banjalukaforum.com
https://www.banjalukaforum.com/

ФК Борац - Историја
https://www.banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=79&t=62930
Stranica 1 od 12

Autoru:  AndiamoBL [ 07 Apr 2013, 14:38 ]
Tema posta:  ФК Борац - Историја

Mislim da je banjalučki Borac kao simbol grada, Krajine i cijele zemlje zaslužio da se piše negdje i o njegovoj istoriji. Pošto ima jako malo zapisa o istoriji FK Borac bilo bi lijepo da na ovoj temi sakupimo što više materijala kako bi mlađe generacije a bogami i one starije pročitale i naučile nešto više o klubu za koji navijaju, o njegovim počecima, razvoju, gašenju, obnovi, svijetlim ali i tmurnim godinama...
Pozivam posebno starije navijače i simpatizere da se uključe i prenesu svoja znanja i iskustva sa utakmica našeg Velikana. Ja sam malo kopao po arhivi Vrbaskih novina iz 30tih i40tih godina i tu se moglo naći zanimljivih članaka.

Slika

Da krenemo...

FK Borac je osnovan 4. jula 1926. Fudbal je tada već bio popularan sport u gradu, a mladići su na svakoj slobodnoj površini, u nedostatku prvave lopte, jurili za krpenjačom. Krpenjača se pravila tako da se u neku staru čarapu nagura starih krpa i “dronjaka”, a zatim se sve to oblikovalo u loptu.
Grupa trgovačkih pomoćnika, su prema pisanju istaknutog banjalučkog sportskog novirara, pokojnog Limuna Papića, “koji su, najčešće, radili od zore do mraka, sve dok gazda ne odkomanduje «zatvori», prigrabila je takođe, fudbal, kao dio života, razonode, druženja ... Okupljajući se u gostioni ''Putnik'', koja se nalazila s lijeve strane na početku Ulice fra Grge Martića (danas Srpska), odlučili su da osnuju - fudbalski klub. Ta ideja ih više nije napuštala i zaista su je pretvorili u djelo.” Navodno je upravo mladi revolucionar Veselin Masleša bio kum klubu, jer im je predložio da klubu daju ime Borac u znak borbe trgovačkih pomoćnika za svoja radnička prava.

Klub je zaista i dobio ime Radnički sportski klub Borac.
Spoiler:
Slika


Razgovoru su prisustvovali: Mile i Brane Stefanović, Nikola i Mile Pucar, Branko i Božidar Ilić, Rudi Hiter, Mustafa Softić, Zdravko Šerbl, Savo Novaković, Žarko Vranješević, Emil Zrelec i jos nekoliko mladića, uglavnom trgovačkih pomoćnika.
Grupa buntovnika je željela svoj klub, to su i ostvarili, ne sluteći kakve uspjehe će taj radnički sportski kolektiv ostvariti u svojoj budućnosti.

Za predsjednika RSK Borac izabran je Rudolf-Rudi Hiter, potpredsjednik je bio Savo Novaković, Mustafa Softić bio je prvi, a Nikola Kuković drugi sekretar, za blagajnike su izabrani: Milan Petrović (prvi), Dušan Balaban (drugi). U upravi su još bili: Vjekoslav Rotkvić, Miloš Jovanović, Omer Isović, Božidar Ilić, Aleksandar Kovač, Dušan Petrović, Milivoje Kovačević. Tom prilikom izabran je i Nadzorni odbor a njega su sačinjavali: Đoko Jovanović, predsjednik, Dragutin Volk, Branko Krivokuća, Milan Prica, Joup Zeba.
Spoiler:
Slika


Inače prije osnivanja “RSK Borac”, u Banja Luci je postojao klub po imenu “Krajišnik” a koji je osnovan 1919. godine. Taj klub je finansiran od strane imućnijih i viđenijih stanovnika grada. Svoje utakmice "Krajišnik" je igrao na terenu koji se nalazio na prostoru današnjeg Gradskog stadiona. Tek kasnije izgrađen je moderan stadion koji je dobio ime Stadion bana Kujundžića, po tadašnjem banu koji je potpomogao gradnju.

Spoiler:
Slika

Autoru:  AndiamoBL [ 07 Apr 2013, 14:54 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Borac i Banja Luka jedna priča
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LOU2qJoIVTI[/youtube]

Autoru:  STRATOKASTEL [ 07 Apr 2013, 17:17 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Obradovao sam se ovom kolažu u uvodnom postu, riječ je o generaciji iz početka-sredine sedamdesetih, generaciji zbog koje sam ja počeo da navijam za Borac i idem na utakmice.
S lijeva na desno, prvi red:
1. Marijan Jantoljak (1)
2. Slobodan Karalić (1, 12)
3. Miloš Cetina (4)
4.
5. Abid Kovačević (11)
6.
drugi red:
1.
2.
3. Neno Lazić (2)
4. Zvonko Vidačak (4)
5.
6.
treći red:
1. Muhamed Ibrahimbegović (9)
2. Husnija Fazlić (10)
3. Mario Brnjac (5)
4.
5. Vladimir Ćulafić (7)
6.
Ostali kandidati koji bi mogli da budu na ovim slikama su (izvinjavam se, ne mogu više da povežem imena sa licima nakon svih ovih godina):
Hikmet Kušmić, Milan Vukelja, Josip Pelc, Zoran Smilevski, Dževad Kreso, Mensur Bajagilović, Neno Gavrilović, Petar Ađanski, Berislav Buković, Fuad Đulić...Slobodno dopunite!

Autoru:  kitopsina [ 07 Apr 2013, 17:22 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Treći red između Brnjca i Ćulafića je Neno Gavrilović...

Autoru:  STRATOKASTEL [ 07 Apr 2013, 17:26 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

kitopsina je napisao:
Treći red između Brnjca i Ćulafića je Neno Gavrilović...

Hvala!

Autoru:  AndiamoBL [ 07 Apr 2013, 17:34 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Dosta ih ima i u ovom albumu mada mislim da je ovo 3-4 godine kasnije.
Slika

Autoru:  AndiamoBL [ 07 Apr 2013, 19:11 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Za "RSK Borac" se može reći da je osnovan u trenutku kad je fudbal na prostoru Kraljvine Jugoslavije tek uzimao zamaha. Tri godine prije rađanja Banjalučkog ponosa oformljena je prva liga Kraljevine SHS. To je bilo 1923. godine.
Plasman u tu prvu ligu se obezbjeđivao kroz lige na nivou banovina a dalje kroz dodatne kvalifikacije.

Banovine:
Slika

Sve do 1926. godine prvak se dobijao kroz kup sistem takmičenja, gdje je učestvovalo 6 ili 7 najboljih klubova Jugoslavije. Vrbasku banovinu je do tada najčešće predstavljao FK "Krajišnik" kao najbolji u to doba.
Najpoznatiji Jugoslovenski klubovi tog doba bili su "Jugoslavija", "BSK", "Građanski", "Sašk", "Concordia"...
Prvi šampion novooformljene lige bio je Građanski iz Zagreba koji je ugašen 1945. godine zbog povezanosti sa ustašama. Dominaciju su kasnije preuzeli srpski klubovi "Jugoslavija" i "BSK" (današnji OFK Beograd).

SK "Jugoslavija" je osnovana 1913. godine i igrali su na stadionu na Topčiderskom brdu (na mjestu današnje Marakane). Kada je osnovan, klub je nosio naziv "SK Velika Srbija". Te tekovine su očito najviše smetale komunistima koji su naredili gašenje ovog kluba 1945. godine na čijim temeljima su oformili Crvenu zvezdu.

30tih godina u Banja Luci je bilo aktivno 8 klubova:

1. BSK (Banjalučki sportski klub)
2. SK Balkan
3. RSK Borac
4. SK Viktorija
5. JNSK Vitez
6. SK Krajišnik
7. PSK Olimp
8. SK Hajduk

Spoiler:
Slika

Autoru:  Shadow [ 07 Apr 2013, 22:05 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

ОСНИВАЧКИ ДОКУМЕНТИ ФК БОРАЦ:

Spoiler:
Slika


Spoiler:
Slika


Spoiler:
Slika


Spoiler:
Slika


Spoiler:
Slika


Spoiler:
Slika


Spoiler:
Slika

Autoru:  ivory [ 07 Apr 2013, 23:46 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Samo mi se cini da je greska u postu gdje se pominju banovine. Kraljevina SHS je podjeljena na banovine 1929. uvodjenjem diktature. Inace svaka cast za temu I samo nastavi

Autoru:  Banjalucki_Behar [ 08 Apr 2013, 14:09 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Slika


Emir Jusić i veliki Pele.

Autoru:  AndiamoBL [ 08 Apr 2013, 20:02 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

RSK „Borac“, kojeg su osnovali pomoćni radnici u i buntovnici našeg grada, bio je u sjeni drugog, poznatijeg, imućnijeg i popularnijeg kluba u to vrijeme u Banja Luci. Riječ je o SK „Krajišniku“. Svoj najveći uspjeh, ovaj tim je ostvario u sezoni 1935/36 kada su igrali 1/4 finale tadašnje lige Jugoslavije koja se igrala po kup sistemu. u 1/8 finala su demolirali Hajduk sa ukupnih 8:0, dok su u 1/4 finalu poraženi od Ljubljane 7:2.

Krajišnik je redovno igrao doigravanja za prvu ligu Kraljevine SHS i Jugoslavije kao najbolji banjalučki klub, ali dalje od toga nije mogao. Kao glavna prepreka u to vrijeme, 30tih i dijelom 40tih godina, u tadašnjoj BiH je stajao SAŠK, klub iz Sarajeva koji je dominirao ovdašnjom fudbalskom scenom. SAŠK je nakon Drugog svjetskog rata rasformiran jer je pristao da učestvuje u takmičenju NDH od 1941-45. Učešće u ligi ustaške države čije je postojanje bilo zasnovano na teroru i genocidu skupo je koštalo sarajevski klub. Rame uz rame sa SAŠK-om, po uspjesima tih 30ih godina stajala je i Slavija.

Slika

Da se vratimo na RSK Borac…
Svoj prvi uspjeh “Borac” je ostvario već 1928. godine. Na turniru radničkih klubova u Sarajevu Borac osvaja prvo mjesto u konkurenciji 4 ekipe. U prvoj utakmici naš tim je pobjedio “Borac Jajce” rezultatom 7:1. U finalu, RSK Borac je porazio Proletera iz Teslića sa 4 :1.

U to vrijeme, klubovi nisu igrali puno utakmica, prosto jer ih je bilo jako malo, te su često organizovani turniri i takmičenja gradova te prijateljske utakmice.

Evo jednog izvještaja sa utakmice polufinala « Banjalučkog nogometnog potzaveza » između Borca i Krajišnika, odigrane Jula mjeseca, daleke 1937. godine.

Novine Vrbaske banovine, jul 1937. godine (tekst je u originalu)

Krajišnik – Borac 2 :1 (2 :0)
Citiraj:
Banjolučki derbi Krajišnik – Borac završio se je nezasluženom pobedom Krajišnika 2 :1. Oko 25 minuta igra se bez rezultata a zatim Krajišnik greškom desne strane obrane Borca, dolazi do dva gola. Borac igra odlično iako bez dva najbolja igrača A. Podgornika i K. Vukovića. Kombinacije su mu precizne, lopta se prenosi munjevitom brzinom sa jedne na drugu stranu. Krajišnik je u 1. poluvremenu takođe pokazao lepu igru, samo pojedini igrači nisu u treningu. Borac je propustio zgodnu priliku da, osetnim rezultatom, tuče sadašnju najbolju četu Krajišnika. Povoljnih situacija bilo je dosta. Prvi penal koji je nepotrebno skrivio Krajišnikov bek Kasalović tuče Nurkić, ali lopta udara u samu stativu. I posle prvog gola, Borčeva navala prelazi u napad, i prevelika borbenost Krajišnikovih bekova prouzrokovala je i drugi penal. Stojanovićev udarac obranio je odlični Bojer. Predvedena lepa i kombinatorna igra uduševila je gledaoce. Jedino je nepotrebna borbenost krajišnikovog beka Kasalovića dala mali ton grubosti i uklonila, radi blesure, Borčeve igrače Podgornika i Majstorovića iz daljnje igre. Sigurno da je sudija svaku grubost trebao odmah najstrožije kazniti i ne bi došlo do nepoželjne povrede Bojera. U II poluvremenu bolja fizička kondicija Borčevih igrača dolazi odmah u početku do izražaja. Krajišnik je razbijen i primoran isključivo na obranu. Redaju se navale na Krajišnikov gol ali lopta neće kroz vrata. U jednom naletu Juričić nepotrebno povređuje Bojera i on mora da napusti teren, a ulazi Filanović. Borac ponovo navaljuje i konačno postiže zasluženo dugo očekivani gol. Publika je burno pozdravila zgoditak i nastavila bodriti igrače Borca pozdravljajući svaki njihov nalet.
Daljnje navale Borca ostale su bez uspjeha i utakmica je završena minimalnom pobedom Krajišnika.
Sutra, u nedelju 11. Jula, igra se finalna utakmica za pokal B. n. p – a između Krajišnika i B.S.K – a. Početak u 6 sati.
Predigru igraju Borac i Hajduk.

Spoiler:
Slika


Godinu ranije, RSK "Borac" osvaja još jedan turnir, i to turnir banjalučkih klubova.
Borac je u polufinalu bio bolji od Viteza te je slavio sa 2:1. U drugoj utakmici polufinala "Olimp" je neočekivano porazio "Krajišnika" te zakazao duel sa Borcem.
U finalu, Borac je savladao Olimp sa 2:0 i osvojio ovaj turnir, te kao nagradu dobio srebrnu statuu.
Nagradni turnir Banjalučkih klubova
Spoiler:
Slika

Gostovanje Željezničara Maribor i Bate iz Borova
Spoiler:
Slika


Već drugom polovinom 40tih, tada RSK "Borac" je preuzimao polako primat u Banjalučkom potsavezu, a građani su prepoznali Borac kao svoj klub. U to vrijeme, mnogo je više navijača bilo na strani Borca u odnosu na do tad neprikosnoveni Krajišnik. Buntovnici su čini se došli na svoje.

Svoj najveći uspjeh prije II Svjetskog rata RSK "Borac" je ostavrio 1936. godine. Tada je Banja Lučki ponos postao prvak Banjalučkog nogometnog potsaveza te je dobio priliku da se takmičici sa najboljim klubovima tadašnje Kraljevine Jugoslavije.
Da bi postao prvak BNP-a Borac je prvo morao osvojiti titulu u sovm gradu. To su uspjeli u velikom stilu te u 8 utakmica nisu zabilježili nijedan poraz. Borac je na kraju imao 14 bodova, Viktorija 12, a trećeplasirani Krajišnik 11 bodova.
Slika

Međutim, za titulu prvaka potsaveza Borac je morao da osvoji i uže takmičenje u kojem su učestvovali još i "Sava" Bosanska Gradiška, B.A.S.K. Bihać i Slavija iz Prijedora. Naš tim je 23. jula 1936, na svom novom igralištu koji se zvao stadion bana Kujundžića savladao Slaviju sa visokih 4:0. Strijelci za Borac su bili Kec, i dva puta Vuković i jedan autogol igrača Slavije.
Spoiler:
Slika

Nažalost, početkom II Svjetskog rata, ustaše su okupirale Banja Luku i prostor Krajine, a Banjalučki ponos, RSK "Borac" biva ugašen. U to vrijeme dva vještačka kluba koja su igrala u Banja Luci su nastupala u tadašnjoj ligi NDH. To su bili HŠK "Hrvoje" i HBŠK "Banja Luka". Ovi polušaji od klubova ne zaslužuju da se o njima priča!
Na sreću to nije dugo potrajalo jer je prkosna Banja Luka oslobođena od ustaša 22. aprila 1945. godine.
Odmah nakon oslobođenja, Banjalučani su krenuli da obnove ono što su najviše voljeli...svoj Borac!
Obnoviteljska skupština Borca održana je u vijećnici Banskog dvora 23. juna 1945. godine, samo dva mjeseca nakon oslobođenja. Za predsjednika kluba izabran je Niko jurinčić, a potpredsjednici Branko Pajić i Lepa Dobrović. Mnogi će reći da Borac nikad nije ni bio ugašen, valjda zato što je vječan! Živio je Borac u srcima onih koji su ga pamtili prije rata, onih koji su ga obnovili i za njega navijali.

Autoru:  Шајин [ 08 Apr 2013, 20:06 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

само да се упишем на тему

Autoru:  borac_sampion [ 09 Apr 2013, 00:18 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Samo da spomenem taj turnir 1928 nas prvi pehar.
Borac je igrao u sastavu:Kirbaumer, Perduv, Stefanović, Ilić, Stoisavljević, Sandić, Lađerević, Žabo, Klikić, Beler i Zembo.
U finalu su igrali protiv Proletera i završeno je 4:2 a golove su postigli Lađerević i Stojisavljević, obojica po dva gola.
Zanimljiv je bio put do Sarajeva, do Jajca su išli na konjskim zapregama a od Jajca do Sarajeva popularnim ćirom.

Autoru:  borac_sampion [ 09 Apr 2013, 00:36 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

1945. godine osnivaju se republički Fiskulturni odbori, a od 1948. godine nastaju republički i pokrajinski nogometni savezi koji su udruženi u Nogometni savez Jugoslavije

Fudbalski savez Crne Gore
Nogometni savez Bosne i Hercegovine (ili Fudbalski savez Bosne i Hercegovine)
Nogometni savez Hrvatske
Fudbalski savez Makedonije (makedonski: Fudbalski Sojuz na Makedonija)
Nogometni savez Slovenije (slovenski: Nogometna zveza Slovenije)
Fudbvalski savez Srbije
Fudbalski savez Vojvodine , 9. siječnja 1949.[1]

Autoru:  borac_sampion [ 09 Apr 2013, 00:37 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Godina 1946

Ovo je početak organizovanog posleratnog igranja fudbala na prostoru od Triglava do Đevđelije.

Svi su krenuli od nule. bez minulog - predratnog rada. Čak šta više nova vlast je ugasila većunu predratnih klubova, kako je obrazloženo zbog igranja sa okupatorskim ekipama u toku rata, ali i ideologije. Povlašćeni su bili samo predratni radnički klubovi, kakvih je bilo i u Bosni i Hercegovini. Bilo je i klubova koji su novo doba ušli sa novim imenima, kasnije, kroz godinu - dve vratili staro.

Pre prvog posleratnog prvenstva Jugoslavije održana su prvenstva po republikama, negde klasične, negde mini lige, u većini republika "miks", malo liga, malo kup - sistem.

Put do završnice tzv. Republikanskog prvenstva bio je razliučit:

- Željezničar je bio prvak grada Sarajeva (liga)
- Velež pobednik Republikansle lige - grupa Jug a
- Borac pobednik Republikanske lige grupa - Sever

Severnu grupu republikanske lige činili su okruzi: Banjalučki, Bihački, Tuzlanski i Dobojski.

Republička liga – grupa Sever

Banjalučki okrug

Prvo kolo:
Borac (Banjaluka) – Sloboda (Bosanski Novi) 7:1 i 7:2
Kozara (Banjaluka) – Kozara (Bosanska Gradiška) 1:1 i 7:3
...

2.kolo:
Borac (Banja Luka) – Kozara (Banjaluka) 9:2 i 1:0
...

3.kolo
Borac (Bosanska Dubica) - Borac (Banja Luka) 0:2 i 0:5

Napomena: Borac (Banja Luka) je postao prvak okruga


U finalnom deli prvenstva Bosne i Hercegovine učestvovale su tri ekipe, igralo se dvokružno, završeno je 21.juna, a postignuti su sledeći rezultati:

Borac - Željezničar 0:2 i 2:0
Željezničar - Velež 2:1 i 0:0
Velež - Borac 1:1 i 2:3

1 Željezničar, Sarajevo 4 2 1 1 4:3 +1 5
2 Borac, Banja Luka 4 2 1 1 6:5 +1 5
3 Velež, Mostar 4 0 2 2 4:6 -2 2

Napomene:
• Železničar (Sarajevo) se plasirao u Prvu saveznu ligu,
• Borac (Banja Luka) je učestovao u saveznim kvalifikacijama u kojima su učestvovale i drugoplasirane ekipe iz ostalih republika – nije uspeo.
• Željezničar (Sarajevo) i Borac (Banja Luka) su imali isti broj bodova – po pet, ali je prvo mesto osvojio Željezničar zbog boljeg količnika golova (4:3=1.333; 6:5=1.2).

Autoru:  skeva [ 09 Apr 2013, 05:30 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Шајин je napisao:
само да се упишем на тему


Takodje :) . Dosta stvari sa kojim nisam bio upoznat sam ovdje procitao, svaka cast :wink:

Autoru:  AndiamoBL [ 09 Apr 2013, 12:00 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na borac-sport portalu ima još dosta istorijskih slika. Ako se bude dalo Shadowu ili nekom od momaka sa portala da uslikaju prvi trofej iz 1928. godine pa da nakače ovde :wink: mislim da se i danas nalazi u našim vitrinama.

Autoru:  Schlager [ 09 Apr 2013, 20:43 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

prvo da pohvalim temu,svaka cast autoru i ostalima koji su uzeli ucesce...

ali...


vec duze vrijeme mi nesto nije jasno,pa mozda je ova tema pravo mjesto da ispravimo tu krivu drinu,ili da me neko uputi na neki link za koji ja ne znam...

naime,mislim da je jako malo klubova na svijetu ciji navijaci ne znaju ni ko je odigrao najvise utakmica za njihov klub,ni ko je dao najvise golova,a da ne govorimo da je skoro nemoguce naci koliko je pojedini igrac odigrao utakmica za borac :( :(

izvinjavam se ako su to neki opstepoznati podaci,ali barem ja nemam pojma o tome,niti znam gdje bih mogao naci takve podatke :( ...ako neko drugi zna ima li negdje na netu ta arhiva,neka me uputi,a ako ne znaju ni ostali to je onda nevidjena sramota,pa i nas navijaca,jer ipak bi to bio veliki blam da te neki drugi navijaci ili bilo ko, upita ko je odigrao najvise utakmica za borac,ko je najbolji strijelac i sl,a da mi blenemo kao tele u sarena vrata,a nazivamo se velikanom :( :(

Autoru:  јан_де [ 09 Apr 2013, 21:20 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

Најбољи стријелац је Фишер. Ја мислим, тачније поприлично сам сигуран :)

Али, колико голова је дао, то не знам...

Autoru:  kaco [ 09 Apr 2013, 22:40 ]
Tema posta:  Re: ФК Борац - Историја

STRATOKASTEL je napisao:
Obradovao sam se ovom kolažu u uvodnom postu, riječ je o generaciji iz početka-sredine sedamdesetih, generaciji zbog koje sam ja počeo da navijam za Borac i idem na utakmice.
S lijeva na desno, prvi red:
1. Marijan Jantoljak (1)
2. Slobodan Karalić (1, 12)
3. Miloš Cetina (4)
4.
5. Abid Kovačević (11)
6.
drugi red:
1.
2.
3. Neno Lazić (2)
4. Zvonko Vidačak (4)
5.
6.
treći red:
1. Muhamed Ibrahimbegović (9)
2. Husnija Fazlić (10)
3. Mario Brnjac (5)
4.
5. Vladimir Ćulafić (7)
6.
Ostali kandidati koji bi mogli da budu na ovim slikama su (izvinjavam se, ne mogu više da povežem imena sa licima nakon svih ovih godina):
Hikmet Kušmić, Milan Vukelja, Josip Pelc, Zoran Smilevski, Dževad Kreso, Mensur Bajagilović, Neno Gavrilović, Petar Ađanski, Berislav Buković, Fuad Đulić...Slobodno dopunite!

Mala ispravka , u 2.redu cetvrti je Berislav Bukovic, 5. Zvonko Vidacak, a 6. Mensur Bajagilovic(desetka)
Ps Fantasticna tema...

Stranica 1 od 12 Sva vremena su u UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/