banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 22:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Nov 2010, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
samo ninovi dobitnici!

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Петровић? Демић?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
gnusni_snjesko je napisao:
samo ninovi dobitnici!


Није ни то мјерило, али јесте препорука.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 11:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Ni ninova nagrada nije vaš mjerodavna....Koliko je "boljih" knjiga ostalo bez nagrade u izboru...Pa i NIN je to priznao sa onim off-NIN fazonom..

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 12:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Naravno. Pogotovo posljednjih godina kada je politika Ninovu nagradu gotovo diskvalifikovala.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 12:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
gnusni_snjesko je napisao:
samo ninovi dobitnici!


Није ни то мјерило, али јесте препорука.


Upravo tako!

Od hiljadu godisnjih izdanja, oni izaberu neka, koja bi mi se mogla svidjeti.

Iako rijetko mi se svide dobitnici. "Ruski prozor" je zaista izuzetak.
"Glasovi u vetru" Grozdane Olujic je osrednji roman, "Tesla, portret medju maskama" mi se nije svidio. Ulozeni trud Pistala je vidljiv, prvi dio romana odlican, ostala 2 prepuna likova i nezanimljivo napisana. Meni se simpatican Pistalov "Milenijum u Beogradu". "Hobo" Zorana Corica sam prekinuo citati na pola itd.

Cinjenica da nagrada vise nema rezinu kao nekada. Vec vidim naznake da bi medju nominovanim mogao biti Goran Petrovic sa svojim prosjecnim romanom, o temi toliko prezvakanoj i na slican nacin pisanoj (Ispod tavanice koja se ljuspa), Kusturica sa svojom biografijom (nisam citao), uci ce sigurno neki pisac Stubova kulture i Srpske knjizevni zadruge (da se da "ozbiljan" ton seklekciji), "Ulje na vodi" Dubravke Stojanovic svi hvale...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Горан неће сигурно добити. Било би неозбиљно да дају Кусти. Ломиће се између Радована Белог Марковића и Гордане Ћирјанић. слутим. Можда се ту угура и Демић са новим романом.

Такси, у праву си за потоњег Петровића. Јадно је то што сада ради. Онакав таленат и капацитет свео се на рециклирање прежваканих и већ објављиваних тема.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
Горан неће сигурно добити. Било би неозбиљно да дају Кусти. Ломиће се између Радована Белог Марковића и Гордане Ћирјанић. слутим. Можда се ту угура и Демић са новим романом.


Nisam bio na sajmu, pa sam zaduzio ljude da mi nadju novu knjigu Gordane Cirjanic. Kazu da su im rekli da NArodna knjiga nije imala stand, pa ostadoh bez knjige.

Trazio sam njenu novu knjigu jer mi se svidio "Poljubac". Te 2007. godine bila je borba izmedju 2 knjige, "Poljubac" i "Ruski prozor". Obe su mi se svidjele, ali "Ruski prozor" vise.
Gordana lijepo pise. Nova knjiga je kritika savremnog drustva, fejsbuka itd., a meni je ta tema (uopste kritike savremenog drustva) takodje prezvakana i postala dosadna.

Moguce je da ce i standardni Basara sa bunom protiv Dahija ponovo uci u uzi krug. "Cerku" Davida Albaharija svi hvale. Ne znam da li je Kecmanovic ista napisao (iako je jedna knjiga sa njegovim stilom pisanja sasvim dovoljna! Steta sto se tolika prasina digla oko "Top je bio vreo" kad je "Feliks" bolja!).

Takvo je i moje misljenje o Goranu Petrovicu, medjutim kritika misli drugacije. Profesor Sukalo, koji je clan zirija za dodjelu Ninove nagrade, ga je vec spomenuo u jednom intervjuu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 13:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
taksi je napisao:

Nisam bio na sajmu, pa sam zaduzio ljude da mi nadju novu knjigu Gordane Cirjanic. Kazu da su im rekli da NArodna knjiga nije imala stand, pa ostadoh bez knjige.


Narodna knjiga skoro da i ne postoji...Desi im se ponekad da odštampaju poneku knjigu,reizdanje....Sve bitnije autore im preuzimaju tebi omražena Laguna :wink: i Alnari...Tako im i treba...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
_zoka je napisao:
taksi je napisao:

Nisam bio na sajmu, pa sam zaduzio ljude da mi nadju novu knjigu Gordane Cirjanic. Kazu da su im rekli da NArodna knjiga nije imala stand, pa ostadoh bez knjige.


Narodna knjiga skoro da i ne postoji...Desi im se ponekad da odštampaju poneku knjigu,reizdanje....Sve bitnije autore im preuzimaju tebi omražena Laguna :wink: i Alnari...Tako im i treba...


:D

Ne bih rekao omrzena. Nemam ja nista protiv Lagune. Na kraju krajeva, ljudi su dobro rade svoj posao. Eto, Ljosina knjiga je jedna od knjiga na polici koje cu citati, a planiram kupiti i Andriceve "Beogradske price". Vise sam kritikovao zastupljenost izdavaca. Volio bih kada bi neke meni drage izdavacke kuce radile promocije i marketing kao Laguna.

Zasto si napisao da "im tako i treba"? Zar nije dobro imati mnogo izdavaca, zdravu konkurenciju? Mozda za knjizarama ne posluju dobro?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 15:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Шукало? Је л то онај што говори на промоцијама књиге Рајка Васића? :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 17:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
Шукало? Је л то онај што говори на промоцијама књиге Рајка Васића? :D

Sad znas zasto je kniga "Prsti ludih ociju" bila u uzem krugu za nagradu. :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 17:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
taksi je napisao:
Zasto si napisao da "im tako i treba"? Zar nije dobro imati mnogo izdavaca, zdravu konkurenciju? Mozda za knjizarama ne posluju dobro?

Narodna knjiga nije zdrava konkurencija...Narodna knjiga je izdavač koji potkrada sopstvene autore....Habjanovićki su prijavljivali,dok je bila kod njih,da prodaju neke mizerne tiraže i na osnovu toga je plaćali...Sam preptostavljaš da ona ne može imati mizerne tiraže i da je vjerovatno naš najtiražniji ženski pisac koji svaki naslov proda u desetinama hiljada primjeraka...Ista stvar je bila i sa Gordanom Kuić....Zato su ih i napustile njih dvije,a i masa drugih autora...Na stranu to što su štampali knjige na najlošijem papiru i sa nagorim mogućim povezom,a držali cijene više od svih ostalih....Zato kažem "tako im i treba."..

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
_zoka je napisao:
taksi je napisao:
Zasto si napisao da "im tako i treba"? Zar nije dobro imati mnogo izdavaca, zdravu konkurenciju? Mozda za knjizarama ne posluju dobro?

Narodna knjiga nije zdrava konkurencija...Narodna knjiga je izdavač koji potkrada sopstvene autore....Habjanovićki su prijavljivali,dok je bila kod njih,da prodaju neke mizerne tiraže i na osnovu toga je plaćali...Sam preptostavljaš da ona ne može imati mizerne tiraže i da je vjerovatno naš najtiražniji ženski pisac koji svaki naslov proda u desetinama hiljada primjeraka...Ista stvar je bila i sa Gordanom Kuić....Zato su ih i napustile njih dvije,a i masa drugih autora...Na stranu to što su štampali knjige na najlošijem papiru i sa nagorim mogućim povezom,a držali cijene više od svih ostalih....Zato kažem "tako im i treba."..


Zato ruke sada trljaju Alnari i Globosino.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 18:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Jbg,sam pao,sam se ubio....A Globusino je Habjanovićkin...Shvatila žena gdje je para...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2010, 01:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Daljac je napisao:
Шукало? Је л то онај што говори на промоцијама књиге Рајка Васића? :D

I Kusturici! Jos mislis da nece biti nominovan? 8)

О књизи ће, осим аутора, говорити Манојло Вукотић, директор компаније "Новости", Младен Шукало и Неле Карајлић.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2010, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
ide neko danas??

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2010, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
U vezi narodne knjige. Moja tetka je radila tamo, i oni su negdje krajem 90-tih izdavali vise nego svi ostali zajedno. Kakva je sad situacija nemam pojma, ali je dobro da ima dosta malih izdavaca koji se takmice.

Daljac je napisao:
Naravno. Pogotovo posljednjih godina kada je politika Ninovu nagradu gotovo diskvalifikovala.


kako to mislis?

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Simpatična promocija :) Bilo je zanimljivo vidjeti Milorada Dodika u prvom redu kako mrtav-ozbiljan sluša Kustu i ćuti, ne prekidajući ga. Pitam se šta mu je bilo u glavi, o čemu je razmišljao dok je sjedio na onoj stolici ne pomijerajući ni jedan dio tijela.
Kusta je nekako shvatio da umjetnik treba da bude neobrijan, čupav, masne kose i u sivom duksu ako ikako može, te je takav i došao. Vidno se patio da ne skrene sa teme, ali znao je da odluta, što mu je dalo izvjesnu slobodu, ali prosto je to bilo njegovo veče i ne treba mu zamjeriti. Tu i tamo je bio i duhovit i narod mu je klicao na domišljate doskočice, koje ipak kao da smo već negdje čuli.
Govoreći o umjetnicima, nastojao je sebe svrstati u koš skromnih i poniznih, ali nekako... ne stičem utisak da mu je pošlo za rukom. Ipak je istakao svoj perfekcionizam u prvi plan, iako ga je pokušao objasniti samoprekorom i osjećanjem nesigurnosti u pogledu izdavanja svoje knjige prvenca.
Ostaje da pročitam The Book...

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2010, 13:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Vjeruj mi nisi nista propustila.Kako sam negdje ranije naveo ,knjiga je otprilike malo ozbiljniji srednjoskolski rad pojacan sa Kustinom mastom,ali ipak je on reziser ,a ne pisac,tako da mu se prasta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs