banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4092 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 205  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Dec 2010, 17:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 19:45
Postovi: 39
Lokacija: New Now :)
Little angel je napisao:
TheHope je napisao:
"Ako sam tako pametna zašto se zaljubljujem kao kreten?" Kniga Gabrijele Arčer koja je postala moja lična biblija :)

:lol:
Čini mi se baš simpatično! Voljela bih to pročitati!
I vjerovatno hoću čim dođe na red :D



Pročitaj, nećeš se pokajati, izuzetno duhovito napisano štivo. Radi se o nekoliko žena, različitih godina, nivoa obrazovanja, životnih prilika i svega, ali sve imaju jednu zajedničku osobinu - pretvore se u kretene kad se zaljube :D

Sad čitam Teri Pračeta, kupila sam par knjiga, taman za praznike :wink:

_________________
Moderna deca ne poštuju svoje roditelje. To je uglavnom zato što za to nemaju ama baš nikakvog razloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 18:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
DaVinci je napisao:
Ima li u Kulturi treći dio pomenute trilogije?

Ima :D
TheHope je napisao:
Sad čitam Teri Pračeta, kupila sam par knjiga, taman za praznike :wink:
Ja pokušao skoro,ne ide i tačka....Obožavam fantastiku ali ovo nikako nisam mogao pohvatati.Još počeo sa prvom knjigom ali džaba....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
TheHope je napisao:
Teri Pračeta

Ja ovo pročitao kao "Tri Praseta", mora da sam gladan :lol:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
TheHope je napisao:
Sad čitam Teri Pračeta, kupila sam par knjiga, taman za praznike :wink:
Ja pokušao skoro,ne ide i tačka....Obožavam fantastiku ali ovo nikako nisam mogao pohvatati.Još počeo sa prvom knjigom ali džaba....[/quote]
jbg. ima stvarno dobrih od praceta,vecina su osrednje knjige,moze se i koja losa ubosti....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 19:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 19:45
Postovi: 39
Lokacija: New Now :)
Meni su najbolji "Mali bogovi", možda od njih treba početi :D Sad čitam "Glinene noge" i zadovoljna sam, ali ima boljih... "Erik" je super, kao i "Veštice na putu" i "Pokretne slike"... neću dalje da nabrajam, jer samo u serijalu o Disksvetu ima tridesetak knjiga plus ono ostalo :D

_________________
Moderna deca ne poštuju svoje roditelje. To je uglavnom zato što za to nemaju ama baš nikakvog razloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 02:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
zalosno sto na ovim prostorima od savremenog stvaralastva mozemo naci uglavnom djela bljutavih kvazi pisaca. dobri se ne prevode, ne objavljuju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
raven je napisao:
zalosno sto na ovim prostorima od savremenog stvaralastva mozemo naci uglavnom djela bljutavih kvazi pisaca. dobri se ne prevode, ne objavljuju.

kupis na netu :D

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 21:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Juče završio "Smešnu istoriju sveta" od Erik Sass-a i Steve Wiegand-a.Nije smiješna.Ali je zato interesantna.Ne smara bezbrojnim datumima,a obiluje interesantnim sitnicama i anegdotama koje je čine pitkom i čitljivom.
Sad uzeo da čitam "Srbi pre Adama i posle njega".Čitao sam do sada odlomke,na netu uglavnom ali juče si nabavio papirno izdanje :D i kontam da iskoristim ovu navalu "novoromantičara" na forum i inspiraciju koju mi pružaju da je pročitam.Nadam se da nije dosadna.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 22:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010, 19:40
Postovi: 178
Lokacija: Šeher Sarajevo
Zadnje citao "Dervis i smrt" (treci put) xD
Sad citam "Vecnost i svetlo piramida" Aleksandar Milinkovic xD
Nije losa ali previse informacija pa malo dosadno :D

_________________
"Molimo te Gospodaru da tuga bude nada, da osveta bude pravda, da majcina suza bude molitva, da se više nikom i nikada, ne ponovi Srebrenica. Amin..." ;(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 22:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
_zoka je napisao:
Juče završio "Smešnu istoriju sveta" od Erik Sass-a i Steve Wiegand-a.Nije smiješna.Ali je zato interesantna.Ne smara bezbrojnim datumima,a obiluje interesantnim sitnicama i anegdotama koje je čine pitkom i čitljivom.
Sad uzeo da čitam "Srbi pre Adama i posle njega".Čitao sam do sada odlomke,na netu uglavnom ali juče si nabavio papirno izdanje :D i kontam da iskoristim ovu navalu "novoromantičara" na forum i inspiraciju koju mi pružaju da je pročitam.Nadam se da nije dosadna.

Ko je autor ovog zadnjeg naslova Jarcevic ,Deretic ,ili ne daj boze neki novi pacijent ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 22:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Radivoj Radić,obračun sa tim što si ih pomenuo.Nije dosadno,genijalno.Već pročitao skoro pola....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 12:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
ZAPIS DUSE - Ljiljana Habjanovic Djurovic

Slika

Citiraj:
Roman o poslednjoj srpskoj despotici i svetiteljki. O vlastelinki koju je narod nazvao majkom. Roman o putu duše po ishodu iz tela. O životu posle smrti.

"Zapis duše" je dramatična ispovest jedne izuzetne žene. Časne i mudre. Živela je u drugoj polovini petnaestog veka. U pet evropskih država u osam gradova. Živela je u tuđoj milosti, ali u duhovnom gospodstvu. Znala je da nije važan teret, već snaga onoga ko teret nosi. A njena snaga poticala je iz ljubavi i vere. Iz dobrote. Bila je žena i majka srpskih despota i svetitelja. U pesmi i srcu naroda ostala je zapamćena kao Mati Angelina.

"Zapis duše" je priča o njemon zemaljskom životu. O grehu i pokajanju. O borbi protiv kneza ovog sveta i njegovih slugu, koja se nastavlja posle smrti.

Ali, "Zapis duše" je i svedočenje o putovanju koje neizbežno predstoji svakome od nas. O iskušenjima duše u prvih četrdeset dana pošto se preseli iz čulnog i telesnog sveta u duhovni.



Odlicna!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Slika

Ne znam sta mi je. Nikada nisam bio raspolozen za ove nove gluposti, ali ove tri knjige su me bas odusevile...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 12:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nadam se da si pročitao i prva dva dijela trilogije Milenijum? Ovo je posljednja knjiga trilogije, a inače je odlična, nisu gluposti.

Trenutno čitam Juliju

Slika

Za sada je ok.

Citiraj:
„Knjiga koja baca novo svetlo na najveću ljubavnu priču svih vremena. Oduzeće vam dah!“

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 15:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 19:45
Postovi: 39
Lokacija: New Now :)
Leona je napisao:
ZAPIS DUSE - Ljiljana Habjanovic Djurovic



Probala sam da čitam ovu knjigu i odustala kod tridesete strane :D Ustvari čim sam videla ko je preporučuje, već mi se nije čitala :lol:
Inače, volim Habjanovićku, ima i dobrih knjiga.

_________________
Moderna deca ne poštuju svoje roditelje. To je uglavnom zato što za to nemaju ama baš nikakvog razloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 15:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
_zoka je napisao:
Radivoj Radić,obračun sa tim što si ih pomenuo.Nije dosadno,genijalno.Već pročitao skoro pola....

Uff ,dobro je Zoka,vec sam mislio da si zastranio,mada kazu da treba sve citati da bi se dobila neka slika,ali ipak....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 17:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Čovjek je pročitao knjige "novoromantičara",Deretića i kompanije i navodi jednu po jednu grešku.Ne možeš vjerovati da neko ko ne posjeduje nikakvo ali baš nikakvo znanje iz istorije,ni ono osnovnoškolsko,piše istorijske knjige i pljuje školovane istoričare.Ljudi ne znaju osnovne stvari,brkaju generacije,vijekove,careve,titule sa prezimenima,nemaju pojma o latinskom i starogrčkom,a usuđuju se prevoditi Tacita....Ismijao sam se kako nisam odavno.Ovaj Radić je car.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2011, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Talija je napisao:
Nadam se da si pročitao i prva dva dijela trilogije Milenijum? Ovo je posljednja knjiga trilogije, a inače je odlična, nisu gluposti.



Naravno da sam procitao i ovdje na forumu sam izrazio svoje odusevljenje vezano za prva dva dijela (nekoliko stranica ranije) :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2011, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Mihailo Lalić - LELEJSKA GORA

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pročitala Juliju i preporučujem je romanticima :D meni je extra. :D

Takođe prije nje (zaboravih prijaviti) pročitala sam "Očekivani životni vijek" od Dean Koontz.
Knjiga je fenomenalna, puna iznenađenja i vrhunskog zdravog humora. Preporučujem je.

http://www.profil.hr/knjiga/ocekivani-z ... jek/26132/

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4092 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 205  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs