banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 04:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4092 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 205  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Dec 2010, 00:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
TaškoBL je napisao:
Mein Kampf.


Bem se glupa... Ajd rek'o da vidim i tu knjizurinu. Samo sam se dzaba iznervirao. Jos Adolf njeguje svoj neki cudan stil; sve jace, jace i jace i onda BAM!!!, kraj, sljedece poglavlje...
Knjiga ko knjiga, moze se procitati. Ali mi se gadi. Ne znam kako da opisem...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 10:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Citao sam je prije nekoliko godina iz puke radoznalosti. Pocetak se cita veoma dobro (da ne kazem odlicno) ali veoma brzo prelazi u totalnu nebulozu...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 11:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Denis Kuljis.....Majmuni ,gangsteri i heroji......politicki portreti razni njuski sa nasih prostora,cesto duhovito napisani sa gomilom podataka iz udbaskih ladica ili fioka.Zna se ciji je Denis coek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Oto Oltvanji - Kičma noći

Jedan od najznamenitijih izdanaka novije srpske žanrovske literature, krimić-horor sa stripovskom estetikom, i tarantinovskim obratom (promjenom žanra) na pola romana. Zanatski prilično dobro odrađeno djelo, s tim da je druga polovina romana mnogo kvalitativno slabija od prve. Uglavnom, ko voli teorije zavjere, stripovske likove na granici stereotipa (po mom mišljenju, autor je prilično dobro balansirao na toj granici), demonska bića, pomjerenu stvarnost, vjerujem da bi mu se ovaj roman mogao svidjeti. Atmosfera alternativnog Beograda noću u prvoj polovini romana je zaista obuzimajuća. Meni je bolji od više hvaljenog "Konstantinovog raskršća" (s obzirom da spadaju u sličan žanr).

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
zvuci zanimljivo,mogla bi se pazariti knjiga.kakvo je konstantinovo raskrsce?i ta knjiga mi zvuci interesantno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Imaš 2-3 stranice unazad zokin i moj komentar o KR.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2010, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Tradicionalno na kraju svake godine čitam tri omiljene mi knjige. Krenimo s prvom - Gete, Faust.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2010, 09:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Phoenix je napisao:
Talija je napisao:
Opet od Sandre Braun, "Zavist", sinoć počeh čitati.
Za sada mi se čini da će i ova knjiga biti odlična.


Čitala. Zanimljiva je i jedino njeno djelo kojeg se sjećam. :oops: Pročitala sam većinu njenih romana, štivo odlično za odmaranje mozga, ali pošto su manje-više ista ili slična, nisu mi baš ostala u pamćenju, izuzev ovog.

E pročitala je (neku veče čitala do 04h)
Ne znam kakav je utisak ostavila na tebe, ili je to do nekog trenutnog raspoloženja ali me je knjiga toliko preokupirala da sam skoro osvanula u subotu čitajući je.
Radnja knjige manje više, koliko je jako unošenje u karakter likova i odlično vođenje dijaloga, radnje. Čak i elementi erotike su umjereni, dobro dočarani bez imalo vulgarnosti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2010, 09:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 19:45
Postovi: 39
Lokacija: New Now :)
"Ako sam tako pametna zašto se zaljubljujem kao kreten?" Kniga Gabrijele Arčer koja je postala moja lična biblija :)

_________________
Moderna deca ne poštuju svoje roditelje. To je uglavnom zato što za to nemaju ama baš nikakvog razloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2010, 20:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Talija je napisao:
Phoenix je napisao:
Talija je napisao:
Opet od Sandre Braun, "Zavist", sinoć počeh čitati.
Za sada mi se čini da će i ova knjiga biti odlična.


Čitala. Zanimljiva je i jedino njeno djelo kojeg se sjećam. :oops: Pročitala sam većinu njenih romana, štivo odlično za odmaranje mozga, ali pošto su manje-više ista ili slična, nisu mi baš ostala u pamćenju, izuzev ovog.

E pročitala je (neku veče čitala do 04h)
Ne znam kakav je utisak ostavila na tebe, ili je to do nekog trenutnog raspoloženja ali me je knjiga toliko preokupirala da sam skoro osvanula u subotu čitajući je.
Radnja knjige manje više, koliko je jako unošenje u karakter likova i odlično vođenje dijaloga, radnje. Čak i elementi erotike su umjereni, dobro dočarani bez imalo vulgarnosti.


Znaš kako, ona, Nora, Ladlam, Den Braun i još par autora koji se bave sličnom tematikom (triler+romansa+neka lakša psihologija) su mi omiljeno štivo za "odmaranje" glave. Stoga, ja to ne pročitam nego progutam za jedan dan i jedno veče, i stvarno odmorim glavu, ali se nakon par mjeseci ne mogu sjetiti ni imena knjige dok ne otvorim njihovu stranu i ne pogledam sinopsis. :lol: Prije sam i kupovala neke od tih knižica pa sam skontala da je to "žali Bože para" i počela da nalazim piratske e-verzije. Neki od ovih autora imaju i u prevodu, neki ne pa ih čitam na engleskom. I super. :D Ostaje mi novac za neke hajde recimo ozbiljnije, teže stvari koje su vječne i koje nisam mogla da uzmem da čitam odmah nakon nekog teškog ispita, recimo. I inače, nastojim da smjenjujem nešto ozbiljnije sa nečim malo lakšim i tako u krug..

Generalno, ne znam da sam pročitala neki moderni besteler da me je oduševio. Čak ni Hoseini kojeg vidim da svi obožavaju. Meni je ok ali da je baš toliko... :-?

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Krenuo juce da citam "Bury my heart at Wounded Knee" od Dee Browna, opisano rijecima Indijanaca kako su ih Evropljani "civilizovali", mislim da ce biti jako teska za zaboraviti.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 13:18 
pocinjem citati modiskinju od a.vitali.
procitala sam vec gradonacelnikovu kci i knjiga je bila za svaku pohvalu.. jako interesantna i procitala sam je u jednom dahu...
nadam se da me i ovaj naslov nece iznevjeriti..
ostale naslove koje sam napisala na svoj dugacki spisak pocecu citati kad mi zoka dadne neki popust na kupovinu..


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 15:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
Procitala za vikend prva dva dijela trilogije ''Ostrvo tri sestre" od Nore Roberts.
Ples u zraku
Nebo i zemlja

Trenutno citam treci dio, Suocavanje sa vatrom.

Zanimljive knjige, odlicne za opustiti mozak. S obzirom da od strebanja ne stignem citati ovakav tip literature, ove knjizice su mi sad bas sjele... :cat:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 16:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Poceo sam da citam "Nepodnosljiva lakoca postojanja" (Milan Kundera) - za sada se tesko cita, ali mnogo obecava :)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Meni se knjiga svidjela (volim Kunderu inače), vjerujem da se nećeš pokajati kad se malo "upustiš", ali mi je istoimeni film bio "Nepodnošljiva teškoća gledanja", smorio me i brzo sam ga ugasio.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 17:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
BOLNA ZADOVOLJSTVA
Marianne Apostolides

Uveži moja stopala tvojim belim pamučnim kanapom. Sveži mi ruke da ne mogu da te odgurnem. Odvedi me do kreveta i obmotaj kanap čvršće oko moga tela, tako da se useče u moju kožu. Sada znam da je uzaludno boriti se, znam da moram da ležim ovde i potčinim se tvojim usnama, jeziku i zubima, tvojim rukama, rečima i željama. Postojim samo kao tvoja stvar.

-
Od deset ljudi koji su pročitali prethodni tekst, najmanje jedan je eksperimentisao sa sado mazohizmom (S&M), koji je, sudeći po psihološko etnografskom istraživanju Čarlsa Mosera sa Instituta za proučavnanje seksualnosti kod ljudi u San Fracisku, najpopularniji kod obrazovane, srednje klase muškaraca i žena. Cilj njegovog istraživanja S&M-a, bio je da sazna razloge i pokuša da razjasni zašto bi bilo ko poželeo i zatražio da bude vezan, šiban ili bičevan. Razlozi su koliko različiti, toliko i iznenađujući.

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 17:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
"Leto Noći" od Den Simonsa odličan pisac :D

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 21:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2008, 17:47
Postovi: 653
Lokacija: Banja Luka
TheHope je napisao:
"Ako sam tako pametna zašto se zaljubljujem kao kreten?" Kniga Gabrijele Arčer koja je postala moja lična biblija :)

:lol:
Čini mi se baš simpatično! Voljela bih to pročitati!
I vjerovatno hoću čim dođe na red :D

_________________
Maybe I just wanna touch U feel your warm inside again.
Maybe I just wanna hurt U the sweetest pleasure is me
I don't know why but I love to see U cry
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Pročitao sam prve dvije knjige Milenijum trilogije...
Nisu to neki biseri književnosti ali mi se sviđaju jer sam bio raspoložen za lako štivo tako da sam uživao čitajući!
E sad jedno pitanje za _zoku...
Ima li u Kulturi treći dio pomenute trilogije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 11:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Bennet je napisao:
BOLNA ZADOVOLJSTVA
Marianne Apostolides

Uveži moja stopala tvojim belim pamučnim kanapom. Sveži mi ruke da ne mogu da te odgurnem. Odvedi me do kreveta i obmotaj kanap čvršće oko moga tela, tako da se useče u moju kožu. Sada znam da je uzaludno boriti se, znam da moram da ležim ovde i potčinim se tvojim usnama, jeziku i zubima, tvojim rukama, rečima i željama. Postojim samo kao tvoja stvar.

-
Od deset ljudi koji su pročitali prethodni tekst, najmanje jedan je eksperimentisao sa sado mazohizmom (S&M), koji je, sudeći po psihološko etnografskom istraživanju Čarlsa Mosera sa Instituta za proučavnanje seksualnosti kod ljudi u San Fracisku, najpopularniji kod obrazovane, srednje klase muškaraca i žena. Cilj njegovog istraživanja S&M-a, bio je da sazna razloge i pokuša da razjasni zašto bi bilo ko poželeo i zatražio da bude vezan, šiban ili bičevan. Razlozi su koliko različiti, toliko i iznenađujući.

Čak i u šali da mi neko sveže ruke izašla bih iz pameti. :D

U nedostatku ničega za čitanje latih se sopstvene zbirke S. Kinga.
Juče obnovih legitimaciju u biblioteci, tak da 4 komaTa iz biblioteke čekaju da završim već započetku Vreću kostiju. Sad mogu s neba i ćuskije da padaju, imam s čime da ubijam vrijeme.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4092 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 205  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs