banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 27 Jun 2026, 14:13 Danas je 27 Jun 2026, 14:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SP u fudbalu 2026
PostPoslato: 26 Jun 2026, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1249
Lokacija: Banja Luka - Woking
I ti su je vjerovatno spašavali pa je potplalili u žaru spasavanja. Nemamo mi pojma, treba se prvo informisati :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jun 2026, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3293
Ok @wizzy_bl smatram te realnim forumasem i sa dosta znanja al hoces mi reci koju ti onda postujes zastavu BiH ako ovu nazivas vartina?
Eto odma se vidi da ti i ta smeta. Jer je ponizavas.Budi realan bilo koju da stave tebi bi smetala.Ljiljana nije bilo kad je donesena odluka o novoj zastavi,bar ne u ovom broju ali kad su ljudi vidjeli da vam i ta nova zastava smeta i da je ismijavate onda su se vratili na ljiljane.Nadam se da znasrazliku zastave koje je bila ispred sjedista UN i ratne zastave.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SP u fudbalu 2026
PostPoslato: 26 Jun 2026, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1249
Lokacija: Banja Luka - Woking
I ta sto je visila u New Yorku i ona sto vam je koristila vojska su iste ratne zastve, jer su u istom ratu izmisljene sa laznim bosanskim jezikom i laznim bosnjackim identitetom. Since 1992 :) Usli u Holiday INN kao jedni, a izasli kao drugi :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jun 2026, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3293
Ne bih ja o tome sta je izmisljeno,a sta ne to nek ostane istoricarima. Otisao si predaleko i nemas sagovornika u meni tako priduzi dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Poslednji put menjao BOSS66 dana 26 Jun 2026, 13:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SP u fudbalu 2026
PostPoslato: 26 Jun 2026, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2076
Ljudi, pogrešan šalter, politika je par spratova niže.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SP u fudbalu 2026
PostPoslato: 26 Jun 2026, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1249
Lokacija: Banja Luka - Woking
BOSS66 je napisao:
Ne bih ja o tome sta je izmisljeno,a sta ne to nek ostane istoricarima. Otisao si predaleko i nemas sagovornika u meni tako priduzi dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Naveo si da postoji razlika i zato si dobio odgovor da nema, kao što nema. Ista je to zastava, samo jedna ima nekakve maceve a druga ne. Čija je to zastava da bi bila na SP? Zastava FBiH? Nekog kantona u FBiH? Zastava BiH? Tacno tako, ničija!
Nemas potrebe za takvim komentarima, da bilo koga ucis istoriju. Znamo sta je bilo, nemas potrebe provocirati. Toliko i od mene i ti produzi dalje, jer nemas sagovornika u bajkama brace "Grim" iz Holiday Inn-a.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SP u fudbalu 2026
PostPoslato: 26 Jun 2026, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6947
BOSS66 je napisao:
Ok @wizzy_bl smatram te realnim forumasem i sa dosta znanja al hoces mi reci koju ti onda postujes zastavu BiH ako ovu nazivas vartina?
Eto odma se vidi da ti i ta smeta. Jer je ponizavas.Budi realan bilo koju da stave tebi bi smetala.Ljiljana nije bilo kad je donesena odluka o novoj zastavi,bar ne u ovom broju ali kad su ljudi vidjeli da vam i ta nova zastava smeta i da je ismijavate onda su se vratili na ljiljane.Nadam se da znasrazliku zastave koje je bila ispred sjedista UN i ratne zastave.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Pa ja sam napisao da sam neki dan uredno navijao za ove momke, jer su mi kao tim draži od Kanade,Svice,Katara....

Ako sam shvatio, logika je sljedeca:

1) prihvatili smo Varta zastavu, pa zli Srbi nisu...i oni su opet krivi za sve

2)posto su nas opet zli Srbi sjebali sa Varta zastavom,ajmo se mi vratiti na ratnu zastavu...ko jebe Srbe i Hrvata sto su ratovali protiv te zastave

Ta zastava je bila ispred UNa na silu, jer ste ignorisali čitav narod, Srbi se nisu htjeli u tom momentu otcijepiti od Jugoslavija..a vi ste pritisli pun gas i ispali je sta je ispalo. Hrvati iz BiH su tu usputna priča, oni su morali glasati ZA zbog otvaranja novog fronta kako bi se lakše završila Hrvatska.

Ja nisam rekao da mi varta zastava smeta..sto ti zaključuješ, već da ništa ne osjećam prema njoj, kao vjerovatno ne većina Srba.Rekao sam da su čak i debilni stranci skontali da se moraju skloniti ratne zastave koje vi sad vraćate u igru. I opet su Srbi krivi..jer eto nisu prihvatili vartu,pa su tako i krivi jer se nisu htjeli otcijepiti od Jugoslavije...svi su krivi osim nas...mi smo žrtve.

Bošnjaci, da su pametniji ko što nisu,bi se lako dogovorili sa Srbima iz BIH,kako 1992 tako i danas. Ne bi radili ovakve kikseve poput tih ratnih zastava.Realno, sta sprijecava Varta zastavu poslati u istoriju pa napraviti neki miks zastavu gdje bi svaki narod imao svoj simbol.Ili npr uzmes grb Tvrtka,ali originalni pa napraviš zastavu.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SP u fudbalu 2026
PostPoslato: 27 Jun 2026, 10:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2584
Lokacija: Banja Luka
Divno vas je gledati kako samo nabacujete šta pišu jedni, a šta pišu drugi. Kao što je neko gore naveo, Politika je posebna tema, tamo se raspravljajte.

Pratim ogromnu većinu utakmica i jednostavno sam se uhvatio da mi je (zaista je tako) potpuno svejedno da li BiH dobija ili gubi. To nije zemlja u kojoj sam rođen i koju sam kao dijete volio, a definitivno nije zemlja koju osjećam kao svoju.

A za to je nakon svih ovih godina poslije svega što sam proživio (i što bi bilo dovoljno da zaista mrzim "one druge", ali ne mrzim) zaslužan upravo kontakt sa "onim drugima". Očigledna manjina kojoj pripadam smatra da je već odavno trebalo prihvatiti ono na šta smo svi natjerani i da gledamo kako da lakše i koliko toliko bolje živimo, neka neke druge generacije pokušavaju prepravljati nepopravljivo u krvi ako imaju želju, nama je i previše. Ogromna većina je i 30 godina kasnije zadojena "svojom istinom" i željom da po svaku cijenu ubijede i mene i sve nevjernike u tu svoju istinu. A mržnja (da, mržnja) u njihovim očima kada vide da sam ja Srbin iz Republike Srpske (ne iz manjeg entiteta, ne iz RS) i da nisam Bosanac srpskog porijekla iz BiH čija je patriotska obaveza da navija za reprezentaciju u kojoj igraju "svi naši". Zemlja u kojoj su živjeli "svi naši" i reprezentacija u kojoj su igrali "svi naši" im nije valjala i sada pričaju kako su je svi mrzjeli i kako su tamo bili ugnjetavani i da nikad nisu navijali za nju. A voljeli su je više od svega ma*** im **bem! A sada bi da imaju takvu istu, samo svoju u kojoj su oni i otac i majka i da se njih sve pita, a mi smo eto sticajem okolnosti i nažalost tu, pa je red da nas se ubjedi da smo mi nešto što nismo, ali bićemo, samo polako.

Koliko god vi tvrdili da to nije tako, ovo sve ja osjetim i dobijem u lice u bilo kojem dijelu ove us***e zemlje. Ekstremno naglašeno u Sarajevu, muslimanskom dijelu Mostara pa i u Zenici. Zaista ima ljudi s kojima bi željeli biti i prijatelj i komšija i živjeti u kakvojgod zemlji imali priliku. Ali takvi su odavno ovdje samo za vrijeme godišnjih odmora jer su pobjegli od zla ili su se povukli da ne bi "zaginuli" kao neprijatelji svoga naroda. Moja generacija jednostavno neće srcem navijati za BiH u bilo čemu. Nećemo se lagati, drago mi je bilo kada su izbacili Žabare. Čak bi se moglo reći da sam navijao (jer ne podnosim Italijane), ali to jednostavno nije to. Gledam kao da mi je komšija, ali ne onaj dobri moj, već onaj s kojim sam u svađi oko ograde i međe i ne pričam s njim.

Svako ima pravo da navija za koga god želi. Moje dijete je rođeno u ovoj zemlji. On druge nema. Između ostalog jer ja nisam otišao negdje i obezbijedio mu drugu. Moje dijete je veliko i odavno mu je objašnjeno ko je, šta je, čiji je, odakle je i gdje se nalazi. Pokušao sam mu predočiti iz svih mogućih uglova šta su mu majka i otac preživjeli i šta se sve dešavalo kako bi imao što više informacija pa neka sam mućka svojom glavom. Nisam ga indoktrinirao u bilo šta. Moj otac je bio seosko dijete indoktriniran u onaj sistem gdje su mu "najbolji prijatelji i braća" bili potomci onih koji su mu oca i rodbinu pobili. Dosta indoktrinacije, sagledaj i saznaj što više, pa mućkaj svojom glavom. I to moje dijete sa mnom je naučilo da pogleda sport i da gleda kako navijam za Srbiju. Shvata on zašto i navija sa mnom. Ali to nije isto. I nekidan me upita kako su prošli "naši". Prvo mi u sekundi nije bilo jasno, a onda sam shvatio da me pita kako je prošla BiH. Samo sam se nasmijao. I rekao mu: "Pobijedili su Kuvajt". Rekao sam "su" ne "smo". Jer to nisam ja. Ali on (ako tako bude nažalost) će biti osuđen da živi ovdje. Možda njegova TikTok/Instagram generacija bude imala neke druge poglede na sve, neka pokuša da lakše prođe u životu. Možda se pokaže da je tata bio naivna budala.

Ali dok "oni drugi" koriste apsolutno svo raspoloživo medijsko oružje da nas ovih dana indoktriniraju kako cijela BiH navija zdužno za svoju reprezentaciju (koriste naravno trenutak kada je Srbija go qrac i uopšte ne igra tamo), od moga navijanja za tu BiH nema ništa. Srbe realno boli qrac u najvećem procentu. Ali da se primjetiti kako to ide sa Hrvatima u BiH s obzirom da je Hrvatska na tom istom prvenstvu. Zaključak je zapravo jednostavan: ne može nešto na silu. Ne prolazi ni priča kako u reprezentaciji igra i neko "naš". Pa ako ćemo realno, uskoro će za reprezentaciju igrati isključivo potomci gastarbajtera koji će sve manje znati jezik svojih roditelja, te će se na treningu uglavnom govoriti njemački, možda i švedski, danski, ko će ga znati. Jer ta djeca odrastaju u sistemu gdje mogu da napreduju do potrebnog nivoa da bi se profesionalno bavili sportom kojim se bave. Pa da li onda zbog želje roditelja, da li zbog realnosti da nisu dovoljno dobri za reprezentaciju zemlje u kojoj žive, će se odlučiti da igraju za BiH. A ovdje kod nas... Pa svi vidite kako je kod nas.

I samo još jedna stvar: Da li je iko skrenuo pažnju forumašu BOSS66 na šta mu liče postovi kada koristi emoji-e na svom iPhone-u?! Stvarno je odvratno to pregledati na računaru, Može li se malo suzdržati od toga?

Spoiler:
Slika

_________________
dejo the best - professional


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SP u fudbalu 2026
PostPoslato: 27 Jun 2026, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 3247
Lokacija: još mAlo i tU smo
Napisao si ono baš kako i ja sam imam pogled i čvrst stav , a u vezi prethodne rasprave.
Padalo mi na pamet da opširnije pišem, ali sam odustajao ,nije mi se dalo.
Uglavnom to je to, lični stav i osjećaj, a ne kako neko drugi misli ili kako bi trebalo.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
  
 
 [ 109 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs