banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 04:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 267 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Okt 2014, 21:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Za tu cijenu maksimalno 8 ljudi sam ocekivao..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Meni je to stvarno previse.

Ima u Marco Polo takodje, mislim da je 35KM, dva puta sedmicno po 1sat.
Dok je norveski 50KM, meni isto puno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Vecina koju znam za marko polo kazu da ne valja, pristupacniji jeste, ali mnogo vise ljudi i dosta ih se zali na kvalitet predavanja.
Glosa jeste bolja, ali i dosta skuplja.
Iz ove perspektive, za A1 dati 660 KM je stvarno puno. Ja na taj nivo nisam isao jer to znanje vec imam, ali nije to tesko, to je lako shvatljivo, mozda bolje onda odabrati neki jeftiniji kurs?
Sto se tice ovih visih nivoa (B2/1, B2/2) tu stvarno treba u glossu, jer u pitanju je komplikovanije gradivo, propustis cas dva odmah kao da te nije bilo mjesec dana, vise se radi, vise se uci, vise je zadace.

Znam profesore iz glosse i mogu reci da su svi regularni. Sto se tice broja polaznika, najgore je dok sam isao na B1/1, non stop je bilo 12 ljudi, sto je stvarno puno, uspjeh ako stolicu nadjes. :D

Ovo po 20 ljudi u Marko polo nebi komentarisao, jer profesor i da je carobnjak, tu se tesko moze sta kvalitetno uraditi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 22:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Svaka cast na komentaru. U tom smjeru i ja razmisljam. Da bar A1 i A2 odradim u drugoj skoli, a onda B nivoe u Glosi.

Kakav je Oxford? Kontam da bi oni bili okej za A nivoe?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Zato i kazem da mi je norveski preskup, jer puno je davati 50KM za grupni rad i to 2 sata sedmicno.

Na forumu sam dobila preporuku za duolingo na androidu i bila sam se zaletila na njemacki i super je osjecaj kad skontas da polako pocinjes prepoznavati jezik.
E, ako nekome trebaju bas uvjerenja o jeziku, onda je to druga stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Nisam isao na oksford, jbg ne znam kakvo je stanje tamo.
Samo hocu reci, ko ima bar malo predznanja i idu mu jezici, nema potrebe da daje tolike pare u glossi, jer su oni najskuplji, govorim o A1 i A2 nivou..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
Za Norveški, jedinog predavača u gradu i jedinu školu koja nudi taj jezik nije mnogo. Nikola je mogao je da zahtjeva platu od 2000 KM, našla bi se bar jedna osoba koja je voljna da iskešira, da bude posebna, da uči zadivljujuće mnogo, jer je unikatna. Glupost.

Početni kurs je ponuđen u 2 grupe, po sat vremena 2 puta sedmično. Na svakom času se pojavi 5- 10 osoba. Da sam odgojena na ptičijem mlijeku uz aplauz svaki put kad odlučim da počastim druge svojim prisustvom, opet mi ne bi bilo teško. Nije mi bilo teško kad nas je u razredima 12 godina bilo po 47, a na fakultetu još više. Stiglo se naučiti i pročitati i diskutovati i pitati. Svašta.

Ja odlučih da verifikujem poznavanje stranih jezika ove godine. Glossu sam obišla, djeluju ozbiljno, ali ne zastrašujuće. Koliko sam shvatila svaka osoba radi ulazni test, te na osnovu njega biva raspoređena u grupu. Ja bih samo da dobijem potvrdu za poznavanje, nadam se B2.

Oxford ("Oksvord") škola je bila grozna godinu dana koliko sam je ja pohađala. Kasnije sam se prebacila na Cambridge, počela od 4. nivoa i završila za par godina. Ne znam da li postoji još uvijek,

U planu mi je da ove godine dokrajčim Njemački, a naredne 2 da učim Norveški. U uho ne ulazi lako, ali u srce da. :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 23:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Baš zato što su jedini u gradu, diktiraju takvu cijenu. Zašto nije 35KM, kao i ostali jezici?
U kvalitet ne sumnjam.
Ne razumijem ti ovu rečenicu sa ptičijim mlijekom. :) Svašta. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 23:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
Zato što su jedini. 50. Monopol. Jedini. Jedni. Kad se pojavi još jedan učitelj cijena će se smanjiti. Zakon otvorenog tržišta. To ne znači da je učenje u grupi loše, samo podsjeća na školu. :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 23:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Znam da ne bih htjela biti u grupi sa tobom :-?

Laku noc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 23:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
:(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Vojoj ko se to naljutio. :oops: :lol:
Kao prvo, norveski je egzotika. I to se ne moze porediti sa ovim "popularnijim" jezicima, nije to ista grupa. I logicno da cijena ide gore. I logicno da nece istu cijenu imati njemacki i norveski. De bolan, osnovi ekonomije.

Kao drugo, Nikola Ristic je sjajan predavac i jos bolja osoba, da vam to kazem iz prve ruke. :) Ko upise norveski u marko polo, pokajati se nece. Doduse ne znam kakvo je sad stanje sto se tice broja ljudi, jel guzva?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 00:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
Nije. Nema gužve. Nikola je divan predavač, a kakve osobine ispoljava mimo časa, kako se ponaša, gdje živi i kakva kola vozi mene ne zanima. Posvećen, normalan, mio i drag.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 00:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Sad ste me bacili u bed hahah. Oxford grozan, Glosa skupa za pocetni A nivo. Ne znam sta da radim :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 05:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ja bih to učio sam. Barem te početne nivoe. Uzeo neku knjigu njemačkog i audio fajlove za istu knjigu i polako. Jest da nije isto kao rad sa predavačem al' ako imaš volje bolje i to nego dati 200-300KM za kurs.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 06:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39409
Lokacija: Месечева икра
Марко Поло је лош из разлога што у групи имаш 20 људи са различитим почетним знањем, апредавач се аутоматски равна санајнапреднијим јер му јетако лакше.

Послато са Ascend G510 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 07:09 
Vuk_BL je napisao:
Sad ste me bacili u bed hahah. Oxford grozan, Glosa skupa za pocetni A nivo. Ne znam sta da radim :(

A1 i A2 kurseve mozes i sam, bez nekih vecih problema...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 07:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ahhaah, naljutila se. Nemam vremena za to. Moja ekonomija ne razmislja kao vasa. Sve u svemu, tema je njemacki. Po meni je bolje imati jaku osnovu, pa se poslije nadogradjivati. Zato bih ja Vuku preporucila ipak da ide na kvalitetniji pocetnicki kurs.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Za pocetnike koji kapiraju gramatiku sopstvenog srpskog jezika i iole pokazu jacu volju da uce, upravo ovo sto kaze Panzer: Kupite neki pocetnicki udzbenik s pratecom audio-podrskom.. (CD, DVD i sl.) i bacite pare na to, a ne na neke pocetnicke kurseve.. Pola potrebnog znanja mozete sami da savladate. AKo vam je recimo cilj prebacaj u Austriju na dalje studiranje, budite uvjereni da cete morati sigurno bar jedan semestar/pola godine i ovde da bacite na kurs. Ono sto vas nece sigurno dolje nauciti na bilo kom kursu je kako pravilno da pricate i savladate konverzaciju. To morate ovde i jos neke slozenije gramaticke konstrukte da savladate: poput tzv. 'pasiva' i sl. Diploma sama odozdo, ovde na kraju ne donosi korist-moj je utisak!

Ako ocete da vam njemacki udje u uho, imate valjda kablovsku koja nudi i ovdasnje kanale, npr. imate u ponudi za neke kvalitetnije od njih i filmove, dokumentarce i snimke nekih emisija koje prikazuju i ne idu odmah uzivo: opciju preko teletexta za gluve-da otkucate odredjeni broj i onda vam izbace ispod titl na njemackom upravo istovjetan izgovoru ovih na TV-u.. To je meni recimo dosta pomoglo opustenije da naucim, da mi udje u uho i istovremeno kad me je mrzilo da strebam samo suvu materiju iz knjiga..

Trazite recimo pregled sadrzaja na ttx-u i ako nude stavku 'Untertitel' ili samo 'UT' pod odredjenim brojem-to je to, ili cak pod brojevima gdje opisuju radnju filma postoji oznaka 'UT' i sl., i pod kojim brojem dalje da potrazite titl u onom trenutku kad pocne film, emisija, itd..

Ako ste ljencuge i ne mozete sami, pa vam je jos stalo vise do sjedeljki i druzenja na kursevima, onda bujrum!

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 12:38 
Za slusanje nije losa opcija knjige na youtube-u, dosta ih ima i titlove, npr:

https://www.youtube.com/watch?v=7SsHWQd ... 5j&index=7


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 267 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs