banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jul 2010, 17:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Hertzog je napisao:
Dukke je napisao:
Ne moze se kupiti ulaznica za teatar fest odnosno to je festival za zaposlene u ministarstvu vlade rs,njihove prijatelje,djecu itd.Bruka koja se ponavlja iz godine u godinu.

:roll: :roll: :roll: :roll:

Jesam nesto pogresno izjavio,mogao si se potruditi da bar prokomentarises.Ako mislis na 20tak ulaznica koje budu u prodaji :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 14:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Ансамбл Народног позоришта РС почео је рад на представи МОЈ БРАТ по тексту Небојше Брадића, а у режији Милана Караџића.

У представи играју Николина Јелисавац, Жељко Стјепановић, Александар Стојковић, Бранко Јанковић и Александар Бланић. Сценограф је Драгана Пурковић Мацан, костимограф Ивана Јовановић, ауторску музику компонује Зоран Ерић, а лектор је Милорад Телебак.

Комад МОЈ БРАТ писан је по мотивима из живота Меше Селимовића и ово је његова праизведба. Ове године навршава се тачно стотину година од рођења овог великог писца.

Ово ће бити и прва премијерна представа у јубиларној 80. сезони наше куће. Представа ће премијерно бити изведена на дан Народног позоришта РС, 18. октобар. Истог дана биће додјељене и годишње награде наше куће: за најбољу представу у протеклој сезони, за најбољег глумца и глумицу, најбољег младог глумца, најбољег глумца сарадника и највјернијег гледаоца.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2010, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ovom predstavom otvarate sezonu ili ce poceti ranije?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2010, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Ode sve lagano u qurac, da se iskreno izrazim. Ali, hajde, da ne sudim prije nego što pogledam...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
Ode sve lagano u qurac, da se iskreno izrazim. Ali, hajde, da ne sudim prije nego što pogledam...


Na osnovu cega si dosao do tog zakljucka?

Otvara se sezona praizvedbom. Postoji li bolji pocetak sezone?

Meni je jedino zao sto ce mozda gradsko pozoriste "Jazavac" zatvoriti, ali to nema veze sa NPRS!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2010, 00:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
daljac, šta ode u qurac? na osnovu čega to tvrdiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 15:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2008, 20:06
Postovi: 103
Репертоар за октобар 2010.


У петак 1.10. почиње 81. сезона Народног позоришта РС. Прва представа коју ћете моћи видјети је КОКОШКА, комедија Николаја В. Кољаде у режији Предрага Штрпца која је уједно и најстарија представа на нашем репертоару премијерно изведена 1.12.2001.

На дан наше куће 18.10. имаћете прилику погледати премијеру представе МОЈ БРАТ по тексту Небојше Брадића и у режији Милана Караџића. Поводом овог значајног јубилеја угостићемо и позориште Атеље 212 и Народно позориште из Тузле.

Посебно нам је драго што ћемо на нашој Сцени "Петар Кочић" представити младе ауторе Тању Шљивар и Милана Ракуља из Бањалуке и Сању Станић са Пала те њихова дјела.

Ево и комплетног репертоара за октобар 2010.:

Велика сцена

01.10. петак
КОКОШКА, комедија Н. Кољаде

02.10. субота
ЖЕНИДБА И УДАДБА, комедија Ј.С. Поповића

07.10. четвртак
НАРОДНИ ПОСЛАНИК, комедија Б. Нушића

09.10. субота
ЗВИЈЕЗДА ЈЕ РОЂЕНА, штунк мјузикл М. Пауновића – Б. Пиповића

18.10. понедјељак
МОЈ БРАТ, драма Н. Брадића
Премијера

19.10. уторак
МОЈ БРАТ, драма Н. Брадића
Прва реприза

21.10. четвртак
Дан за госте: АТЕЉЕ 212
ЧЕКАОНИЦА, вербатим театар Б. Лијешевића и Б. Димитријевића

22.10. петак
МОЈ БРАТ, драма Н. Брадића
Друга реприза

23.10. субота
Дан за госте: Народно позориште Тузла
ИЗА КУЛИСА, комедија М. Фрејна

29.10. петак
МОЈ БРАТ, драма Н. Брадића
Трећа реприза

30.10. субота
ГОСПОЂА МИНИСТАРКА, комедија Б. Нушића



Сцена „Петар Кочић“

13.10. сриједа
НИЈЕ ЧОВЈЕК КО НЕ УМРЕ, трагикомедија В. Стојановића

28.10. четвртак
СТАЗА ДИВЉАЧИ, драма Ф.К. Креца


Догађаји

06.10. сриједа
Промоција књига СОБА НА ТРЕЋЕМ СПРАТУ Тање Шљивар и КАД ЖИРАФА ПРОГОВОРИ Сање Савић
20.30 часова, Сцена „Петар Кочић“

08.10. петак
Промоција књиге ГЛУВИ ПУТНИК Милана Ракуља
20.30 часова, Сцена „Петар Кочић“



Продаја карата у Маркетингу Народног позоришта РС од 9 до 12 часова и на билетарници позоришта од 17 до 20 часова. Информације на телефоне 051.314.006 и 051.317.996.


ДОБРО НАМ ДОШЛИ У НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ РС!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2010, 08:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Predrasude, predrasude. Izvinjavam se na njima. Pišem poslije premijere. Nadam se da nisam u pravu.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
premijera prosla, utisci?

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Daljac,cekamo :)
ja odoh u petak pa se javim poslije predstave :D
u ovoj sezoni,vec pogledah nekoliko predstava(neke i po treci put :lol: )

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Moze li neko ispisati repertoar?!

Kad, sta...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
TaškoBL je napisao:
Moze li neko ispisati repertoar?!

Kad, sta...

2 posta iznad :)a imas i sajt pozorista :D

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 19:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Danke... Ja vidio 13 stranica i nije mi se dalo citati :lol: kad ono odmah iznad :D

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
predstava je dosta dobro,a Nikolina briljira! ne znam kada mi se zadnji put necija igra toliko dopala

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Pogledao sam predstavu i drage volje pišem da su utisci u suprotnosti sa mojim očekivanjima. Tamo gdje sam najviše strepio - najviše sam dobio, a ono što sam smatrao da će biti najbolje bilo je daleko najlošije. Pri tome mislim na Bradićev tekst koji je toliko neuvjerljiv, a u pojedinim trenucima i potpuno nelogičan. Da se razumijemo - vjerovatno je i Bradić smatrao da Selimovića nije moguće pisati poslije Selimovića, ali njegovo napadno insistiranje na imenovanju jednog vremena i jedne ideologije onemogućila mu je da tu priču, koja kod Selimovića ne poprima obrise konkretnog, uzdigne na nivo univerzalnog. Dok se Selimović bavi pitanjima vlasti koja preraste u (totalitarnu) ideologiju, pri tome neprestano lamentirajući o smislu takvih ideologija na uopštenom, a ne konkretnom nivou, Bradić se upušta u svoj, rekao bih, lični obračun sa komunizmom i Josipom Brozom, a to je samo brljanje po tamnim ostacima prošlosti. Iz tako dramski neustrojenog teksta reditelj i glumci su izvukli najviše što se moglo. Karadžić me je iznenadio tačnom i korektnom režijom, u kojoj nema pretjeranim uzleta, ali ni padova, što je, ako uzmem u obzir neke ranije predstave NP RS, izuzetan uspjeh. I u to ime mu se ja sada lično izvinjavam, jer sam o njegovom pozorišnom znanju sudio na osnovu njegovih "ružičastih" predstava. Nikolina je dobra, čak odlična, iako me tumačenje ove uloge neodoljivo podsjeća na tumačenje uloge Katarina Džandareve. Željko Stjepanović i Piksi su dobri dok ne počnu sa svojim gegovima koje viđama ama baš u svakoj predstavi u kojoj glume. Branko Janković izuzetan, a najveće razočarenje za mene je Aleksandar Blanić od kojeg sam očekivao mnogo, mnogo više, a on je ujedno bio i moja najveća nada u ovoj predstavi. Sudio sam prema ulozi Kostakea Nenišanua iz OMER PAŠE LATASA koja je jednostavno bila maestralna. Ali, sve u svemu - dobra i gledljiva predstava, iako pisca treba pitati neke ključne stvari koje razbijaju umjetničko tkivo ove predstave u paramparčad.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Piksi vice kao u svakoj predstavi, filmu, narucivanju kafe i snu, Karadzicev doprinos je bio to sto se nije borio protiv toga nego uklopio u dio lika

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 14:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Ja sa s tim ne bi mogao boriti :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2010, 23:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Daljac je napisao:
Pogledao sam predstavu i drage volje pišem da su utisci u suprotnosti sa mojim očekivanjima. Tamo gdje sam najviše strepio - najviše sam dobio, a ono što sam smatrao da će biti najbolje bilo je daleko najlošije. Pri tome mislim na Bradićev tekst koji je toliko neuvjerljiv, a u pojedinim trenucima i potpuno nelogičan. Da se razumijemo - vjerovatno je i Bradić smatrao da Selimovića nije moguće pisati poslije Selimovića, ali njegovo napadno insistiranje na imenovanju jednog vremena i jedne ideologije onemogućila mu je da tu priču, koja kod Selimovića ne poprima obrise konkretnog, uzdigne na nivo univerzalnog. Dok se Selimović bavi pitanjima vlasti koja preraste u (totalitarnu) ideologiju, pri tome neprestano lamentirajući o smislu takvih ideologija na uopštenom, a ne konkretnom nivou, Bradić se upušta u svoj, rekao bih, lični obračun sa komunizmom i Josipom Brozom, a to je samo brljanje po tamnim ostacima prošlosti. Iz tako dramski neustrojenog teksta reditelj i glumci su izvukli najviše što se moglo. Karadžić me je iznenadio tačnom i korektnom režijom, u kojoj nema pretjeranim uzleta, ali ni padova, što je, ako uzmem u obzir neke ranije predstave NP RS, izuzetan uspjeh. I u to ime mu se ja sada lično izvinjavam, jer sam o njegovom pozorišnom znanju sudio na osnovu njegovih "ružičastih" predstava. Nikolina je dobra, čak odlična, iako me tumačenje ove uloge neodoljivo podsjeća na tumačenje uloge Katarina Džandareve. Željko Stjepanović i Piksi su dobri dok ne počnu sa svojim gegovima koje viđama ama baš u svakoj predstavi u kojoj glume. Branko Janković izuzetan, a najveće razočarenje za mene je Aleksandar Blanić od kojeg sam očekivao mnogo, mnogo više, a on je ujedno bio i moja najveća nada u ovoj predstavi. Sudio sam prema ulozi Kostakea Nenišanua iz OMER PAŠE LATASA koja je jednostavno bila maestralna. Ali, sve u svemu - dobra i gledljiva predstava, iako pisca treba pitati neke ključne stvari koje razbijaju umjetničko tkivo ove predstave u paramparčad.

da,nesto "visi"...nedostaje...nekako nedoreceno...ok,moze se pogledati,ali definitivno nije predstava koju su s odusevljenjem otici pogledati kad god je na repertoaru...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2010, 10:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Teška i interesantna tema obrađena na loš način....Glumci ok,režija takođe (mada nisam nešto stručan što se toga tiče)..Tekst....neću reći loš ali gubi se u svojoj želji da se uzdigne na neki viši intelektualni nivo...Ne sviđa mi se.Plus,komunisti prikazani kao najveći primitivci i stoka seljačka....Ok,dijelom i jesu bili al' ovo mi je više ličilo na obračun ogorčenog člana prijeratne građanske porodice sa proletarijatom nego na osvjetljavanje mračne istorijske epizode...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2010, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
gnusni_snjesko je napisao:
Piksi vice kao u svakoj predstavi, filmu, narucivanju kafe i snu, Karadzicev doprinos je bio to sto se nije borio protiv toga nego uklopio u dio lika


Njegov doprinos bio bi da je zatrazio sporazumni prekid ugovora.
Dzaba! Dobije uloge, od Madam san Zen, Gospodje ministarke, Mog brata, on je isti.

I svaki put pozelim da sam gluh dok on glumi. I svaki put publika je u transu kad on izadje. I svaki put shvatim da je do mene.

A sad o predstavi.

Nije mi se svidjela.

Toliko se pricalo o tom tekstu, cak je u "Politici" izasao dio drame.
Bradic je pricao o svojoj drami da je inspirisana zivotom Mese Selimovica, njegovim "Sjecanja", te tolike price da je rezirao u Tuzli "Dervis i smrt" na pocetku karijere...Mesa, Mesa! Mese nigdje!

Da se nije toliko pricalo, mozda bi ovo bio jedan solidan tekst o komunizmu.

Sta je preuzeto iz Mesinog zivota?
To sto su mu ubili brata.

Nije bio zaljubljen u zenu svog brata. Radio je u Sarajevu kao dramaturg, i na fakultetu, odakle je protjeran.

Nikolina je odlicna. (A kada nije?!) I najljepsi dio predstave je izmedju nje i Aleksandra Blanica.

Branku daju slicne uloge ali svaki put dobro odglumi te uloge. (Ako ste gledali "Tocak" mogli ste vidjeti kako dobro glumi).

Zeljko Stjepanovic, nista posebno.

Scenografija, minimalna po ko zna koji put.

Sinoc je gostovalo pozoriste iz Tuzle.
Koliko god mi se svidjela rezija i zamisao, toliko mi se nije svidjela gluma.

Atelje 212- "Cekaonica" mi se svidjela.

Ne znam ime one starije glumice-odlicna je bila. Nekoliko prica, od kojih je zadnja "zalutala" a mogla je biti i sama monodrama. Sve u svemu, vrlo dobro!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs