Rivaldinho je napisao:
Autsajder, tebe kad slušam čini se kao da se sve raspada, a ABA liga em daje ozbiljne evroligaše, em srpski klubovi za dlaku da 2 godine zaredom imaju 2 mjesta u EL, em se štancaju igrači visoke klase, kao Bogdanović, Šarić, Marjanović, Kalinić... Najbitnije u svemu je da je zadržano regionalno takmičenje, a da ne trpi reprezentacija. Uz to, kako sam shvatio smanjiće se broj klubova na 12, što je ipak značajan pomak.
ABA liga je davala 3 evroligaša, pa je spala na 2. Rukovodstvo lige se nije ni potrudilo tražiti 1 mjesto u kvalifikacijama. U ULEB kupu prošle sezone klubovi su uglavnom nabijani, dok Cedevita
nije ispala iz Evrolige, pa malo popravila razliku. Naveo sam već par afera, pa kako rekoh da se ne ponavljam...
Za dlaku u 2.g.? Samo pretprošle sezone je bilo 2 mjesta za SR klubove, već 2 g. uzastopno 1 SR - 1 HR.
O igračima

pa ne treba valjda da se prisjećamo nekih starih vremena koliko je odličnih igrača davala samo YUBA (SCG) liga. Na ovim prostorima je uvijek bilo i biće talenata za klupske sportove, pa tako i košarku.
Klubovi i dalje imaju velikh finansijkih problema.
12 klubova je bio FIBA-in uslov.... tako da....
itd.
Liga vapi za novim ljudima, koji bi napravili takmičenje kvalitetnijim. Evidentan je pad posjete mečevima, a o tv pravima ne treba ni pričati, kada najbolje klubove ne prenosi ni jedna ozbiljna javna TV. Da bi košarka postala popularnija, mora biti dostupna najširem sloju društva.
Ipak, ne mogu sa ostrašćenim navijačima FMP-a ozbiljno o košarci. Vjerovatno je i Vučić NAJBOLJI precjedni (bolji i od Dodika)
