banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 10:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: SF & Fantasy
PostPoslato: 23 Okt 2009, 23:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Ima neko nesto pametno da preporuci?...Posebice neku dobru SF knjigu sa radnjom smjestenom u proslost ili u neki izmisljeni svijet...
Eto, ja preporucujem ostalima Vukodava od Marije Sejmonove, iako sam se do sada uspio dokopati samo prva dva od 6 dijelova...

Slovenski Gospodar prstenova!
Vukodav – prvi deo fascinantne tetralogije o neustrašivom junaku iz roda Sivog Psa. Majstorski ispripovedana, ova herojska saga o dobru i zlu, prijateljstvu i ratu, ljubavi i smrti, priziva nam u sećanje najbolje stranice Gospodara prstenova, Princa Valijanta, Konana…
I dok s neverovatnom lakoćom uvodi čitaoca u arhetipski svet vanvremenih ljudskih vrednosti, ona istovremeno uspeva da upečatljivo oživi „senke zaboravljenih predaka“: nepravedno zanemareni univerzum Starih Slovena, svakodnevni život njihovih plemena, raznolikost običaja i mitologije.
U iščekivanju najavljene ekranizacije ovog višemilionskog bestselera, čitaoci će imati zadovoljstvo da uživaju u mitskoj atmosferi svojstvenoj retkim i dragocenim knjigama koje su u stanju da nakratko zaustave vreme i otkriju nam čitav jedan nepoznati svet…

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 24 Okt 2009, 03:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
SF u proslosti? Tesko ces tako nesto naci mozda steam punk je u tom fazonu ali nisam citao nista od toga. Ako vec nisi procitao Douglas Adamsa i Hitchhikers Guide uzmi to, ako jesi, i ako ti se svidjelo(a moralo ti se svidjet),probaj bilo sta od Terry Pratchett, mozda da pocnes sa Discworldom njih ima dosta.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 24 Okt 2009, 07:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Romeo88 je napisao:
Eto, ja preporucujem ostalima Vukodava od Marije Sejmonove, iako sam se do sada uspio dokopati samo prva dva od 6 dijelova...


Četiri dijela.......Pročitao sva četiri.Dobar ali porediti ga sa LoTR može samo onaj koji nije pročitao ni jednu od ove dvije.
Preporuka.....Hobit,LoTR,Poslednja želja(po njemu je rađena igrica Witcher),Noćna straža......

Btw,nije u pitanju SF,nego fantazi........

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 24 Okt 2009, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Postoji polarisova enciklopedija (mislim da moze da se nadje i na netu) gdje su sabrana kompletna izdanja te kuce koju je uredjivao Zoran Zivkovic, i sve knjige su sf/fantazi...
Kada su u pitanju paralelni svjetovi toga ima puno, meni pada na pamet Covjek u visokom dvorcu Filipa Dika,o nacistima koji su dobili rat.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 24 Okt 2009, 13:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
_zoka je napisao:
Romeo88 je napisao:
Eto, ja preporucujem ostalima Vukodava od Marije Sejmonove, iako sam se do sada uspio dokopati samo prva dva od 6 dijelova...


Četiri dijela.......Pročitao sva četiri.Dobar ali porediti ga sa LoTR može samo onaj koji nije pročitao ni jednu od ove dvije.
Preporuka.....Hobit,LoTR,Poslednja želja(po njemu je rađena igrica Witcher),Noćna straža......

Btw,nije u pitanju SF,nego fantazi........


Ja sam cuo da pored 4 dijela ima jos dvije knjige, ne znam da li su nastavci ili odvojene price...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 24 Okt 2009, 15:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Evo jedan fantasy Inheritance Cycle tetralogija od koje je najpoznatiji trenutno Eragon koji je i ekranizovan. Ne znam ima li ovdje, ja sam kupovao u Novom Sadu.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 24 Okt 2009, 15:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Ja sam u gradskoj biblioteci pronasao prva dva dijela, Eragon i Prvorodjeni, sad gledam gdje bih se mogao docepati i treceg...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 24 Okt 2009, 15:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
goci master je napisao:
Evo jedan fantasy Inheritance Cycle tetralogija od koje je najpoznatiji trenutno Eragon koji je i ekranizovan. Ne znam ima li ovdje, ja sam kupovao u Novom Sadu.

Naravno da ima.Znaš gdje :D .Ima i treći...... :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 24 Okt 2009, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Ja predlazem svakome ko hoce da udje u fantazi da pocne sa Murkokovim knjigama Vitez Sudbine. Ja nisam veliki fan ovoga zanra ali ovo mi se jako svidjelo.
Kazu da je Martinov serijal jako dobar,(Pesma vatre i leda) ali ja nisam imao strpljenja to da citam.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 26 Nov 2009, 20:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 19:45
Postovi: 39
Lokacija: New Now :)
Enderova igra (i nastavci priče o Enderu) jeste ubedljivo najbolji sf roman koji sam pročitala ikad. Teri Pračet je super, a i Autostoperski vodič..., s tim da su to ipak parodije, a ne klasičan sf.

_________________
Moderna deca ne poštuju svoje roditelje. To je uglavnom zato što za to nemaju ama baš nikakvog razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 27 Feb 2010, 21:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1877
Nije mi sada jasno da li se priča o naučnoj ili epskoj fantaziji pa stoga preporučujem od SFa Artur Klark "Rame" i "Odiseja" i od Frenk Herbera "Hronike Dine"...a od epske fantastike LoTR, Silmarillion, Hobit i od R.A. Salvatore-a "The Legacy", "Starless Night", "Siege of Darkness", "Passage to Dawn".

E sad jedno pitanje..da li igdje u BL ima da se kupi epska fantastika od Salvatorea?, mislim da sam jedino naišao od njega na "Zvezdane ratove - Napad klonova", ali mi to nije bilo interesantno, a i SF je...ili da se ima negdje uzeti bilo koja knjiga sa ove liste:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Fo ... lms_novels

Znači nije mi bitno da li su prevedene ili ne..mada sumnjam da postoje prevodi za ove knjige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 03 Mar 2010, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
LotR, Conan Barbarin i slična ostvarenja slažu se u žanr epske fantastike.
Steampunk je drukčije, ''futurističko'' viđenje prošlosti (zastupljeno je najviše u stripu, npr. Watchmen).
Cyberpunk znate svi šta je i ko je sve odgovoran za njega (Phillip K. Dick, Kurt Vonnegut, William Gibson...).

Slabo sam čitao, ali volio bih se i ja posvetiti hardcore naučnoj fantastici.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 03 Mar 2010, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
George Orwell, Životinjska farma i 1984.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 03 Mar 2010, 18:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Isaac Asimov, ne može se ni nabrojati koliko toga ima, najpoznatiji po serijalu o robotima (snimljen i film "Ja, robot").

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 04 Maj 2010, 02:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
Frisky_Dingo je napisao:
Postoji polarisova enciklopedija (mislim da moze da se nadje i na netu) gdje su sabrana kompletna izdanja te kuce koju je uredjivao Zoran Zivkovic, i sve knjige su sf/fantazi...
Kada su u pitanju paralelni svjetovi toga ima puno, meni pada na pamet Covjek u visokom dvorcu Filipa Dika,o nacistima koji su dobili rat.


Ja procitao do 45 stranice i smorio se ko mac u kamenu... :D
Terry Pratchet toplo svima preporucujem.

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 04 Maj 2010, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
i ja sam se duboko razocara,uzeo knjigu na sajmu.dobra ideja lose razradjena:(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 05 Maj 2010, 18:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Ko je gledao film Dune (oni ljudi sa plavim ocima :) ), neka procita istoimenu Frank Herbertovu knjigu (ako me pamcenje sluzi, jedan od prvih SciFi knjiga).

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 05 Maj 2010, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
SmileY je napisao:
Ko je gledao film Dune (oni ljudi sa plavim ocima :) ), neka procita istoimenu Frank Herbertovu knjigu (ako me pamcenje sluzi, jedan od prvih SciFi knjiga).

procitao sam je davno
vidjeo sam da u biblioteci ima puno nastavaka.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 05 Maj 2010, 21:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Ima 6 zvanicnih nastavaka koje je napisao Frank Herbert:
- Dune
- Dune Messiah
- Children of Dune
- God Emperor of Dune
- Dune Heretics
- Chapterhouse : Dune


Kod nas su ovih 6 knjiga spojene u 3 toma. Ima ih kupiti u Kulturi.
Pored toga ima jos gomila knjiga iz Dune svemira koje su pisali Herbertov sin i drugi autori, ali nisam siguran da li se kod nas mogu nabaviti. Hronoloski se na ovih 6 knjiga nastavljaju Hunters of Dune i Sandworms of Dune koje je Brian Herbert napisao radeci po spisima koje je nasao nakon oceve smrti.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SF knjige...
PostPoslato: 05 Maj 2010, 21:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
Slika

Citala sam ovu knjigu prije par godina, evo sad vidjeh ima i nastavak... volim procitati dobru Sf/ fantazi knjugu, ova mi se bas svidjela, mada mislim da je vise za zenske citaoce, ne znam koliko bi se muskim svidjela... :D

Spoiler:
*** O Knjizi :

Maja se skriva tako što živi neobičnim životom u Londonu. Dvadesetogodišnja devojka odbacila je opasne obaveze koje joj je nametnuo otac i umesto toga odabrala da živi normalno. Ali Maja pripada staroj lozi ljudi koji sebe nazivaju Harlekinima - to je družina žestokih ratnika spremnih da žrtvuju život kako bi odbranili odabranu nekolicinu poznatiju kao Putnici.

Braća Gabrijel i Majkl Korigan žive u Los Anđelesu. Od detinjstva su slušali priče o tome da je njihov pokojni otac bio Putnik, jedan iz grupice proroka koji su strahovito uticali na tok istorije. Putnici su kadri da postignu čisto prosvetljenje i vekovima su menjali svet. Gabrijel i Majkl, koji su nasledili očev dar, oduvek su štitili sebe tako što su živeli "izvan mreže" - nevidljivi za sisteme nadzora koji u stvarnom svetu kontrolišu pripadnike našeg savremenog društva.

Po pozivu bolesnog oca, Maja saznaje za postojanje braće. Braća Korigan su u velikoj opasnosti, jer ih prate moćni ljudi iz organizacije poznate kao Tabula - nemilosrdni plaćenici koji love Putnike iz generacije u generaciju. Ta grupa je rešena da uspostavi red u svetu tako što će ga kontrolisati, i oni na Putnike gledaju na pretnju koja se ne može otrpeti. Dok Maja hita u Kaliforniju da zaštiti braću, nevoljna biva uvučena u hladno i usamljeničko bivstvovanje Harlekina. Predstoji kolosalna bitka - u kojoj će se otkriti ne samo identitet Gabrijaela i Majkla Korigana, već isto tako i tajna istorija našeg doba.

Iz zabačenih uličica Praga do srca Los Anđelesa, iz nepreglednih pustinja Arizone do čuvanog istraživačkog centra u državi Njujork, Putnik istražuje paralelni svet koji postoji kraj ovog našeg. Zapanjujuće napet prvenac Džona Dvanaest Jastrebova senzacija je u međunarodnom izdavaštvu i obeležava prispeće velikog novog talenta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs