banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Maj 2024, 17:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2007, 22:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
subcomandante marcos je napisao:
evo, samo da vidite kako se to ustvari zaista radi u širokom svijetu. :lol:

A jeste mu i fazon. PDF verzija se pojavila jos istog dana, uzme iskoristi neki od online translatora, malo koriguje i objavi kao svoj prevod.
Mada je prerano, sto bi cikice sa Discovery-ja rekli, razotkriven iliti - BUSTED. :P

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 09 Dec 2012, 14:56 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Dec 2012, 11:45
Postovi: 9
Lokacija: Средња Земља
Medolino je napisao:
Ostadoh duzan odgovor.

Ovako.
Smatram da je ta knjiga izvikana i da je propaganda, EPP i komercijala ucinila da bude ogroman boom. Takodje, citao sam prve dve knjige i za mene je to malko kao limunada... Mozda zato sto sam stariji, pa takona to gledam.
Mastu Tolkina ne verujem da ce neko prevazici. iako je pisana pre pola veka i vise, ta knjiga bas pleni, i ono sto je najbitnije, to je BAJKA ZA ODRASLE.
Znaci, nije bazirana samo na klince do 15 godina koji se popale na sve sto se vrti na TV ili procitaju na netu.

Ali, svako ima pravo misljenje, ko voli neka cita Potera u akciji, a ja cu se vrtiti oko malih Hobita.
I, za one koje zele da procitaju "Gospodara prstenova" predlazem da procitaju prvo knjigu "Hobiti".


У праву су да је Хари Потер "лимунада" у односу на Господара прстенова и на рад Толкина, али опет та два дјела су неупоредива јер се ради о две различите старосне групе за коју су писана. Господар прстенова јесте бајка за одрасле, али не можемо рећи ни да је Хари Потер бајка за малу дјецу пошто књиге постају све мрачније. Господар прстенова је ту много комплекснији пошто је писан за старију публику.

Ипак, Хари Потер има својих чари. Читала сам га када сам била мања и мислим да ми те књиге никада неће досадити. Омињени ми је четврти од свих седам дијелова, али сваки је јединствен на свој начин. Мало ми је разочаравајућа посљедња сцена између Харија и Волдеморта, али је разумијем пошто је Хари карактеризован као неискварена особа, тако да у том духу, он није могао да испадне (пре)страшан и лош ни на крају серијала.

_________________
“We rode on the winds of the rising storm,
We ran to the sounds of the thunder.
We danced among the lightning bolts,
and tore the world asunder.”

― Robert Jordan, The Dragon Reborn


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 19:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
To je tačno da je pisan za mlađu publiku i da nije baš za poređenje sa Gospodarom; evo ja sam kao klinac čitao Hari Poter, doduše ne sve dijelove, ali sjećam se da su na mene ostavile snažan utisak jednostavno mi se jako dopala cijela priča o malom čarobnjaku. :) ali ga sada ne mogu očima smisliti, valjda sam prerastao to. A Gospodara nikada nisam ni volio.

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 21:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
Uf,procitao svih sedam djelova dok sam bio mladji i imam osjecaj da bih opet mogao sve ispocetka...stvarno odlicna stvar :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs