banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 22:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2002, 22:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2002, 01:00
Postovi: 5
Lokacija: winterthur
Uvijek sam voljela citati bajke o princevima i princezama koji zive jos uvijek srecno u svojoj prici... Voljela sam i filmove sa happy end-om… i mastala da cu bas ja jednog dana biti glavni lik moje price sa srecnim krajem...

Moje i tvoje price…

Gdje se krijes? Kazi mi...
Ja znam da si ti tu negdje... Znam da postojis… jer sam te toliko puta sanjala, na tebe mislila, o tebi mastala, u nekom stranom licu pomislila da sam te prepoznala... u mnogim stihovima te pronasla, tvoju toplu blizinu osjetila... na tebe cekala...

Jos uvijek te cekam i znam da ces se pojaviti jednog lijepog dana...
Doci ces i pretvoriti sve moje snove u javu... i nestace sav uzaludni bol i prestace ovo iscekivanje i strepnja... ili mozda cak potajno traganje za tobom, samo za tobom...

Znas, pricaju da sam naivna budala... Mlada, lijepa, sarmantna, uspjesna.... ali jos uvijek sama...
Znaju da vec dugo zivim u snovima zalijepljenim iluzijama i da su mi idoli Romeo i Julija... da mogu, ja bih ih ponovo ozivjela i njihovu romansu spasila...
Jer ja... ja nisam nesrecna, pogotovu ne tragicna, depresivna ili dramaticna...
Samo sam bez tebe tako usamljena...

...i kad se jednog dana pojavis u mom svijetu, znacu sto vec odavno znam:
samo ti si bio vrijedan cekanja...

Iako te jos nisam srela, ja te evo vec citav moj zivot volim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 10:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 352
Prava je šteta što sam žensko, jer da sam muško ja bih tebi napisala ovako:

Evo klečim pred tobom sa drškom crvene ruže medju zubima i molim te da se udaš za mene, pa da živimo do kraja života kao u Grimmovim bajkama.

Ne ljuti se, morala sam, došlo mi tako. Izvini. Znam da se takva kakva si, nećeš moći naljutiti.

Pozdrav

Čarolija

Slika

http://www.forum-smilies.com/fantastisch_07.gif


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 13:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Dec 2001, 01:00
Postovi: 7
hi ekatarina
u winterthuru ga mozes jos vjecnost cekati :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 19:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
Sve je to lijepo i toplo, ali sta ce biti kada se jednog dana probudis? Vidis, pisci bajki i Seksipir su nas opako prevarili. Jedini moguci zavrsetak Romea i Julije jeste bas onaj koji mozemo procitati u toj glasovitoj drami. Jer, sta bi bilo da su Romao i Julija sretno zivjeli do kraja zivota? Sta bi bilo nakon medenog mjeseca?
Ali!
Jedna iluzija je jaca od hiljadu stvarnosti! Sve dok imas jaku iluziju i vjerujes u nju, ljusko si bice, na taj nacin se branis, na taj nacin opstajes na ovom svijetu. Problem najstaje kada se jednog dana iluzija rasprsi u hiljadu komadica i ostanes izgubljena ni na nebu ni na zemlji.
U svakom slucaju, malo iluzija i ljubavi je dobro doslo ovih dana kada je sve rasirenija buntovnicka odnosno vulgalizirana proza. :smile:

_________________
Krivi smo mi sto smo cutali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 08:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Lithium

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Vidis, pisci bajki i Seksipir su nas opako prevarili</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

A jesu li? Zašto? Da li zato što su pisali da neki par živi sretno i divno sve do kraja svog života a mi ne vidimo da se to u stvarnosti dešava? Tako sam i ja nekada mislio ali...nisu pisci bajki pisali neistine, problem je što ljudi izmaštaju nekakvu idealnu vezu što je u redu ali je onda traže sa bilo kim pa se razočaraju što nisu dobili ono što su izmaštali i galame na bajke, ali nisu krive bajke. Idealna veze se ne može tražiti sa bilo kim, idealnu osobu treba dobiti. Stvar je jedino u tome što su pisci bajki pisali samo o onim osobama koji su dobili idealnu osobu a ne o onima koji nisu pa ljudi misle da tako nešto mogu imati sa bilo kim i kad to ne dobiju kažu da su ih pisci slagali.
To je kao da u laboratorijskim vježbama iz hemije profesor kaže šta i kako treba smućkati da se dobije ono što se treba dobiti a neko kaže sebi "ma smućkaću ja to kako ja želim" i na kraju kad ne dobije ono što je trebalo dobiti kaže "profesor me slagao".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
He, snovi su lijepa stvar, i ideali takođe. Mada je ovaj tekst ipak malkice patetičan.
(vi što ste skontali značenje riječi patetičan iz američkih filmova pogledajte u riječnik, uopšte ne znači ono što mislite da znači)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 19:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Maj 2002, 01:00
Postovi: 5
Lokacija: winterthur
bez iluzija ovaj zivot postaje gola, jednolika ekzistencija.
nismo roboti, jos smo ljudi.
jos uvijek stegne ovde na lijevoj strani i jos uvijek krene suza iz oka kad zaboli.

"ljubav je bol, sve ostalo nije ljubav."

ponekad je slatka bol, ponekad i nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> bez iluzija ovaj zivot postaje gola, jednolika ekzistencija</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Maštanje i sanjarenje je donekle dobro...valjda, ali treba biti oprezan, ne treba pretjerivati

Kao što reče Kipling "Ako snivaš, ali ti snovi nisu sve..."

P.S. 1000


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs