banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Maj 2010, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Предлажем да направимо рејтинг књижаре у БЛ. Постоjе књижаре "Либра" и "Литера", коjе се налазе на Jеврејскоj улици. Шта мислите?

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Pa, one su iznad većine knjižara u BL...nalaze se na prvom spratu.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
:lol: :lol: :lol:

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Шта jе смешно?

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Руjа je napisao:
Шта jе смешно?


Život sam, ako se posmatra iz određenog ugla.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Ове књижаре ми jе препоручио jедан Рус ко jе био у Босни хххххх пута.

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 15:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da li mi imamo temu tipa "Gdje pronaći knjigu...?" ili da pitam ovde? Ne bi bilo loše da imamo. Ako nemamo može se ovaj moj post prebaciti u novu temu koja bi se tako nazvala.

Zanima me "Država" od Platona. U Kulturi u centru grada imaju neko izdanje većih dimenzija sa debelim koricama od 42 KM, zanima me ima li nešto jeftinije? U Literi nemaju ništa od Platona. Za početak me zanima "Država" ali me zanimaju još neke od Platona.

Dalje, gdje se može naći Tolkinov "Hobit"? U Kulturi je prije bilo neko poveće izdanje sa kojekakvim komentarima uz sam tekst, nije mi se to svidjelo a nije bilo ni jeftino ako se ne varam. Zanima me čisto knjiga u normalnom izdanju i po mogućnosti sa lijepim koricama, može i debelim. U Literi tada nije bilo Hobita, ne znam kakvo je sada stanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Mislim da je ovo izdanje Drzave dosta jeftinije (kakvih 40km, ajoj)
Slika

Imam jedno drugo njegovo djelo u ovakvom izdanju, platio sam ga cini mi se 7 km kod ulicnih prodavaca.

A Hobita ima moj drug pitacu ga gdje ga je uzeo ali mislim na nekom sajmu...pripremas se za film? :D

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Vader je napisao:
"Gdje pronaći knjigu...?"


Pošalješ zoki na pp da ti nabavi i riješen posao :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Kaze covjek da je nasao, ali skupo :evil3:

8)

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 16:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
E,ovako....."Država" od platona košta 42.8 KM....To izdanje koje je goci "uslikao"....Dereta (a Dereta ima politiku visokih cijena)....Od Platona još ima "Odbrana Sokratova",cijena 8.90KM.....
Hobit,taj što je Vader vidio je kolekcionarsko izdanje,sa komentarima i bogato ilustrovan,izdanje Solarisa.Solaris izdaje i "običnog" Hobita,meki povez,po normalnijoj cijeni ali ga trenutno nemaju na stanje,rasprodat tiraž....Međutim,imam ja Hobita i spreman sam da ga pozajmim na čitanje ako je neko zainteresovan....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 16:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zaboravih....te jeftine knjige,nenormalno jeftine,kod uličnih prodavaca su vjerovatno ukradene kod mene ili u nekoj drugoj knjižari i prodate tim istim prodavcima za 5-10KM...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Aldous Huxley - Vječna Filozofija, ima li i koliko košta?

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 16:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vjerovatno nema ali provjeriću sutra...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 17:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
E,ovako....."Država" od platona košta 42.8 KM....To izdanje koje je goci "uslikao"

Upravo tako. Danas sam takvo izdanje vidio u Kulturi i košta 42.80 KM.

Odbranu Sokratovu imam (odlična knjiga). Upravo je ono što se tu desilo snažno djelovalo na Platona (Sokratovog učenika) i Platonove poglede na demokratiju, a o čemu je kasnije pisao u "Državi". A po onome što malo znam o njegovim pogledima ja se slažem sa njim jer sam ja, kao i on, veliki protivnik demokratije, pa hoću da vidim šta je sve pisao u "Državi".


Hobita planiram nabaviti jer imam Gospodara Prstenova sa debelim koricama, pa bih htio i neko fino izdanje Hobita, sa lijepim i debelim koricama. Ah da, i Silmarilion mi onda treba, da kompletiram :). Ima li njega? Ne pitah danas kad sam bio.

Ali navedite ako šta od ovoga vidite i u drugim knjižarama ili kod uličnih prodavaca, ne samo u Kulturi :)

P.S.
_zoka radiš u centru ili Merkatoru?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 17:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
dzabaleban je napisao:
Aldous Huxley - Vječna Filozofija, ima li i koliko košta?

Nedavno sam čitao njegov "Vrli novi svijet", njegovu najpoznatiju knjigu. Ko je nije čitao neka pročita.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
"Контрапункт" Олдоса Хаксли je боље. Философска ствар, али jе ће разумети само психолошко зрели људи.
http://www.ebooksx.com/Aldous-Huxley-Ko ... 44840.html

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 20:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vader je napisao:
Hobita planiram nabaviti jer imam Gospodara Prstenova sa debelim koricama, pa bih htio i neko fino izdanje Hobita, sa lijepim i debelim koricama. Ah da, i Silmarilion mi onda treba, da kompletiram :). Ima li njega? Ne pitah danas kad sam bio.
Hobita na srpskom izdaje jedino Solaris....Meki povez,obični i tvrdi povez,kolekcionarsko izdanje....Silmalirion ima,bar je bio tvrdi povez,Stylos (vjerovatno ti je isti i LOTR) ali su i Gospodara sada izdali samo u mekom pa ne znam hoće li biti i on meki.Imam i taj :D
Vader je napisao:
P.S.
_zoka radiš u centru ili Merkatoru?
Merkator....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
A možda da sačekate ovaj ljetnji sajam knjiga što bude u Parkiću? Znam da obično tu budu samo recepti i vicevi i ostale skične gluposti, ali jedne godine sam sasvim slučajno našla jedan atlas kojeg nije bilo ni u jednoj knjižari u gradu u to vrijeme. Pojavio se tek poslije onog zvaničnog sajma knjige (plus je bilo puno jeftiniji). Možda bi se "Hobit" mogao tu naći, ako je nekome ostao od zaliha. Ja imam to meko izdanje, nije loš povez. Još uvijek je sasvim čitav, nijedna stranica nije ispala iako mu ima dosta godina. "Silmarilion" ima u tvrdom povezu (ili je bio prije ko zna koliko godina kada sam ga kupila). ;) To je tad bio i jedini povez i bio je jako dobro urađen. (Inače, sve ovo sam pokupovala u vrijeme "drogiranja" GP-om. :lol:)

Nego, ko zna gdje se preselila ona knjižara što je bila preko puta Medicinskog faksa/Biroa rada? Zaboravila sam kako se zove. :( Tu sam znala da nađem neke knjige (stručne) i po 10 do 20 KM jeftinije nego u drugim knjižarama (što mi nikad nije bilo jasno kako). :-k :confused1:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2010, 20:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Phoenix je napisao:
Nego, ko zna gdje se preselila ona knjižara što je bila preko puta Medicinskog faksa/Biroa rada? Zaboravila sam kako se zove. :( Tu sam znala da nađem neke knjige (stručne) i po 10 do 20 KM jeftinije nego u drugim knjižarama (što mi nikad nije bilo jasno kako). :-k :confused1:

"Naša knjiga" se zove.....ili "Vaša....".........Nemam pojma gdje su sada........
A Silmarilion je i dalje jedino izdan kod nas u tvrdom povezu...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 228 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs