banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 12:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jan 2024, 15:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2326
Добитник НИН-ове награде критике за најбољи роман године објављен у 2023. години на српском језику је Стево Грабовац за роман Послије забаве (Имприматур), саопштено је данас у хотелу „Москва“, а одлуку о лауерату донео је жири у саставу Милена Ђорђијевић, Жарка Свирчев, Виолета Стојменовић, Тамара Митровић и Горан Коруновић (председник).

https://www.nin.rs/kultura/vesti/44647/stevo-grabovac-dobitnik-70-nin-ove-nagrade

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2024, 18:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Svaka čast. I za prošlu knjigu je bio u najužem izboru. Čova radi(o) na praoni kad je pisao prvenac.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2024, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4377
Svaka mu čast, prošlu pročitao u dahu, ovu sam narucio danas. Pozurite razgrabilo se već u Kulturi i Ramajani.

P.s. Da, radio je na praoni, sad čimi mi se kao trgovac u jednoj trgovini. Nadam se da će institucije imati sluha da ga zaposle u nekoj kultrurnoj instituciji.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2024, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7788
Lokacija: Mejdan
Svaka čast. Drago mi je što je Stevo dobio nagradu. I neko ko je sa ovih prostora, bez obzira u šta su se pretvorile nagrade, ipak je ovo i dalje jedna od značajnijih u regionu.

Da dtkbl, bio je Stevo i trgovac, mada profesija ništa ne znači kada je umjetnost u pitanju, npr. Berislav Blagojević je svojevremeno radio kao noćni čuvar.

Bilo je i vrijeme da neko sa ovih prostora dobije Ninovu nagradu, posebno jer su se u užem izboru nalazili često pisci sa ovih prostora, poput Blagojevića kojeg pomenuh, ali i Rajka Vasića (da, političar Vasić).

Eh sad, nisam pročitao najnoviju Grabovčevu knjigu pa ne mogu je komentarisati. Ono što mi je drago je što ju je izdao za domaću kuću, koja nije velika ali ima zanimljive naslove, tako da će je ova nagrada malo i "pogurati".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2024, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2326
Ja je baš prije par dana završio. Što je mislim i sam Stevo negdje napisao, knjiga koji i bih i ne bih preporučio svakom. Odlično napisana, ali sa tako teškom temom i par jako mučnih scena, pogotovo kad znaš da je sve zasnovano na stvarnom zločinu.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs