos utakmica Jadranske lige za sezonu 2015/2016. Novina u odnosu na prethodne sezone je ta što će se prenositi apsolutno sve utakmice najbolje regionalne košarke.

Poslastica za ljubitelje igre pod obručima.

Podsetimo, sezona u Jadranskoj ligi kreće 1. oktobra, a već u prvom kolu imaćemo dva srpska derbija. Crvena zvezda će u četvrtak ugostiti Mega Leks, dok će u petak Partizan putovati na megdan Metalcu. Obe utakmice igraće se od 21 sat.

http://www.mozzartsport.com


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Sep 2015, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Da i ovdje pohvalim.. ekstra!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Sep 2015, 22:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6487
Lokacija: Majka Rusija
Па то ми реци!

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Sep 2015, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Corey Webster potpisao za Pelicanse... :o


Vrh
  
 
 [ 4197 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs