banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 20:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Crvendać je prva Nesbeova prevedena na srpski i jedna od najboljih. Sin i Slepi miš imaju u Kulturi od kad su izašli i od mene bi dobio veći popust nego od Lagune :P Koliko si platio Crvendaća?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
16-17 maraka.. Vidio sam dobru knjigu koja detaljno objasnjava igru prestola.. u boji, veliki format, odlicni crtezi, bas obimna, ne vidjeh cijenu.. pa ako ima velikih fanova serijala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 20:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ovu http://www.laguna.rs/n2738_knjiga_svet_ ... aguna.html ?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Jeste, mislim da je bila ta cijena kao sa sajta..

Jel citao ko...i kakva je, sad vidjeh imam negdje zavuceno na kraj police.. a i vidio sam na sajmu, vecina maricevih knjiga na popustima..

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 21:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Normalno da je ta cijena...pa taj sajam i služi samo za pljačkanje naivnih koji kontaju da su knjige u knjižarama skupe...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 21:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Ok je sajam i zbog školaraca koje dovuku iz pola RS, većinu naravno ne zanimaju knjige ni malo, ali kupi bar neko nešto.
I da, ne ravnaj cijene u BL knjižarama kao uobičajene, prije par mjeseci bio u Modriči i zastanem kod jednog od onih uličnih prodavača knjiga (koji u manjim sredinama uglavnom jedini i imaju bilo kakav izbor, jer normalne knjižare uglavnom ne postoje) i pogledam ono Lagunino izdanje Andrićevih romana jer sam znao kolika je cijena na njihovom sajtu (oko 17-18 KM). Na tom štandu 40 KM!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 21:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ulični prodavači su posebna priča...a da bi knjižare u manjim mjestima imale bolju ponudu stanovnici tih manjih mjesta bi trebali koji dinar više da odvoje za knjigu. Teško je širiti ponudu ako nemaš obrta. Znam ja da ljudi nemaju al' 15ak maraka mjesečno za knjigu i nije veliki izdatak, a par stotina kupaca mjesečno vlasniku knjižare već znači značajniji obrt. Al' naš čovjek je takav, tih petnaestak maraka će radije potrošiti u kafani ili na gluposti nego na knjigu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Ne optužujem ja knjižare, jasno je zašto nemaju knjiga u ponudi, samo sam konstatovao situaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Ja kupio Ježevu kućicu na onom prvom štandu na ulazu za 12KM, a par štandova dalje, ista ta knjiga 25KM.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Прије десетак дана узео у Култури Муракамијев "Љетопис птице навијалице" за 25 марака, данас на штанду Носталгије, видим кошта 35. Контам да они за сајам специјално дигну цијене :D А контам и да имају неки попуст на количину закупљених штандова, мислим да је сваки трећи њихов, има их једно 4-5 укупно.

Геше, сконтао сам те данас, мало издалека па ми било безвезе да те гањам по дворани :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
guess who je napisao:
Ja kupio Ježevu kućicu na onom prvom štandu na ulazu za 12KM, a par štandova dalje, ista ta knjiga 25KM.

Drugi put bolje gledaj :)

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 22:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nostalgija zakla sa cijenama i inače. Još ti kao na tvoju reakciju na cijenu daju neki popust al opet to bude brijanje na suvo. I niko im pera ne može odbiti u BH što se tiče uličnih prodavaca. Guess_who, koja Ježeva za toliko para?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Neki crnogorski izdavač, nemam je sad pred sobom. Prekrasno urađena.

Ovako izgleda:
Slika

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 22:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Da li je neko vidio na sajmu neki komplet Copicevih knjiga za klince " Glava u klancu....", "Magarece..", "Orlovi..." itd...knjige primjereno klinackom uzrastu. Prije dvije godine sam vidjela na jednom standu ovakav komplet, ali dok sam se vratila nije ga vise bilo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 22:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pionirsku triologiju možeš naći u najboljen slučaju polovnu. Nepopularno štivo jbg.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 22:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Zao mi je sto sam je propustila prije dvije godine...dzaba moji pokusaji da klincu priblizim literaturu koju smo mi nekad citali...zali boze njihove lektire sada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 23:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sabrana djela sam vidio, ali nisam siguran na kom štandu, da li onaj "Sve za 5 KM" ili u krajnjem desnom redu na lijevoj strani, ima jedan štand sa policom na kome na A4 formatu piše 5KM, dobro očuvane.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 19 Sep 2015, 23:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2015, 08:35
Postovi: 618
Lokacija: Modriča, Republika Srpska
Forty Two je napisao:
Ok je sajam i zbog školaraca koje dovuku iz pola RS, većinu naravno ne zanimaju knjige ni malo, ali kupi bar neko nešto.
I da, ne ravnaj cijene u BL knjižarama kao uobičajene, prije par mjeseci bio u Modriči i zastanem kod jednog od onih uličnih prodavača knjiga (koji u manjim sredinama uglavnom jedini i imaju bilo kakav izbor, jer normalne knjižare uglavnom ne postoje) i pogledam ono Lagunino izdanje Andrićevih romana jer sam znao kolika je cijena na njihovom sajtu (oko 17-18 KM). Na tom štandu 40 KM!


Jesi to kod Zorana, starog knjižarskog asa, gledao? Na šetalištu (sa bezbroj kafana oko njega :D )?
Nekada je i on izlagao na sajmu u BL (ne znam da li za sebe ili drugoga), ali da su mu cijene visoke, jesu....

_зока je napisao:
Ulični prodavači su posebna priča...a da bi knjižare u manjim mjestima imale bolju ponudu stanovnici tih manjih mjesta bi trebali koji dinar više da odvoje za knjigu. Teško je širiti ponudu ako nemaš obrta. Znam ja da ljudi nemaju al' 15ak maraka mjesečno za knjigu i nije veliki izdatak, a par stotina kupaca mjesečno vlasniku knjižare već znači značajniji obrt. Al' naš čovjek je takav, tih petnaestak maraka će radije potrošiti u kafani ili na gluposti nego na knjigu.


Nema logike preplatiti neku knjigu, kada je online za dž, u PDF-u, na laptopu/tabletu svugdje dostupna.... Kupio sam do sada bezbroj knjiga, mnoge podijelio, ali ubuduće sve ću rjeđe to činiti zbog često pretjeranih cijena određenih naslova. Neka ih ponude i u elektronskom formatu, po nižoj cijeni, ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 20 Sep 2015, 00:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Jeste tamo :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajam knjige
PostPoslato: 20 Sep 2015, 08:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zoran radi za Nostalgiju. Ako na istog Zorana mislimo. Što se tiče cijene tj preplaćivanja....Kad bi se knjige štampale u tiražu od 20-40000 i kad bi se sav tiraž rasprodao u roku od šest mjeseci onda bi se moglo reći o "preplaćivanju" po cijeni od 15ak maraka. Ali pošto se knjige štampaju u tiražima od 500-1000 primjeraka što drastično diže cijenu štampe, u većini slučajeva se ti tiraži se ne prodaju nikako ili se prodaju godinama onda cijena u rasponu od 10-20KM bude sasvim ok da njome budu zadovoljni svi u lancu, od izdavača do kupca. Ni knjige u e formatima nisu ništa jeftinije, slobodno pogledaj po amazonu i ostalim e knjižarama.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs