banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 17:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Maj 2013, 21:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5252
Lokacija: Црвено - плави град
25 година од освајања купа Југославије

http://www.fkborac.net/sajt/novosti/25- ... 1/05/2013/

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2013, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2010, 19:38
Postovi: 2471
Lokacija: Крајишка љепотица
25 ГОДИНА ПОНОСА (Фото)

http://www.borac-sport.com/index.php?op ... Itemid=113

Финале Купа Југославије: Црвена звезда - Борац 0:1 (утакмица)

http://www.borac-sport.com/index.php?op ... Itemid=113

Дневне новине о Борчевом успјеху (Фото)

http://www.borac-sport.com/index.php?op ... Itemid=111

_________________
d.a. je napisao:
ја нисам сељак, ја сам права српска сељачина :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2013, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2010, 19:38
Postovi: 2471
Lokacija: Крајишка љепотица
Нисмо одавно писали на овој теми...

Финале Купа БиХ 2003/04

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7Qw2STg-W1Y[/youtube]

Slika

Slika

_________________
d.a. je napisao:
ја нисам сељак, ја сам права српска сељачина :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2013, 22:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
Djuka,Mačkić,Jandrić,Jovo Šmanja :lol:
Pukli na penale a prije utakmice bila neka tuča čini mi se sa nekadašnjom grupom navijača Modriče pod imenom Epidemija..
Krv ti jebem to su bili dani 8)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2013, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Đordje Indjic -Igrač za sve ukuse

Citiraj:
U kojem god je klubu igrao, da li u BSK-u, Borcu, Zemunu, Mariboru, Černomorecu, Laktašima ili Slobodi, za Đorđa Inđića svi koji su ga gledali govorili su da je pravi fudbaski majstor. U njegovoj igri sve odiše nadigravanjem, umijećem, šarmom, vicem, jednostvano on je igrač za sve fudbalske ukuse.

- Fudbal je za mene igra i uživanje, a tek onda bodovi i pobjede. Uvijek sam ga tako shvatao i kad sam kao klinac počinjao u BSK-u, a i sad kad nastupam za Slobodu. Volim, naravno, da moj tim pobijedi, ali isto tako i kad je neko bolji, mora mu se to priznati - priča 36-godišnji Đorđe Inđić, fudbaler prvoligaša Republike Srpske iz Mrkonjić Grada.

Počeo je da trči za loptom na Čairama kod Hamdije Cerića, u kadetima mu je trener bio Dževad Agić, da bi kod Dragana Vukše, kao petnaestogodišnjak, zaigrao za prvu ekipu BSK-a.

- Dobro se sjećam, bilo je to pred odlazak Borca na turnir u Fođu, gdje je osvojio Mitropa kup. Poslije toga su me pozvali na Gradski stadion, igrao sam za juniore kod trenera Ilije Miljuša, a nedugo potom Josip Pelc mi je ukazao šansu u prvom timu. Debitovao sam u dresu Borca s Mladosti u Lučanima, a svoj prvi nastup ukrasio sam golom - kaže Inđić.

Za Borac je nastupao dvije i po godine i kaže da mu je taj period najljepši u karijeri.

- Zbog rata nismo mogli igrati u Banjoj Luci, nego u Baču. Ta nedaća nas je još više zbiližila, bili smo kao jedna porodica, vladala je sjajna atmosfera, imali smo odličnu ekipu. Boje Borca branili su, Marinović, Ljubojević, Dragić, Savić, Gajić, Banjac, Bilibija, Trninić, Trnić, Zrilić, Dragišić... vodili su nas Josip Pelc i Bobi Spasojević. U uslovima u kojima smo živjeli i radili nismo ostvarile neke rezultate, ali smo sačuvali klub. Da nam kvalitet nije bio sporan vidjelo se i po tome što su iz te generacije Marinović i Ljubojević otišli u Crvenu zvezdu, Savić, Tica i Gajić u Obilić, Dragić se preslio u Vojvodinu, Zrilić i Dragišić u Javor, ja sam otišao u Zemun... - ističe Inđić.

U Zemunu, koji je u to vrijeme bio stabilan prvoligaš, Inđić je ne samo izborio mjesto standardnog prvotimca, nego je postao jedan od glavnih igrača.

- Osjećao sam se u Zemnu kako u Banjoj Luci. Sjajno su me prihvatili saigrači, zvaničnici kluba i navijači. Prvu godinu sam često grijao klupu, a trener je bio Jovan Kovrlilja. Tad sam mislio da me mrzi, jer me nije uvodio u igru. Ali, veoma brzo se sve promijenilo, nametno sam se radom na treninzima, igrama na utakmicima i kad sam izborio status prvotimca više ga nisam izgubio. Imali smo zapaženu ulogu u Prvoj ligi Jugoslavije, nastupali i na međunarodnoj sceni, u Intertoto kupu, rivali su nam bili Dinamo Bukurešt, Batumi iz Gruzije, Gengam, Jaru... Igrao sam sa Džodićem, Banjcem, Milijašem, Isailovićem, Ilićem... koji su kasnije napravili uspješne karijere - ističe naš sagovornik.

Fudbalski put ga je potom vodio nazad u Banju Luku, u BSK, potom Borac, Maribor, Černomorec, Laktaše...

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 09:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Dževad Kreso - igrao za Borac 13 godina i odigrao 1020 utakmica, član Olimpijske reprezentacije Jugoslavije
Slika
Citiraj:
Gradski stadion. Buka i reflektori. Sa razglasa se cuje :" Broj 2- Pelc , broj 3-Gavrilovic….." A onda tap-tap-tapa-tap-Borac….Broj 5- Vidacek….Zastave , petarde, dimne zezalice. "Verona Gori Nocu". Opet cujemo spikera…..broj 7-Smileski…broj 8-Marjanovic…broj 9-Ibrahimbegovic….broj 10-Kreso…broj 11-Kovacevic…

I onda se vise nista ne cuje. Utakmica pocela , Kreso i Kovacevic izmjenjuju 'dupli pas' i Abid 'oci u oci' sa protivnickom 'dvojkom'. Uvijek mi je bilo pomalo zao gostujuceg desnog beka u tim 'susretima'. Stajao bi kao 'zrtva', kao jelen zakovan dugim svjetlima , jadan isprepadan. Plus 'Valtures' sa svojom "Hu ! Hu ! Hu ! Hu", te penzioneri na 'zapadnoj', masuci kisobranima. "Njega ,Njega !!!!" Boze, I love this game !!

Dzevad Kreso je bio Borceva zvijezda , ali rijetko za naslovne stranice sportskih revija. Zato sto je bio skroman, nenametljiv, igrao je za tim, nikada za neki svoj ego. Treneri i suigraci su ga veoma cijenili, "vukao" je za dvojicu, u sprintu do 'devedesete'. Sve za Borac, njegov Borac. Nas Borac. Pocetkom osamdesetih, od Zavoda za zastitu spomenika kulture ,( uzgred, zao mi je i ove Ustanove jer je u onom ludilu izgledala bas kao da je nosila 'dvojku na vratima' ) dobiva na koriscenje poslovni prostor u Kastelu koji uredjuje ne narusavajuci "bit" drevne tvrdjave. Tako je poceo raditi restoran "Kazamat" u kojem Kreso opet, kao na 'zelenom tepihu', daje sve od sebe da bi od njega napravio mjesto koje ce biti jedno od zastitnih znakova banjalucke gastronomske ponude.

* Dobro vam jutro gosodine Kreso i sta ste vi nocas snili ?

- Zdravo prijatelju Banjalucanine. Sta sanjam? Najcesce da istrcavam na teren sa svojim Borcevcima, a stadion 'gori '. Znam poslije toliko godina igranja da je to normalno , ali nekad se 'prepadnem' kako ti snovi izgledaju stvarni.

* Obicno pitam za najsretniji i onaj 'drugi' trenutak u zivotu?

- Kod mene je malo slozeniji odgovor na to pitanje, jer ja imam trenutke srece i bola podjeljene u "dvije teme", jednu vezanu za Borac a drugu za stvarni zivot. Sto se tice ovog prvog, najsretniji mi je dan bio 1982-e kada smo igrali finale Kupa sa Hajdukom u Beogradu. A onda i najnesretniji, jer smo izgubili 1 : 0 tu utakmicu. Sto se tice 'real life', najsretniji dan mi je bio kad sam dobio unuka (da, postao sam djeda ). I obozavam ga.

Vjerovatno jedan od igrača sa najdužim igračkim stažom u Borcu. Vodio Kazamat na Kastelu, sad ima restoran u Kentakiju, trenirao koledž i srednjoškolski tim u SAD sa kojim je osvojio državno prvenstvo SAD.

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 09:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
+ video intervju, vrijedi pogledati!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OQpSZvZ5aeA[/youtube]

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 09:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Utakmica pocela , Kreso i Kovacevic izmjenjuju 'dupli pas' i Abid 'oci u oci' sa protivnickom 'dvojkom'. Uvijek mi je bilo pomalo zao gostujuceg desnog beka u tim 'susretima'. Stajao bi kao 'zrtva', kao jelen zakovan dugim svjetlima , jadan isprepadan. Plus 'Valtures' sa svojom "Hu ! Hu ! Hu ! Hu" te penzioneri na 'zapadnoj', masuci kisobranima.


ne znam odakle si ovo kopirao,ali Vulturesi sa Kresom i Abidom,a pogotovo sa "Hu ! Hu ! Hu ! Hu",imaju veze kao ja sa eintrachtom iz braunšvajga! 8) ...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 09:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Vjerovatno misli na navijače tadašnjeg doba, pa ih naziva Vulturesima, jer intervju je rađen u 21 vijeku :D

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 10:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Mene zanima kako je on za 13 godina uspio uknjiziti 1030 utakmica? :-?
To je 80 utakmica po sezoni... U prvoj ligi je bilo 18 timova, a u drugoj saveznoj po 16.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 10:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Mene zanima kako je on za 13 godina uspio uknjiziti 1030 utakmica?


ma nema šanse,greška 100%...bio bi planetarni rekorder 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 10:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ma novinar se pogresno izrazio, vjerovatno je u citavoj karijeri odigrao toliko utakmica...

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 10:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Vjerovatno su uračunate sve utakmice, od juniora pa nadalje...a može biti da je greška. Al vjerovatno je on davao podatke tim novinarima.

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 10:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
To ko sto Romario ima hiljadu golova u karijeri, ili Pele... :D

Pele racunao golove koje je dao za Obalsku strazu :lol:
Zvanicno ima oko 750, a Romario jos manje...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 10:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Neko je pitao za gostovanje u Osijeku....ima nešto malo o tome al to su sve priče rekla-kazala...
Slika
Citiraj:
U Osijeku je doslo do "iskricarenja" i medju nama samima..
No prije toga niko na put stao nije. Doista se niko nije pojavio a momacki smo se zajebavali. Na poluvremenu je par nasih otislo u neki obliznji kafic (bilo je vise tih kafica jedan do drugog, onako samostalno se izvuklo njih trojica) i tu popili batina a jedan od njih i sarafciger u plecku (koliko se sjecam).. Vijest je nekako stigla na tribinu i krenulo se napolje, al kurac, sve zatvoreno i murija blokirala izlaz. za to vrijeme je par , valjda hrabrih, porazbijalo nesto sajbi na busevima.
Po zavrsetku tekme busevi su u koloni prolazili pored tog centrica i odjednom je sve pocelo da leti na nas, od kamenja, boca do stolica.. Onako razulareni poceli smo da izlazimo iz buseva (iskacemo) kroz porazbijane prozore (nekih 100-njak metara kasnije) jer vozaci nisu htjeli stati (stali su kasnije na jednom velikom parkingu).. Odmah smo krenuli nazad ali je tu vec i murija stigla tako da je nastalo ono cisto kamenjanje izmadju nas i kohorte.. Ubrzo je stiglo jos nasih pa smo potisnuli i muriju i Kohortu dalje, onda dolazi jos vise murije i nastaje ono tipicno natezanje tamo ovamo. Jebi ga poslije nekog vremena poceli smo se vracat u buseve i napokon krenuti za BL.. To je bilo istog dana kada je bila ona povjesna tekma izmedju Dinama i CZ

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 11:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5252
Lokacija: Црвено - плави град
Зна ли неко гдје би се могло наћи још извјeштаја овог типа?

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2013, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Jedna od rijetkih slika FK "Krajišnik" iz BL, Borčevog rivala prije Drugog svjetskog rata
Slika
Utakmica FK "Krajišnik" Banjaluka - FK "Građanski" Zagreb (današnji Dinamo), 4. aprila 1931. godine.

Sportski klub "Krajišnik", osnovan 1919. godine, nastupao je na igralištu na Banjalučkom polju (danas Gradski stadion) u crveno-crnim dresovima. Igralište je dograđeno, uređeno i svečano otvoreno 5. septembra 1937. godine i dobilo naziv "Stadion bana Kujundžića". Snimak iz 1929. godine.
Između dva svjetska rata fudbal je postao najpopularnija sportska grana. U tom periodu formiran je niz fudbalskih klubova: "Balkan", "Borac", "BSK", "Hajduk", "Jedinstvo", "Jug", "Jugoslavija", "Krajišnik", "Makabi", "Olimp", "Progres", "Sloga", "Viktorija", "Vitez" i "Vrbas". Najuspješniji među njima bili su "Krajišnik" (građanski klub) i "Borac" (radnički klub).
Slika

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2013, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Borac - Dinamo
Slika

Borac - Hajduk
Slika
Slika

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2013, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
A jebem te tito i jovanko,na ovoj utakmici protiv Hajduka ako nema minimalno 7 000 ljudi na istoku dajem glavu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2013, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
I ovo da uđe u zapisnik, sa borac sporta...jedna od najvećih utakmica igrana u BL

Borac - Proleter
Citiraj:
Дошао сам да Борац уведем у Прву лигу. Само ме то занима. Не успијем ли у томе, сматраћу да нисам успио као тренер – изненадио је све својом изјавом Куже.

У посљедњем колу лигашког дијела Тог 18. јуна 1989. године сви путеви водили су ка једном мјесту – Градском стадиону. На трибинама се окупило 30 000 гледалаца. Све је било пуно, ни игла није могла да падне.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OkJUf9IkkRs[/youtube]

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs